Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

raptorrr

Nějak to nechápu, tenhle film se ve velké většině odehrává mimo Miami, o řešení Vice případu tu taky nejde. S původním seriálem má film opravdu společná je jména hlavních hrdinů a jejich barvu pleti. Jinak mě to chvílemi dost nudilo a Farrellovi s Gong Li jsem tu lásku nevěřil ani chvilku. Takže po Supermanovi další velké zklamání... ()

Petoss1

Mohla tam byť lepšia akcia, tak to išlo veľmi pomali a dej sa len plazil ako slimák. Pre mňa nič extra hoci som od režiséra a hercov očakával viac. 68% ()

Abes

Chápu, že mě Mann chtěl digitálem dotáhnout blíže akci, já ty jeho přestřelky ale raději zkouknu pěkně z povzdálí, ze stativu a s čistým objektivem. Ricardo a Sonny jsou špičky ve svém oboru, zvládají řídit vysokorychlostní čluny, vrtulníky, letadla, zvládají bojové i řečnické chvaty. Zdá se že prošli elitním výcvikem... přesto si Rico před Sonnym šplhne hláškou 'někdo chce dokázat, že je to teď', Sonny uznale přikývne. Dějová zápletka ze začátku filmu je nakonec osvětlena jednou větou, jakoby se Mann nemohl dočkat až poběží za Trudy se síťovkou plnou pomerančů. Něco mi tady chybělo. V porovnání s Heat. ()

joker.george

Mannovi jsem ten příběh o dvou dobrosrdečných a neohrožených hrdinech, kteří stojí proti zlovolné přesile a zachraňují jejich bezbranné princezny, sežral i s navijákem. A nezkazil to ani černobílý pohled na věc, ani jednodušší příběh, protože závěr dokázal kartami pěkně zamíchat. ()

Crawler-D

Je docela paradoxem, že spolutvůrce původního seriálu z osmdesátých let, jež byl své doby hlavně odpočinkovou záležitostí, která dala směr módě a životnímu stylu, se nijak nesnaží na seriál navazovat a ani ho ničím připomenout, tedy až na dvě hlavní postavy, k nimž se teprve dostaneme. Pastelové barvy plné prosluněných dní nahradil akcemi v nočních ulicích, které nadopoval správnou dávkou adrenalinu, takže i jen pár záběrů na jedoucí auto snadno trumfne teenagerovskou Tokijskou jízdu. Mann totiž není žádnýžabař, což dokazuje každým záběr, ať už jsou v něm zrnitými záběry snímány tvrdé tváře hlavních postav, prostřihy barvitými tanečními sekvencemi nebo řízné dialogy nepostrádající originalitu i vzpouru proti tradičním klišé. Miami Vice má tímto možnost opět se stát kultem zásluhou toho samého muže, kterému nepřichází na pomoc nikdo menší než dvě hvězdy současnosti....Mann tu sice nedisponuje takovou elegancí jako minule, ale grácie mu nechybí. A když je říznutá fešnými a drsnými muži v podání Jamieho Foxxe a Colina Farella, není co řešit. ()

cubajz

nabubřele působící kriminálka, ve které se víc dbá o cool vzhled hrdinů než o scénář - dost jsem se nudil. ()

starbrejkr

Hlavní problém filmu je pro mě v naprosto tuctovém ději. Co pak naplat, že provedení filmu je takřka lahůdkové od kamery přes hudbu až dokonalé provedení přestřelek. V tomto případě se totiž jedná o drtivé vítězství formy nad obsahem. Dostat se tohle téma do ruky průměrnému režisérovi, je z toho jedna veliká nuda (takhle jí zažíváme jen místy) a věc, po které ani pes něštekně a skončí na programu Novy či Primy v úterý po jedenácté. Mann z toho naštěstí vytřískal vizuálně poutavou podívanou,ale každopádně mě štvě, že se pustil do takhle provařeného příběhu. Jak dlouho ještě bude lidi bavit točit a koukat na filmy, kde se jen obchoduje s drogrami se vším co k tomu patří (neustálé strašení zbraněmi, drsnost, podrazy), inflitrují se policajti a chybí jakýkoli absolutně hlubší podtext. O ten se tady možná snažili Farrellovým morálním dilematem, ale to dostává jen malý prostor a navíc mu chybí jakákoliv zajímavější a silnější scéna, včetně závěru. Navíc mi přišlo, že ani herci se moc nepředřeli, i když možná je to tím, že nikoho z ansámblu Miami Vice nemám nijak víc rád. Nepočítaje katastrofální prastarou Pevnost, s klidem tenhle snímek označím za nejslabší Mannův film. Režijně se sice snažil, co to šlo, ale napravit to, co si sám zpatlal ve scénáři, nedokázal. ()

Amroth666

Film na dvě hvězdy. Říkal jsem si, že bych i ty tři hvězdy dal, to jsem říkal, když byla ta závěrečná střelba proti sobě. Jinak ten úplný závěr filmu přesně potvrdil tempo a nudu celého filmu. Mannovy filmy mám strašně rád, ale tohle se mi nelíbilo. Něco mezi Collateralem a Nelítostným soubojem, avšak na oba tyto filmy ani zdaleka nemá. ()

C0r0ner

Michael Mann v každém svém filmu dokazuje, že je vynikající režisér, nicméně navzdory tomuhle faktu ode mě ještě ani jednou nedostal plný počet hvězdiček. Miami Vice je sice výborná detektivka, ale trpí na příliš dlouhou stopáž, která celý děj rozmělňuje a zbytečně natahuje. Bez třiceti nadbytečných minut by to byla paráda. 75% ()

Wormboy

Colin Farrell a Jamie Fox su dost dobri, Michael Mann ma vsak sklamava a to asi po prvy krat v zivote. Niezeby bol Miami Vice zly film, to nie, je to dobry film, avsak takto premrhat sancu sa na pana rezisera ako je MM nepatri. Film je znacne roztahany, sice postupne (avsak velmi pozvolna) nabera obratky, je stale prilis dlhy a malo putavy. Musim vsak povedat, ze niektore sceny boli skutocne uzasne a pri zaverecnej prestrelke som jasal od radosti. 3,5/5* ()

lakikaki

Niežeby som od Miami Vice čakal niečo extra, ale aj tak ma riadne sklamalo. Atmosféru filmu som nepocítil vôbec, hlavné postavy mi boli úplne ľahostajné aj počas záverečnej prestrelky, digitálna kamera je použitá opodstatnene iba v niekoľkých scénach (vo zvyšných 90% scén, kde bola použitá, len rušila) a celkovo Mannova réžia mi nejako nepadla do oka. Možno je problém v tom, že som pôvodný seriál nevidel, ale jednoducho mi hlavne postavy pripadali až príliš "cool" a celý film mi pripadal dosť strojene. Jedno z (mojich) najväčších sklamaní za posledný rok. Nemám čo dodať. ()

agathon

Navzdory některým místním komentářům, nehodnotím z principu, protože jde o Manna, takhle vysoko - je to prostě brilantní. patří k tomu chlad, digitální look i zdánlivě utahané tempo a odtažité charaktery. Zdá se mi, že je to o realitě dnešního světa víc, než žánrová zápletka dovolí rozpoznat - koukali jste se někdy v centru Prahy kolem sebe? Opravdu Vám přijde ten skutečný svět podobně nažehlených lidiček, vypiplaných výloh s blýskavými hadry a pod zemí schovaných garáží luxusních vozů o něco víc reálný? V čem? Ten film je trefný právě v tom, jak povrchně, jakoby letmo a cool vytváří svůj fikční svět. Je tím realističtější, než velká část dnešních sociálních dramat. ()

zette

Pro fanousky zanru urcite zabavny a dobry film. Pro ty druhe standartni akcni snimek se spoustou hluchych mist a absenci nejakych vtipnych hlasek. Nezaujaly me ani postavy kriminalistu, jen Li Gong:-). Film mohl byt klidne o pul hodiny kratsi. Co stoji za zminku je kamera a soundtrack, jinak nic moc. ()

PROCESOR

Ve stanoveném žánru klasika, která u mě nijak výrazně nevybočuje, ale ani nezklamala. Infiltrace poldů do podsvětí s drogami, rychlý čluny, přestřelky, únos a vydírání s blízkou osobou a samozřejmě láska mezi poldou a zlodějkou. Zkrátka nic nového, jen to tempo je rychlejší. A hezky se na to kouká. ()

Pajky3

Obyčejná detektivka, která i přes slušné obsazení nedokáže vtáhnout a donutit vás se víc zajímat o hlavní postavy. Jak klišé praví, tohle už jsme viděli a lépe. ()

Juto

Dve najlepšie slová, ktoré sa dajú opísať filmový film Miami Vice z roku 2006, sú „štýlové“ a „intenzívne“. 8/10 ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)