Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

neo93

Nádherný a silný příběh dvou zamilovaných lidí. Setkání dvou rozdílných světů, které se pouhou náhodou protnou. Mladá pohledná Su-jin, dcera bohatého otce, která se bezhlavě zamiluje do Cheol-suna, jednoho z tesařů v otcově stavební firmě. Jenže není všechno zlato, co se třpytí. To, co následuje v poslední třetině jsem vůbec nečekal a docela mě to překvapilo a zaskočilo. Oproti první výborné romantické části je to velký skok jiným směrem. Ale to nic nemění na tom, že i tato část má své kouzlo a vlastně vychází ze zmiňované úvodní dějové linky. Krásný a zároveň smutný film, který stojí za to vidět (vícekrát). ()

PavelU

Neobyčejně strhující, neobyčejně zajímavý, neobyčejně dojemný. Svět se zaostřil, nic okolo neexistovalo, důležitá byla spřízněnost jich dvou, čas se zastavil, až intenzita té lásky nabírala na síle. Tento efekt zprostředkovává výtečná kamera, neotřelým způsobem zachycující jejich každodenní radosti a starosti. Ostatní se stali pouhými pozorovateli, jako divák sám. Je to zapříčiněno impozantní hudbou, poutavým prostředím, nelpí to moc na soudobých technologiích, bere se to s nadhledem, umí zahrát na vážnou notu, patřičně odzbrojit každého. Komplikovanost nepanuje žádná, byť ten pocit zprvu převládat může. Ale jde o zcela neopodstatněnou věc. Jako zástupce romantického žánru to též činí nad míru dobře. Snímek si tak drží svůj osobitý a unikátní styl, který mu jen tak někdo nevezme. Má v sobě cosi, co je prostě magické. Viděna rozšířená Director's Cut verze. Název filmu už pak jen dává na srozuměnou, že se ani jinak vlastně jmenovat nemohl. ()

danielwanderer

Prečo sa toľko vyhýbam napísať tento komentár? Chodím po byte, kadečoho sa dotýkam, len aby som nemusel toto písať. Keď som nedávno zhliadol Lover's Concerto, myslel som, že ten koncert dosiahol pomyselného vrcholu, ale prišiel Moment to Remember a čo spravil... Titul naj... neprevzal, ale ani neklesol, pretože čo je dokonalé sa prekonať nedá, ale aby dva filmy zaberali rovnaké miesto na slnku? Prvá polovica priniesla príbeh na tému kráska a zviera s kopou originálnych prvkov. No čo sa začala odsypávať polovica druhá, prišiel pravý emocionálny masaker, ktorého rezonanciu som vôbec nečakal. Už pri spomienke na vetu "Prečo plačete" sa tlačia slzy do očí aj mne. Opäť dávam absolútne hodnotenie a neviem, či veriť v to, že ešte niečo podobné zažijem... ()

JamesLeon

Korejská filmografie mě opravdu začíná zajímat. Po výborném Yeopgijeogin geunyeo jsem narazail na tento skvost a opět to byl pro mě film z "jiného světa". A to z toho korejského, který se mi opravdu zamlouvá a doufám, že mě nepřestane udivovat. V současné záplavě, mnohdy úplně zbytečných a nevkusných komerčních amerických filmů, na mě tento film působil jako balzám na duši... Hlavní dvojice byla opravdu skvělá a Ye-jin Son navíc velmi krásná. Závěr byl skutečně dojemný.. Doufám, že na tento film nikdy nezapomenu. ()

Agipov

Neviem čo k tomu napísať, simply magnificence. Keby môžem tak dám 6*, pre mňa jeden z najlepších filmov vôbec, zanechal vo mne mnoho emócií. 6/5 ()

raiN[ratm]

Celý čas máte tak trochu pocit, že viete čo bude následovať, no a aj napriek tomu vás to rozhodí a ťažko sa ubránite slzám. ()

polonius

Love Story na korejský způsob se spoustou hluchých míst a velmi čitelným příběhem. Snad mě nikdo neobviní z cynismu, když film označím jako průhledný a účelový kalkul s diváckými emocemi (dámy jistě prominou). ()

zaso162

- Za chvíľku všetko zabudnem. Nespoznám ťa, nebudem vedieť, prečo si so mnou. Už nebudeš v mojej hlave. Ani ja tam nebudem.Chápeš to? Ako zmizne moja pamäť, stratí sa i moja duša. Bojím sa toho. - Prečo by mala zmiznúť tvoja duša? Vstávaj. Nechaj to na mňa. Ja som tvoja pamäť, ja som tvoje srdce. Chápeš? Už žiadne slzy... ()

M4rkl4r

Vydal jsem se do krajin romantických filmů, do Korejských hájů a co nenacházim: typický Hollywoodský citově ,,vydírací" film. Zajímavý začátek, jenž dá dohromady rebela s bohatou dceruškou, se mění v emočně přepjatou, schématickou záležitost - přesto celkem působivou, vizuálně podmanivou a herecky oslnivou. I přes předvídatelnost událostí oné nucené tragédie, film nikterak nepůsobí přehnaně pateticky - ano, lze to strávit, i když víte , co vás čeká... Celkově vzato většina filmů tohoto žánru je velmi podobných, ale také většina z nich postrádá přitažlivější formu a často z diváka dolují emoce mnohem přímočařeji. Tento snímek se drží nad hladinou nadprůměru. 70% ()

kittyMITTY

Příběh skutečně silné lásky, která je schopna přežít i velké krize. Rozhodně zajímavý počin, který zaujme a upoutá člověka k obrazovce až do chvíle....než se začne blížit konec. Závěr je již zbytečně natahován, hraje na city a dává nám dost jasně najevo, že máme plakat. Což asi i nejspíš většina bude, mě už ten konec ale zbytečně nudil. Nebýt příliš rozvláčného konce, byl by to plný počet hvězdiček. ()

stiewe

Musí být nepředstavitelně těžké, když své nemilejší řeknete, jak moc jí milujete a ona Vás ani nepozná. Srdceryvný příběh, který se může stát komukoliv z nás a bohužel můžeme jen nečinně přihlížet a snažit se užít si poslední dny, kdy pamět a duše nezmizely do neznáma. Ye-jin Son zahrála svou úlohu přímo na 6*, její emotivní prožití svého nepříjemného osudu musí v každém vyvolávat lítost. Při shlédnutí Director´s cut mi vůbec nepřišlo, že by některá scéna byla navíc nebo že bych se nudil. Naopak, čím blíže se blížil závěrk, tím hlouběji jsem prožíval tu krutost osudu a nesmírnou lásku dvou mladých lidí. Slzám jsem ovšem zdárně odolal:( ()

Shredder

Takto sa ma tocit romantika!!! Americania sa hold maju este vela co ucit. Ked totiz pridu na scenu Korejcania mozte zabudnut na otrepane klise, prazdne frazy a neschopnych hercov, namiesto toho vam naserviruju prekrasny,dojimavy a nekonecne smutny pribeh. Je uzasne ako vam krocik po krocku jemne a s citom davkuju emocie, az kym nedosiahnete vrchol. V poslednych minutach som sa ani ja neubranil slzam zaver bol podmanivy. Videl som DC verziu a zasluzi si plne hodnotenie, lebo okrem tej nechutnej telenovelovej hudby na zaciatku nemam absolutne co vytknut. ()

Tatianistka

Krasne a zaroveň tak smutné..nemám asi nič čo by som vytkla tomuto filmu. Veľmi dobre spracovany romantický film. Samozrejme poslednu cast som kvalitne preplakala, ale film zanechal dojem a to dokazalo zatial dosť málo filmov. ()

LosMojmos

Nejspíš není film o lásce, který by ve mě zanechal tolik pocitů. Zřejmě ani není film u kterého bych si tak pobrečel. Tak silně na mě působila každá scéna. Neskutečný příběh a neskutečné podání. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz