Mno, vzato kolem a kolem jsou třetí Piráti docela zklamáním. Děj je roztříštěný, akce nepřehledná a vtípky převážně trapné. Přesto jsou tu i nějaká ta pozivita. Příběh jako takový je vymyšlen vcelku chytře, obzvlášť potěšil vývoj postavy Elizabeth (jo, mám pro Keiru slabost...), pár scének je vydařených fakt extrémně (malý spoiler!!!! - svatba - konec spoileru!!!), počítačové triky jsou na skvělé úrovni (až na výjimky), stejně jako přesný hudební doprovod, no a ta opička je fakt zatraceně cute. Takže, ač výsledek je rozpačitý, na 4. Piráty se těším.(6.4.2008)

• Adrian

To, co dvojka iba naznacovala - prilis kosaty dej a nasilu budovana mytologia, trojka zial este potvrdzuje a prekonava. Neumerne natahovana stopaz, kde by sa mohli v klude vyhodit cele samoucelne sekvencie (kanditatom c. 1 je prva scena s Jackom - v krajine mrtvych s rakmi na pusti) a este neumernejsie prekombinovany dej, v ktorom postavy "prevliekaju" kabat a menia svoje rozostavenie na rozlahlej sachovnici vzajomnych vztahov s rychlostou dosiahnutia prveho stomiliona na trzbach. Takyto zlepenec potom spolahlivo neguje zaujem o dane postavy, ktory nestaci udrzat ani hlavny stmelovaci clanok - Jack Sparrow (SPOILER: a preto ho je vo filme hned parkrat navyse). "Tvorcia" neochota rozlucit sa s pribehom je klincovana viacnasobnymi otvorenymi zavermi (a la zaver trilogie LOTR) - dokonca aj povinny dovetok filmu po zaverecnych titulkoch nemozno s pokojom nazvat vynimkou. Nastastie zopar forikov funguje dokonale, viacere potom aspon vycaria usmev na tvari a velka VDAKA za jednu sekvenciu - dokonale fungujucu ako krasna pocta nastupu na zaverecny duel v nesmrtelnom "Once Upon a Time in the West" (pricom ide rovnym dielom o vzdania holdu tak Leonemu ako aj Morriconemu). PS: Druhu projekciu som uz ani pri najlepsiej voli nevladal dopozerat do konca - cize celkovy dojem ide este dole.(18.5.2007)

Stejně jako druhej díl, tak i třetí byl pro mě nejočekávanější film roku, byl sem na něj fakt natěšenej. A musim říct, že mě verbinski opět nezklamal, sice opět jako ve druhým dílu má hodně, ale opravdu hodně pomalej rozjezd a za míň rozhovorů a daleko víc akce, bych se taky určitě nezlobil, ale tim finále mě prostě Verbinski rozsekal, co na tom, že předtim je děj takovej nemastnej neslanej a že je tam pár takovejch dost přehnanejch scén, když nám Verbinski naloží takovou pulhodinovou megacyberjízdu s úžasnou hudbou, ta ostatně provází celým filmem, i když bych jí uvítal ještě víc a myslim si, že ve dvojce byl ještě lepší a hlavne několika fakt geniálně natočenejma soubojema. Po tomhle má člověk na ten film hned jinej náhled a všechny pocity se hned obrátí o 180 stupňů. Nicméně stejně nelze nevidět, že to svý mouchy má, ale nic strašnýho, jediný co mě tak trošku zklamalo byl "konec světa" Davyho Jonese, to bylo fakt slušně chabý a blbej nápad a taky se mi moc nelíbilo rychlý vyřešení vztahu mezi trojicí Elizabeth, Turner a Sparrow, takový trošku o ničem, děsně uspěchaný a ty náznaky z dvojky jsou fak jen lehce podporovaný, což je fakt velká škoda, protože mezi Deppem a Keirou to minule slušně jiskřilo, ostatně Depp je tady zase výbornej, ale zamrzí, že je fakt málo využívanej oproti předchozím dílům, což se ale nedá říct o Keiře Knightley, čim novější díl, tim má víc prostoru, bohužel tady mi moc nesedla, lépe řečeno to co hrála, než jak hrála a je přespříliš akční, druhej díl byl z její strany daleko lepší, no ale na ní se prostě zlobit nedá.... A Chow Yun-Fat? No na to jak vykřikoval, jakej je borec a že je tam fakt hvězda, tak mi přišlo, že je tam spíš navíc a moc se nedivim, že se ho radši urychleně zbavili. Celkově to je určitě o něco slabší než dvojka a to hlavně kvůli tomu, že to je trošku míň vyvážený a přišlo mi, že se Verbinski snaží nacpat do každý scény co nejvíc vtipů, sice se mu to celkem daří, ale co je moc to je moc a neni to vždycky úplně vhodný a hlavně když to nebylo proložený nějakou tou akční scénou, tak to po nějaký době trochu omrzí. Ale co, bavil sem se skvěle a to že to neni úplně tak vybroušený jako dvojka neni zas tak hrozný vysvědčení, teda aspoň pro mě ne(24.5.2007)

Sice slabší čtyři hvězdičky, ale i tak pořád čtyři hvězdičky. Strašně ukecané a jde vidět, že tvůrcům již tak trochu docházel dech. Což se projevilo především ve spoustě vtipných gagů a dialogů. Ty často vyzněly docela křečovitě a přemrštěně, i naproti tomu, že jsem jimi byla slušně pobavena. Dlouhá stopáž mi nijak nepřekážela, protože do ní tvůrci jakžtakž dokázali "nacpat" celkem napínavý a rychlý děj, líbivé vizuální efekty a osvědčené charaktery postav. Toto vše dokázalo ještě poměrně zdatně udržet linii a zajistit tak efektní podívanou. Doufám, že Piráti naberou nové síly a s dalším dílem se vrátí plni energie a pod novým velením nám všichni ukážou, že na "Konec světa" ještě rozhodně nepatří.(25.10.2010)

• Cervenak

Asi 40 minút (súhrnne, rátajúc v to pár scén na začiatku a záverečnú bitku) výbornej zábavy plnej vtipu, nápadov, nadupanej akcie a úžasných, fakt úžasných trikov. Zvyšok (teda súhrnne asi 2 hodiny) zbierka zbytočných a neznesiteľne (tým myslím naozaj NEZNESITEĽNE!!!) nudných kecov, drístov, žvástov, dejových komplikácií a poväčšine trápnych Deppových pokusov o humor (scény, v ktorých je Sparrow viackrát než raz, sú všetky napospol absolútne nevtipné, ba otravné). Nechápem, ako všetok ten SCENÁRISTICKÝ HNOJ mohli vôbec natočiť, "zahrať" a pustiť do kín (Bruckheimer je už asi starý a blbý a stráca súdnosť). Celkovo: ešte rozťahanejšie a nudnejšie ako dvojka. Séria tohtoročných letných sklamaní pokračuje... P.S.: Súhlas s Psemom: Rush je lepší ako Depp.(25.5.2007)

• - Když piráti doputují na konec světa, hraje k tomu stejná muzika jako na atrakci v Disneylandu, která kdysi posloužila jako námět pro dnes již trilogii. (Rodriguez)

• - Herci a štáb natáčeli kolem posledního týdne v srpnu roku 2006 u pobřeží Jižní Kalifornie v oblasti South Bay. Přítomní mohli vidět, jak se Černá perla plaví do přístavu a z přístavu Palos Verdes Estates a u mola na pláži Redondo. Hvězdy filmu si tehdy vzali volno z natáčení, aby se pozdravili s fanoušky a rozdali autogramy. (warhammer)

• - Tajemná mapa světa, která ukazuje na konec světa měla mít nejprve tvar čínské lucerny. Celý svět by se ukázal po rozsvícení. (Siriuss)