Zklamání, ale očekávané. Příliš dlouhé, příliš šedivé, příliš komplikované. Přehlídka digitálních efektů utržených ze řetězu, nezvládnutého střihu a šíleně nudné úvodní třicetiminutovky. I přesto se jedná o jeden z nejzábavnějších dobrodružných filmů poslední doby. Určitě jde o nejvtipnější díl (hlavně když se do konfrontace dostanou Jack Sparrow a Davy Jones), nejakčnější a s nejlepším finále. Depp hraje na jistotu, Keira je krásnější než kdy předtím a všechno kazí jedině Orlando Bloom překvapivě spolu s Chow Yun-Fatem. O Geoffrym a Billym jsem se nezmínil záměrně, neboť ty musím vyzdvihnout zvlášť. Oba dva, jak Rush tak Nighy, si každičký záběr dokáží ukradnout jen a jen pro sebe, Nighyho Davy Jonese řadím dokonce mezi TOP5 hereckých výkonů, co jsem zatím v roce 2007 viděl. Čtverka přijde docela za dlouho, tak snad dopadne lépe než průměrná trojka.(14.1.2009)

• flanker.27

...a měli spolu malé chobotničky a jestli neztrouchnivěli, trouchniví tam dodnes. Děs běs, ni hlava ni pata, ni humor, plochá Keira (Mel Gibson asi od Statečného srdce prodělal úspěšnou změnu pohlaví, jinak si ten její proslov vysvětlit nedovedu). Jedna za opičku, vážně jsem uvažoval o odpadu. Dort pejska a kočičky je proti tomu vyvážená strava.(26.5.2007)

• Cervenak

Asi 40 minút (súhrnne, rátajúc v to pár scén na začiatku a záverečnú bitku) výbornej zábavy plnej vtipu, nápadov, nadupanej akcie a úžasných, fakt úžasných trikov. Zvyšok (teda súhrnne asi 2 hodiny) zbierka zbytočných a neznesiteľne (tým myslím naozaj NEZNESITEĽNE!!!) nudných kecov, drístov, žvástov, dejových komplikácií a poväčšine trápnych Deppových pokusov o humor (scény, v ktorých je Sparrow viackrát než raz, sú všetky napospol absolútne nevtipné, ba otravné). Nechápem, ako všetok ten SCENÁRISTICKÝ HNOJ mohli vôbec natočiť, "zahrať" a pustiť do kín (Bruckheimer je už asi starý a blbý a stráca súdnosť). Celkovo: ešte rozťahanejšie a nudnejšie ako dvojka. Séria tohtoročných letných sklamaní pokračuje... P.S.: Súhlas s Psemom: Rush je lepší ako Depp.(25.5.2007)

• kiddo

Prvního dubna se na internetu objevila aprílová zpráva, že následkem katastrofálního přijetí třetího dílu „Pirátů“ na zkušební projekci se celý film bude pod taktovkou nového režiséra přetáčet. Tenkrát by mě nikdy nenapadlo, že si o dva měsíce později budu přát, aby to oznámení bylo pravdivé. Trojka nemá ani ždibec z grády prvních dvou dílů, jejich dětskost, hravost a fantazijní duch nahradila upocenost, vlezlé podbízení se a pokus o vážné (!) uchopení tématu s náběhem k tragédii (nigga, please!!!). Snahy stvořit vlastní mytologii a komplexní svět po vzoru dnes už klasických trilogií Matrix a Pán Prstenů jsou pak zcela mimo a jejich jediným výsledkem je to, že po patnácti minutách začnete zmatkovat kdy, kde, co, jak, proč a po půl hodině vám to bude úplně jedno. Samotní piráti už nemohou působit jako zvířata (především z rodu vepřů) utržená ze řetězu a překračující veškeré mantinely společenského řádu, když se ukáže, že oni sami mají vlastní hierarchii a ultrasložitý systém pravidel, jimiž se musí řídit; opojení ze svobody neohlížející se na nic a na nikoho můžeme tedy rovněž škrtnout. Z postav se nám definitivně staly pouhé obchodní značky, pod nimiž se neskrývá sebemenší náznak motivace, nedej bože psychologie, a tomu taky odpovídají herecké výkony (doby, kdy Depp v „Pirátech“ hrál a nebyl v nich jen na dovolené, jsou s konečnou platností v pejru). K ubíjejícímu dojmu jen přispívá obraz; ze spektra barev byla totiž zcela vypuštěna zelená (barva to přírody nesešněrované pravidly a korzety) a její místo zaujala jakási vyblitá kombinace šedi a modři, se světlem se pak nepracuje vůbec. Nerajcují ani triky a lodě, o uměle přilepených plamenných hecovačkách a proslovech o svobodě ani nemluvě, ale zcela překvapivě hudba, která si jako jediná drží nastolený standard. Nutno ovšem podotknout, že role hudby ve filmech obecně není taková, že doprovod by měl zaskakovat za natočený materiál a místo něj vytvářet potenciál snímku, jak je tomu právě tady. Smutné potom je, že po skončení titulků se jeden neubrání myšlence, že kdyby toho Leoneho místo okázalé pocty v jediné scéně vykradli rovnou celého, mohlo se jednat o nejlepší díl.(25.6.2007)

• KarelR

Úvodní akce trošičku rozptýlila mé obavy, že to bude hrůza. Ta přišla hned v zápětí, když se asi tak hodinu a půl nic nedělo. Pak nastoupil Richards a jeho geniální cameo, pak se chvíli zas nic moc nedělo a potom přišlo nehorázný akční inferno, postrádající špetku rozumu, kde všichni pořád skákali z lodi na loď, vzduchem létali opice, lidé se líbali v bayovských obletech a všechno se zvrhlo tak, že jsem měl chuť uškrtit scenáristy. Koukalo se na to skvěle to uznávám, ale hlavní zásluhu bych přičetl trikům a hudbě. Jinak kde nic tu nic, dvojka je proti tomu skvěle vyvážená a rozumně ukočírovaná. Navíc Verbinsky cituje nespočet momentů z jedničky (dokonce ukradl jeden záběr z dvojky, nezbeda) a nebojí se brát ani jinde... pocit deja vu jsem měl několikrát (Leone scene sucks). Sečteno a podtrženo, je to velké, vypadá to draze, má to víc konců než Návrat krále a Keira JE sexy ;)(25.5.2007)

• - Opičáka Jacka si zahrály dvě opice - samička a sameček. Důvodem bylo, že každý uměl lépe něco jiného. (Siriuss)

• - Do filmové distribuce v Číně se každý rok dostane přibližně dvacítka zahraničních filmů, a aby se tam Piráti mohli promítat, cenzoři zasáhli do scén kapitána Sao Fenga v podání Yun-Fat Chowa. Scény se jim zdály být příliš stereotypní v zobrazování Číňanů a Yun-Fat tak přišel o scény v délce 10 minut. Jeho pobyt na plátně se tak zkrátil na polovinu. (imro)

• - Během finálního souboje Will (Orlando Bloom) nemá na hlavě pirátský šátek. Poté, co nastupuje místo svého otce na Bludného Holanďana, už však šátek má. (Sokka_)