Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

Bounded

Krásný film, který si rozhodně zaslouží shlédnout v DC verzi (se kterou jsem měl čest). Více snad ani netřeba. ()

JohnyTrava

Nebolo to zlé, veruže vôbec nie, ja lenže tie DC verzie zvyknú svojou dĺžkou kaziť pôžitok. A ten bol veru riadny. Kórejčania sa jednoducho vyznajú do fachu, či už ide o krimi alebo romantickú tragédiu( tak veru tohoto názvu je film hodný), že vám príde až podozrivé s akou ľahkosťou ničia ľudské šťastie len aby ho vždy po troškách vrátili. Ale priznám sa, že až na 100% nadšený ako podaktorý som zas nebol, a ja neviem prečo? Možno odmietnutie prijatia kam to spelo (vnútorný blok aby som sa s filmy neroztopil citmi?) a možno tou DC verziou. Takže 9,5/10. PS Be with you sa mi páčilo viac. ()

xenopus

Nothing to remember? No po určitém časovém odstupu od shlédnutí určitě... Sladkobolná limonádka, ve které snad nejde o nic víc než jen o (po)city, lásku, melancholii a sentiment. Ale někteří říkají, že tyto jsou zde zpodobněny naprosto výjimečně. Ale já říkám: a dál? Máme tu tedy výjimečnou formu, ale co obsah? Aha... a jsme zase u sporu forma vs. obsah, kde vždycky radši upřednostním obsah. Takže holt nezbývá nic jiného, než dát průměr. Skoro dvě a půl hodiny koukat na lyriku mě moc neobohacuje, jakkoli se snažím vnímat náznaky děje a různé symboly nebo třeba hudební témata prostupující celý film vždy v určitých obdobných okamžicích. Pořád málo, prakticky jsem nudou trpěl... možná až budu starší, možná nikdy, ale co už, někomu se prostě nezavděčíte. (That's just what Jesus said, sir.) ()

Smerfetka88

Popravdě nebyla ve filmu ani jedna chvíle, kdy by se mi chtělo brečet, jak zde avizovali ostatní. Tím samozřejmě netvrdím, že mě to nedojalo, nebo že by se mi to nelíbilo, to chraň Bůh! Prostě jsem jen seděla a zírala tak, že jsem zapomněla i brečet. V rámci romantického žánru jde o nejlepší film, jaký jsem dosud viděla, proto jsem se taky rozhodla dát 5*. Líbila se mi ústřední dvojice a líbilo se mi i to, že z jeho strany nešlo hned o velkou lásku, že neomdlíval, jen hlavní hrdinku spatřil, jako to bývá jinde. A o co déle si musela jeho lásku získávat, o to hlubší byla. ()

Judy24

Krásné, dojemné, romantické. A pro jednou konečně v té mírné, klidné podobě bez šílených projevů lásky a hysterie. Na to, jak je ten film silný, vlastně moc hezky poklidně plyne, ale nemůžu si pomoct - podle mě by mu slušela klidně kratší stopáž. Je tam pár vedlejších linek, které se mi zdají být úplně zbytečné, osobně bych to nechala klidně na nich dvou, ale i o hodinu kratší dobu, takhle to začne být v určitý moment hrozně zdlouhavé, protože asi jenom málokterý snímek je dostatečně nádherný na to, aby si udržel divákovu pozornost i více jak dvě hodiny. Na druhou stranu - první film v kategorii s touhle zápletkou, který jsem snesla a to jsem vážně nečekala. ()

syphoon

Nastartujte kapesníky a připravte si defibrilátor. Já můžu říci: "že jsem to přežil" :) 79% Tak po jednom dnu jsem si své hodnocení rozmyslel, protože film mi pořád leží v hlavě! :) 85% ()

Zl0

Takmer som pri tom dostal Alzheimera aj ja. Asi preto som na konci zabudol aká dokonalá bola prvá cca polovica filmu. Proste skvelá. ()

Amynka

Ufff...myslela jsem si,že nepůjdu s davem a že budu moct napsat,že jsem to ustála bez toho aniž bych se rozbrečela..A až na pár slz jsem to skoro vydržela,ale jakmile přišla scéna v obchodě ,tak jsem to neustála...Jako DOKONALEJ film,kterej mě pohltil a žrala jsem ho od začátku až do konce!Viděla jsem tu delší verzi a ani na vteřinu jsem se nenudila a nedívala se na čas kolik ještě minut zbývá...což se mi u dlouhejch filmů někdy stává..u tohodle ne!Je to pro mě nejhezčí romantickej film, jakej jsem kdy viděla a obávám se, že americká verze bude jen směšnou kopií a to já nejsem odpůrce usa remaků a milovnice asijskejch filmů,ale v tomhle případě si nedokážu představit,že by dokázala překonat zážitek z tohodle filmu! A asi se teď více zaměřím na asijské filmy, protože už sakra dlouho mě žádnej americkej nebo evropskej film nedostal jako tenhle(teda co se týče romantickejch filmů ne hororu..)Vážně všem doporučuju!!!Jo a souhlasím s "Když zmizí paměť,zmizí i duše",protože naše sny,naše zážitky a vzpomínky na ně nás dělaj tím kým jsme...děsí mě představa,že bych zapomněla na všechno,co jsem prožila a na všechny,který mám ráda..fakt smutnej film:-(Vlastně kecám, je tu film co mě rozsekal ještě víc a to Dokonalej smysl,tam zase ztrácej veškerý smysly a teď fakt nevim,co je pro mě děsivější, jestli ztráta paměti nebo všech smyslů,ale s tím, že milovanýho člověka mám nablízku a jsem s ním a vím kdo jsem.. no nebudu filozofovat...každopádně oba filmy doporučuju:-) ()

wege

Normálně jsem při dívání na ten film zjistil, že jsem jako hlavní hrdinka. Úplně jsem zapomněl, že jsem to už jednou kdysi dávno viděl. Každopádně, krásně natočené, neskutečně skvěle zahrané. Naprosto neskutečná Ye-jin Son, jak ona umí zahrát výrazem v obličeji celou škálu emocí. Další plus co má ten film je to, že ta korejština v něm nezní nepříjemně, hlasitě a není v tom ani ta přehnanost reakcí a emocí, které jsou v korejských filmech obvyklé. Ten film je hodně smutný a zároveň stále zůstává optimistický, každý si jednou najde tu pravou, tu svoji spřízněnou duší a stráví s ní vyhrazený čas a tak to má prostě být. ()

Cahous

Jeden z nejkrásnějších filmů, které jsem viděl. Má sice trošku pomalejší rozjezd, což ale plně vynahrazuje půlka druhá a závěr už nemá cenu komentovat. ()

boombang

Tento film je dokonalost sama. Neskutečně dobře natočené a zahrané. Zdlouhavé, a přesto neustále překvapující. Velmi dojemné - brečel jsem a nestydím se za to. Ani ten nejpodrobnější spoiler člověka nepřipraví na jeho naprosté emocionální zhroucení v závěru filmu. Nedej Bože, aby Američané někdy natočili remake... 10/10. ()

RobbieM@N

Nepochybně skvělá režie, opravdu taková, kterou zvládne pouze jihokorejec. Na druhou stranu ale zvedám prostředníček vůči korejské filmové obsesi s vážnými nemocemi a používání tamních playboyů do hlavních rolí, těžko pak brát film jako celek vážně, když od začátku zkušenější divák ví jak to všechno dopadne. Film mu totiž zpočátku nedovoluje blíže se zžít ani s jedním z hlavních hrdinů, jenom zachycuje jejich pocity ale neseznámuje blíže s jejich charakterem a pozadím. Ukazuje mikrosvět, kde jsou si oba milenci dokonalými partnery a následně i manžely a vylučuje možnost dobývání toho či onoho a z pochybné scénaristické rovnice vychází typická vše-ničící raritní choroba. Problém je však hlavně v tom, že nemůžu vystát Woo-sung Jung, všem charakterům, které hraje, nevěřím ani ň. ()

HarveyDent

Jihokorejci se překonali. Natočili efektivnější ždímačku slz než jakýkoli americký filmař v historii filmu. 80% P.S.: Odteď kdykoliv uslyším slovní spojení karetní trik tak mi naběhnou slzy. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz