Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

han.ci

Ze začátku průměrný pomalu se odehrávající film se sympatickou hlavní hrdinkou, na konci dráma, které mě donutilo plně sledovat a zamyslet se nad tou nemocí. ()

miki68cz

Na mne moc sladké, moc přehrané, moc naivní. Nijak se nevysmívám nebo nezlehčuji bolest ohledně Alzheimerovi choroby ale v tomto snímku mi připadala zneužitá k prvoplánovému účelu dojetí a citového ždímání. Je mi líto ale já se v hodnocení tentokrát neshoduji s naprostou většinou. Dokonce se mi zdálo, že občas trochu haprovala příběhová linka, ve snaze pojmout ve stopáži co největší časový úsek ztrácel příběh kontinuitu a některé životní epizody vyzněli ve filmu pouze v náznaku. ()

katuuuska

Film, který spadá do sekce- You must see before you die. Nejkrásnější a nejdojemnější romantický film, který jsem kdy viděla. I přes svou délku, dokáže zaujmout a udržet diváka v napětí až do konce. Jihokorejci prostě umí! ()

Clerfayt

Nabudúce keď si budem chcieť pozrieť sám v noci nejaký film, vyberiem si radšej horor. Po tom aspoň zaspím. V prvej polovici filmu som sa stále pýtal: "No dobre ale v čom bude háčik?" V druhej polovici som si dal facku, že som sa v tej prvej do Ye-jin Son zaľúbil. John H. Lee hrá silne na city ale pre tento žáner sa jeho štýl hodí oveľa viac ako to bolo v prípade Pohwa sogeuro. V prvej polovici ma zaujal neázijský motív hudby, ktorý mal diváka zrejme optimisticky naladiť a pripraviť ho na voľný pád. Aj keď je dej predvídateľný vrátane toho "zvratu", až do poslednej chvíle som dúfal, že to nebude tak kruté. Tento motív si viem predstaviť aj v európskom "klubovkovom" spracovaní (hollywoodsky remake by už zrejme chcel hrubšiu vreckovku). No ázijské spracovanie tomu dodáva lyrickosť, ktorá na vás zapôsobí nenápadne ako rádioaktivita. No nič idem sa vyplakať do vankúša. ()

mauinka

Drsňák a křehká krása ,tak to byla mela. Trochu jsem se styděla,že brečím nahlas u takový romantiky . Ale co se dělat, když jsou některé filmy takhle skvěle natočené,tak to člověka dostane a to je myslím ta největší pochvala diváka filmařině. ()

vlKousek

Nemám slov. A moment to remember je nejdojemnější film, co jsem kdy viděl. Ovšem od amerických dojáků se liší velmi podstatným rozdílem. Má duši. Úžasná láska, která neuvadá ani strastmi osudu, úžasný cit, který má začátku, ale nemá konce, opravdu neopakovatelný soulad postav. Jojo, krutost reality je občas nezastavitelná. ()

MaxForValue

Posledných päť minút som preplakal. Neboli to len slzy v očiach, ale slzy na tvári. Ale vôbec to Leeovi nezazlievam. Stvoril citové "monštrum", ktoré nedojme snáď len človeka, ktorý má voči filmu predsudky, alebo ho nesleduje pozorne. Film výrazne predčil moje očakávania. ()

Sagisia

Vyděračství. U takového děje bych brečela, i kdyby to bylo ve formě argentinské telenovely. Přitom celá první polovina je vlastně o ničem a kvůli té druhé, prvoplánové, už myslím padlo tolik stromů na papírový kapesníčky, že za chvíli začnou ochránci přírody proti filmu protestovat. Vážně nemůžu s hodnocením výš... ()

RigorMortis

Krásny film. Nezvyknem plakať, no tu nechýbalo veľa a vyplakal by som si oči.. Nepoznám veľa filmov, ktoré by mi tak prirástli k srdcu. Perfektne zvládnuté roly, emócie, ktoré však mali ďaleko od presladeného sentimentu nízkorozpočtových nezmyslov a nezabudnuteľný zážitok a u mňa jednoznačne v TOP 10. ()

