Co třetím Pirátům asi nikdo nemůže upřít je, že každičký dolar je na nich vidět i slyšet. Hodně vidět i hodně slyšet. Což v poslední době u popcornů nebývá zvykem. Výprava, efekty, Zimmerova hudba, kamera... Po technické stránce se vytknout nedá takřka nic. Stopáž rozhodně přepísknutá je, scénář moc není a když tak se utápí v kolonce "všichni kujme pikle na všechny". Jenže tam kde se druhý díl nimral v bezpohlavní rodinné nudě o ničem, tak zde nám Piráti přitemnili a postavy se odklonili z černobílého vybarvení do šedé charakterové zóny, ve které nikdo není svatouškem. A to je dobře, jelikož se "zvážněním" jde ruku v ruce i úbytek humoru a to především toho dětinského. Ne že by zmizel zcela, ale není zde za každou cenu jako v minulé části. Navíc je upozaděna i postava Jacka což je také výrazný klad, který nejvíce napomáhá právě samotné postavě Sparrowa. Prostor na uvolněném místě navíc více než-li zdatně zaplňuje výborný Rush. Přesto zde humor je, kupříkladu "Larry" je gag Monty Pythonovských rozměrů. U třetích Pirátů bude asi především záležet co od nich očekáváte - pokud nezávadné ukrácení času pro celou rodinu jako u prvních dvou dílů, tak zde moc nepochodíte. Pokud technicky precizní podívanou, která má své chybky (respektive někdy až masařky - zbytečné dějové linky, eskapády zviřátek, multiJack apod.) plnou toho správného pirátského nádechu, tak byste této epizodě mohli dát šanci... Navíc tvůrci potěší zdařilou poctou Leonemu s Morriconem.(24.5.2007)

Zklamání, ale očekávané. Příliš dlouhé, příliš šedivé, příliš komplikované. Přehlídka digitálních efektů utržených ze řetězu, nezvládnutého střihu a šíleně nudné úvodní třicetiminutovky. I přesto se jedná o jeden z nejzábavnějších dobrodružných filmů poslední doby. Určitě jde o nejvtipnější díl (hlavně když se do konfrontace dostanou Jack Sparrow a Davy Jones), nejakčnější a s nejlepším finále. Depp hraje na jistotu, Keira je krásnější než kdy předtím a všechno kazí jedině Orlando Bloom překvapivě spolu s Chow Yun-Fatem. O Geoffrym a Billym jsem se nezmínil záměrně, neboť ty musím vyzdvihnout zvlášť. Oba dva, jak Rush tak Nighy, si každičký záběr dokáží ukradnout jen a jen pro sebe, Nighyho Davy Jonese řadím dokonce mezi TOP5 hereckých výkonů, co jsem zatím v roce 2007 viděl. Čtverka přijde docela za dlouho, tak snad dopadne lépe než průměrná trojka.(14.1.2009)

• choze

SUPERMAN SE VRACÍ, SPIDER-MAN 3, PIRÁTI Z KARIBIKU: NA KONCI SVĚTA... Zdá se, že kvalitní hollywoodský blockbuster je mrtev a já s obavami vyhlížím každý další nejdražší spektákl všech dob. Kámen úrazu je vždy stejný - mizerné scénáře, málo (nejen dobré, ale vůbec jakékoliv) akce a absence něčeho, z čeho bychom si sedli na prdel a pak se ještě svezli pod sedadlo. Přílišná délka pak jen zvýrazňuje zmíněné nedostatky a znásobuje divákovo utrpení. PIRÁTI 3 mají opět velkorysou výpravu, hromadu triků a parádní kameru, ale snad ani jejich tvůrci netuší, o čem že to celé vlastně je a proč to musí být tak nudné. Jedinou zdařilou částí filmu je monumentální námořní bitva v závěru, do níž bohužel divák nastupuje zdecimovaný dvěma a půl hodinami opulentní nudy. Pirátská trilogie tak následuje tu spider-manovskou a x-menovskou - skvělý první díl, ještě lepší druhý a rozpačitý třetí.(7.6.2007)

Stejně jako druhej díl, tak i třetí byl pro mě nejočekávanější film roku, byl sem na něj fakt natěšenej. A musim říct, že mě verbinski opět nezklamal, sice opět jako ve druhým dílu má hodně, ale opravdu hodně pomalej rozjezd a za míň rozhovorů a daleko víc akce, bych se taky určitě nezlobil, ale tim finále mě prostě Verbinski rozsekal, co na tom, že předtim je děj takovej nemastnej neslanej a že je tam pár takovejch dost přehnanejch scén, když nám Verbinski naloží takovou pulhodinovou megacyberjízdu s úžasnou hudbou, ta ostatně provází celým filmem, i když bych jí uvítal ještě víc a myslim si, že ve dvojce byl ještě lepší a hlavne několika fakt geniálně natočenejma soubojema. Po tomhle má člověk na ten film hned jinej náhled a všechny pocity se hned obrátí o 180 stupňů. Nicméně stejně nelze nevidět, že to svý mouchy má, ale nic strašnýho, jediný co mě tak trošku zklamalo byl "konec světa" Davyho Jonese, to bylo fakt slušně chabý a blbej nápad a taky se mi moc nelíbilo rychlý vyřešení vztahu mezi trojicí Elizabeth, Turner a Sparrow, takový trošku o ničem, děsně uspěchaný a ty náznaky z dvojky jsou fak jen lehce podporovaný, což je fakt velká škoda, protože mezi Deppem a Keirou to minule slušně jiskřilo, ostatně Depp je tady zase výbornej, ale zamrzí, že je fakt málo využívanej oproti předchozím dílům, což se ale nedá říct o Keiře Knightley, čim novější díl, tim má víc prostoru, bohužel tady mi moc nesedla, lépe řečeno to co hrála, než jak hrála a je přespříliš akční, druhej díl byl z její strany daleko lepší, no ale na ní se prostě zlobit nedá.... A Chow Yun-Fat? No na to jak vykřikoval, jakej je borec a že je tam fakt hvězda, tak mi přišlo, že je tam spíš navíc a moc se nedivim, že se ho radši urychleně zbavili. Celkově to je určitě o něco slabší než dvojka a to hlavně kvůli tomu, že to je trošku míň vyvážený a přišlo mi, že se Verbinski snaží nacpat do každý scény co nejvíc vtipů, sice se mu to celkem daří, ale co je moc to je moc a neni to vždycky úplně vhodný a hlavně když to nebylo proložený nějakou tou akční scénou, tak to po nějaký době trochu omrzí. Ale co, bavil sem se skvěle a to že to neni úplně tak vybroušený jako dvojka neni zas tak hrozný vysvědčení, teda aspoň pro mě ne(24.5.2007)

• berg.12

Třetí stadium rakoviny. To, co se v první části zdálo jako čirá dobrodružná romantika, ve druhé části přerostlo v nesmyslné spřádání legend a demýtizací, které nad vodou drží jen kinematografie atrakcí, aby v té třetí definitivně nabobtnalo ve filmový nádor, který hubí sám sebe. Film má jedinou výhodu, dá se na něj jednoduše dobře dívat. Ovšem úplně jedno odkud a v jaké souvislosti.(9.1.2008)

• - Scéna v Singapure bola natočená na veľkom pozemku, kde sa postavilo 40 stavieb v rozhraní od 24 do 40 metrov a hĺbky jedného metra. Jeho vzhľad v 18. storočí nebol dostatočne zdokumentovaný, a tak sa tvorcovia rozhodli využiť expresionistický štýl založený na čínskych a malajzijských mestách v rovnakom storočí. (Greenpeacak)

• - Jacku Sparrowovi (Johnny Depp) v čase 33:38 poté, co seskočí z lodi mluví o tom, že není žádný vítr a že by dal duši i za sebemenší zafoukání, vlají vlasy díky větru, foukajícímu z levé strany. (A7X92)

• - Kapitán Barbossa (Geoffrey Rush) je požádán Elizabeth (Keira Knightley) o oddání s Willem (Orlando Bloom). Ten tak učiní, ale jelikož není členem námořnictva, tak k tomu nemá pravomoc. To znamená, že Elizabeth s Wilem nikdy nemohli být oddáni. (chleba24)