• flanker.27

...a měli spolu malé chobotničky a jestli neztrouchnivěli, trouchniví tam dodnes. Děs běs, ni hlava ni pata, ni humor, plochá Keira (Mel Gibson asi od Statečného srdce prodělal úspěšnou změnu pohlaví, jinak si ten její proslov vysvětlit nedovedu). Jedna za opičku, vážně jsem uvažoval o odpadu. Dort pejska a kočičky je proti tomu vyvážená strava.(26.5.2007)

• Djkoma

Osobně doufám, že Piráti jsou tímto na konci své cesty a Jack Sparrow bude navždy pryč. Příliš naivní já vím. Třetí díl pirátů z Karibiku dokazuje nejen pravidlo trojek, ale také i oblíbené " s každým pokračováním musí vše být větší a všeho více". To zde platí doslova a koho nepotěší více Sparrowů, toho potěší více totálních kravin a více minut. Všechno je to ke škodě, protože se Piráti stávají přesně tím, čím byli od prvního námětu, pouze velkou drahou atrakcí v zábavním parku. Johny Depp není k smíchu, ale přímo k pláči a celé jeho vystoupení bych možná shrnul do jedné věty " nejhorší Johnův výkon za poslední roky". Orlanda Blooma se divák velmi málo a Keira Knightley si hraje na drsného chlapečka. Opět. Vše je doplněno skvělým pirátem Geoffrey Rushem a naprosto zbytečným Yun-Fat Chowem. Ohledně příběhu není co říct, protože je na tolik šílený a postavený na hlavu, že se zalíbí jedině fanouškům série, kteří stejně logické myšlení a inteligenci dávno zahodili, aby si filmy lépe užili. Délka je neskutečná a závěr není vůbec tak super úžasný, jak se opět producent a herci nechali slyšet. Nuda, v které chybí nejen pořádná akce, ale i vtip. Ještě trochu a ta jedna hvězdička by tam byla.(22.11.2007)

Sice slabší čtyři hvězdičky, ale i tak pořád čtyři hvězdičky. Strašně ukecané a jde vidět, že tvůrcům již tak trochu docházel dech. Což se projevilo především ve spoustě vtipných gagů a dialogů. Ty často vyzněly docela křečovitě a přemrštěně, i naproti tomu, že jsem jimi byla slušně pobavena. Dlouhá stopáž mi nijak nepřekážela, protože do ní tvůrci jakžtakž dokázali "nacpat" celkem napínavý a rychlý děj, líbivé vizuální efekty a osvědčené charaktery postav. Toto vše dokázalo ještě poměrně zdatně udržet linii a zajistit tak efektní podívanou. Doufám, že Piráti naberou nové síly a s dalším dílem se vrátí plni energie a pod novým velením nám všichni ukážou, že na "Konec světa" ještě rozhodně nepatří.(25.10.2010)

• Gilmour93

Jo ho hó, kup si lístek a figurku Davey Jonese, jo ho hó…Trojka pirátů se údajně začala natáčet bez hotového scénáře a myslím si, že se v podobném rozpoložení i dokončila.. Bukanýrská sága vyvrcholila přesně v intencích svého nejapného megalomanského stylu, vytratily se i poslední zbytky nějaké dynamiky a Jack na dvanáctou se stal posledním trapným výstřelem z Bruckheimerovy zvlhlé bambitky. Za takových deset, patnáct let zůstane z Pirátů z Karibiku jen korály obrostlá bárka někde na dně divácké paměti, ale každý investovaný dolar několikanásobně cinkl a ještě chvíli i cinkat bude v truhle mrtvého muže jménem Disney a o to tady v téhle komédii s příchutí pančovaného rumu šlo především. Jinak jsem došel k zjištění, že Malpa kapucínská je o dvě třídy lepší herec než ohoblovaný trám Orlando, ale šokuje to tady vůbec někoho..?(25.10.2010)

• monolog

Překombinované, přehnané, zbytečně extravagantní, přesto konstantnější a zábavnější, než dvojka. I tak je to ale nuda k uzoufání. Příliš mnoho trikových sekvencí a zdlouhavý příběh prakticky o ničem. Je to prostě guláš pejska a kočičky. Všechno naházený dohromady a výsledkem je jen bolení břicha. Příliš mnoho jednoduchých a nepropracovaných postav (a většinou i oproti neskonale dlouhé stopáži dokonale nevyužitých), hloupý příběh prakticky o ničem, zaměření na zdlouhavé akčnědigitální scény, závěrečný láskyplný happyend, nevtipný humor a trapné hlášky. Je mi jasné, že vložené peníze to určitě několikanásobně vydělá, ostatně je to dnešní móda chodit do kina na tyhle kraviny, ale upřímně řečeno, Verbinski by měl přestat masturbovat a radši si přečíst nějakou knížku. Jinak k těm různě tu zmiňovaným překombinovaným změnám stran postav. Vyznat se v nich dá snadno, jejich potíží je, že jsou prvoplánové, jen aby se něco dělo a tak bezsmyslné. Jo a k hudbě, taky vám přišlo, že občasné motivy zněly jako ze Xeny?(7.1.2008)

• - Štáb vybudoval šedesát stop dlouhou repliku přední části Černé perly na zádi návěsu na solných planinách v Utahu pro natáčení se Stínem perly. Natáčení bylo naplánováno na 19 dní, ale trvalo jen 4 dny. (warhammer)

• - Keith Richards byl během natáčení tak opilý, že jej musel režisér Gore Verbinski před kamerou podpírat, aby stál rovně. (lardko)

• - Jacku Sparrowovi (Johnny Depp) v čase 33:38 poté, co seskočí z lodi mluví o tom, že není žádný vítr a že by dal duši i za sebemenší zafoukání, vlají vlasy díky větru, foukajícímu z levé strany. (A7X92)