Reklama

Reklama

Piráti z Karibiku: Na konci světa

  • USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)
Trailer 2

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 157)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Po třetím Spider-manovi další studená sprcha. Veliký rozpočet, řada motivů a přitom úplně prázdný scénář a prakticky nulové akční scény (všehovšudy dvě, obě na vodě a obě bez nápadu - kam se sakra poděl ten roztomile ulítlý švih z dvojky?!). Scénář je tak prázdný, že většinu času dokonce ani Depp nemá co hrát. Připadalo mi to jak předlouhá televizní inscenace, kde se pořád jen mluví a pořád se řeší nějaké vztahy. Různé motivy z minula nedokončené, místo toho se řeší zbytečnosti a přibývají nové motivy, které opět tvůrci ani pořádně nedořeší. S nadupadnou dvojkou tohle nemá nic společného. Není to sice formálně tak roztřesené, jako třetí Spídy, ale je to mnohem větší nuda… ()

Matty 

všechny recenze uživatele

S desetiminutovou přestávkou bezmála tři hodiny života, 99 korun českých a dobrou náladu – tyto tři věci mi vzalo třetí pokračování Pirátů z Karibiku, které si to na následujících řádcích náležitě odskáče. Expozice je hrozně zdlouhavá. Logicky jsem čekal okamžitou akci, nikoliv depresivní popravu, jež je zároveň prvním náznakem, že zábava tentokrát nebude tím jediným oč tvůrci usilují. Po nějakých dvaceti minutách (možná pěti reálného času, ale mi to připadalo jako celá věčnost) přichází první akce – několik paralelních soubojů muž proti muži (žena proti muži/žena proti kulce), nesmyslně snímaných v detailu, tudíž děsivě chaotických. Teprve po více než třiceti minutách se na plátně objevuje samotný Johnny Depp, nejočekávanější hvězda a vlastně jediný důvod, proč jednička nevyhořela na plné čáře, pročež mohla vzniknou dvě pokračování. Četnost jeho výskytu a naprostá iracionálnost deliria, v němž se nachází, mu sice dává hned zkraje odpovídající prostor k vyřádění, ale ani sebegeniálnější improvizace, sebepřehnanější přehrávání, vám bez pevnějšího scénáře nezaručí fůru komických situací. A vtipnost většiny rádoby vtipných scének s Deppem jakoby opravdu měla spočívat v pouhé jeho přítomnosti na plátně, doplněné nějakým tím legračním šklebem. Z Truhly mrtvého muže mi v paměti uvízla přinejmenším jedna vtipná scéna, připomínající němou grotesku, zde jsem ani neměl snahu se smát, stejně jako scénáristé neměli snahu dávat nám ke smíchu pádný důvod. Další katastrofou jsou pseudofilozické žvásty, pronášené (asi po vzoru Matrixu) mudrující černoškou, jejíž význam (tudíž i význam jejích řečí) je ve finále stejně bagatelizován. Od (skoro) tříhodinového bijáku bych rozhodně čekal lépe vystavěný příběh. K množství již tak matoucích motivů ze dvojky přibylo mnoho dalších, ještě méně důležitých (ale důležitě se tvářících), které se neustálým, na první i kterýkoliv jiný pohled neorganizovaným vršením sesouvají jako hrad z písku. Před úplným zavrhnutím a zadupáním do země, Piráty 3 zachraňuje posledních cca dvacet třicet minut napěchovaných svižnou a vtipnou akcí, které nelze mnoho vytknout nejen po technické (jako i zbytku filmu), ale ani po zábavností stránce. Trochu pozdě, trochu dost pozdě. Během sledování Na konci světa mě mnohokrát napadlo, že už tam jsem. Je to nehorázně nudný a nenápaditý blockbuster nesoucí s sebou stejný požitek jako pití slané vody. Chápu, že musel vzniknou, nechápu, proč musel trvat tak dlouho a být tak ubíjející nudou. Nebýt finále – jediné části filmu mající všechny náležitosti zábavné podívané –, s tou jednou hvězdičkou bych příliš neotálel. 40% Zajímavé komentáře: Adrian, kiddo, Nathalie, k212, Eddard, HoneyBunny, Pacco, Rocky88, salahadin, M.a.t.t., wipeout, SeanLSD, Georgeo2, Mr.Hawkeye (Uf!) ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Dějové veletoče a ukecanost trojky ´Pirátů´ mi hodně připomíná náš slovutný parlament. Nekonečné hádky a půtky, tu hrané pro oko diváka, tu míněné vážně, navenek vystupujete jako nesmiřitelní rivalové, ale v zákulisí mimo zraky veřejnosti si v objetí klidně přiťuknete i "pirátským rumem", v jednu chvíli si div nepadnete do náruče a hned vzápětí byste si klidně nůž do zad vrazili a prase aby se v tom vyznalo. Obdivuhodná precizní výprava a triky zaslouží absolutorium, závěrečná válečná řežba hodně zvedá výsledný dojem, ale za to více jak 2-hodinové (!!) UŽVANĚNÉ politikaření by tvůrci zasloužili přivázat ke stežni a zlískat záda. Anebo ještě lépe - 2 týdny v kuse inhalovat fusekle Jacka Sparrowa. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Neskutečná tendence vyznačující se všemi hollywoodskými nešvary - s dalšími díly roste rozpočet, stopáž, monumentálnost, nabubřelost a emancipace (nic proti ní v rozumné míře ;-)) a klesá kvalita scénáře, počet zajímavých, vtipných a originálních okamžiků. Jako klad se s přimhouřením oka dá vzít dynamická Zimmerova hudba (i když tentokrát je oproti minulému dílu ještě mnohem víc inspirovaná, kde se dalo - slyšela jsem tam leccos od Morriconeho po Goldsmithe, ale akční motivy na pirátské "yo-ho" jsou fajn) a samozřejmě okamžiky, kdy je Jack Sparrow ve své staré formě. Bohužel, není v ní tentokrát po celou dobu, třetí film je prostě třetí film a nápady docházejí... Dávám 50% a rychle odtud mizím, než si to svoje nadhodnocení ještě rozmyslím. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

50%. Pekelně užvaněné, natahované a přitom chladné. Desítky zvratů a podrazů, ale nic co by z nich pro diváka vyplývalo. A i té akce a fórů je proklatě málo, na čemž nic nezmění ani monumentální finále. Óda na Hanse Zimmera a skvělou technickou stránku, nic víc. Výrazný propad po přechozích dvou dílech, který nezachrání ani citace Leoneho a spoooousta viditelných peněz. ()

Galerie (162)

Zajímavosti (56)

  • Jedná se o první film série, ve kterém je zobrazen obvyklý pirátský stereotyp – páska přes oko. (Rebelka_)

Související novinky

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Ještě nemáte dost zmodernizovaných verzí klasických pohádek? Pak vězte, že Raimiho Ozem, třemi Sněhurkami či dvěma Kráskami a zvířaty mánie nekončí. Walt Disney Pictures plánují nejen novou Popelku …

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted…

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger…

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil…

Reklama

Reklama