Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

PauloZ

Tohle měl být kulturní zážitek?? Podle toho hodnocení tady, nám v kině promítli asi nejakou pracovní verzi. Ten film je naprosto o ničem. Možná, že kdyby z toho vystřihli 2 milostné scény, které byli absolutně samoúčelné, podlé a nudné (vůbec jsem nepochopil co v tom filmu dělaly a co tam Foxx jako hrál), tak bych dal 2 hvězdy. Začátek a konec, dvě jediné akce a trochu oživení, ale to mezi tím absolutní shit a spleť ničeho!! Pro mě snad nejhorší ( nejnudnější ) zážitek v kině. Jediné pozitivum za 1 hvězdu jsou závěrečné titulky, které značí, že už je opravdu konec. Ještě bych dodal, že tento film je jasný příklad toho, že i s prominutím - oprvadu špatné filmy - mohou mít na ČSFD přes 70%. ()

sidzej

Skutočne brilatná ukážka poctivej filmárčiny, sympatické duo Farrell/Foxx, škoda že záver trošku viac nezabrnkal na city celkovo veľmi silné 4* ()

Marsik

Vynikající bravurní fantastický napínavý akční kousek, který mě opravdu dostal a odrovnal. Shlédnul jsem již 2x (v rozmezí cca půl roku) a i na podruhé mě nebavil o nic méně (kor při druhé projekci v HD rozlišení :)) Prodloužená verze mě rozhodně potěšila. Nemám co vytknout, po celou dobu jsem byl v napětí, doslova s otevřenou hubou jsem žral každou scénu a oběma hlavním hrdinům role naprosto seděly (Colin se svým netypickým sestřihem byl fakticky cool). Michael Mann zkrátka umí :-) Tenhle film se pro mě stává srdeční záležitostí. Nemohu jinak - 100% = FSZ! // (24.1.2011) - Viděno po třetí // (4.8.2012) - Další repete a opět musím jenom chválit. Tentokrát jsem se zaměřil nejvíce na hudební složku a maximálně jsem jí vnímal. Je naprosto perfektní a uchu maximálně lahodící. // (2.12.2012) - V takovém pěkném datu se člověk musí dívat jenom na ty nejlepší filmy :) A proto jsem opět sáhl po Miami Vice. Vše podstatné jsem už v předešlých komentářích vyjádřil a nyní jen znovu potvrzuji, že tenhle film je z mého pohledu dokonalý. Stále FSZ - 100% (with J.) // (14.5.2014) - Jak jinak pokřtít novou LCD TV (125 cm), než snímkem Miami Vice? Jinou možnost neznám :-) Dnes již 6. promítání. Já na tomhle filmu miluju prostě všechno. Tím myslím, že pro mě nemá naprosto žádnou chybičku. Na doživotí udílím 100%. // (15.4.2016) NOVA HD - Snad poprvé jsou to zčíhnul s dabingem a ten je nic moc. Jančík na Colina a Sobotka na Foxxe znějí dost "jemně". Přitom oba detektivové jsou tvrďáci s drsnejma hlasama, hlavně Colinův pravý hlas je hodně cool. Nicméně paralelně jsou to sledoval i na noťasu v originále, takže jsem si spravil chuť :)) Samozřejmě, že i dnes potvrzuji 100%!! // (16.2.2017) NOVA - No a co, tak jsem to viděl zase... A přežil jsem i 5 za**aných reklam a dabing Novy, resp. Primy :) 100% (with J.) // Další projekce: (8.1.2020), ()

ConanVJ

Pro mě hodně průměrný akční drama, kterému chybí svižnější průběh. Celý film se mi vlekl, ale když přišla akce, vypadala pěkně reálně a to to trošku zachránilo. Za mě 60% :) ()

Květula

Myslím, že Colin a Jamie mají na to stát se jednou stejnými legendami jako Robert de Niro a Al Pacino. Miami Vice samozřejmě není tak dobrý film jako Heat, ale má styl a já si ho parádně užila. ()

kikuka

One of these mornings..Wont be very long..You will look for me..And I´ll be gone..//..keď som si Miami Vice pozrela posledne po skúške z deleuzovskej filmovej filozofie (obraz-pohyb, obraz-čas), pochopila som, o čom to nebohý pán písal: Miami Vice je ukážkou vnemového filmu, ktorý unáša, no nenechá si diváka odplávať úplne..drží ho presne medzi Havanou a Miami.. a to mi maximálne vyhovuje..aj keď, v Havane najlepšie mojito som mala v hoteli National..a Chico neprišiel :-( .. sakra, film, ktorý urobí leto v ktorejkoľvek ročnej dobe a pri ost ktorého je príjemná činnosť od varenia, cez veľké upratovanie, po šoférovanie, letné sprchu a "relaxovanie" vo dvojici.. ()

ladko

Veľmi pomaly sa to vlieklo, aj keď herci boli slušní a záverečná prestrelka impozantne ozvučená, ale viac ako tri hviezdy?Nie. Na akčný film tam je akcie ako šafránu a 134 minút je fakt veľa na taký jednoduchý film. Čo na tom, že Colin a Jamie vyzerajú veľmi štýlovo, na dobrý film to nestačí. ()

selfesteem

Po jednačtyřicáté minutě tohoto filmu nastala scéna, na kterou v životě nezapomenu a protože film vlastním, mohu naplno využít své potřeby v tom, že si tuto leteckou scénu s dokonalou hudbou pouštím znova a znova a znova a znova a pořád a nikdy mě neomrzí. Navíc příběh je v jedné své rovině natolik absurdní, ale krásný a jedinečný, věřím jim to. Taková gangsterská romace. Paráda! A Jamie je v posteli velkej vtipálek :) ()

verbst

Me nikdo nezklamamal. Ale asi tomu nerozumím jako ostatní. Mann je prostě geniální. A film šlape celých 134 minut a dokonce i v závěrečných titulkách. Ani 10 vteřin jsem se nenudil. Všechno sedělo, kamera, obsazení a taky hudba. ()

Ellmariachi

Tak nevím. Dost zvláštní. Celé je to precizní. CF i JF jsou herecká esa. Faktem ale je, že film mě za celou dobu nenabídl něco, díky čemuž bych si ho měl pamatovat. Li Gong je pěkná baba, Farrell a knírem taky zajímavý, závěrečná přestřelka taky pěkná. Ale vše se to tak nějak topí v průměru. V hezkým neurážlivým průměru. Který sice neurazí, ale zase moc nenadchne. 69 procent. ()

JJ.Gibson

Michaele Manne cos to proved?? Naprosto levnej příběh zasazen do moderního života. Nepřinesl žádný nový nápad, žádný zvrat, žádnou zajímavou poentu. Všechno bylo je obalené lesklým hábitem, který měl všechno překrýt. U mě to teda nefungovalo. Díky kameře, ze které mě krásně bolely oči, protože byla skoro stále rozostřená, jediné co bylo ostré byl ksicht Collina Farrella a také pokusy o first person kameru se absolutně míjely účinkem. Navíc neuvěřitelně zdlouhavé scény naprosto, ale naprosto o ničem. Koukat se skoro minutu na něčí záda mě fakt nebaví. Taky bych rád upozornil na některé veselé chyby, takže menší spoilery, např. Když Farrell a Foxx a jejich komando jde zachránit Foxxovu dívku, tak se plíží úplně osvětlenou ulicí, kde je určitě nikdo neuvidí. Dalé potom v karavanu, zastřelí blondýna z komanda nácka, přěsně do hlavy, jemu se rozprskne mozek o zeď a když spadne na zem, nemá prostřelenou hlavu. A také v poslední velké přestřelce, policajti maj k ruce snipery, ale ty pouze sejmuli jiné snipery a pak nechali své policejní kamarády krásně pochcípat, místo toho, aby je kryli. Taky nechci pochválit dialogy, protože byly dost hloupé: ,,Já si na nic nehraju!!!!" Opravdu strašlivé zklamání a Mann nezvládl svou práci. Každopádně v mých očích pohořel... ()

Jillen

Manne, jsi jeden z těch režisérů, kteří mě film od filmu dostávají více a více...váš styl je v Hollywoodu tak originální a nezaměnitelný, že mě to vždy usadí do křesla s neuvěřitelnou kadencí...od Miami jsme očekával opravdu hodně moc jelikož Collateral jest film špičkový...ne, nezklamal jste mne, ba naopak, přesvědčil o tom, že máte svou úroveň a ta roste, roste tak moc, že nevím zda se těšit nebo bát co nám přinesete ještě na filmové plátno. Film mohu ocenit ve všech, ano, opravdu ve všech směrech od režie až po zvuky či originální záběry (první "přestřelka" nebo spíše prvá jatka a záběr do automobilu...padající ruka, tříštící se sklo a velmi realistický zvuk ráže 12,7mm)...či dokonale hudebně proložený let letadla, jízdu člunem, závěrečná přestřelku a závěrem naprosto dokonalý konec...film mě prostě dostal a stává se tak FILMEM ROKU 2006, alespoň pro mě...Dávám 100% ()

Ridick

no velmi male, ale predsa sklamanie. inac by som dal rovnych 5. co ma asi najviac sklamalo bola absencia poriadnej akcnej sceny, no napriek tomu nevramim, ze tych par co tam bolo, boli zle. a este na dvojhodinovy film, mi to zbehlo ako keby to malo hodinku. mann, foxx a farrell rulezzz ()

GodComplex

Cas od casu se objevi film tvarici se buhvijak kvalitne, vseobecne pozitivne hodnoceny, ale se mnou osobne silne nekompatibilni. Miami Vice je presne ten pripad - uz dlouho jsem nevidel tak unudlenou zoufalost a nezbyva mi, nez kroutit hlavnou nad zdejsimy nazory - uzasna akce? Kde? Dyt tam byla 1 naprosto trapna prestrelka a jinak se tam nedelo vubec, ale VUBEC nic! Dal jsem tomu 2 sance. Poprve jsem se u toho tak nudil, ze neslo jinak, nez to po pulhodine zabalit, napodruhe jsem se zakousl do dreva a vydrzel to az do konce, ale bylo to silene utrpeni. Colin Farrell sice nepatri k mym favoritum, ale ok, jeste beru, jak ale muze nekdo dojit k zaveru, ze obsadi Jamieho Foxxe jde uplne mimo me, takhle hnusneho, slizkeho, nesympatickeho herce byste pohledali opravdu jen stezi. Na celem filmu jsou jen 2 pozitivni veci - vyborna hudba a nadherna Gong Li. Jak mohl Mann natocit neco tak chytlaveho a zabavneho jako Collateral a hned na to dat dohromady tuhle bezcenou kravinu vazne nechapu, stejne jako zdejsi hodnoceni. 3/10 ()

UncleG

Před znovushlédnutím v televizi matně vzpomínám, že jsem na tomhle bijáku byl před čtyřmi roky v kině. Absolutně jsem si nepamatoval o čem to celé bylo... ale na druhou stranu mi utkvěla "dokumentární" kamera. Teď, po druhém podívání, můžu s klidem říct, že za pár dní si opět nebudu pamatovat nic jinýho. Miami Vice tedy rozhodně nemá nějaký extra silný příběh, co by člověka dostal do kolen. Zatímco kamera byla opravdu netradiční. Určité momenty a "pokusy o pravdivost" fungujou opravdu dobře a mají svou sílu - světlo nad městem v půl páté ráno, necloněné světlo lamp ve tváři, že člověk úplně cítí vůni toho ranního vzduchu, co hlavním hrdinům čechrá vlasy (hrome, zastřelte mě, začínám bejt poetickej). Na druhou stranu "dokumentární fazóna" obsahovala taky množství vyloženě protivnejch momentů - scény točené přes něčí rozmazaný zátylek rozklepanou handkamerou mě teda vyloženě prudily. Stejně tak přemrštěná porce detailních záběrů přímo do ksichtu nebo na oči - takže měl jeden pocit, že jsme v ňákým Íránským dramatu. Suma sumárum: příběh o ničem a netradiční zpracování s velkými nedostatky: 60% ()

Riddick77

For me prototyp akční - kriminálky. Dobře popsané postavy, zajímavý děj, který nikde nedrhne či logicky nehapruje. Výborný režisér a dobrá volba herců. A Li Gong je tady k sežrání. Ultimátní soundtrack, AUDIOSLAVE RULEZZ! ()

Sawyer815

Pro mě zklamání roku.Tuctová drogová akce s partou mariňáků,kteří se snaží především o to, aby byli dostatečně Cool,jinak pusto - prázdno. ()

Freemind

Posralo se to zcela nečekaným způsobem. Čekal jsem slabý scénář se slušnou režií (Mann má na svědomí "Posledního Mohykána", jeden z mých oblíbených filmů vůbec) - a ono je to nakonec naopak, slibně rozjetou loď potopila dokonale zbabraná režie. Tohle není jen pár škobrtnutí, ale průser za průserem - Mann zkopal prakticky každou akční scénu špatným rytmem střihu nebo bizarními ruchy. Některé scény jsou tak nepřehledné a špatně vystavěné, že jsem si je musel pouštět dvakrát, abych se ujistil, že to rejža opravdu dokázal takhle pokazit. Zkrátka - suchá, beztvará hmota bez stopy po nějaké dynamice, tři hvězdy dávám za zajímavou zápletku a postavy. Jsem zklaMann. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)