GoustDog

Přestože se jedná o jeden velký kýč, vzalo mě to. Dokonce i slzu jsem uronil, nekecám. Velmi citlivě natočené, velmi dojemné. Řemeslně rovněž precizní podívaná, navíc podpořená vynikajícími hereckými výkony sympatických hlavních představitelů. Trošku mi to připomínalo takovou asijskou verzi Cameronova Titanicu. Rozhodně je nutnost vidět režisérskou verzi, sáhnete-li po tomto dojáku. A vy po něm sáhnete, musíte! Jediné, co mě trošku nemile bilo do očí, byla "skrytá" reklama na jeden nejmenovaný nápoj... ()

Snilek1379

U tohoto filmu jsem byla dojata k slzám a brečela jsem málem jak malé děcko. Nádherný příběh, který zapůsobil na mou citlivou duši. Patří můj obdiv tomu, kdo jej vymyslel. A spousta myšlenek a úvah protkaných tímto dílem jen dávají tu pravou jiskru celému celku. ()

bubu25

5* a ešte by som pridal. Tu asi plače každý a keď nie tak k plaču veľa nechýba. Bol to môj prvý film Made in Kórea a určite nie posledný. Veľmi pekný film. ()

dzberry

Ajéje... V gumákách se tady brodím potoky slz a uvažuju, zda bych s tím cynickým hovadem ve mně neměl konečně něco dělat...? Anebo je to jinak? Protože fakt není proč plakat nad utahanou děje prostou lovestory založenou na oťukávání, zaláskování a jednom neskutečně vyděračském zlomovém okamžiku a nekonečně dlouhém závěru? Dva k sobě připečení rohlíci z pekárny mě dokážou rozněžnit víc... ()

zuzanara

(spoiler) Jak tak pročítám komentáře, vše podstatné už zde bylo řečeno. Film jednoznačně doporučuji s touto výbavou: balení kapesníků, pytlík čipsů, teplá deka. Dojme až do morku kosti a co víc, jen jednou mě napadlo, že ti lidi ve filmu nejsou "skuteční", ale herci a to když jsem si říkala, jak si asi Ye-jin Son udržuje ty pěkné nehty. Moje plány na ocenění hvězdami se měnily v průběhu filmu. Zprvu působí jako jeden z mnoha korejských "něžných" filmů, kterým pomalu plyne děj a vypráví se vlastně samy. Žádné trapné vysvětlovací dialogy (typu "Ahoj Jeremy, tak co, už ses dostal z toho, že ti přejeli psa, snědli večeři a byl jsi rok v base?"), nic zbytečného a navíc. Vlastně si musíte přečíst mezi řádky, proč se někdo trápí a někdo se směje a tolik se do děje vžijete, že je potom ten zlom a diagnóza vlastně vaší osobní záležitostí. Nejenom, že herci hrají absolutně přirozeně a skvěle, ale právě ta nutnost číst z výrazů a děje je to, co mě na korejském filmu snad nikdy neomrzí. Děj se prostě stejně jako život "děje". Vše je přirozené a právě proto tak smutné. A nedějí se zázraky. Posledních deset minut si jednoznačně vysloužilo i tu pátou hvězdu. To jediné, co bych na závěr tak trochu vytkla, je zvláštní volba soundtracku, který kolísá mezi divným karaoke, hitparádou milostných árií a příjemným doprovodem a to, že jednou z hlavních hvězd byla Coca Cola. Nevím, zda si za to vysloužili nějaký peníz, ale docela klidně to mohl být ledový čaj nebo voda a nepůsobily by přinejmenším dvě scény jako divná reklama. Skvělý film. ()

pekas

Obrovské slzavé údolí. Korea opět boduje a i když je tam tlak na dojmutí diváka zjevný, dá se odpustit, protože je to herecky i řemeslně podané skvěle. A hlavní hrdinka je nádherná ženská. 82% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz