Porážka Khana admirálem Kirkem a stvoření nové planety Genesis jsou jen prázdným vítězstvím. Spock položil svůj život pro záchranu posádky a McCoy se nevysvětlitelně stal choromyslným. Náhle na Enterprise přilétá Sarek, Spockův otec, a odhalí neuvěřitelnou věc: McCoy přechovává Spokovu živoucí esenci - katru. Jeden přítel je živý, druhý ne, oba však trpí a Kirk se jim pokouší pomoci. Ukradne Enterprise a poruší karanténu Genesis. Klingoni však o planetě také vědí a chtějí se s Kirkem setkat na vražedném rendezvous. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Je málo postáv v histórii kinematografie, ktoré sú tak monumentálne, že si zaslúžia aj vlastný film, o tom, ako ich oživia po predošlom filme. Spock je jedným z tých, ktorým sa to nielen prepečie, ale výsledok je skvelý. Obzvlášť bombastická hudba vytvára osudovú atmosféru. Skvelé nápady (sebadeštruktívna planéta, Klingonci, mytológia Vulkánov...) dotvárajú výnimku potvrdzujúcu pravidlo, že nepárne diely sú v Star Treku priemerné. ()

sheen

Trochu ukecanější ale výborný film ze světa ST. Fandové si nechali vzkřísit svoji oblíbenou postavu, docela je chápu, bez Spocka by to nebylo ono. ()

HAL

Strašlivě zbytečná nuda která nejenže nemá nějaký pořádný děj, ale i ten jeho nepatrný zbytek je převelice hloupý. Po vynikajícím prvním filmu a velmi dobrém Khanově hněvu je tohle v Trek serii první šlápnutí vedle. Kirk a jeho nejbližší posádka sice jsou psychologicky relativně propracované postavy, ale tady jaksi nemají co hrát - dramatické scény nefungují, záporáci jsou spíše směšní, děj nedává moc smyslu a na nějakou logiku se tu taky docela dlabe. 5/10 ()

mzss1

|99%| V podstatě podobná senzace jako předchozí film Khanův hněv. Takže opět na úvod připomínám, že původní seriál ve známé zkratce TOS (The original series) je pro mě srdcovka, takže vidět filmy po několika letech se stejnou a oblíbenou hereckou sestavou, je pro velkého fanouška ST velký zážitek. První natočený film o St nesoucí název Star Trek: Film (1979) měl odlišnou atmosféru, ale byl pořád perfektní. Zato Khanův hněv (1982), tento film a pak následující Star Trek: Cesta domů (1986) měli velmi podobné atmosféry a celkově byla tato trojice filmů krásně propletena tím, jak vše na sebe krásně navazovalo. Příběh byl jasný. Najít Spocka. To jak se to krásně odvíjelo, jak skvěle spolupracoval oblíbený tým lodi Enterprise, aby našli svého kolegy, přítele či člověka, kterého brali jakoby do své rodiny - to mě nejvíc zaujalo. Nějaká akce tu byla, napínavost a hlavně ta božská atmosféra. Takže dialogy a to vše ostatní bylo skvělé. Jak dál pokračovat ? Emoce zde byly trochu, méně než v Khanovém hněvu, ale na konci to bylo cítit. Hudba podobná jako v předchozím snímku. Režie od Nimoye coby představitele skvělého Spocka byla vydařená. I další film: Star Trek: Cesta domů (1982) se mu vyvedl. Jako velký fanoušek ST nevím jak mám dále pokračovat. Jednou chybku bych tu měl, že tu bylo úmrtí, které pro klíčového herce nemělo až takový emocionální dopad. Konkrétně nechci pro ty co to neviděli, vykecat. Takže nadmíru jsem spokojen. Ikdyž má nejoblíbenější postava Spocka se zde mihla na pár minut, tak přesto nevadí. Příběh měl zajímavé aspekty taky. Třeba planeta Genesis, její vliv na Spocka atd. Nemám co bych už dodával. ()

InJo

Třetí filmový ST by potřeboval ze všeho nejvíce přitlačit na tempu a na emocích. Zápletka není zlá (snesitelně navazuje na předchozí díl), dokonce dojde i na jeden celkem drsný zvrat, ale vzhledem k tomu, jaký je tu na Kirka vyvíjen tlak, to není zdaleka tak působivé, jak by mohlo. Na druhou stranu je film z hlediska celkové kvality poměrně konzistentní, takže tu vyloženě skvělé scény nestřídá nudný balast a naopak - od začátku do konce se totiž jede na vlně mírného nadprůměru. I tak ale pociťuji lehké zklamání z nevyužitého potenciálu. S lepším režisérem z toho mohl být mnohem výživnější snímek. Svižnější, napínavější, emotivnější. 60 - 70 % ()

Anderton

Zo scenára cítiť urputnú snahu dostať celé smerovanie ST filmov do východzieho bodu, to jest k návratu Spocka medzi živých. Planéta Genesis, na ktorej sa odohráva prevažná časť deja a akčné finále, je v mojich očiach zobrazená ale až príliš tuctovo, pričom možností diváka ohúriť bolo nekonečné množstvo. Nepochybujem však, že pre mnohých dobových divákov bola výprava dokonalá, osobne ale musím porovnať s prvým ST filmom, ktorý ma po vizuálnej stránke ohromil oveľa viac. A aj scenárom. Záverečná konfrontácia Kirk vs bad ass Klingon na pozadí vybuchovaní sopiek sa až príliš drží pri zemi, pričom mohla byť emocionálne zdrvujúca. ()

Fingon

Pátrání po Spockovi nejvíc ocení zažraní Trekkies (mezi které se nepočítám), pro normálního diváka je tento díl jen o něco menší nuda než film první. Silný důraz je kladen na vulkánské rituály, více se tu užívá klingonština a taky se dostaneme do federačního baru a zadržovací cely (co se prvního týče, v tom Star Wars rozhodně vede). Kataklyzmatická událost na planetě Genesis pak zase dává připomenout na Horu osudu, jen ten Prsten chybí. Ale nezoufat, následující díl je o dost lepší. ()

nash.

Klasická startrekovská konfekce.. dá se to sledovat, občas poteší několika vydařenými momenty a několika vzácně se vyskytujícími nápady... ()

klerik

Priznávam, že staré ST kukám len z akejsi povinnosti, pretože som nikdy nepatril k fanušikom ani seriálu ani žiadneho z filmov. Nechápem, ako z tohto mohol vzniknúť celovečerný film. Je to scenáristická báchorka. Súboje sú už tradične príšerné (ale nie až také hrozné ako pri "Worst Fight Scene Ever"). Napätie absolútne žiadne. A dobrodružstvo pokračuje... Prečo??? Viem, že aj DUNA (ktorá vznikla v tom istom roku) má svoje chyby, ale keď to porovnám so ST III, je to priepastny rozdiel... ()

Chrustyn

Po skvělém druhém dílu kvalita této sci-fi série opět klesá. Režie se tentokrát ujal představitel Spocka a i když jsme se s jeho postavou v předešlém dílu rozloučili bylo jasné, že to tak nezůstane napořád. Bohužel pátrání je to docela nudné a i když se zde konečně objevují legendární Klingoni zábava se nekoná. Minimum akce a napětí není zárukou kvalitní podívané. A zase se mi do dalšího dílu moc nechce. ()

Yardak

Třetí díl šel bohužel po dobrém druhém dílu s kvalitou dolu a to i když si to natočil sám "Spock". S odřenými vulkánskými ušákama ještě za 3 hvězdy. ()

mcb

Neskutečně ukecaný a zbytečně natahovaný přídomek Khanova hněvu. To, co se mohlo odbýt na začátku filmu v úderné desetiminutovce, je zde prodlouženo celovečerní stopáž, kde ústředním cílem není nic jiného, že znovu nechat posádku Enterprise, aby se shledala se Spockem. Což je zábavné tak maximálně pro trekkies, pro ostatní je vše mechanické, neopodstatněné, výplňové a především dlouhé. Nuda k nevydržení. ()

honajz

Zajímavé zvraty, vzhledem k předchozím filmům slušné tempo, příjemná stopáž. Jen ty papundeklové kulisy a triky v době svého vzniku skutečně už spíše televizní než filmové, a nová představitelka Saavik mi vadily. ()

jonyyy

Pro mě mnohokrát zábavnější než Khan. Přišel jsem si tu na své. Nové organizmy, vesmírné manévry s loděma, neposlechnutí rozkazů, říkejte si co chcete - 4 hvězdy. 71% ()

becki_tu

Logický a sympatický filmový dodatek ke Khanovu hněvu. Do setkání s klingony je to trochu nuda, ale potom už je to opět kvalitativně na úrovni předchozího filmu. Bez Spocka to zkrátka nepůjde a je dobře, že byl smysluplně vrácen zpět do hry. 70% ()

ScarPoul

Konečne som zistil, prečo je star trek tak strašne nevyvážený oproti star wars. Je to kvôli dych berúcim bitkám. Očakávam ich a namiesto toho sa mi dostane filozofovanie. A musím konštatovať, že je to filozofovanie na úrovni. Každý jeden film ide do hĺbky každej jednej z postáv. Sledovať starú známu partu ako sa vydáva do ďalšieho dobrodružstva je jednoducho skvelý pocit a hlavne v prvej polovici filmu nemá dej ako spomaľovať. Z nástupom zlých Klingonov sa to ale miestami už vlečie. Lloyd si tu strihol záporáka z krivým čelom a oháňajúci sa mimozemským dialektom. Síce je o trocha uveriteľnejší ako Khan ale chýba mu tam výraznejšia scéna, ktorá by ma presvedčila o tom , že predstavuje pre posádku Enterprise hrozbu. Hneď ako nastúpil na scénu som vedel, že ho dostanú a ani si nepípne a tak sa aj stalo. Chcelo by to nejakého hútnejšieho záporáka. A veľkolepejšiu bitku. Ale po príchodé Leonarda Nimoya na scénu sa musím priznať, že som viac ako spokojný. Síce nie úplne zaslúžené, ale také dobrosrdečné 4*. ()