Sladká Laura (TV seriál)

Sturm der Liebe

Sila lásky

Telenovela / Romantický

Německo, 2005, 2381x50 min

Dirk Galuba, Antje Hagen, Sepp Schauer, Mona Seefried, Joachim Lätsch, Florian Stadler, Erich Altenkopf, Melanie Wiegmann, Dietrich Adam, Christin Balogh, Nadine Warmuth, David Paryla, Sarah Elena Timpe, Lorenzo Patané, Martin Gruber, Judith Hildebrandt, Christof Arnold, Susan Hoecke, Dominique Siassia, Caroline Beil, Inez Bjørg David, René Oltmanns, Henriette Richter-Röhl, Michael Zittel, Simone Ritscher, Anna Angelina Wolfers, Ivanka Brekalo, Gregory B. Waldis, Hans Kraus, Susanne Huber, Isabella Jantz, Wayne Carpendale, Johannes Hauer, Jan van Weyde, Jessica Boehrs, Simone Heher, Florian Böhm, Sandra Keller, Miriam Krause, Mirja Mahir, Sebastian Deyle, Nicola Tiggeler, Natalie Alison, Lili Gesler, Andreas Zimmermann, Gerd Silberbauer, Isis Krüger, Sabine Bach, Golo Euler, Andreas Thiele, Marianne Rappenglück, Heike Trinker, Philipp Sonntag, Claudia Wenzel, Mareike Lindenmeyer, Klaus Zmorek, Gabriel Raab, Andreas Borcherding, Lilian Naumann, Michele Oliveri, Luise Deschauer, Aloysius Itoka, Wolfgang Freundorfer, Janusz Cichocki, Christian Hoening, Eva-Maria May, Sven Kramer, Michael Jäger, Jurij Rosstalnyj, Sasa Kekez, Patrick Mölleken, Jenny Gröllmann, Susu Padotzke, Lena Meckel, Pierre Kiwitt, Daniel Buder, Isabella Surel, Markus Bader, Noémi Matsutani, Hartmut Volle, Rouven Blessing, Lilly Forgách, Florian Odendahl, Holger Gotha, Tobias Dürr, Annette Kreft, Gabrielle Scharnitzky, Christian Feist, Bernhard Bozian, Christian K. Schaeffer, Veronika von Quast, Joachim Kretzer, Mirjam Heimann, Lara Mandoki, Kai Albrecht, Lucy Scherer, Jennifer Newrkla, Anno Koehler, Guido Broscheit, Christian Feist (a.z.), Erich Altenkopf (a.z.), Sarah Elena Timpe (a.z.), Natalia Avelon, Marian Lösch, Robert Spitz, Lothar Berger, Julia Haacke, Silke Franz, Niklas Löffler, Günter Barton, Sebastian Fritz, Oliver Bode, Vera Lippisch, Marie-Ernestine Worch, Moritz Tittel, Jörg Malchow, Liza Tzschirner, Isabella Hübner, Philipp Moschitz, Torsten Eikmeier, Christiane Bärwald, Claudia Pupeter, Kerstin Gähte, Philipp Rafferty, Christoph Krix, Klaus Münster, Vlasto Peyitch, Julian Manuel, Benjamin Bieber, Günter Bubbnik, Felix Maximilian, Lars Doppler, Christian Rudolf, Anna Lena Class, Katja Lechthaler, Thomas Kubisch, Bruni Löbel, Lino de Greiff, Leon de Greiff, Mika Ullritz, Ines Lutz, Wolfgang Cerny, Wookie Mayer, Gabrielle Odinis, Nina Schmieder, Stephen Sikder, Hans-Jürgen Stockerl, Mickey Fleddermann, Frederic Welter, Jeannine Wacker, Lukas Brandl, Felix Everding, Samuel Koch, Lea Marlen Woitack, Matthias Brüggenolte
  • #47

Přesně tento seriál je pro mne jakýmsi symbolem těžké deziluze z TV Barrandov. V době, kdy se tehnhle skvost u nás začal vysílat jsem viděl nedobrovolně sem tam kousek dílu a mohu naprosoto zodpovědně říct, že jde o pekelnou kombinaci jihoamerické telenovely s německými romantickými limonádami typu Rosamunde...tedy naprosto profláklá a nijak invenční hlavní dějová linie o dívence z chudé rodiny, která najednou zjistí, že je ve skutečnosti dcerou bohatého (sem si nyní můžete doplnit - bankéře, knížete, naftaře, advokáta...v našem případě hoteliéra) a která se na první pohled zamiluje do švarného mladého a samozřejmě také velmi dobře zajištěného (teď bych skoro napsal prince :-)). Princ nicméně má snoubenku (kupodivu ale ne "zlou", což je specialita právě "Rosamundefilmen", kde je ale potřeba původní vztah snadno a během hodiny a půl filmu rozbít, což zde scénaristé nemohou potřebovat) a mezi dvěma dívkami se tedy rozhoduje...toť ke mnou viděnému začátku (přibližně někde mezi 1-8 dílem)...............nyní uběhlo pár měsíců, náhodou jsem v TV záhledl díl asi tal 116. (!!!)...a princ se stále "rozhoduje"...myslím, že další komentář již není potřeba :-)(30.7.2009)

• LondonGirl

Ale no tak, ľudia, až taká katastrofa to nie je :D No dobre, možno je seriál ( alebo skôr telenovela ) plný presladených scén, jedna maličkosť sa naťahuje cez 100 dielov, vrah vždy unikne spravodlivosti, obvinia nevinného a pravá láska nakoniec vždy zvíťazí. Teraz ruku na srdce. Ktorá telenovela takáto nie je? Odo mňa si zaslúži 1* a to za to, že hocikedy zapnem telku, vždy, zdôrazňujem - vždy- beží toto. Iní herci, rovnaká téma, po roku starí herci, rovnaká téma, po polroku zmiešaní noví a starí herci, téma ostáva. Tak čo, aspoň sa babky nenudia.(10.9.2012)

• kubasimo

Tragédie. Z hudby, která podbarvuje všechny scény, mi je špatně. Když se koukám na obraz a poslouchám zvuk, má pocit, že mám rozbitou televizi, protože dabéři se opravdu netrefí ani do jednoho otevření úst postav. Kritizovat bych mohla ještě dále, ale už toho raději nechám. Snad jediné pozitivní na tomto seriálu je krásná německá příroda.(21.10.2011)

Nechápu to množství odpadů, musím to trochu vyrovnat třemi hvězdami, protože podle mě existuje víc horších a slabších telenovel. Je ale pravda, že je to hodně předvídatelné, což je velké mínus. Nejlepší byly asi začátky - Sladká Laura & Miriam a Robert. Nejsem ale blázen, neviděla jsem všechny díly a velký fanoušek také nejsem.(20.1.2012)

• Allien.9

Dá se na to dívat. Sice je to natočeno ve stylu jihoamerické telenovely, ale gesta a emoce jsou díky bohu téměř normální. Jinými slovy... Když už nebude v televizi nic lepšího, můžu si pustit "Sladkou Lauru" alespoň jako zvukovou kulisu bez toho, aniž bych se musela nějak vážněji strachovat o své zdraví.;-)(17.10.2009)

• - Fürstenhof v skutočnosti nie je hotel, zábery z jeho izieb, recepcie, kuchyne a ďalších interiérov sú natáčané v štúdiu. (nico_1)

• - Fürstenhof sa nachádza v nemeckej dedine Vagen. (nico_1)

• - Úvodní píseň k seriálu nazpívala Curly, jmenuje se "Stay". (PeterAga)