Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

siloalampa

Načo o tom písať? Toto treba len vidieť... Kórejský film som nemal rád, pretože som si vždy mýlil a nedokázal rozoznať tváre a nevedel som od začiatku až do konca kto je kto...Postupne som pochopil, že to nie je v tvárach, ale že si vyberám zlé filmy... ()

darkreider

Rozvláčna hra na city. Veľmi pozvoľný štart a celkovo pomaly plynúci dej mi po pol hodine prestal vadiť, ale nevyhľadávam filmy, ktoré hrajú na strunu emóciám. Ale už keď mi to niekto doporučí.... Slabšie povahy si na konci poplačú. Objektívne, ale musím povedať, že film je to naozaj pekný. Aj keď to nie je moja šálka kávy. ()

Modus

Věděl jsem, že to bude smutná romantická podívaná ale že na konci filmu mi budou téct slzy jako z protržené hráze, to jsem opravdu nečekal...Příběh o lásce mezi kterou se násilně vetře nemoc, může znít jako ultra-kýč ale opak je pravdou...Z každého záběru na zamilovanou dvojci cítítě opravdu kvantum emocí které pocítí při mražení na zádech...Řada věcí je předvídatelných a přece zpracovaných tak, že to bere dech...Závěrečnou scénu si z určitých náznaků můžete do značné míry domyslet a stejně vás zaskočí a dojme k slzám...Jsem velká citlivka a u filmů brečím skoro pravidelně :-) ale u Moment to remember to nešlo zastavit, když už to vypadalo že to přejde, "bum - bác" dálší dojemná scéna a vše začalo opět od začátku...I teď při psaní tohoto názoru se mi derou slzy do očí a přemýšlím zda něco podobného ve mě zanechal nějaký jiný snímek...Jestli ano, tak to bylo opravdu hodně dávno, protože si momentálně nic neumím vybavit...Na poslední půlhodinku filmu nechci nikdy zapomenout...Vyvolali ve mě pocit, že věci které řešíme my, jsou opravdu nepodstatné...Člověk má nejdenou pocit, že si nemá na co stěžovat a má chuť bojovat seč mu síly stačí!!! ()

frbulka

A Moment To Remember...někdy jsou slova nadbytečná. Celou stopáž jsem intenzivně prožila až do morku kostí, abych se v slzách podivovala nad sílou lidského citu, o kterém v tomto snímku plně platí, že "Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá." ()

cogi

Ten nejromantičtější film podle mě. Americký Titanic tomuto snímku nesahá ani po palec na levé noze. ()

TMaR

Jednoho dne jsem si chtěla oddychnout u nějakého lehce stravitelného romantického filmu... Vybrat si A Moment To Remember bylo opravdu ŠPATNÉ rozhodnutí. ()

Mofik

Jak to ti Korejci jen dělají... Snad je to tím krásným jazykem, jeho melodičností, možná výrazy jejich tváří a nebo snad ví o lásce více... Ne, je to jednoznačně filmové umění. Scénář, výkony herců, režie a hudba, to vše spojeno do koncertu slz jak na obrazovce, tak před ní. Každá věta ve filmu má svůj význam a dokonale zapadne do celé symfonie, každá jedna píseň z hudebního podkladu, každé oko, které zůstalo suché i všechny, které plakaly. Někteří lidé mají zážitků a vzpomínek tolik, že na ně zapomínají. A někteří mají jeden, pro který žijí. Jak to jen ti Korejci dělají... ()

Pesosek

Reklama na Coca-Colu...Ouu tak tenhle snímek je pro mě poněkud zklamáním...opět se potvrdilo, že dobré hodnocení na čsfd + úžasné recenze na tento film = velké očekávání....snímek vcelku pěkný, avšak celou dobu na mě působí, až moc umělou snahou evokovat v divákovi pláč, vůči čemuž jsem byl imunní, jelikož pro mě je tento snímek poněkud emočně plytký, natož abych pro něj uronil slzu. ()

luccash

Ukázkový příklad toho, jak může hudba zabít celý film. Chvílema jsem měl díky ní pocit, že se dívám na španělskou telenovelu. ()

mi-ib

Musím se přiznat, že z tohoto snímku jsem měl obavy. Romantika a víc jak dvě hodiny - no byl jsem skeptický. Jenže naštěstí je tu i něco navíc než jen romantika, není to blbá telenovela. Jen mi trochu vadilo, že na ten pravý zvrat jsem si musel celkem dlouho počkat a pak zas jako by tvůrci nevěděli kdy skončit. Asi třikrát už jsem si myslel, že je to poslední scéna a ono to pořád pokračovalo. Ale nebylo to tím, že bych se konce nemohl dočkat, ale spíš jsem měl na mysli to pořekadlo - v nejlepším přestat. Konec je opravdu velmi silný, ale nemůžu říct, že bych se bavil od začátku do konce, takže 4*. ()

pepa3rd

Dojemný příběh, kde stále čekáte, a děj to neustále nabízí, že se romanci do cesty postaví tradice, minulost, rodina či sociální rozdíly. Na pravdu vás ovšem nic nepřipraví a to i přes to, že ji máte v podstatě stále před očima. Ta, jak to bývá, je nakonec mnohem strašlivější, protože je beznadějná. Krásný film, který bohužel nedokáže správně gradovat a místy dovolí příliš polevit v rozvleklých pasážích. Mám obavu, že prodloužená verze (DC) filmu spíše uškodila a je opravdu myšlena především pro fanoušky, kteří tomuto filmu již podlehli. Možná si někdy pustím původní verzi, protože hlavní má výtka spočívá v tom, že by to chtělo prostříhat. Zatím výborných 70 % ()

dandislav1991

Neuvěřitelně silný příběh na základě tak (ne)obyčejného podkladu! kontrast štěstí a neštěstí je zde doslova hmatatelný! zasloužených 100% = 5*! ()

nurielka

Romantická melodráma.. emócie až po piku, po kraj, po hranicu, po koniec vesmíru...nezabudnuteľný okamih.. Sme v nebi? ()

David David

Tenhle film opravdu stojí za to. Jestli máte rádi romantiku, jasná volba. Pokud ne, stejně se na to koukněte :-) Upozornění: filmy vyvolává silné emoce! ()

chrispe

Sakra, tak tomu říkám hra na city. Moje slzné kanálky už pomalu nemají do produkovat (ale přiznejme si, že mě rozbrečí i rozlitý mlíko na podlaze). No, moje velká očekávání nebyla naplněna. Nenašla jsem tam nic, na co budu zítra vzpomínat - řekla bych i za deset minut. Romantika je to pěkná, o tom žádná... ale na mě moc dlouhá a spatlaná z mnoha klišé. ()

Orina

Fatální chyba zatím všech korejských filmů, které jsem viděla, je délka. Nevím, jestli se to tak v Korei lidem líbí, ale já bych raději v mnoha případech viděla pouze náznaky a ne situaci rozpitvávat do sebemenšího detailu a dolavat z diváka ty nejhlubší slzy. Téma je opravdu dojemné a hlavní hrdinové své role brilantně zahráli, nicméně ubrat tak čtyřicet minut a nehrotit každou scénu do maxima, byl by to mistrovský kousek. Možná je chyba i v tom, že jsem viděla director`s cut. Každopádně, první část filmu (období seznamování) je velmi povedená a vtipná. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz