Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

valheru

popová kulturo, tady to máš. kdo by čekal že piráti z karibiku:prokletí černé perly bude mít takovýhle dopad. 4* tentokrát trochu jinak, nijak extra film se spoustou "chytrých " hlášek , (ne)čekaných zvratů, johnny "magor" deppem a oblíbených hrdinů. ale nápadité cucání z prstu. je to bezva a mě to bavilo. ()

ex.it

Po skvělé jedničce přišla do kin ubohá dvojka, po které jsem se rozhodla, že na trojku ani omylem nepůjdu. Na DVD mi to však nedalo a rozhodla jsem se den před Silvestrem vyplnit celovečerním filmem. Byla jsem si jistá, že dám jen jednu hvězdičku, ale tu druhou přidávám za scény s Willem a Elisabeth, protože jakožto "puberťák" se dokážu rozplývat i nad něčím, co není tak úchvatné. Dejme tomu, že při dojemných scénách jsem zapomínala na okamžiky, kdy jsem byla odhodlaná DVD vypnout a jít radši spát. Každopádně samotný film ani tyto scény nezachrání. Je to zbytečně natáhlé, zbytečně komplikované a zamotané a vlastně tu už ani nic nového není. I Johnny Depp ničím novým neuchvacuje, i když "burák" pobaví. ()

Narayan

Chaozzz jak prase, miliarda postav, jejichz pohnutky a cile cloveku vetsinou nejsou moc jasny, nektery sceny jsou naprosto mimo (krabi na pousti jak tahnou lod-??), pribeh je totalni slatanina, presto se na to z nejakyho zahadnyho duvodu dalo docela divat, dokonce i tech priserne dlouhejch 168 minut. Nevim kdo spachal tak zamotanej a podivnej scenar, dotycnej by se mel nad sebou zamyslet, nicmene na prumerne zabavnou oddechovku to i tak stacilo, hlavne diky dobrym efektum ()

Yancl

Pirátská trilogie je zábavná, akční, střeštěná, napínavá .. holt - plno kladů, který z ní dělají výbornou podívanou, ale zcela jistě ne bezchybnou, což dokazuje třetí(předpokládám záverečný) díl. Negativní známkou je hlavně zbytečná komplikovanost, tahání nových postav do již zaběhnutého děje a přílišné natahování omáčky okolo hlavního linie. Postrádal jsem také vetší dávku humoru a především akce(při pohledu na masivní rozpočet). Za nitky, které ovliňují tempo a sílu třetích pirátů, opět tahá J. Depp. Obecně by se dalo říct, že herecké výkony byly působivé(i když Keira mi do role "pirátky" nepasovala nikdy). Ale i přes kolísání celého filmu se dají tito 'Pirátí' posoudit jako vyvrcholení série, tudíž spokojenost s tím, co G. Verbinski dostal na plátno. [75%] ()

pepa3rd

První díl jsem miloval a po dvojce jsem doufal, že to trojka zachrání. Dnes mi bohužel nezbývá než konstatovat, že nezachránila. Pokud bych měl něčím charakterizovat poslední Piráty z Karibiku, tak jediným slovem: "zmatek". Nepřehledná dějová linie uměle natahovaná ke třem hodinám neustálými dějovými zvraty. Jestli zde něco zoufale chybí, tak je to jakýkoliv náznak logiky v chování alespoň jedné jediné postavy. Jestli zde naopak něco přebývá, tak je to hodina stopáže navíc. Chápu, že dobrý film potřebuje nějaký zajímavý zvrat v ději, ale v podání tvůrců posledních Pirátů to znamená, že co deset minut někdo někoho zradí a přejde na druhou stranu, což platí bohužel i pro ústřední trojici, která tak nezřídka stojí proti sobě (navíc každou chvíli v jiné sestavě). To mě bohužel otrávilo natolik, že jsem už ani nebyl schopen si naplno vychutnávat jinak naprosto úchvatné námořní bitvy, které jsou asi jediným důvodem, proč se na tento film podívat. ()

bif

Takže-Celá tato (prozatím trilogie) je vyjímešná režisérem, protože pochybuji, že by to jiný režisér zvládl aspoň takhle, ale třetí díl má bohužel mnoho slabých míst. Začnu od konce. Proslov Keiry Knightley k pirátům je opravdu trapný, děj je neuvěřitelně překombinovaný a už to prostě není dvojka, ale síla filmu není ani v hereckých výkonech, kde září jen Bill Naighy v roli Jonese a starý mistr Rush, ale jsou to masky, výprava a hlavně efekty, na filmu je vidět, že stál spoustu peněz a to se třeba o novém Supermanovi říci nedá. Celkem vzato se jedná o monumentální zakončení monumentální trilogie. ()

Jeand´Boa

Co víc?...vše již bylo naznačeno dvojkou - takhle ne, takhle se loď vytvořená jedničkou a plovoucí neohroženě všemi moři dočkává děr a potápí se... škoda... je to stále filmový nářez, ale nesmělo by to být pokračováním hravé jedničky, by to bylo parádní... škoda... a když už člověk tak nějak vydýchává překombinovanost a složitost a víc se soustředí na to, že triky opravdu jedou, přijde ten kvalitu-srážející proslov hlavní ženské hrdinky - nůůůda! - pomoc! Chtělo se mi vyskočit z kůže...fuj!...ubohá provařenost - z tehdodobé barbíny se stává obávaná a ukrutná bojivnice...neohrožená sexbomba... ()

Fat'Fatal

Víc jak dvě hvězdičky prostě dát nemůžu. Je to nuda, samé žvanění (téměř) o ničem, málo Jacka Sparrowa... Celkový dojem vylepšila monstrózní finálová lodní bitva, aby to vzápětí srazil ten otevřený konec. Jack přestal být vtipný, Davy Jones krutý a Keira Knightley hezká. Když se k tomu připočítá stopáž skoro tři hodiny (první hodinu jsem málem usnul), tak vlastně dvě hvězdičky jsou ještě hodně dobré. A to se mi předchozí dva díly líbily. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Kaucuk

Je to přehnaně velkolepý, ohraný, neoriginální a přeplácaný, nechybí tu v milionech jiných filmů viděná scéna s nabuzujícím projevem ani místy trapné scény s vtipnými dvojicemi ať už pirátskými či z řad společnosti. Ale proč tomu teda dát za 3? za lepší 3? Hlavně kvůli tradičně výtečnýmu Deppovi a scénku s šutrem, za hudbu, za závěr, za Davy Jonese (skvělej Nighy, kterýho jsem poznal i pod tou chapadlovitou maskou) a samozřejmě za triky. Na konci světa je o trošku lepší než dvojka, ale závanu svěžího větru, který přivála jednička nedosahuje. ()

Torgal

Nehorázne naťahovaná nuda s absurdným za vlasy pritiahnutým scenárom, čoraz otravnejším Jackom Sparrowom (čím je ho na plátne viac, tým je to horšie) a hudbou od Hansa Zimmera v životnej forme. Záverečná preefektovaná digitálna smršť aspoň čiastočne zachraňuje to dvojhodinové wtf čo jej predchádzalo, ale dobrý, ba ani len priemerný film sama o sebe neurobí. 4+/10 ()

Stíba

Zbytečně zmatečné a rádoby promyšlené. Přitom stačilo jít v šlépějích předchozího a především prvního dílu a vtipnou nevtíravou cestou se dostat k divákovi namísto téhle podivné kolosálnosti a roztaženosti. Vidím to mezi tři a čtyři hvězdy ale spíš směrem dolů. ()

matt85

Přeplácanost a překombinovanost? ... Možná, ale stejně se mi právě tohle na všech Pirátech líbí, takže opět 5, opět spokojenost a opět docela solidní zvědavost na další díl! PS: Válí jak Rush, tak Depp! ()

vera27

Gore Verbinski se rozhodl natočit asi nejakčnější piráty! Hodně bitev? no a co, tím líp jedná se o akční film. Ode mě, jakožto blázna do pirátů si film zaslouží 5*. Efekty, hudba, dobrodružství, atmosféra určitých scén, staří známí a hlavně jedinečný kapitán Jack Sparrow. ()

tomik99

Pokud jsem nazval minulý díl překombinovaný, tak jsem si měl zřejmě počkat na tento, protože tady je ta překombinovanost znát na každém kroku. Děj se snaží vypadat dobře, ale už z něj vyprchala taková svěžest a lehkost, kterou jsme zažili hlavně u prvního dílu. "Na konci světa" hlavně nezvládá příběhově a celý film se neskutečně táhne, táhne a táhne. Stopáž je druhý největší nepřítel filmu. Je vidět, že už moc není z čeho čerpat, scénáristé to sice chtějí zamaskovat, ale myslím, že každý si po shlédnutí řekne, že tohle už stačilo. Už se nelze odvolávat na výborného Deppa, nebo Zimmerovu hudbu, tady už selhává bohužel víc věcí. Přesto závěrečná bitva, sňatek a rozloučení na pláži patří k mým nejoblíbenějším scénám vůbec z celé série. Jako samostatný díl ale patří "Na konci světa" na poslední příčku. ()

Darckol

No pozrime sa - ono to z dobrodružnej komédie skočilo na niečo úplne iné? V porovnaní s predchodzími dielmi je tu oveľa pochmúrnejšia atmosféra, viac akcie a tuším som tu zavoňal aj závan drámy. Ťažko povedať či to filmu prospelo... Chýbala mi tu tá ľahkosť a vtip, ktorými boli prešpikované 1 i 2-jka + mi tam zavadzali tí dvaja pipíci čo strážili truhlu. Na druhej strane som veeeeľmi rád, že sa Rushovi dostalo viac priestoru, normálne som sa potešil keď sa zjavil v zábere :) No a aby som nezavádzal, aj malpa ma veľmi potešila (kto nevie - to je druh tej opice), počítačová práca s potvorami bola eňo-ňuňo a Keith Richardsovi sadla rola lepšie ako pozícia gitaristu v RS. 7,0/10 ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky