Mnozí lidé věří, že proroctví z knihy Zjevení je předzvěstí děsivé budoucnosti, která náš svět čeká. nebo že sestává ze střípků historie, které v naší době ožily. Znamení vidíme všude kolem: teroristické útoky, extrémní projevy počasí. jejich výčet je dlouhý. Tato pasáž Bible pojednává konkrétně o příchodu Antikrista, který na svém těle nese numerickou sekvenci 666: znamení Bestie. Svou sílu bude čerpat přímo od Satana, který mu tak pomůže vytvořit falešné království, což bude signál počátku Armagedonu. Robert Thorn o podobných temných proroctvích nic neví - jako zkušený americký diplomat má jiné starosti. Jeho žena Kathryn právě prodělala komplikovaný porod a zatím ještě neví, že během něj dítě zemřelo. Thorn, který je nenadálou ztrátou zdrcen, o ni má velké obavy - v minulosti potratila již dvakrát a tato zpráva jí jistě vezme poslední zbytky naděje.

Nemocniční kněz, otec Spiletto, Thornovi ukáže jiné dítě, které se narodilo té noci a jehož matka zemřela při porodu. Přemluví jej, aby si nemluvně vzal - Kathryn se nikdy nedozví pravdu a syn, kterému dali jméno Damien, bude vyrůstat jako jejich vlastní. Po přestěhování celé rodiny do Velké Británie se začínají okolo nyní již pětiletého Damiena objevovat silně znepokojivé věci: Na oslavě jeho narozenin se oběsí chůva, Thorn je důrazně varován záhadným knězem, výlet dětí do zoo vyvrcholí šíleným chaosem, Damien během návštěvy kostela propadá hysterii a rozmazané pohyby na sérii fotografií jsou předzvěstí šokujících úmrtí. Pak ale tragédie udeří ještě blíže a Thorna čeká odhalení děsivé pravdy: Damien není obyčejné dítě, ale ztělesněný Antikrist, jehož příchod byl již dlouho očekáván. Aby dokázal zabránit nevýslovnému teroru, který svět v případě dokonání Satanova díla čeká, musí Thorn učinit hrůznou oběť. Film je založený na dnes již klasickém hororu Richarda Donnera Přichází Satan! (oficiální text distributora)

Johnny.ARN

Velmi dobre som si pospal pri tomto počine. To ako keď upečiete bábovku, čo robila vaša manka. Vyzerá to podobne, ale chuť neojebete. 2 z 5 ()

TO

Já kašlu na to, že je to stejné jak originál a ještě k tomu béčkovější. Mě se to líbilo, prostě standardní dobrý nový horor podobný jako bylo třeba 3:15 zemřeš, natočený je pěkně a všechna usmrcení jsou přímo grandiózní. Spokojenost ()

Raven0

Originál jsem bohužel neviděl, ale toto mě opravdu zklamalo. Děj je jaksi zdlouhavý, nudný a pustý. Atmosféru to také postrádá... A to je přeci u hororů docela důležité. Alespoň že to nepůsobilo vtipně (až na toho znetvořeného kněze, to jsem opravdu samovolně vyprskl smíchy) nudný podprůměr. ()

lennyd

Moře vystoupí z břehů. Hory se naopak ztratí v zemi. Obloha vzplane ohněm. Přiletí kometa. Toto všechno jsou znamení Armageddonu (konce světa) z bible, a zvěstují návrat Satana na zemi. O ničem z toho ale Robert Thorn (Liev Schreiber) nemá ani zdání, ten se jen těší na své čerstvě narozené dítě. Ale lékaři mu povědí krutou pravdu - jeho syn při porodu zemřel a manželka na tom není nijak dobře. Ale má možnost ihned po porodu "adoptovat" jiné dítě, a své ženě o této výměně miminek nic neříkat ... což hned přijímá. Ale kolem malého Damiena se během jeho dětství dějí podivné věci (sebevražda chůvy, nešťastná nehoda jeho matky) a Robert Thorn postupně zjišťuje, že jeho syn je znovuvtělením Satana. A je jediným, kdo může Satana zastavit ... John Moore natočil remake filmu Omen z roku 1976 s Gregory Peckem v hlavní roli. Původní film jsem viděl před mnoha a mnoha lety, nicméně na první (i na druhý) pohled jde o povedený remake, se stejně působivou atmosférou. Pravdou je, že film byl "upraven" pro dnešní dobu - takže pokud se má něco stát, tak je na to divák dlouho předem upozorněn (jeden příklad za všechny: mamka zalévá kytky na židli nad schodištěm. kluk jede na koloběžce. toto je zobrazováno cca 5 minut, aby (nečekaně) kluk vrazil do mamky a mamka zahučela dolů). V roli Thorna byl skvělý Liev Schreiber (musím přiznat, nikdy jsem ho nijak nevnímal, až nedávno v Manchurian Candidate a teď tady, a on je dost dobrej). V roli jeho manželky (moje oblíbená) Julia Stiles, i když se ve filmu nijak moc neprojevuje (její role je dost v pozadí). Vše podkresleno hudbou Marca Beltraniho ... ()

Natabar

Hodně chabá atmosféra na film kategorie, do níž by chtěl fušovat. - Vcelku dost nízkokalorický snack, jehož nejlepší ingrediencí je pro českého diváka rozpoznávání pražských a jiných tuzemských lokalit, kde se točilo. - Což mluví o kvalitě samo za sebe... ()

Mishqo

Áááále, dalo sa. Síce tomu chýba ta mrazivá, tiesnivá atmosféra z pôvodného snímku a film prakticky iba kopíruje originál (až na pár výnimiek), ale nebolo to až také zlé. Potešili viacerí herci a technický pokrok umožnil viacej sa vyhrať s úmrtiami. 60% ()

pravdovravny

Takto, Keby to nieje remake tak je to na takých 3.5. Ale bohužiaľ sa niekto pokúšal predčiť dokonalý originál a nezvládol to!. Je to pekne priemerný horor, ktorý parazituje na legende z 1976. ()

VanTom

Všichni diváci vědí, o co jde (= znají původní zápletku), proč tedy budovat nějakou atmosféru, když přímočaře řazená zlověstná znamení v podobě nespojitých vražedných náhod či hlasitých lekaček postačí, že? Vůbec mě to nebavilo (tudíž mě ponejvíce zaměstnával fakt, že Řím vypadá jako Praha :-)). Hudba Marca Beltramiho je sama o sobě velmi dobrá, ovšem v porovnání s Golsmithovým Ave Satani nemá nárok. ()

Vertigo666

Koukám, že film se všeobecně nelíbil, ale já sem byl vždycky trošku jinačí, takže můžu spokojeně konstatovat, že mě film zaujal, měl vcelku slušné tempo, lekací scény občas i vylekaly, ale hlavně to nebyla táhlá nuda, jako například Hlas Smrti s Keatonem. Neviděl jsem zatím původní film, takže nemám srovnání, ale pro mě jsou to slabší čtyři hvězdičky. ()

huli601

Tento film si užijú len tí, ktorí nevideli a nepoznajú originál! Preto je film nízko hodnotený, lebo je čistou kópiu originálu! ()

Linkyc

Bez znalosti původního filmu hodnotím tento remake za 4 hvězdy. Líbivá hudba a pěkné herecké výkony, které neurazí. Mě se to zkrátka zamlouvá. ()

standsiller

Lietajúci červený balón sme tu už mali. Iba na moment, možno viac nechtiac ako sem v Šiestom zmysle. Ten však naopak od tohto počinu nemal za základ vyvolať " strach " , ktorý sem pôsobil skôr komicky ako reálne. Remeselne celkom slušne spracované, herecké osadenstvo pre mňa mizerné, ani jeden z vystupujúcich hercov nie sú totiž moja favorizovaná skupina. Za zmienku u nich stojí malý chlapec, ktorý svoju úlohu zahral v celku obstojne a nebojím sa povedať, že lepšie ako všetci naokolo. Jedno však z tohto celého ostalo a to chuť pozrieť si verziu zo 70. rokov. ()

Jello Biafra

Úbohosť ktorá sa maximálne snaží napodobniť originál ale "rejža" jak je John Moore sa môže len ťažko vysporiadať s tak kultovou témnou ako je Omen. Atmosféra veľmi slabá a znalcovi originálu je z tohto filmu normálne zle ked vidí ako lacno je celý remake natočený. Damienovu diabolskú pestúnku tu hrá "Rosemary" Mia Farrow. Tak si hovorím či to nie je nejaký vtip, alebo je to snad pre ňu pocta? To sem kľudne mohli obsadiť aj Lindu Blair z filmu Exorcist. Nechápem kde v súčasnom Hollywoode berú toľko drzosti neustále przniť hororové klasiky. Začalo to prerábkou Texas Chanisaw Massacre a pokračovalo to až k nemenej otrasnému remaku Nightmare On Elm Street. Za dva roky má prísť do kín remake ďalšej klasiky Hellraiser a ja mám len strach ako ho ďalší hollywoodský komerčák sprzní. Jediné čo ma na filme potešilo, že niektoré exteriéry boli točené na moravskom zámku Lednice, ktorý veľmi rád navštevujem. ()

Soweek

Horory, které se zabývají zlem samotným(motivy Satana,Antikrista,Apocalypsi atd.) člením na hodně dobré nebo na hodně špatné. Jak je vidět budu muset od tohohle hodnocení upustit, protože Satan přichází se nachází někde přesně uprostřed těchto hranic ()

sedm.1

Bohužel jsem do nynějška neměl tu čest setkat se s originalem The Omen,nicméně jeho remake musím pochválit.Ikdyž jde o dost jednoduchou jednohubku s velmi předvídatelným dějem,přesto si prakticky po celou stopáž dokáže udržet diváka v napětí a i atmosféra je budovaná poměrně solidně.Herci nijak nevybočují,ale i oni si svůj standart odehrají,jen samotný Damien mohl mít trochu více přesvědčivějšího dětského představitele.Celkově se však jedná o příjemné překvapení,pár lekačak fakt zabodovalo a já byl s jemným mrazením na zádech dost spokojen. ()

Lučo

No ako hodnotit horror, pri ktoreho "hrozostrasnych" scenach sa smialo cele kino... na povodny film to nema ani v jedinom zabere, takze skoda reci....ale sranda to bola jednoznacne :)))) ()

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky