Sladká Laura

(seriál)
  • Česko Miriam a Robert (více)
Telenovela / Romantický
Německo, 2005, 3419x50 min

Peter Süß, Annette Neeb, Brigite Drodtloff, Günter Overmann (více)

Axel Kroell

Dirk Galuba, Antje Hagen, Sepp Schauer, Mona Seefried, Joachim Lätsch, Florian Stadler, Erich Altenkopf, Melanie Wiegmann, Dietrich Adam, Christin Balogh (více)

Sladká Laura je moderní pohádka, která sleduje křehkou, romantickou a mladou Lauru Mahler v období, kdy se rozhodne najít si v životě svou vlastní cestu. Jako mnoho mladých dívek touží mít výnosnou, naplňující práci, a jak všechny mladé dívky touží najít skutečnou lásku. Je přesvědčena že jí našla v Alexandru Saalfeldovi, atraktivním mladém potomku hotelové dynastie. Ale je doopravdy ten, kterého jí přichystal osud? Na pozadí rozkošné, romantické přírody v Alpínských horách, tato telenovela má všechny části, které uchopí divákovo srdce: krásné, rozervané hrdiny, moudré a složité postavy, fascinující designery, rozkošné sety a nekonečnou spleť citových vzletů a pádů. Připravte se na rozmanité rozbouřené bouřky lásky – a pamatujte, že slunce vychází po každé bouřce… (oficiální text distributora)

Aeven

Občas mám to "štěstí", že zrovna nemám co dělat a tak si zapnu televizi. ...Právě teď běží série "Pauline a Leonard". A tak jsem si říkala co bych nezabila čas a nepodívala se. Čekala jsem, že to bude něco úplně stejně zoufalého jako třeba Marina, ano sice hlavní hrdinka působí opravdu zoufale a hlavní hrdina na tom není, připadá mi moc líp. Moc inteligence asi oba nepobrali a jejich údělem je být hlavně nešťastní a brečet až téměř do úplného dlouho natahovaného happyendu. Prostě telenovela! Avšak mám ten seriál ráda. A víte proč? Jen jediný důvod! Ty záběry na krajinu a přírodu jsou nádherné! Třeba se mi líbil díl kdy Pauline a Leonard byli ve Vídni. Moc krásné záběry!:) Jinak je to kravina. :) ()

wosho odpad!

Dnes ráno se probudím, rozespalý s čajem usedám k bedně, abych se probral a pouštím ji. Místo snídaně s novou však přepínám programy a má omámená mysl uničená z nedostaku spánku a hromady přesčasů zaregistruje na TV Barrandov německé porno s otřesným českým dabingem, ale s dvěma sexy kočkami v letních šatičkách. V hlavě mě projde myšlenka: DVĚ LEZBY-TO MĚ HODNĚ RYCHLE PROBERE-SUPER. Bohužel po malé chviličce mě vše dojde a já ty dvě lezby-nelezby posílám hodně rychle do prdele a odpad! je pro ty dvě lhářky ještě dobré ohodnocení :-) ()

-soch-

Najlepšia zo súčasných európsky telenoviel a asi najlepší európsky seriál, ktorý vysiela STV. V Česku sa zaujímavo popasovali s názvom. Nechápem ale, prečo musia byť vždy taký originálny. V tomto prípade je to ale aj tak na prd, lebo meniť názov pri každej päťdesiatej epizóde, keď sa mení pletka vzťahov a Laura už dávno oddychuje na pláži v Dolných Bačkurovciach musí byť naozaj nudné :-) ()

mnx

V noci, když ostatní stanice měly pauzu, shlédnul jsem pár dílů na jediné běžící soukromé televizi. Na rozdíl od českých telesraček mi to nepřijde tak šíleně trapné a znechucující. Je tam vidět určitý prvek uvolněnosti, který těm českým "skvostům" dost zoufale chybí. Dávám tedy jednu hvězdu za německou krásně infantilní kóču Sabrinu :) ()

Lachtaan

Tohle je moje absolutně nejgigantičtější guilty pleasure. Je to šílené, že už tomu bude letos 10 let, co Barrandov vůbec odstartoval a s ním i možnost vůbec poznat tenhle nekonečný seriál našich bavorských sousedů. Deset let, co jsem na jedinou stravitelnou telenovelu narazil a kdysi ji během letních prázdnin sledoval ve dvoudílné dávce každičký den. S tím, že v Německu Sturm der Liebe dnes čítá již neuvěřitených 3000 epizod, nemám nikdy šanci vidět všechny, i dnes jsem si po té tříleté pauze, co Síla lásky zmizela z našich obrazovek, utvrdil, že nepotřebuji vidět každičký díl. Nejradši bych byl kdybych našel nějaký zdroj, který klidně i v té zpropadené němčině sesumíruje ty nejdojemnější i nejdrsnější momenty. I když je to pro některé nesnesitelný kýč, já s touhle romanťárnou vyrostl. A znám leccos o leckteré z té obrovské škály postav, které se zde kdy mihly. ()

• Původně se mělo jednat o seriál o 100 epizodách, nicméně po velkém úspěchu se seriál několikrát prodloužil. K roku 2018 bylo odvysíláno více než 3 000 epizod ve 14. sériích. Jedná se tak o jeden z nejdelších německých seriálů co do počtu epizod. (peeteno78)
  • Seriál měl premiéru 26. září 2005 na německé veřejnoprávní stanici Das Erste. Tam se také vysílal po celou dobu. (peeteno78)
  • Název seriálu se z němčiny dá přeložit jako „Bouře lásky“, nicméně v Česku se vysílá pod názvem ústředního páru dané série. Na Slovensku pak pod názvem Sila lásky. (peeteno78)