Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

trojtmberk

Třetí díl Pirátů z Karibiku naprosto splnil to co jsem od něj čekal, jenom škoda že nepřinesl oproti prvním dvoum nic novýho. ()

Cedr

První díl nebyl špatný, druhý pouze pro děti a třetí... víceméně taky. Těch dětí je mi ale trochu líto, protože délka filmu je neúnosná. Nemám nic proto tříhodinovým snímkům, ale takto dlouhé filmy mají většinou co nabídnout. Tady to ale už nezachrání ani Johny Depp. ()

filmmovier

Vtip jde stranou, tady jde o akci. Jenomže jí je až moc, film sleduje příliš mnoho dějových rovin a ani režisér se v tom moc nevyznal. Vážně to mohlo dopadnout líp. ()

Lachtaan

Sice jsem 5. dílu dle prvních pocitů z kina také vlepil i tu pátou hvězdičku kvůli scéně s trezorem, ale jinak je At World's End poslední dobrou částí dnes již legendární pirátské ságy. Minutáž je již pěkně natažená a dokáže v těch temných vodách možná i nudit, když film vyšel nikdy jsem nebyl schopný jej dát na jediný zátah. Povedlo se mi to až před premiérou Dead Men Tell No Tales a tehdy mě to znenadání chytlo. ()

Sokkk_y

Tolikrát opěvovaný poslední díl zakončující jednu z největších trilogií v historii kinematografie není ve skutečnosti nic jiného než hodně drahá kravina s nejlepšími vizuálními efekty. Abych začal odzačátku, tak začnu právě začátkem, který nádherně navazuje na předchozí Truhlu mrtvého muže. Po příchodu Barbarrosy se však film stáčí do toho kritického místa, kam se dostává většina snímků zakončující nějakou ságu. A tím místem je odporné povídání a dlouhé rádoby vtipné scény (viz Sparrow v poušti). Film jako celek pak působí strašně zdlouhavě a diváka začne po pár chvilkách bavit. Celých přibližně 100 minut sledujete dokola velkou kapitánku a královnu pirátů Elizabeth, šíleného Jacka, kterého oproti druhému dílu již méně uměle napodobuje idol dívčích srdcí Orlando alias Will Turner. Nuda střídá nudu, nevydařené vtipy budí dojem nějaké estrády a hlavním scénám chybí to pravé kouzlo z jedničky . Dalších 60 minut však za něco stojí. Scény dostávají rychlejší spád a po hodince a půl konečně něco děje. Akce střídá akci a rozlušťují se v předchozích dílech nerozuzlené zápletky a tajemství. To vše za doprovodu svěží a dynamické hudbě Hanse Zimmera. Ale právě při té největší akci - bitva v Maelström nebo jak se ten vír jmenoval - tvůrci nemysleli, a tak sledujeme další zdlouhavou digitální scénu, kterou ještě k tomu všemu ztrapňuje sňatek Willa a Elizabeth. Dalších 6 minut patří nepochopitelnému "nehappy" endu a poslední 2 minutky odkazují na čtvrtý díl, jehož budoucnost je zatím nejasná. A jesltiže čtvrtý díl nevznikne, tak se právě tyto dvě minuty stanou nejtrapnějším zakončením původně skvěle rozjeté trilogie. Co se týče mého hodnocení, je tento snímek v počtu hvězdiček nejhorším dílem pirátské ságy. Rád bych dal čtyři hvězdy hlavně díky skvělým efektům, jejichž autoři mají jistou nominaci na Oscara a skvělé Zimmerově hudbě, avšak ten zatracený scénář strašně shazuje tento film do hlubokého Maelströmu. ()

t_gon

Letošní sezóna blockbusterů dostává od kritiky pěkně na pr*el. Inu není se co divit, když už i od největších popkornových tahounů očekává přemrštěné požadavky. Ale proč z nich zrovna u tohoto žánrů neslevit a prostě nechat mozek plavat na plátně spolu s posádkou Černé Perly či bludného Holanďana. Vždyť i ta „topornost“ většiny konverzace, nechápavost jednání mnoha postav a tupost scénáře se dá krásně odsunout na druhou kolej a nechat na sebe působit audiovizuální karneval, který se odehrává na ploše téměř tří hodin. Ač po dvojce je to pro mě posun dolů téměř po všech stránkách (akční inferno na konci bylo však nezpochybnitelně dokonalé),tak i tentokrát jsem byl šťastným „členem pirátské výpravy“ po krásách Karibiku. K plnému a pro mě odůvodněnému hodnocení jako v případě Truhly má Konec světa ještě pár námořních uzlů daleko, i tak již teď vím, že se podobným kouskům bránit nebudu a kdykoli si s chutí trilogii zopakuji za doprovodu již nyní klasických zvuků : Jo-ho... ()

Belbo

Ten film je špatný. Někdo tady psal, že postrádal v hereckém ansámblu Stevena Segale. No, já bych byl pro Dolpha Lundgrena a jeho severskou vizáž. Moje obsazení- A. Schwarzenneger- elizabeth, Dolph Lundgren- Will Turner, Ladislav Smoljak- Calipso, režie- Zdeněk Troška, Ladislav Županič- Barbossa, Kraken- Keiko(Willi), Davy jenes- Miroslav Topolánek, křoví- Marek Benda, Miroslav Macek, Václav Klaus, Jack Sparrow- Standa Gross, ()

LordSnape

Jistě. Je to moc překombinované. Člověk se v tom pak začíná ztrácet, ale oproti Truhle mrtvého moře jsem se bavil podstatně více. Depp už nemusí vyvádět ty trapně nucené fórky, ale spíše to vždycky nějak vyplyne ze situace. Nové postavy Sao Fenga a otce Jacka se nadmíru povedly. Kapitán Barbossa je opět na scéně a naštěstí už zmizel ten protivný Kraken. Konec krásně sedí a navíc i Hans Zimmer si dal více záležet na kompozici hudby. Škoda jen té délky a zbytečnosti některých scén. ()

Sfinkter

Setkání se známými tvářemi u mě dopadlo dobře, v podstatě se mi třetí díl líbil stejně jako předchozí. One man show Deppa uprostřed pouště si snad pustím ještě jednou. ()

st.jim

Skvělé efekty, kamera, vtipy Jacka, nádherné krajiny......bohužel vše zaniká díky neskutečně, neuveřitelně a nekonečně nudně dlouhé stopáži. ()

Bobik9

I po druhém shlédnutí příliš komplikované a dlouhé, ale napínavé. Efekty byly naprosto neporovnaelné s ničím podobným. Prostě parádní a herecké výkony ještě lepší než v předchozích dílech. Nevím proč se mi po prvním shlédnutí ten film nelíbil, když jsem ho viděl teď, tak byl naprosto skvělý. Johny Depp je prostě jednička a pokud bude čtyřka, tak se na ní moc těším. ()

Mrkvič

Hodně překombinovaný závěr pirátské trilogie. 160 minut plných akce, vtipu a hlavně výborné hudby Hanse Zimmera. Člověk se zasměje, udiveně shlédne několik triků a v mém případě si pobrukuje základní melodii pár hodin po konci filmu (ikdyž jsem soundtrack měl rok před shlédnutím filmu). Na herce jsme si už zvykli a přijít další díly, zlobit s enebudeme. Vždyť jde pouze o zábavu. ()

DaUr

Znatelně slabší než jednička, asi tak stejné jako dvojka. Mezi zápory kraluje nablblý a místy velmi nudný scénář, kterému zdatně sekunduje (imho) tragicky hrající dvojice Bloom & Knightley. Hlavním kladem je naopak Hans Zimmer, jehož hudba je jako vždy geniální, výprava, a dvojice Rush a Bill Nighy, jehož um je vidět i skrze kila slizu. Depp překvapivě nevýrazný. PS: Počkejte si na konec titulků. ()

Dado

Prekliatie Čiernej perly patrí k mojim najobľúbenejším filmom, Truhlica mŕtveho muža už bol o niečo slabší kúsok, no pozitívne dojmy z prvých dvoch častí ma pri tejto akosi minuli. Herecké výkony na čele s bezchybným Johnnym Deppom opäť kvalitné, prostredia rozmanité, hudba pod taktovkou Hansa Zimmera skvelá, efekty prekrásne. Čaro skvelého príbehu, ktoré ma však doteraz touto sériou sprevádzalo, sa však teraz akosi vytratilo a namiesto neho som dostal len priemerný, miestami kvôli absencií typického humoru priam nudný príbeh a viaceré skutočne hlúpe a zbytočné scény. Práve to, čo je na filmoch najdôležitejšie, tak kazí inak veľmi dobrý dojem z filmu. Vážne som mal chuť siahnuť po ohodnotení 2*, strhujúci záver však stál rozhodne za to a tak celkové hodnotenie navyšujem na 3*. (55%) ()

Tyny

3. díl a pro mně je nejhorší ze všech. Téměř vůbec jsem se u toho nebavila, až na pár scének. Je jasné, že jedna hvězda patří Johnnymu, který drží stále stejnou laťku, akorát ten děj je tady prostě o ničem. Měla jsem o filmu jiné mínění, mohu říci, že mně bohužel celkem zklamal. 3* ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky