• Nathalie

S.O.S. Zachraň se, kdo můžeš. Piráti z Karibiku 3: U KONCE S DECHEM ČAS: bolestná věčnost na ploše 168 minut. MÍSTO: oceán jménem Bezbřehá nuda. Třetí koráb Gora Verbinského se potápí v klidných i bouřlivých, akčních i milostných vodách. U popcornu s instantně lacinou mytologií made in Disneyland neočekávám psychologický ponor, ale hrdinové jednají jako po kompletní lobotomii. Davy Jones má vyříznuté srdce. Ostatní postavy mozek. A po první půlhodince jsem proklínala tvůrce, že nevyřízli pirátskému ansáblu jazyk. Copak nestačí, že mění lodě a bojové strany podle aktuálního tlaku vzduchu? Že se pohybujeme v panoptiku schizofreniků s rozštěpem osobnosti, psychopatů a podrázáckých krys? Inferno míří na vyšší level, charaktery mají nutkavou potřebu vysvětlovat a blábolí ostošest... Nejtěžší zločin proti pirátskému kodexu? Zmizela legrace, vytratila se hravost, nadsázka pozbyla svou nenucenost. V jedničce a dvojce jsem si náramně užila i velmi dětinský humor, ale tady se mihne pár záblesků, jinak se vtípky pohybují v pásmu pokročilé demence. Zatímco Spiderman 3 má pár vrcholů trapnosti, Piráti obsadili celé Himaláje, zvlášť ubohý Johny Depp to schytal přímo na solar. Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř. Už od druhého dílu je pro mne synonymem utrpení TIA DALMA. Čiré zlo, otravný hmyz, ve všech polohách nesnesitelný, neustále žvanící vražedným přízvukem o nesmyslných poselstvích. PŘÍBĚH: Snažila jsem se vyplnit logické díry v ději plném odboček, slepých uliček a tunelů hledáním odkazů (vykrádačky stokrát jinak) a složitých teorií, abych vyžehlila největší průšvihy scénáře, který sesmolili nějací břídilové během plavby. Marně. Romantická linie postrádá smysl i kouzlo, epičnost nutí ke smíchu, děj je košatý jako chapadla Davyho Jonese a bezradně přeplácaný. Uměle naroubovaná náboženská symbolika se snaží o jakýsi rádobypřesah, ale vyšumí. Metafora zmenšující se Země je tam jen na okrasu, válka světů se nekoná. Tradiční záchranný člun-hudba- nezachrání film před ztroskotáním, soundtrack je nevýrazný. OSTRŮVKY POZITIVNÍ DEVIACE : Keira Knightley pojala svou bojovnou Elizabeth jako vystřiženou z Dívčí války se zrádným půvabem, dřevo jménem Orlando Bloom hořelo o poznání lépe než v minulých dílech, Tom Hollander exceloval coby lord Beckett, neztratil se fešácký admirál Norrington ani kapitán Barbossa. Několik vtipných momentů-Larry, klobouk, odzbrojování v Singapuru. Jedna bombastická akční žranice. Hláška jak od Machiavelliho: This is madness.This is politics. Scéna Elizabeth-Will v šermířské variaci na Mr. And Mrs. Smith. Cameo Keithe Richardse. Písková odyssea s poctou Leonemu. NÁVRH NA DIRECTOR´S CUT : Odstranit pár lodí, hodit polovinu postav přes palubu žralokům, stopáž obrousit o hodinu, uříznout pár větví příběhu a přidat monumentální hudbu, mohl by to být slušný film.... Resumé : Jde jen o dobrý obchod, říká lord Beckett. Piráti mi uloupili tři hodiny času, sto korun českých a pár iluzí. A to je prachobyčejná zlodějna, pane Verbinski ! (etymologicky jeho jméno rozkládám na složeninu slov verbež a Babinský. Nothing personal:) 30%(27.5.2007)

• Boss321

Hodně nevydařené pokračování dvou výborných předchozích filmů. Johnny Depp sice podal jako vždy skvělý výkon, ale tohle bohužel zachránit nemohl. 170 minutová stopáž je hodně přestřelená, příběh nezajímavý, chybí více forků a akce. Gore Verbisnki tentokrát přestřelil, slyšel jsem, že má být ještě další pokračování, tak doufejme v rapidní zlepšení.....(27.12.2007)

Človek by povedal, že pirátske nápady boli zrelé na odpočinok už po druhom diely, posledný diel trilógie tento fakt vyvracia. Kapitánu Jack Sparrow natiahol svoju dobrodružnú, bláznivo akčnú výpravu na takmer tri hodiny, pridal na komplikovanosti deja a ja som myslel, že tak so svojou Čiernou Perlou rýchlo klesne ku dnu. Na moje prekvapenie a dobrý pocit sa tak nestalo. Pribudlo postáv, dej je trošku zváštne zmixovaný, no nie až tak neprehľadný akoby sa na prvý pohľad zdalo. Čo ma však trošku vytáčalo, bola zvýšená pozornosť na Elizabeth Swann (Keira Knightley). V predchádzajúcich dieloch inteligentne a vkusne dopĺňala chlapské zloženie, no jej hrdinské črty v tretej časti mi liezli krkom. A pri predvojnovom príhovore posádke (v porovnaní s povzbudzovaním Mela Gibsona v 'Braveheart', v ktorom mi po chrbte behal mráz) som sa cítil až trapne. Ale to je asi tak všetko, efekty bravissimo a Verbinskemu môžem vďačiť za ďalšiu vydarenú (fantasy) trilógiu. 85%.(22.4.2008)

Piráti Karibiku: Na konci s dychom? Zveriť tak ambicióznu tématiku do rúk niekoho ako je Gore Verbinsky bola asi chyba - už predošlé diely čo-to dokazovali, no až tento naplno odhaľuje jeho neschopnosť dať scénam aspoň nejaký šmrnc. Ale hlavná chyba je asi niekde inde, z filmu sála scenáristická bezradnosť, humoru výrazne ubudlo a na jeho úkor pribudlo naopak množstvo samoúčelných dialógových scén. Najviac na to doplatil chudák Johny, ktorý nemá čo hrať a nielenže ho výkonom prekonáva charizmatický Geoffrey Rush, ale v niektorých momentoch už aj Keira Knightley idúca na pol plynu, čo je tak trochu smutné. Ešteže je tu vynikajúci Zimmerov soundtrack, ktorý má azda len jedinú chybičku - zaslúžil by si lepší film. 50%(29.5.2007)

• Djkoma

Osobně doufám, že Piráti jsou tímto na konci své cesty a Jack Sparrow bude navždy pryč. Příliš naivní já vím. Třetí díl pirátů z Karibiku dokazuje nejen pravidlo trojek, ale také i oblíbené " s každým pokračováním musí vše být větší a všeho více". To zde platí doslova a koho nepotěší více Sparrowů, toho potěší více totálních kravin a více minut. Všechno je to ke škodě, protože se Piráti stávají přesně tím, čím byli od prvního námětu, pouze velkou drahou atrakcí v zábavním parku. Johny Depp není k smíchu, ale přímo k pláči a celé jeho vystoupení bych možná shrnul do jedné věty " nejhorší Johnův výkon za poslední roky". Orlanda Blooma se divák velmi málo a Keira Knightley si hraje na drsného chlapečka. Opět. Vše je doplněno skvělým pirátem Geoffrey Rushem a naprosto zbytečným Yun-Fat Chowem. Ohledně příběhu není co říct, protože je na tolik šílený a postavený na hlavu, že se zalíbí jedině fanouškům série, kteří stejně logické myšlení a inteligenci dávno zahodili, aby si filmy lépe užili. Délka je neskutečná a závěr není vůbec tak super úžasný, jak se opět producent a herci nechali slyšet. Nuda, v které chybí nejen pořádná akce, ale i vtip. Ještě trochu a ta jedna hvězdička by tam byla.(22.11.2007)

• - Scéna, kdy se Calypso na palubě Bludného Holanďana rozpadá na tisíce krabů, byla točena tak, že na herce byly puštěny modré molitanové míčky a ty pak pomocí počítače nahrazeny 3D kraby. (Siriuss)

• - K podobnému pirátskému setkání, jako bylo to ve filmu, jednou v historii skutečně došlo. (Rodriguez)

• - Natáčení začalo ještě před dokončením scénáře. Protože štáb nemohl místa natáčení znovu navštívit, některé scény se filmovaly během natáčení filmu Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006). (warhammer)