Reklama

Reklama

Piráti z Karibiku: Na konci světa

  • USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)
Trailer 2

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 160)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio .. Stejně neškodný, beztvarý dojem jako u dvojky. Ty dva sequely na sebe navazují nejen obsahově, ale i kvalitativně a ani oba dohromady nedosahují výšin prvního pirátského dobrodružství. Jediné, co mě osobně hodně potěšilo, je s každým dílem narůstající vliv postavy Elizabeth Swann resp. herecký i vzhledový růst Keira Knightley, která tak má největší podíl na koukatelnosti mnoha ukecaných pasáži. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Sice slabší čtyři hvězdičky, ale i tak pořád čtyři hvězdičky. Strašně ukecané a jde vidět, že tvůrcům již tak trochu docházel dech. Což se projevilo především ve spoustě vtipných gagů a dialogů. Ty často vyzněly docela křečovitě a přemrštěně, i naproti tomu, že jsem jimi byla slušně pobavena. Dlouhá stopáž mi nijak nepřekážela, protože do ní tvůrci jakžtakž dokázali "nacpat" celkem napínavý a rychlý děj, líbivé vizuální efekty a osvědčené charaktery postav. Toto vše dokázalo ještě poměrně zdatně udržet linii a zajistit tak efektní podívanou. Doufám, že Piráti naberou nové síly a s dalším dílem se vrátí plni energie a pod novým velením nám všichni ukážou, že na "Konec světa" ještě rozhodně nepatří. ()

Reklama

Kordus 

všechny recenze uživatele

Možná dost pomohlo, že jsme "trilogii" Pirátů viděli naráz během jednoho víkendu a tak můžu ocenit, jak hezky fungují odkazy na starší scény z předchozích dílů a všechno se uspokojivě proplétá. Protože se mi to fakt hodně líbilo. Jasně - některé věci byly přehnané, na efekt a celá jedna dělová linie s Davym & Kalypso na konci prostě úplně vyšuměla a bez ní by mohl být film o půl hodiny kratší a míň roztěkaný, ale čert to vem. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Dějové veletoče a ukecanost trojky ´Pirátů´ mi hodně připomíná náš slovutný parlament. Nekonečné hádky a půtky, tu hrané pro oko diváka, tu míněné vážně, navenek vystupujete jako nesmiřitelní rivalové, ale v zákulisí mimo zraky veřejnosti si v objetí klidně přiťuknete i "pirátským rumem", v jednu chvíli si div nepadnete do náruče a hned vzápětí byste si klidně nůž do zad vrazili a prase aby se v tom vyznalo. Obdivuhodná precizní výprava a triky zaslouží absolutorium, závěrečná válečná řežba hodně zvedá výsledný dojem, ale za to více jak 2-hodinové (!!) UŽVANĚNÉ politikaření by tvůrci zasloužili přivázat ke stežni a zlískat záda. Anebo ještě lépe - 2 týdny v kuse inhalovat fusekle Jacka Sparrowa. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

To, co dvojka iba naznacovala - prilis kosaty dej a nasilu budovana mytologia, trojka zial este potvrdzuje a prekonava. Neumerne natahovana stopaz, kde by sa mohli v klude vyhodit cele samoucelne sekvencie (kanditatom c. 1 je prva scena s Jackom - v krajine mrtvych s rakmi na pusti) a este neumernejsie prekombinovany dej, v ktorom postavy "prevliekaju" kabat a menia svoje rozostavenie na rozlahlej sachovnici vzajomnych vztahov s rychlostou dosiahnutia prveho stomiliona na trzbach. Takyto zlepenec potom spolahlivo neguje zaujem o dane postavy, ktory nestaci udrzat ani hlavny stmelovaci clanok - Jack Sparrow (SPOILER: a preto ho je vo filme hned parkrat navyse). "Tvorcia" neochota rozlucit sa s pribehom je klincovana viacnasobnymi otvorenymi zavermi (a la zaver trilogie LOTR) - dokonca aj povinny dovetok filmu po zaverecnych titulkoch nemozno s pokojom nazvat vynimkou. Nastastie zopar forikov funguje dokonale, viacere potom aspon vycaria usmev na tvari a velka VDAKA za jednu sekvenciu - dokonale fungujucu ako krasna pocta nastupu na zaverecny duel v nesmrtelnom "Once Upon a Time in the West" (pricom ide rovnym dielom o vzdania holdu tak Leonemu ako aj Morriconemu). PS: Druhu projekciu som uz ani pri najlepsiej voli nevladal dopozerat do konca - cize celkovy dojem ide este dole. ()

Galerie (162)

Zajímavosti (59)

  • Ve scéně, kdy hrdinové plují na čínské lodi pro Jacka (Johnny Depp) a proplouvají ledovou krajinou, jednomu námořníkovi umrzne a ulomí se palec, přitom všichni mají jen košile, navíc často zcela rozepnuté. (Sokka_)
  • Herci a štáb natáčeli kolem posledního týdne v srpnu roku 2006 u pobřeží Jižní Kalifornie v oblasti South Bay. Přítomní mohli vidět, jak se Černá perla plaví do přístavu a z přístavu Palos Verdes Estates a u mola na pláži Redondo. Hvězdy filmu si tehdy vzaly volno, aby se pozdravily s fanoušky a rozdaly autogramy. (warhammer)

Související novinky

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Ještě nemáte dost zmodernizovaných verzí klasických pohádek? Pak vězte, že Raimiho Ozem, třemi Sněhurkami či dvěma Kráskami a zvířaty mánie nekončí. Walt Disney Pictures plánují nejen novou Popelku … (více)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (více)

Reklama

Reklama