Slunce vychládá, na Zemi vládne krutá zima a lidé se snaží zachránit. Před sedmi lety byla ke Slunci vypuštěna první kosmická loď Ikaros I, která se měla pokusit Slunce opět rozžhavit, mise ale ztroskotala. Nyní tedy letí k dříve zářivé hvězdě druhý Ikaros s osmičlennou posádkou a hvězdnou bombou, jejíž vypuštění má Slunce znovu zažehnout... Fyzik Capa se ještě předtím, než se loď ocitne v mrtvé zóně, loučí se svou rodinou na Zemi a slibuje, že posádka udělá pro záchranu života na Zemi všechno. Členové posádky během letu přemýšlejí, co zničilo Ikaros I. Pak náhle loď zachytí signál z vesmíru: patří právě zmizelé kosmické lodi. Ikaros II může buď proletět kolem, nebo změnit kurz a stále ještě existující loď navštívit, aby případně získal druhou hvězdnou bombu, která by zvýšila šance na úspěch. Capa, kterého kapitán Kaneda pověří rozhodnutím, nakonec přikáže změnit kurz. Další člen posádky Trey ale není dost pozorný a zapomene přednastavit štíty. Ty se porouchají a způsobí nehodu, která se naštěstí obejde bez ztrát na životech. Štíty je ale třeba opravit zvenčí. Do prostoru vychází kapitán Kaneda a Capa. Vzniknou problémy a kapitán posílá Capu dovnitř. Sám štíty opraví, ale zahyne při tom... Brzy se ale objeví další problém: začne hořet kyslíková zahrada, která je nakonec zničena výbuchem, aby se požár nerozšířil. Ukazuje se, že pro sedm lidí není na lodi pro cestu ke Slunci a zpět dost kyslíku, tři lidé jsou „navíc“... Mezitím se loď přiblíží k Ikaru I a čtyři mužští členové posádky ho prohledávají. Brzy pochopí, že loď její posádka zničila úmyslně – byla to sabotáž. Posádka se rozhodla zadanou misi nesplnit. Navíc se ukáže, že chybí palubní počítač. Nebude tedy možno použít její náklad... Mezitím se Ikaros II od Ikara I oddělí a obě ženy, které zůstaly na palubě druhé lodi – Cassie a Corazonová – se pokoušejí dostat kolegy rychle zpět. Muži mají ale jen jeden skafandr, který dostane Capa. Psychiatr doktor Searle se obětuje, aby se zbývající tři mohli vrátit na palubu. Někdo totiž zničil poklop, který on musí otevřít ručně... (TV Prima)

Guran

Když jsem se na to díval poprvé, vůbec se mi nelíbil, ale dnes když jsem si to zkouk už po druhé, zjistil jsem, že tento film sotjí za shlédnutí. Jediné co mám za zlé jsou schválně rozmazané záběry při tom, když kamera zabírá celého spáleného zabijáka, ale jinak se nebudete nudit i u počítačových triků a při výborné smůtné muzice, která se ve filmu objevuje na konci, opravdu smutný, výtečný film. ()

mrclTV

Dojmy z tohto filmu sa opisujú pomerne ťažko. Nie je zlý, ale nie je ani vynikajúci. Ide o dobre poskladané sci-fi, ktoré má aj blízko k psychologickému thrilleru, či až k "duchárskej" vybíjačke, pričom každý žáner je v popredí v inej časti filmu. Vzniká tak zaujímavý mix, ktorý ale nemusí nadchnúť každého. Jednoznačne je najviac sa vyskytujúce napätie, toho je dostatok v celom filme. Plusom je aj kvalitný soundtrack od Underworldu a výsledok je teda jemne nadpriemerný thriller. ()

XXXXXXXX

Ty dvě hvězdy tomu sypu jenom proto, že ode mně horizont dostal hvězdy dvě. První polovinu jsem měl dojem, že koukám na něco ve stylu gravitace a jenom jsem čekal, kdy do toho vstoupí ten scifi prvek z Pandora , či horizontu. Bohužel, asi budu čekat dodnes. Když pomyslím, že jsem Horizontu narval jen 2 hvězdičky a pak viděl tohle. No řekněme, že jdu upravit hodnocenní. ()

Brano

Samotný námet zaujímavý, aj keď trochu klíše, ale ta realizácia bola zlá. Čím bližšie to bolo ku koncu, tým väčšia somarina to začala byť. A ten záhadný piaty pasažier v samotnom závere len pokazil celkový dojem z filmu. Tiež to bolo zbytočne dlhé a zvuková stránka bola nevýrazná. ()

tavvva

Kopec klišé a WTF, tak akorát pro vymaštěné stupidky. Marně si kladu otázku, proč vlastně někdo něco takového točí, když to nic nového nepřináší a je to horší než tomuto podobné kousky, které tu byly dříve. ()

Paatej

Struktura děje podobná Horizontu Události, se vším co k tomu patří. Vizuál úchvatný až do chvíle, než se všechno to rozmazávání dostane za hranu. Konec filmu prakticky nic nevidíte, což sice souhlasí s koukáním do slunce, ale mě to spíše otravovalo. Postavy se chovají až smutně nelogicky, což mě mátlo, protože často není poznat, kdo si za čím stojí a co od nich očekávat. Soundtrack a C. Murphy to drží jakž takž pohromadě a když to vezmete jako "komorní" scifi, budete se docela bavit.. ()

jayman

SPOILER. Takže super-inteligentnú vesmírnu loď, ktorá na život-zachraňujúci manéver potrebuje double-check dvoch veliacich dôstojníkov, totálne rozhodí - v priebehu dvoch minút - chlapík, ktorý prežil 7 rokov nahý a bez jedla (!) vo vesmíre, nebadane sa prepašoval na spomínanú superinteligentnú loď a následne vykilluje celú posádku? A to som chcel pindať na nedostatočné citové angažovanie sa diváka v hraničných situáciách, kvôli minimálnemu času venovanému backgroundu postáv a s tým spojenej absencii diváckej väzby. Vizuálne síce presvedčivo silné, nuž ale, nie som filmár, idem najskôr po príbehu a toto bolo scenáristické zlo. Hviezdičky za spomenutý vizuál, hercov a meno Dannyho Boyla. ()

RafaKrakal

Film bych rozdělil na 2 části, první, trvající asi 2/3 filmu, jež je vizuálně velkolepá, velice přímočará, s brilantním scénářem a druhou, která je pravým opakem. Bohužel cca. ve dvou třetinách se film zcela zvrtne a kazí do té doby skvělý zážitek. Kdyby celý film pokračoval v trendu nastoleném v prvních 2/3, dávám jasných 5 hvězd, takto bohužel jen průměrné 3, neboť závěr celý film kazí. ()

Stejšn

První půlka si buduje atmosféru a je za 4 hvězdičky, ale poslední cca třetina to zbytečně kazí na dvě. Je to úplně stejné jako u Horizontu události. A film si přímo říká o alternativní konec, kde by se ukázalo že Pinbacker měl pravdu. ()

Mamlas odpad!

Konverzační studiová hovadina ala Kanada. Tedy 90% času můžete sledovat detaily tváří, které se tváří velmi vážně a k tomu posloucháte vypatlaný scénář. Zbytek jsou jakési slabé pofiderní efekty. (6%) ()

PlayEasy

Díla Dannyho Boylea nás sice nijak nemíjí (snad až na Pláž), ovšem ani jedno z nich nás neoslovilo natolik, abychom mohli "zařadit pětku". Je paradoxní, že právě u Sunshine jsme měli nejistá očekávání a obavy, že to bude nějaká nudná, rádoby filozofická scifárna. Jenže to jsme se teda pekelně zmýlili! Ultrastylové záběry (pro Dannyho typické) a dokonalý vizuál jsou prostě nepřekonatelné, ale Boyle si dal pozor, aby právě tohle nezastínilo dějovou linku, která se z dobrodružného Sci-Fi přehoupne v napínavou vyvražďovačku a lá Alien - přistihli jsme se, jak nám srdce bije tak, že nám málem vyskočilo z hrudi. Samozřejmě.... je to plné žánrových klišé a nelogických momentů, ale bez toho se ani nadmíru kvalitní Scífko kolikrát neobejde :) 75% ()

MartinTerran

Tak tohle se nepovedlo, sociální vesmírné drama plné magorů evidentně není nic pro mě. Kdyby to pojali klasicky jako sci-fi tak by to šlo a pak i přešel nereálnost celé mise. Jelikož je to natáčené tak zvláštně, občas zmateně a nic se pořádně nevysvětlí, tak to mě teda nebaví. Za mě teda velké zklamání. Hodnocení: 41/100. ()

PlysovyMacko

Zacina tu byt horko. Skvely napad. Pacilo sa mi divanie do slnka, dizajn lode, komora s obrazmi zo zeme a prechod merkuru. Vyvrazdovacka film zraza dole. ()

SAINTS

Aj ked každa čast funguje vynikajuci sama o sebe-ako prvá "realistická"sci-fi,tak aj druhá hororová-spolu im to však akosi nechce ladit.Zmena uprostred filmu pôsobí rázne a umelo a velmi nešikovne ničí dosial budovanú,dusnú atmosferu.Navyše zaujimavo vyriešeny cukrikový koniec spôsobuje konečny,značne rozpačitý dojem.Je to dobré sci-fi ale na žanrový Olymp má predsa len daleko. ()

adamix

Murphyho radosť zo zúčastnenia sa v nejakom scifíčku a krásna hudba druhého Murphyho, pripomínajúca tú z Nolanho vesmírneho dobrodružstva, sú dva dvôvody, pre ktoré sa túto neskutočne preceňovanú Boylovku oplatilo vidieť. Žiaden Horizont tohto storočia sa nekoná. Sunshine sa k nemu priblížil, ale k dotyku nedošlo. ()

Blazkowicz

Do té doby, než se tam objevil ten rozostřený magor, to bylo vcelku dobré. Pak to šlo ale rychle do kopru. Klasické vyvražďování ve stylu "jeden týpek je v lodi navíc tak to nikomu neřeknu a půjdu za ním sám" anebo proč se vždycky objeví za zády někoho. Prostě blbé až to bolí. 3-* ()

Britští záporáci ztratí jizvy

Britští záporáci ztratí jizvy

02.12.2018

S poněkud zvláštní novinkou přišel minulý týden Britský filmový institut (BFI). Organizace stojící například za snímky Králova řeč, Sunshine nebo 28 dní poté oznámila, že přestane podporovat filmy,… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace