Reklama

Reklama

Piráti z Karibiku: Na konci světa

  • USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)
Trailer 2

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 164)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že jsem se na trojku bál jít do kina, přesto jsem šel. Nečetl jsem nic, názory ani recenze, pouze viděl hodnocení a netrpělivě jsem tušil zklamání, které se později....dostavilo, ale v určité podobě. Hlavní a asi nejdůležitější bod, který filmu škodí, krom tedy asi nejslabšího pirátského soundtracku, je jeho délka, jenž nechci naléhat na konec, který je skvělý i když trochu delší, ale na extrémně nudný začátek, u kterého jsem už i v kině nepatrně usínal. Singapur byl sice ponurý a atmosferou nabušený přístav, ale mě jeho ztvárněním nijak tvůrci neoslnili, možná je to právě tím, že jak bylo ponuré tak právě děsně šedé, bez barev a právě tak mě neměl čím zaujmout. Naopak ale musím přiznat, že jsem se u trojky překvapivě bavil, tedy po té humornější stránce a to nepočítám samotného Jacka Sparrowa, který byl jako obvykle skvělý i s jeho haluzemi a ač plno lidí řiká, že nedostal příliš prostoru opak je pravdou, co byste taky chtěli, když ho ve dvojce Kraken sežral...Když si to v hlavě postupně sesumíruji, od trojky jsem čekal trochu velkolepější závěr, přesto mi bylo jasné, že už to tak skvělé být nemůže. I jsem měl strach z očekávání, který později ubily určité vtipné i akční scény, ale také nesmírná nuda v první půlce. Na konci světa tato část pirátů rozhodně je, ale na Konci série zřejmě ještě dlouho nebude, nejspíš. --- Koho jste? - Toho kdo nabídne nejvíc - Já mám loď, tak pojďte ke mně. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Zklamání, ale očekávané. Příliš dlouhé, příliš šedivé, příliš komplikované. Přehlídka digitálních efektů utržených ze řetězu, nezvládnutého střihu a šíleně nudné úvodní třicetiminutovky. I přesto se jedná o jeden z nejzábavnějších dobrodružných filmů poslední doby. Určitě jde o nejvtipnější díl (hlavně když se do konfrontace dostanou Jack Sparrow a Davy Jones), nejakčnější a s nejlepším finále. Depp hraje na jistotu, Keira je krásnější než kdy předtím a všechno kazí jedině Orlando Bloom překvapivě spolu s Chow Yun-Fatem. O Geoffrym a Billym jsem se nezmínil záměrně, neboť ty musím vyzdvihnout zvlášť. Oba dva, jak Rush tak Nighy, si každičký záběr dokáží ukradnout jen a jen pro sebe, Nighyho Davy Jonese řadím dokonce mezi TOP5 hereckých výkonů, co jsem zatím v roce 2007 viděl. Čtverka přijde docela za dlouho, tak snad dopadne lépe než průměrná trojka. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Téměř tři hodiny nezvládnuté megalomanie, která nemá ve vodách dobré zábavy co pohledávat. Verbinski neutáhnul digitální tajtrlíkování a tak pouze skládá jednotlivé scény za sebe bez jakékoliv další invence. Mezi postavami je neuvěřitelný bordel, vzájemné podrážení se a kutí piklí po čase nudí a dávka nadhledu vlastní předchozím dvěma dílům zde zoufale absentuje. Být to tak o půl hoďky kratší, je z toho blockbuster roku, takhle je to ale nabubřelá nuda, která chytne za koule leda tak odkazem na Leoneho a vtipným cameem Keitha Richardse. ()

Kordus 

všechny recenze uživatele

Možná dost pomohlo, že jsme "trilogii" Pirátů viděli naráz během jednoho víkendu a tak můžu ocenit, jak hezky fungují odkazy na starší scény z předchozích dílů a všechno se uspokojivě proplétá. Protože se mi to fakt hodně líbilo. Jasně - některé věci byly přehnané, na efekt a celá jedna dělová linie s Davym & Kalypso na konci prostě úplně vyšuměla a bez ní by mohl být film o půl hodiny kratší a míň roztěkaný, ale čert to vem. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Velký odklon od předchozích dvou dílů je nepochybný. Především absence zábavy a zejména nadhledu z předchozích dílů velmi zamrzí. Nepotěší ani přítomnost nudy ve zdlouhavém začátku filmu. Složitost děje taky není důvod pro aplaus. Na orientaci nepřidá ani počet pirátů ve filmu, který by předčil zřejmě i počet vietnamských prodejců ve všech českých tržnicích najednou. Jack Sparrow může jenom snít o tak velkém prostoru jaký měl v předchozích dílech. Zato dvojice Orlando Bloom a Keira Knightley má prostoru až přiliš mnoho. No na Keiru se dá alespoň koukat. Film je však tak dlouhý že stačí nasbírat i nějaké ty kladné body. Společné scény Jacka Sparrowa s Barbossou připomínají staré dobré zabavné časy a v závěrečný akční nářez jsem v průběhu filmu ani nedoufal, takže o to víc mě sestřelil. Vezmu- li v potaz ještě odhalené krásné stehno Keiry, odcházel jsem z filmu přeci jen spíše spokojen než nespokojen. Z předchozích dílů jsem ovšem odcházel nadšenej ! ()

Galerie (162)

Zajímavosti (59)

  • Rada pirátů skutečně existovala. Pobřežní bratrstvo byla volná koalice pirátů a bukanýrů, která působila v 17. a 18. století v Atlantském oceánu, Karibském moři a Mexickém zálivu. Měli základnu na ostrově Tortuga u pobřeží Haiti a v Port Royal na Jamajce. Bratrstvo tvořili původně francouzští hugenoti a britští protestanti, ale do jejich řad se přidávali další dobrodruzi různých národností, včetně Španělů a Afričanů. (Rodriguez)
  • O Singapure z 18. storočia sa toho historicky veľa nevie, takže tvorcovia výpravy vychádzali z čínskych a malajských miest rovnakého obdobia v expresionistickom štýle. (Greenpeacak)

Související novinky

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Ještě nemáte dost zmodernizovaných verzí klasických pohádek? Pak vězte, že Raimiho Ozem, třemi Sněhurkami či dvěma Kráskami a zvířaty mánie nekončí. Walt Disney Pictures plánují nejen novou Popelku … (více)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (více)

Reklama

Reklama