Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

Lachtaan

Drogy, policajti, USA, Kolumbie? Prostě střední Amerika. Hlavně kvůli Foxxovi jsem se rozhodl, že film podržím nad průměrem, jinak jsem si ale nic zvláštního z tohoto krimi snímku neodnesl. Farrella mám také rád, ale jak se všude snažím prezentovat, nesnáším účes o dlouhých vlasech na jakémkoli příslušníkovi mužského pohlaví. A zrovna u Colina to mělo o ždibec více rušivější efekt než u Brada Pitta ve World War Z. ()

andriy

Poslední dobou se ze mě stal "mannofil", takže nemůžu hodnotit jinak než 5*. Pro mě film roku, i když by nechybělo trochu víc akce...už se těším na další Mannův počin. ()

Bobik9

Super střílečka. Jeden z nejlepších akčních krimi filmů poslední doby. Colin Farrell je skvělej, i když jeho knír mi k němu moc neseděl, ale herecky skvělý. Má to sice přes dvě hodiny, ale jsou to dvě hodiny napětí a konečné akce a dojemného konce. Celý film je také skvěle podložen muzikou, tkaže soundtracky za jedna. ()

DaUr

Skvělá hudba, přehledná akce a dostatečně drsně působící hlavní herecká dvojice proti spoustě vycpávkové vaty, prodlužující snímek na nesnesitelnou délku, a proti podivné kameře, která je jednak nekvalitní co se obrazu týče, a jednak příliš nestálá a zmatečná. Scénář nepředvádí nic nového pod sluncem, podobných kriminálek už tady byla spousta, jediné, co tedy Miami Vice vynáší z průměru, je zručná režie Michaela Manna. 70%. PS: Závěrečná přestřelka mě ale hodně bavila. ()

Beky

...tak takhle profesinální dílo se jen tak nevidí....., neakční film z několika mega záběry ( na krajinu, na člun uhánějící po moři, na letadlo v mracích...), pro někoho to můžou být detaily, které ani člověk nepostřehne, ale pro mě i záběry na diskotéce na Foxxe a Farella byly naprosto v tahující mě do atmosféry filmu...hodně je toho natočeno na digitál , ale u Manna jsme na to zvyklí a mě to naprosto vyhovuje, roztřesená kamera, zrnitý obras...prostě realita!!!!!....určitě to neni geniální film, a opravdu by zasloužil zkrátit tak o 15 minut ( teď mluvim o romanci, která vypukne mezi Farellem a Gong Li ), ale závěrečná 30ti minutovka je opravdu hutná, atmosféra by se dala krájet mačetou, a nakonec, vše vyůstí v realistickou přestřelku ( nijak zvlášť cool mi nepřišla ) trvající asi tak 5 minut!!!!!.....klidně filmu napařim 60% procent, ale pak bych opravdu neměl žádné hodnocení pro opravdu průměrné kousky!!!!!....., určitě scénář neni originální, ale atmosféra, herci, prostředí a hlavně Mann dokázali vyprodukovat film, který stojí za to vidět, díky své autentičnosti a umírněnosti k ačním scénám!!!!...je to jako kdyby Bad Boys nepotkali Baye:)))....realistický film s prostředí narkomafie!!!!..tečka a spadla klec!!!! ()

danoo

Tento film je ako zlá telenovela. Michaela Manna mám neskonale rád. Na jeho staršie snímky nedám dopustiť, ale tu mimo drog, nebolo nič, čo by divák nevidel v záverečných častiach Manuely. ()

Raven0

Ta kamera! To je prostě dokonalost sama! Jinak mě to ale tolik neoslovilo. Ty ultra drsný, chlapácký keci jsem prostě nežral. Sorry. ()

lennyd

Poté co tajný informátor policie, Alonso (podobnost s nejmenovaným jezdcem F1 náhodná) Stevens, spáchá sebevraždu a zároveň je prozrazena jedna z dlouho připravovaných akcí FBI, nezbývá detektivům Sonny Crockettovi (Colin Farrel) a Ricardu Tubbsovi (Jamie Fox) nic jiného, než se infiltrovat do sítě překupníků drog a obchodníků se zbraněmi a pokusit se zjistit, odkud tajné informace plynou ... Nikdy bych se neopovážil pochybovat o režisérském umění Michaela Manna (jeho Nelítostný souboj je dodnes pro mne z nejoblíbenějších filmů), jenže mi přijde, že v Miami Vice se na režisérské židličce až příliš rozšoupl a s efektem rovným nule. Celý příběh (včetně násilně vnořené milostné linie) by dal s bídou na jeden díl seriálu Kriminálka Miami Vice, ve dvouhodinovém večeráku ukrutně nudí (když jsem jej viděl před pár lety poprvé, tak jsem při filmu usnul spánkem spravedlivých), a i nyní, když jsem dal Mannovi druhou šanci, měl jsem co dělat abych neusnul znovu. Nebýt drsnější mluvy (střelby, apod) dal by se tento film s úspěchem pouštět malým dětem, které nechtějí spát. Ale kritika stranou - chválit musím (a to Mann prostě umí) herecké obsazení - v nějakém jiném filmu by dvojka Foxx / Farrell mohla být bezkonkurenční... ()

Iroquaise

tenhle film mám rád a docela často se k němu vracím, ačkoliv má celou řadu nedostatků...počínaje scénářem na úrovni seriálového dílu...a konče nedůvěryhodností milostného vzplanutí mezi Farrelem a Gong Li......akce tu příliš není a když už se dostaví, tak zápletce ubírá na dramatickém vyklenutí ( hlavně v druhé polovině, která spíš jen tak proletí kolem), postavám zůstává jejich původní plochost...ale i tak mě ten fim baví... jak plyne, jak je natočený ( ačkoliv i tady se najdou manýry - např. neustále natlačování tváří ke kameře nebo nadužívání hudby), jakou v sobě nese náladu a jak dosti nemilosrdně podkopává divácká očekávání...Mann žánrovou látku vyprázdnil a zároveň oživil civilismem - jak z hlediska vizuálního stylu, tak z hlediska narativu...vlastně i z hlediska prostoru...Miami si divák moc neužije, spíše se toulá po exotických lokacích Kuby atp....vlastně to celé působí, jako kdyby si hrdinové původního osmdesátkového seriálu odskočili...z místa, času i žánru... ()

noriaki

Ona je to vlastně docela kravina. Od děje který už byl zfilmovaný minimálně stokrát, přes snad všechny klišé žánru, až po nesoudně přepálenou stylizaci. Jenže ani tak jsem se od toho nemohl odtrhnout, protože ta stylizace je pekelně chytlavá, ústřední dvojice (čtveřice) je sympatická na první dobrou, a Michael Mann je fakt dobrý režisér. S touhle partou bych si klidně dal pokračování. Určitě je kupa lepších thrillerů, ale málokterý je takhle okouzlující a poddajný. ()

lumiros

Moc pěkné, jak herecké výkony, tak i hudba, střih i režie, prostě super. Jen mi do pěti hvězdiček chyběla taková nějaká pointa. Na začátku filmu spáchá nějaký dohazovač celkem brutální sebevraždu, protože se to celé nějak prosáklo a někdo uvnitř je prohnilý (jak už to tak bývá). Celou dobu honičky, blafování, zastrašování, mrtvolky, drogy a tak dále, ale kdo byl ten žvanil uvnitř, to jsem se nějak nedozvěděl. ()

Brandon

Cool muzika a zatraceně dobrá kamera, která vás přímo vcucne do rozjeté akce, to je Miami Vice. Asi nejvíc mě dostal vztah Sonnyho a Isabell. On je svéhlavej polda a ona pravá ruka bosse, žádný vořezávátko, přesně ví co chce. Jsou na opačných stranách zákona, barikády, přesto je to k sobě velmi silně přitahuje. Ohh, fu*k, VIVA MOJITO, VIVA HAVANA!!! ()

Aven

Nemůžu se zbavit pocitu, že všechny Mannovi filmy jsou v podstatě stejné. Ne, že by mě film nebavil, jen už jsem těch jeho akčních filmů asi přejezený. Miami Vice nenadchne, neurazí, jen tak nějak prošumí. ()

Slider

film sám o sebe je dobrý, možno by som sa aj prikláňal k štyrom hviezdičkám, ale tá takzvaná "realistickosť akcie" ako tomu niektorí hovoria mi príde naozaj nevhodná, viac krát som mal pocit že namiesto hollywoodskeho veľkofilmu kukám nejaký céčkový tuctový akčný film od začínajúceho režíséra z Kambodže. Niektoré scény mi pripadajú akoby ich nejaký amatér natáčal na digitálny foťák a potom to zostrihal do filmu ()

zdenny

Dávám čtyři hvězdy za dobře udělanou závěrečnou akční scénu, za hudbu a za napětí, které ve mně bylo, ikdyž na toto téma jsem viděl už dost lepších filmů. Celou dobu jsem uvažoval o třech hvězdách a to za dvě chyby, které neodpustím: První za název filmu a druhá za jména hlavních hrdinů. Já jsem v mládí seriál Miami Vice miloval a v roli s bílým sakem a světlým trikem a v slamákách si neumím představit nikoho jiného než Dona Johnsona. Takže jsem pořád srovnával a prostě, třebaže je to Collin Farell, Don Johnson to není. Takže, když tomu dali název, jaký dali, jména hlavních představitelů mohla a měla být jiná. Jinak nevím, proč při sledování tohoto filmu jsem neustále myslel na film Kokain s J. Deppem v hlavní roli. Asi ta Jižní Amerika. PS: Bar v Havaně byl skvělý - to je ideální dovolená. ()

Tomesh

Čtyři je málo, pět je moc. Napínavá mafiánská vybíječka, a ty já žeru. Colin je hustej motherfucker. Manna mám rád, ale to nejlepší už asi natočil (Heat, Insider). Občas mě s tím polopatickým vysvětlováním pro retardovaného amerického diváka trochu serou. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)