Filmu v mých očích (či spíše uších) hodně pomohla výborná hudba Hanse Zimmera, třeba skladba Up is down ze soundtracků patří k mým v poslední době nejposlouchanějším. A tak když tedy konečně přišla scéna kdy dole je nahoře, tak jsem se bavil možná víc, než kdybych nebyl tak "ujetý" na filmovou hudbu. Pořád se mi líbí postava Jack Sparrowa, ale už se trochu vytrácela v tomto díle ta jeho jakoby neustálá "zdrogovaná" pošahanost. Jinak je tedy třetí díl až dost zbytečně přelidněný, zamotaný, zdlouhavý a ukecaný. To jsou asi hlavní přívlastky, které mě napadaly při sledování filmu.(18.9.2007)

• Nathalie

S.O.S. Zachraň se, kdo můžeš. Piráti z Karibiku 3: U KONCE S DECHEM ČAS: bolestná věčnost na ploše 168 minut. MÍSTO: oceán jménem Bezbřehá nuda. Třetí koráb Gora Verbinského se potápí v klidných i bouřlivých, akčních i milostných vodách. U popcornu s instantně lacinou mytologií made in Disneyland neočekávám psychologický ponor, ale hrdinové jednají jako po kompletní lobotomii. Davy Jones má vyříznuté srdce. Ostatní postavy mozek. A po první půlhodince jsem proklínala tvůrce, že nevyřízli pirátskému ansáblu jazyk. Copak nestačí, že mění lodě a bojové strany podle aktuálního tlaku vzduchu? Že se pohybujeme v panoptiku schizofreniků s rozštěpem osobnosti, psychopatů a podrázáckých krys? Inferno míří na vyšší level, charaktery mají nutkavou potřebu vysvětlovat a blábolí ostošest... Nejtěžší zločin proti pirátskému kodexu? Zmizela legrace, vytratila se hravost, nadsázka pozbyla svou nenucenost. V jedničce a dvojce jsem si náramně užila i velmi dětinský humor, ale tady se mihne pár záblesků, jinak se vtípky pohybují v pásmu pokročilé demence. Zatímco Spiderman 3 má pár vrcholů trapnosti, Piráti obsadili celé Himaláje, zvlášť ubohý Johny Depp to schytal přímo na solar. Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř. Už od druhého dílu je pro mne synonymem utrpení TIA DALMA. Čiré zlo, otravný hmyz, ve všech polohách nesnesitelný, neustále žvanící vražedným přízvukem o nesmyslných poselstvích. PŘÍBĚH: Snažila jsem se vyplnit logické díry v ději plném odboček, slepých uliček a tunelů hledáním odkazů (vykrádačky stokrát jinak) a složitých teorií, abych vyžehlila největší průšvihy scénáře, který sesmolili nějací břídilové během plavby. Marně. Romantická linie postrádá smysl i kouzlo, epičnost nutí ke smíchu, děj je košatý jako chapadla Davyho Jonese a bezradně přeplácaný. Uměle naroubovaná náboženská symbolika se snaží o jakýsi rádobypřesah, ale vyšumí. Metafora zmenšující se Země je tam jen na okrasu, válka světů se nekoná. Tradiční záchranný člun-hudba- nezachrání film před ztroskotáním, soundtrack je nevýrazný. OSTRŮVKY POZITIVNÍ DEVIACE : Keira Knightley pojala svou bojovnou Elizabeth jako vystřiženou z Dívčí války se zrádným půvabem, dřevo jménem Orlando Bloom hořelo o poznání lépe než v minulých dílech, Tom Hollander exceloval coby lord Beckett, neztratil se fešácký admirál Norrington ani kapitán Barbossa. Několik vtipných momentů-Larry, klobouk, odzbrojování v Singapuru. Jedna bombastická akční žranice. Hláška jak od Machiavelliho: This is madness.This is politics. Scéna Elizabeth-Will v šermířské variaci na Mr. And Mrs. Smith. Cameo Keithe Richardse. Písková odyssea s poctou Leonemu. NÁVRH NA DIRECTOR´S CUT : Odstranit pár lodí, hodit polovinu postav přes palubu žralokům, stopáž obrousit o hodinu, uříznout pár větví příběhu a přidat monumentální hudbu, mohl by to být slušný film.... Resumé : Jde jen o dobrý obchod, říká lord Beckett. Piráti mi uloupili tři hodiny času, sto korun českých a pár iluzí. A to je prachobyčejná zlodějna, pane Verbinski ! (etymologicky jeho jméno rozkládám na složeninu slov verbež a Babinský. Nothing personal:) 30%(27.5.2007)

• Cervenak

Asi 40 minút (súhrnne, rátajúc v to pár scén na začiatku a záverečnú bitku) výbornej zábavy plnej vtipu, nápadov, nadupanej akcie a úžasných, fakt úžasných trikov. Zvyšok (teda súhrnne asi 2 hodiny) zbierka zbytočných a neznesiteľne (tým myslím naozaj NEZNESITEĽNE!!!) nudných kecov, drístov, žvástov, dejových komplikácií a poväčšine trápnych Deppových pokusov o humor (scény, v ktorých je Sparrow viackrát než raz, sú všetky napospol absolútne nevtipné, ba otravné). Nechápem, ako všetok ten SCENÁRISTICKÝ HNOJ mohli vôbec natočiť, "zahrať" a pustiť do kín (Bruckheimer je už asi starý a blbý a stráca súdnosť). Celkovo: ešte rozťahanejšie a nudnejšie ako dvojka. Séria tohtoročných letných sklamaní pokračuje... P.S.: Súhlas s Psemom: Rush je lepší ako Depp.(25.5.2007)

• monolog

Překombinované, přehnané, zbytečně extravagantní, přesto konstantnější a zábavnější, než dvojka. I tak je to ale nuda k uzoufání. Příliš mnoho trikových sekvencí a zdlouhavý příběh prakticky o ničem. Je to prostě guláš pejska a kočičky. Všechno naházený dohromady a výsledkem je jen bolení břicha. Příliš mnoho jednoduchých a nepropracovaných postav (a většinou i oproti neskonale dlouhé stopáži dokonale nevyužitých), hloupý příběh prakticky o ničem, zaměření na zdlouhavé akčnědigitální scény, závěrečný láskyplný happyend, nevtipný humor a trapné hlášky. Je mi jasné, že vložené peníze to určitě několikanásobně vydělá, ostatně je to dnešní móda chodit do kina na tyhle kraviny, ale upřímně řečeno, Verbinski by měl přestat masturbovat a radši si přečíst nějakou knížku. Jinak k těm různě tu zmiňovaným překombinovaným změnám stran postav. Vyznat se v nich dá snadno, jejich potíží je, že jsou prvoplánové, jen aby se něco dělo a tak bezsmyslné. Jo a k hudbě, taky vám přišlo, že občasné motivy zněly jako ze Xeny?(7.1.2008)

Každé další pokračování komerčně úspěšného blockbusteru obvykle znamená, že jeho tvůrci chtěli ten předchozí trumfnout tím, že navýšili rozpočet, dali víc bombastické akce, víc triků, víc zkrátka všeho a přece jenom výjimečně přijde film, který překoná ten předchozí. Trojka Pirátů z karibiku není výjimkou. Je to případ scénáristických orgií, kdy se scénáristi doslova mohli přetrhnout, kolik "šokujících" zvratů, podrazů hlavních hrdinů a bleskurychlých změn situace dokážou do jednoho snímku vměstnat. Scénář díky tomu nefunguje a i když se jedná o komedii, místy to zavání sebeparodií. Ale pořád tu je ještě bombastická výprava se spoustou fungujících digitálních triků, relativně slušně fungující akce, vzájemné popichování a hodně drobných vtípků, díky kterým můžu se zamhouřenýma očima dát třetí hvězdičku. Je to typická popkornovka, u které je lépe nemyslet a vnímat ten vizuál a pohyb na plátně. Celkový dojem: 50 %.(9.6.2011)

• - Natáčení začalo ještě před dokončením scénáře. Protože štáb nemohl místa natáčení znovu navštívit, některé scény se filmovaly během natáčení filmu Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006). (warhammer)

• - Spoločnosti Industrial Light and Magic a Digital Domain vytvorili spolu 1050 vizuálnych efektov pre film, vytvárali ich 5 mesiacov. (Greenpeacak)

• - Do filmové distribuce v Číně se každý rok dostane přibližně dvacítka zahraničních filmů, a aby se tam Piráti mohli promítat, cenzoři zasáhli do scén kapitána Sao Fenga v podání Yun-Fat Chowa. Scény se jim zdály být příliš stereotypní v zobrazování Číňanů a Yun-Fat tak přišel o scény v délce 10 minut. Jeho pobyt na plátně se tak zkrátil na polovinu. (imro)