Mnozí lidé věří, že proroctví z knihy Zjevení je předzvěstí děsivé budoucnosti, která náš svět čeká. nebo že sestává ze střípků historie, které v naší době ožily. Znamení vidíme všude kolem: teroristické útoky, extrémní projevy počasí. jejich výčet je dlouhý. Tato pasáž Bible pojednává konkrétně o příchodu Antikrista, který na svém těle nese numerickou sekvenci 666: znamení Bestie. Svou sílu bude čerpat přímo od Satana, který mu tak pomůže vytvořit falešné království, což bude signál počátku Armagedonu. Robert Thorn o podobných temných proroctvích nic neví - jako zkušený americký diplomat má jiné starosti. Jeho žena Kathryn právě prodělala komplikovaný porod a zatím ještě neví, že během něj dítě zemřelo. Thorn, který je nenadálou ztrátou zdrcen, o ni má velké obavy - v minulosti potratila již dvakrát a tato zpráva jí jistě vezme poslední zbytky naděje.

Nemocniční kněz, otec Spiletto, Thornovi ukáže jiné dítě, které se narodilo té noci a jehož matka zemřela při porodu. Přemluví jej, aby si nemluvně vzal - Kathryn se nikdy nedozví pravdu a syn, kterému dali jméno Damien, bude vyrůstat jako jejich vlastní. Po přestěhování celé rodiny do Velké Británie se začínají okolo nyní již pětiletého Damiena objevovat silně znepokojivé věci: Na oslavě jeho narozenin se oběsí chůva, Thorn je důrazně varován záhadným knězem, výlet dětí do zoo vyvrcholí šíleným chaosem, Damien během návštěvy kostela propadá hysterii a rozmazané pohyby na sérii fotografií jsou předzvěstí šokujících úmrtí. Pak ale tragédie udeří ještě blíže a Thorna čeká odhalení děsivé pravdy: Damien není obyčejné dítě, ale ztělesněný Antikrist, jehož příchod byl již dlouho očekáván. Aby dokázal zabránit nevýslovnému teroru, který svět v případě dokonání Satanova díla čeká, musí Thorn učinit hrůznou oběť. Film je založený na dnes již klasickém hororu Richarda Donnera Přichází Satan! (oficiální text distributora)

7duster

pokud budu k filmu přistupovat, že to není remake - musel bych dát 80%, Julii Stiles sice nevěřím, že by byla matkou toho malého smradíka, ale ostatní na mě docela fungovalo - hlavně hudba Marca Beltramiho - ale "bohužel" originální The Omen existuje, a tak tahle věc dostane ode mě hvězdičky 3 - 2 za film a 1 za score ..... ()

lift666

Nečekal jsem,že to bude tak přesný re-make.Kyby to pozměnili,bylo by to lepší.Ale takhle-nic moc.Těšil jsem na ten film a to byla asi chyba...Nevím,proč to natáčeli.Zbytečné ()

Šňůra

Čekal jsem to o něco horší, takže jsem nebyl zklamán, ale přiznám se, že nejvíc jsem se během filmu bavil tím, že jsem poznával české lokace, včetně Pakultu, jinak by to byla opravdu nuda. ()

merlinovic

Víceméně přesná kopie původní verze snad jediná změna je v tom, že novináře nezabije tabule skla, ale jakýsi železný nápis nebo zábradlí nebo co to mělo byt. Ač sem nečekal, že mě něco může překvapit a i když sem přesně věděl co se kdy stane protože sem původní Omen viděl asi 5x, přiznávám, že na hřbitově sem se aji lekl, což ovšem nebylo způsobeno dějem a atmosférou, nýbrž střihem;) Abych to shrnul modernější zjednodušená verze které chybí původní atmosféra. ()

Rodin

Tento film není remake. Tento film je krávovina. Nuda, nuda, šeď, šeď. Jinými slovy blbina na entou. Snad jen mé slušné vychování (má matka byla středoškolskou profesorkou, což bych nikomu nepřál nikdy zažít ani v nejhorším snu) mně brání napsat "srágora". ()

Kariya

Já nevim, je tam snad kromě houpačky na začátku a občas vyskakujících přízraků z pekel, něco jiného než v původním, o 30 starším The Omen? Podle mě ne. Je to prachobyčejná kopie, stejné dialogy, stejný sled děje, herci 100x horší než předtím, no prostě ubohost. Ale dávám 3, neboť je asi dobře, že se Moore nerozhodl nic měnit a ponechal vše jak je, jen to naservíroval mladšímu publiku, které radši bude sledovat film s moderními auty, než těmi z roku 1976.... Tak už to chodí a svým způsobem je tohle ještě dobrý remake. 58% ()

haffen

Tu jednu hviezdicku davam len preto, lebo su omnoho vacsie blbosti ktore nesu verdikt "Odpad!". Ten kto nevidel original zo 70 rokov, bude mozno spokojny. Filmovy fanusik bude viac menej zalamovat rukami nad vysledkom. No a ten, komu prirastol original k srdcu, bude hromzit rovnako ako ja. Ta dokonala atmosfera sa uplne vytratila. Prikladom za vsetky je obesena vychovavatelka. V originale to bolo desive. Tu som sa len uskrnal nad flakarcinou. A tak je to so vsetkym. Ostal len film prehnaty cez kopirak, ktory mi absolutne nesadol. A dopomohla tomu aj ta nevabna kamera a triky. ()

Izz

OK,Moore je řemeslník,který nedokáže filmům vtisknout nic extra osobitého.Ale to neznamená,že by jej museli všichni tak hromadně nenávidět,vždyť jak jsem už říkala,řemeslo umí dobře a Satan přichází je možná film zbytečný,ale jinak naprosto solidní,nevidím na něm nic,co bych mohla poslat do podprůměru.Z hororových remaků mi tento připadá jako relativně malé zlo. ()

dewil21

Nemám ráda, když někdo točí to, co už jednou bylo natočeno perfektně. Nakonec ale ***. * za Liev Schreibera, hraje uvěřitelně a ve srovnání s legendárním Gregory Peckem nepohořel. * za to, že Moore zachoval bez velkých změn mé nejoblíbenější scény - smrt kněze a útok psů na hřbitově. * za šťastnou ruku při výběru novináře Thewlise, ďábelské chůvy Mii Farrow a nakonec i prostorů domu Thornových - zámek Hluboká nad Vltavou. ()

Luki.V

Jak jsem čekal. Bavil jsem se skvěle, film jako horor fungoval. V žádném případě se nejedná o pouhou kopii, pouhá kopie vypadá jinak. Líbilo se mi prodloužení několika scén, stejně jako rozvinutí motivů některých postav. Vystřižené scéna z originálu na kterou jsem se zde těšil, byla natočena působivě a i když možná trošku víc rychle :). Film má pěknou "art" hodnotu, pád s růžema na mne velmi zapůsobil. Všehovšudy čtyři lekačky jsou dobře udělané, naštěstí jich nebylo víc takže film si udržel atmosféru. Surrealistické sny byly taky skvělé. Zbytečný remake možná, ale špatný film ani náhodou. A ten odměřený vztah hlavního páru byl udělaný schválně, viz potom scéna s psychiatrem. ()

LukeSharp

Na to že to je remake to není vyloženě sračka.Paradoxně lepší je druhá část filmu ve které malý satánek skoro vůbec není a děj se věnuje spíše pátrání po tom o co vlastně jde.První půlka je zdlouhavá,o ničem a tak docela nudná.Výsledkem je tak spíše thriller než horor,ale vyloženě špatné to fakt není.60% ()

Brazil

Zas tak špatné to nebylo, ale proč znovu točit remake, který je skoro stejný jako původní film. Tvůrci asi počítali s tím, že existuje spousta lidí, kteří originál neviděli. Pro nás je zajímavý českými reáliemi. ()

Dlo'h-osh

Téměř stejně kvalitní jako předoha, dobrá atmosféra a pěkné smrti. Bohužel celý film zkazil příšerný český dabing. ()

Asdas

Tvorcovia si vážne mysleli ,že ak natočia remake tak to bude fungovať? Bez Donnera,Pecka a geniálnej hudby Goldsmitha to jednoducho nemôže fungovať a zmysel zrodu tohto filmu by nedokázal vyriešiť ani Indiana Jones. ()

Pitryx

Rozhodně lepší než původní snímek. Zahlédl jsem spousty českých jmen v závěrečných titulcích. Dekapitace fotografa byla „natrikována“ přímo umělecky. Bohužel i zde hodně hluchých míst, ale když je předloha bez dějového spádu, asi se s tím nedá nic dělat. Takže celkově hodnotím snímek jako slabší průměr. Prima 13022010 9926/10312 ()

matab

To bylo strašidelný, že jsem z toho skoro zešedivěl. Horory moc nemusím, ale když už tak spirituální, duchovní apod. Pěkný námět a zajímavého vypracování Londýn ala Praha a další části České republiky. Naprosto nepromyšlený, nezajímavý a v celkové stopáže nudný. Opravdu bych používal pouze Thriller. ()

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky