Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

Eldrick

Přehnaná Mannova naturalistčnost a rozklepaná ruční digitální kamera nevyvolává kromě emo závěru filmu téměř žádný pocity, film se hrozně vleče a nudí k smrti. Colin je cool, ale ty postelový scény obou jsou tam tak trapně naroubovaný, až je to směšný. Film suchej jak pochva starý báby... ()

Tygrys

Ve srovnání s Collateralem má u mě Miami Vice určitě navrch, ale ze stopáže bych klidně ubral i 20 minut. Po delší době mě zaujala i velmi zajímavá hudba. ()

wipeout

Znovuzrodenie žánru!!! Po dlhej dobe keď sme boli svedkami stagnácie až úpadku policajných akčných kriminálok príde miami vo svojom neuhľadenom šate. Táto kozmetická kúra mu vídatne prospela a téme sluší ešte viac ako Collateralu. Treba pochváliť najmä kameramana, pridal dianiu na plátne ešte viac dynamiky, čo sa v spolupráci s veľmi slušne zvoleným hudobným doprovodom posaralo o šťavnatý vizuál, ktorý aj napriek všetkej fiktívnosti mal realistický vzhľad a feeling. Dokonca mi tu vínimočne ani nevadili posteľné scény a rozvíjajúca sa lovestory. Musím ešte pochváliť veľmi dobre napísané dialógy a herecké výkony najmä Colina Farrela, ktorému rola sadla ako uliata. Proste jedná sa o poctivý, inovatívny hollywoodsky popcorňák, ktorý nezaujme len väčšinového diváka. ()

Fanucci

Krimi, které mě nedokázalo tak vtáhnout jako HEAT. Scénář mě nenechal tak nakouknout do psychologie a smýšlení postav jako v HEAT. HEAT tedy zůstává nepřekonán. Přesto má MIami Vice svoje kouzlo a to především díky úžasné akci, originálních exteriérech a kameře tak typické pro Manna (např. záběr vodopádů v Jižní Americe mě úplně dostal). Rovněž závěr je velice chytře natočen. Střídání záběrů na zmar a naději...působivé. Čtyři hvězdy si tento film určitě zaslouží. ()

OG_Swifty

Mno čekal jsem, že Miami Vice bude něco dobrýho - ten název, Jamie Foxx... ale nebylo to dobrý, byla to kravina o ničem. Nějakej blbej agent se nemůže vymáčknout (protože by to nebylo napínavý) a pak skočí pod tirák, pak se tam dělaj nějaký undercover akce s drogama (ten pimp v limuzíně byl dobrej, ten druhej s přezdívkou divoká svině, co furt přicházel o fet, byl idiot) a nejvtipnější byl dialog mezi Farrellem a Li Gong na závodním člunu - "Jsem obchodnice, nepotřebuji manžela k tomu, abych měla kde bydlet" načež úplně neznámýmu dealerovi někdo tak "zkušenej" skočí do postele a do sprchy a prostě mu zobe z ruky... úplná červená knihovna xD Pak zase drsný vyjednávání ala undercover, drsný vyjednávání s druhou stranou na parkovišti (part 2), scénky každej to hraje na každýho a pak velký finále proti padouchovi z bradkou... mno prostě shit. Dobrý na filmu je soundtrack. ()

dyfur

moja zaujímavosť:Ricardo "Rico" Tubbs (Jamie Foxx) nosí hodinky značky IWC Portuguese Chronograph a IWC Aquatimer Chronograph. (dyfur) ()

maverick10

Michael Mann-mistr nocnich zaberu a navic vynikajici sekvence digitalni kamery. Skveli Farrell a Fox. To ostatni je prumerna akcni podivana. Ale nerad bych to srovnaval, se serialem, mozna i proto ze jsem ho ani moc nesledoval. ()

-Knight-

Majstrovskou dynamikou opradený akčný thriller, ktorému v konečnom dôsledku nie je čo vytknúť. Autentická doku-kamera prezentuje policajnú akciu, obchodné stretnutia a vlastne aj celú myšlienkovú podstatu snímku odvážne a nezvyčajne, ale v Mannových rukách veľmi citlivo a realisticky. Hudba je fantastická a chémia medzi Foxxom a Farrellom funguje na výbornú. Po pomalej, možno trochu tuctovej prvej polhodine Mann vylupol celý film z jeho ulity jemu tak typickým a mnou tak zbožňovaným štýlom, že som si po nabehnutí záverečných titulkov na svoje dojmy z prvej tridsaťminútovky ledva spomenul. Film v mnohom odlišný od Mannovho predchádzajúceho policajného opusu Heat, ale mojich očiach určite radiaci sa medzi top svojho žánru. ()

raffspIn

Velké zklamání. Naprostý průměr, ničím nevybočující film. Dost divná kamera, i zvuk - snaha o originalitu (neúspěšná). Colin Farrell toho moc nepředvedl. A zápletka jako z béčka ()

Chen

Pokud má jít o kriminálku, tak je příběh nic moc, pokud má jít o akční film, tak zase chybí rážnější akce. Hodinu a půl se neděje nic zajímavějšího a jedna, i když povedená, finální přestřelka dojem nezachrání. Jsem docela zklamaný. ()

lekr

Tvrdý oldschoolovský thriller, který realisticky nahlíží do krutých a surových praktik amerického drogového podsvětí, bohužel na úkor toporných dialogů a špatné a zmatečné psychologii hlavních hrdinů. Snímek sice disponuje hlavně dusnou atmosférou, spletitým dějem a několika zdařilými akčními scénámi ale kdybych si nepřečetl, že Farrell a Foxx jsou ve filmu parťáci, tak by mě to vůbec nenapadlo, jelikož ti dva spolu během celého filmu prohodili pár vět. A taky by nebylo na škodu, kdyby tvůrci výrazně zkrátili stopáž a Farrellovy vlasy. ()

johny89

Tak tenhle film jsem přetrpěl jen proto, že jsem ho sledoval cestou v autobuse. Jinak to byla dost tragédie s zajímavým hereckým obsazením, které filmu nijak nepomohlo. Naprosto tragicky na mě působil nedůvěryhodný Josh ()

Martin741

Michael Mann, reziser filmu ako Collateral, uz asi tazko niekedy prekona spominanu vec. Nudne, s dlhymi roztahanymi zabermi, zmateny dej, ktory ma aj dostatok prazdneho miesta, a niektore dialogy by chcelo tiez zlepsit. Reziser sa vyzna do svojej roboty, ale film nezanecha hlbsiu stopu a vysumi rychlo do prazdna. 55 % ()

shyster

Dost podprůměrný scénář, ve kterém je Colin Farrell až pře coolovaný a Jamie Foxx nevyužitý. Jediným kladem je Michael Mann v křesle režiséra, který film zvedá k 2 zářezům. I když pane Manne: "Dokázal jste natáčet i lepší krimi, co?" ()

dezorz

ale ano. skvely film. skvela forma. skvele miesanie umeleckej transcendencie a krimi pribehu. napriek tomu, este vela, vela chyba na zazrak. kitano sa tiez nestal majstrom prvym filmom v tomto duchu. tak 10 rokov, nevybocit z tohto smeru a aj mann bude majstrom nad majstrov. zatial je len majster remeslenik. ()

Rocky88

Obrovské zklamání!!! Tak, jak jsem se na něj těšil, o tolik víc mě film zklamal. Režie a kamera sice ušli, ale ten scénář! Naprosto tuctový, naprosto bez nápadu. Vyvolávat pocity je mu cizí. K tomu navíc až příliš oddechových chvil a máme tu podařenou nudu. A závěrečná přestřelka byla až příliš klišovitá. Mann tak místo psychologického thrilleru stvořil typické béčko, kde dva správný chlapi honěj drogový dealery a dostanou je až v samotném konci, kde si pořádně zastřílej. Škoda ()

Tuomi

Pokud vydržíte počáteční přečpělé chaotické scény, tak vás čeká lehce nadprůměrný a celkem dobře zpracovaný film. Rozhodně to nejsou "čisté" 4*, ale spíše ty 4 než 3. Pokud však tento film neuvidíte, nemusíte příliš zpytovat své filmové svědomí na smrtelné posteli. ()

marcek

Musím říct, že u tohohle filmu jsem vážně usnul (a to byly teprve dvě hodiny odpoledne). Nevim no. Zbytečně moc dlouhý, pořád se to natahovalo. 90 min by uplně stačilo ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)