• KarelR

Úvodní akce trošičku rozptýlila mé obavy, že to bude hrůza. Ta přišla hned v zápětí, když se asi tak hodinu a půl nic nedělo. Pak nastoupil Richards a jeho geniální cameo, pak se chvíli zas nic moc nedělo a potom přišlo nehorázný akční inferno, postrádající špetku rozumu, kde všichni pořád skákali z lodi na loď, vzduchem létali opice, lidé se líbali v bayovských obletech a všechno se zvrhlo tak, že jsem měl chuť uškrtit scenáristy. Koukalo se na to skvěle to uznávám, ale hlavní zásluhu bych přičetl trikům a hudbě. Jinak kde nic tu nic, dvojka je proti tomu skvěle vyvážená a rozumně ukočírovaná. Navíc Verbinsky cituje nespočet momentů z jedničky (dokonce ukradl jeden záběr z dvojky, nezbeda) a nebojí se brát ani jinde... pocit deja vu jsem měl několikrát (Leone scene sucks). Sečteno a podtrženo, je to velké, vypadá to draze, má to víc konců než Návrat krále a Keira JE sexy ;)(25.5.2007)

• EdaS

At Shit´s End: Třetí díl definitivně zdegeneroval do námořnické telenovely - dvě a půl hodiny (podle otlačenin bych tipoval víc) zběsile překombinovaného děje připraví hlavní postavy (a že jich je!) o jakékoliv divácké sympatie, na konci mi byli ukradení prostě úplně všichni. Není tu žádná výjimečná scéna ve stylu kola ze dvojky, není tu skoro žádný humor, není tu vlastně zajímavého zhola nic. Ani to tolik profláklé cameo Keithe Ritchardse nestojí za zmínku. Zatraceně vyčerpávající nuda.(13.10.2007)

Hlášky: Barbossa: "Věřte mi, mladý pane Turnere, potíž není dostat se do země mrtvých. Ale dostat se zpátky." / Elizabeth Swannová: "Přišli jsme tě vysvobodit." Jack Sparrow: "Skutečně? To je od vás laskavé. Ale protože já mám loď a vy ne, potřebujete zachránit spíš vy a já nevím, jestli mám náladu." / Jack Sparrow: "Zbývá tedy svolat Bratrský sněm?" Barbossa: "To je naše jediná naděje." Jack Sparrow: "To je samo o sobě dost smutný." / (Bratrský sněm se naštve na Barbossu.) Francouz: "Zastřelte ho!" Španěl: "Vyřízněte mu jazyk!" Jack Sparrow: "A až mu ho vyříznete, zastřelte i ten! A přistřihněte mu ty strašný fousy." / Jack Sparrow: "Nahoře je dole.To je úplně na nic. Proč se tyhle věci nepíšou jasně?" / Will Turner: "Barbosso, tam vepředu!" Barbossa: "Jsme ztraceni nadobro." Elizabeth Swannová: "Ztraceni?" Barbossa: "Člověk se musí ztratit, když má najít místa, která se najít nedají. Jinak by věděli všichni, kde to je." / Barbossa: "Svět bývával větší." Jack Sparrow: "Svět je furt stejnej. Jen je na něm... všeho míň." / Barbossa: "Jacku Sparrowe." Jack Sparrow: "Hectore, to už je let, co?" Barbossa: "Ano. Isla de Muerte, vzpomínáš? Zastřelils mě." Jack Sparrow: (Rozverně) "Ne, nezastřelil." / Jack Sparrow: "On chce perlu. Kapitán Turner chce perlu! A tebe hryzalo svědomí. A ty a tvůj bratrskej sněm. Zachraňoval mě někdo jen proto, že jsem mu chyběl?" (Pár pirátů se přihlásí) Jack Sparrow: "Tak já si radši stoupnu k nim." - 90%.(23.3.2017)

• Skejpr

Už první záběr filmu - oprátka - dokonale vystihuje výsledný dojem. Stopáž a zamotanost mi nevadí, ale naprostá ztráta nadhledu smetává ze stolu veškeré pokusy o vtip, takže trojka je ve výsledku naprosto seriózní ukecanost, která, vyjma triků, nemá naprosto co nabídnout, protože, ruku na srdce, první dva díly byly více, než cokoliv jiného hlavně sranda.(24.5.2007)

Na moři řádí zlo, kterého se bojí i ti nejhorší piráti….“. Vtípky, souboje, dobrodružství. A výborná hudba. Už to není taková pohádka pro děti, ale dobrodružná podívaná, ve které je stejně mrtvých jako pirátů. Také příběh už tolik nepotěší ty menší, některé pasáže je budou spíš nudit. Přesto budou za pár dní neustále sledovat obzor. Třeba se znovu objeví…(13.9.2008)

• - Ve scéně, kdy se Kalypsó vrací do své původní velikosti, měla by svou vahou potopit nebo převrhnout loď. (Sokka_)

• - Ve své době s oficiálním 300-milionovým rozpočtem nejdražší filmový projekt v historii kinematografie. O správnosti investice studia Disney svědčí i výdělek, který se za první víkend promítání (25. – 27. 5. 2007) vyšplhal na 114,5 mil. dolarů a po Spider-Manovi 3 (151,1 mil.) to byl druhý největší opening v dějinách. Oproti pavoukovi ale piráti drželi rekord v počtu kin uvádějících snímek s neskutečným číslem 4 362. Piráti se udrželi na první příčce amerického žebříčku i následující víkend a přes vysoký propad se celkový výdělek nakonec dostal na 307,6 milionu. Snímek se tak těsně dostal na stříbrnou příčku v sérii, neboť jednička (2003) utržila 305,4 milionů a dvojka (2006) 423,3. (imro)

• - Už po štyroch dňoch po premiere povedal Johnny Depp, že zahájili práce na 4. diely a vraj sa zvažuje možnosť natočiť aj piaty diel. (mindkiller)