Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

Silencia90

Moc pěkný film. Chápu proč se to všem tolik líbí, je totiž opravdu krásný. Mě ale bohužel nezasáhl tak, jak mohl. Není to vinou filmu, spíš můj osobní dojem. Nejsem totiž fanouškem bezmoci. Ale musím ovšem zmínit úplně úžasný soundtrack! ()

adriane9

Je zvláštní, jak filmy dokáží ovlinit jednání lidí.. Neřekla bych, že toto byl strhující příběh či zabiják štastných feromonů, ale každopádně něco, co vám v duši zůstane na delší čas. Pokud nejste cynik. Těžko jsem si tu zvykala na kulturu korejců, chování a způsob života a víry a tím se mi filmem hůř procházelo..Hlavní hrdinové byli skvělí a mě sympatičtí a já si to moc užila.. Část s colou, si budu pamatovat nejvíc(tu první). ()

MovieFive

Nechápu sama sebe, chtěla jsem být unešená a bez rozmyšlení dát 5 hvězdiček (ostatně podobný zážitek jsem od filmu očekávala), ale bezprostředně po shlédnutí jsem si jistá nebyla. Ještě ten večer jsem se ale očividně přiklonila k nejvyššímu hodnocení. Proč? Necelé dvě a půl hodiny si film udržel mojí pozornost, bylo neuvěřitelné s jakou lehkostí děj plynul. Začal jako nevinný romantický film a o to víc šokuje jeho pokračování. S hlavními hrdiny jsem dokázala soucítit, bylo to snad proto, že zažívali běžné radosti i strasti. Byl to film ze života, který si na nic nehrál. Právě ta přirozenost mě uchvátila nejvíc, plus nádherná hudba. Dvě hodiny jsem se držela, konec jsem probrečela celý. Od začátku mě film vtáhnul a vyvíjel se až najednou skončil. A právě že ani na konci nevybočil a osobně mi tam chyběla konečná tečka, která by mě vážně dostala, protože film ani nemohl skončit jinak a pro mě se tím připravil o "dech-beroucí" závěr. Když jsem nad tím pak přemýšlela, film je přesto vyjímečný, zřejmě tím, že je tak obyčejný a něco takového vytvořit je zkrátka umění. ()

piranha

Teď už vím, co tomu chybí. Postavy pro mě zůstaly po celou dobu trochu cizí. Na konci jsem nedokázala vytlačit ani slzu, byť tam byl pro diváka očividný prostor pro dojetí. ()

Kajdous

Je neskutečně smutné, že nemoc dokáže způsobit, že člověk zapomene milovat... Hodně silný film, přesně ten typ, kdy oko nezůstane suché. (90 %) ()

jandula00

Čekala jsem naprosto zdrcující útok na můj slzný aparát, doprovázený citovou újmnou a doživotní sklíčeností, bohužel ve mně ani jeden z těchto pocitů Nae meori sogui jiugae nevyvolal. I přes mimořádně silné téma na mě podání příběhu působilo až příliš romanticky, růžově a křečovitě. Zvolená hudba by se jistě dala použít i do argentické telenovely, stejně jako představitel lékaře, který mi neseděl vůbec. Co mi ale vadilo nejvíce byla délka filmu, 2 a půl hodiny na poměrně jednoduchou zápletku je pro mě prostě moc. Celkově odpočinkový film, který mě ale za srdce rozhodně nechytil. ()

Matli

Hezky natočené, ani délka režisérské verze nevadila, jen jsem čekal na pořádnej vodopád slz a ono nic. Na konci jsem měl trošičku na krajíčku, ale nic hroznýho. Každopádně smutné to bylo. Ty korejci mají ty filmy takový utahaný, občas i divný dialogy, což mi trošičku vadilo, ale jinak OK. 66% ()

Eragon93

Do dneška bych se při otázce: "Je možný brečet u romantickýho filmu, vole?" upřímně zasmál a odpověděl: "Jasně že ne, vole". Dneska říkám.."Ano, je". Zdrcující. ()

Azuko

Běžně se asijské tvorbě spíše vyhýbám, ale tady jsem ráda, že jsem to neudělala. Od začátku až do konce jsem byla přilepená k obrazovce a čekala. Vyklubal se z toho krásně dojemný příběh, který mě na konec dostal k slzám. Herci zahráli na výbornou a hudba to nádherně doplnila. Film rozhodně doporučuju. ()

Gastovski

Tento film je extrémní citovou vydíračkou! Ale jak známo, Jihokorejcí umí, a tak i já byl uhranut romanticko-tragickým příběhem, který skutečně vehnal pár slz do očí. Nutno však dodat, že tlak na slzné kanálky byl v samotném závěru uměle přiživován drobnými příběhovými berličkami, kterým jsem emočně už nepodléhal. Jako celek bych film charakterizoval jako uměle stvořenou pilulku na brečíky. Slabší 4*. ()

tragos

Ona je roztomile roztržitá, on je dost drsnej drsňák... Nějak jsem nechápal, co na tom všichni vidí, minimálně celá první půlka byla na úrovni slabší hollywoodské romantiky. On už nebyl tak drsnej drsňák a ona byla pořád tak roztomile roztržitá. Zíííííív... buch... konečně se něco děje... Buch... počkat, tohle přece... BUCH... nemůžou udělat... BUCH! ||| Už dlouho, možná nikdy, jsem neviděl tak dobře natočený slzopudný film. Problém je v tom, že slzopudností se kvalita filmu neměří, že námět, jakkoliv se tváří originálně, originální není, že i když je film (nebo aspoň jeho druhá polovina) dobře natočený, tak zpracování ničím extra nevyniká, že přes všechny city mu chybí obyčejná opravdovost, kterou vyniká třeba Yeopgijeogin geunyeo, Donggam nebo Welkeom tu Dongmakgol. Podtrženo sečteno, romantické melodrama především pro romantické duše. Ale zabulí si (skoro) všichni ;-) ()

agassi68

Kórejský film má u mňa dvere otvorené dokorán. Tento nie je výnimkou. Ťažko niečo vytknúť. Hlavne sa mi páčili uveriteľné herecké výkony a smutný koniec. ()

a4am

Není nic pro mě. Ve svém žánru asi dokonalé dílo, ale samotný žánr ubulených vážných romantických filmů není nic pro mě. Takhle to je pro mě chytřeji vystavěný bratříček rakouských filmů z primáckého primetimu, navíc ještě s dokonalým vizuálem. - UPDATE: O rok dva později s přítelkyní vedle sebe = doják jak cyp. Tímto se omlouvám tvůrcům za své přiřovnání filmu k rakouským slzákům. Je to chytré, je to hezké, je to stále vizuálně dokonalé, jen to pomalejší tempo mě moc nesedlo. ()

Radek.SCH

Vzpomeňte si na všechny americké romantiky, které jste v poslední době viděli. Podívejte se na Nae meori sogui jiugae. Porovnejte si, na co se díváte častěji. A teď si můžete říct, že váš kulturní život stojí asi pěkně za h*vn*. - 80 % UPDATE: Jak jsem tomu mohl původně dát tak vysoké hodnocení?? ()

Páně

Zhlédnuto director's cut. Ze sladkobolů ten nejsladší a nejbolestivější zároveň. I když to v podstatě není nic jiného než velice naivní příběh s neuvěřitelně hloupou zápletkou, která je těžce přitažená za vlasy. Nicméně propojení se s postavami je velmi intenzivní. Nedat téhle melodrámě plný počet se nedá. Zvláště když je to také zároveň tak dobrá reklama na coca-colu. Romantické nebe i peklo. ()

Faila

Film je to sice dojemný, chvílemi až nesnesitelně, ale někdy máte pocit, že být pod tímhle podepsaní Američani, tak úspěšný by snímek nebyl. Pravda však je, že Korejci tomuhle filmu dali nějaké své zvláštní kouzlo, které jej činí poněkud odlišným. Kamera místy nádherně poetická, výběr písní byl občas trochu mimo (některé songy připomínaly úvodní znělky telenovel), ale největší ovace by rozhodně měli sklidit hlavní představitelé, jimž se talent a sympatičnost rozhodně upřít nedá. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz