Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

Jazzzz

Opravdu tahle serie Residentů je fakt ohromě nevyvážená... První díl byl skvělý, přicházel s něčím novým... Né, že by Zombii horůrků bylo málo, celkem se s nima za poslední dobu protrhnul pytel. Ale Resident Evil jednička prostě měla něco do sebe. Dvojka - pokračování slavné jedničky se opravdu nepovedlo. Snad to bylo jiným režisérem, snad docházeli nápady. Důraz byl kladen spíše na odhalené nohy pěkných hereček, akce vázla a hlavní záporňáci byli vlastně kladní, takže nuda... Pod trojkou je podepsán opět nový režisér a já musím jeho odvedenou práci pochválit!!!! Jak někteří píšou, že Milla by pořebovala silikony a tak dále, pokud ste očekávali hezká dívčí těla, tak jste se měli dívat třeba na Porno. Ve třetím díle už má Milla něco za sebou, zabila stovky zombíků, musí se maskovat, aby ji Umrela neoběvila. Kupodivu nápady v tomhle filmu jsou! Napínavé scény, nový záporňák, opravdu podařené akce (vrány...). PostApokalyptické prostředí je vychytané...! A konec... Hmmmm... Ten konec... Opravdu se těším na příští díl, mohlo by to lekce trumfnou Star Wars válka klonů! ()

Iroquaise

Mulcahy dělal, co mohl a vyrobil - nikoliv "natočil" nebo nedej bože "stvořil" - celkem příjemnou jednohubku vhodnou ke sledování na počítači nebo v kině se slevněným vstupným. Film je relativně sevřený, udržuje si slušné tempo, disponuje solidní výpravou a jakous takous postkatastrofickou atmosférou. Nabízí několik funkčních, polofunkčních i zhola nefunkčních lekaček a výbornou scénu s havrany, jež má napínavé intro, dynamický průběh i efektní vrchol. ()

Beky

Rozhodně lepší než naprosto tragická dvojka!! Podle mě to na jedničku nemá, kde atmosféra byla zdaleka nejhuzčí, chodby velice úzké a Milla v červeným brutálně sexy!! Trojka měla pro mě vynikající rozjezd, prvních 25min. jsem se bavil královsky!! Pak se film přesunul na dlouho do jednoho místa a i když přišla akce nebyla přesně taková jakou bych očekával, je to věc v kusu a určitě si nemyslim, že je špatně natočená, to v žádným případě, na filmu je vidět každy cent a Las Vegas v poušti má svoji atmosféru a nepůsobí levně natož nepatřičně!! Předem se musim přiznat k tomu, že Milla Jovovichová je moje platonická láska ( přítelkyně promine ) číslo 1 a ve třetím díle jí to ohromně sluší, když k tomu ještě přidala nože...wow, to je panečku balet!!..čistých 60%!! Jednou větou: Russell je dobrý režisér, vždycky byl, umí pracovat s rozpočty jako nikdo jiný a dokáže vždy na 100% prodat to co film nabízí!! ()

lennyd

T-Virus už ovládl takřka celý svět, měníce vše živé v hordy zombií, které si ze zbytku lidstva dělají tak maximálně chutnou večeři. Stále ještě ale existují skupinky lidiček, kteří se snaží vší silou přežít. Naproti tomu stále probíhá výzkum Dr. Isaacse, který T-Virus zkoumá, a za pomoci klonů Alice (Milla Jojovich) se snaží najít lék na tuto hrozbu. Pravá Alice se naopak přidává k jedné ze skupin, a za pomoci svých paranormálních schopností se společně snaží ubránit nájezdu zombíků. Ale Isaacs zjišťuje, že bude ke svému výzkumu potřebovat více než pouhé klony - a to pravou Alici ... Nebylo to vůbec marné, ale nějak jsem čekal o trochu víc. Celý děj je příliš předvídatelný, a bez jediného zlomku překvapení pomalu plyne ku konci. Ani provokativně neoblečené Milly Jojovich se moc nedočkáme. Vizuální efekty jsou ale bombastické, ze zombíků jde hrůza, a hlavní potvora je správně nechutná.Trochu byla škoda závěrečné bitvy, která byla naopak hodně odfláklá... ()

anli

Treti Resident a zatim nejpovedenejsi.Russel Mulcahy je dobry reziser a hlavne znalec puvodni hry,takze i kdyz film neni podle hry,jen volne z ni cerpa,objevuji se tam postavy i monstra ze hry a cele to ma tu spravnou residentovskou atmosferu,kterou hraci zadaji.Ta totiz byla na cele hre nejpusobivejsi.Milla opet skvela,zdatne ji sekunduje Oder Fehr.A kdyz k tomu pripocteme slusny scenar(Anderson konecne pochopil,co je to Resident evil!) a residentovskou rezii(nekolik scen je opravdu povedenych a jakoby vypadly ze hry),mame tady krasne residentovskych 70%. ()

Javad

Zatiaľ jediný poriadny diel tejto série. Slušná post - apokalyptická atmosféra a dobrá akcia. Výborne! ()

tnp101

Nejpovedenější kousek ze série Resident Evil. Film téměř přišel o jakékoli prvky související s herní adaptací a servíruje intenzivní podívanou. Díky velice zajímavému a pěkně vyvedénému prostředí často připomíná post-apo snímky typu Mad Max. Není to film o přemýšlení, nýbrž pro pobavení. Tato vlastnost nezaniká ani po několikátém zhlédnutí. Trochu škoda toho konce, kde se lehce vrací ke stylu předchozích dílů. Jinak je však vše ostatní nadmíru dobré a jako oddychovka poslouží dokonale. 80% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Po obrazové stránce nelze disku nic vytknout. Film je novějšího data a skvělé obrazové prezentaci dopomáhá i fakt, že se velká část filmu odehrává v prosluněné poušti. Barvy jsou reálné a nepřehnané, ale stále obrovsky bohaté. Efekty vypadají epicky a například scéna s vránami nebo pohledem na spoustu zombí opravdu lahodí lidskému oku. Ostré jsou jak daleké, tak blízké objekty a svoji dokonalost neztrácí ani v tmavých scénách, kde se vám nestane, že byste měli problém vidět něco špatně, či se šumem. Stejně dokonalý je zvuk (resp. originální 5.1 TrueHD stopa - českou DD 5.1 jsem nezkoušel a jsou samozřejmě obsažené i české titulky k filmu). Audio je velice agresivní a snímku tohoto typu dopomáhá. Dialogy jsou čisté a jasně srozumitelné a hudba, která využívá suroundy naplno, samozřejmě také. Prostorově ale snímek zní celou dobu. Akce je hlasitá, ale čistá a zapotí se u ní každý subwoofer. Technická stránka filmu je opravdu referenční. Když už vás třeba film zas tak bavit nebude, skvělá prezentace to zachrání. Nyní se koukněme na bonusovou nadílku. Ty nenabízí žádnou lokalizaci, takže si budete muset vystačit se znalostmi angličtiny. Je tu však možnost zapnout anglické titulky, což k perfektnímu porozumění značně dopomůže. Nejdříve tu máme audio komentář režiséra a dvou producentů. Ten patří k těm lepším. Obsahuje hromadu zajímavých informací a postřehů a minimálně při prvním zhlédnutí pobaví. Další je PiP bonus. Prakticky se jedná o sledování filmu, které je doprovázené atworky, rozhovory s tvůrci a herci, záběry z natáčení, či story-boardy. Jedná o nadprůměrný bonus, který však lehce kazí špatný tichý zvuk (při akci ve filmu je někdy problém vůbec mluvícího slyšet - od toho tu jsou anglické titulky) a malé rozměry okénka, takže i na velké Full-HD televizi v něm toho moc neuvidíte. Další je 31 minutový "making of..." dokument obsahující hodně materiálu, který se již objevil v předcházejícím PiP bonusu, což však vůbec nevadí. Jedná se o asi nejlepší a nejzábavnější bonus na disku. Poté tu máme dohromady 11 vystřihnutých scén o celkové délce 8 minut a 5 trailerů na filmy od Sony a hry od Capcomu. Video-bonusů není zrovna mnoho, ale oni tak nějak k tomutu filmu postačí. Pokud máte nějaké otázky, určitě v nich dostanete odpovědi. Blu-ray disk třetího dílu Resident Evil mě potěšil. Jedná se o film, který si můžete pustit kdykoli, nemusíte u něho přemýšlet a skvělá prezentace toto jen podtrhává. 80% ()

majxik

Po zklamáni z druhého dílu který byl ostudou serii jsem přistupoval k třetímu dílu s obavama co zase vznikne, naštěstí jiný režiser, jiná podívana platí a třetí díl je opět koukatelný a nejen to, člověk se na něj dívá i rád a některé scény jsou prostě ůžasné. ()

noriaki

Na téhle sérii je zajímavé, že každý díl vypadá jako spin-off. Takže jednička je v téměř komorní zombie vyvražďovačka, dvojka městské postapo a trojka je říznutá Mad Maxem. Díky tomu má nějaký ksicht a drží pohromadě, i když od minula nic zásadně odlišného nenabízí. Milla Jovovich tu ale vypadá snad nejlépe v sérii a režisér Russell Mulcahy má svoje světlé momenty, takže trojka je s přehledem nejlepší díl v sérii po jedničce. Děj je ovšem pořád stejný. Boj, útěk, boj, útěk. Kromě smrti vedlejších postav nemají činy žádné následky. S dalším dílem se totiž svět zresetuje a začne se nanovo, v jiném prostředí a s jinými kartami. ()

demented

Milla nakopáva zadky zombíkom, ktorí konečne nevyzerajú ako ožratí bezdomovci ale poctiví Zombieovia :) - nikdy by som neveril, že to poviem, ale chcem ju vidieť aj v ďalšom pokračovaní (a nehovorím to len kvôli vydarenému záveru - som zvedavý, ako si s tým tvorcovia poradia - jednoducho!, určite ten záver odignorujú :). Mulcahy šokoval veľmi vydarenou posapokalyptickou jazdou, ktorá konečne evokovala atmosféru predlohy a len tupo neparazitovala na zavedenej značke (viď RE 1 a 2). Reisdent Evil sa tak konečne dočkal adekvátneho filmového spracovania (v rámci možností - lepší filmový RE na trhu jednoducho nenájdete:) a Mulcahy si vedľa Highlandera môže zapísať do svojej filmografie jedno ďalšie veľké plus. Milla Jovovich je strašne cool (aj keď stále vyzerá, ako keby v prestávkach medzi natáčaním točila ďalšie reklamy na L´oreal), zombíci vyzerajú sakra dobre a konečne je im venovaná patričná pozornosť (čo je síce s ohľadom na predlohu logické, ale v miulosti tomu tak rozhodne nebolo - Anderson a Witt by vedeli rozprávať), akčné scény sú dynamické a hlavne prehľadne zostrihané a film konečne aspoň trochu prpomína horor.Mňam. ()

haj

3.5* Slušná atmosféra, povedený akční scény, zajímavá změna prostředí a spousta zombíků. Na čistý 4 hvězdičky to sice není, ale co mám dělat, když není k dispozici 10 stupňová škála hodnocení a film je rozhodně o třídu lepší, než jednička, ikdyž ke kvalitě počítačový předlohy má hlavně z hlediska scénaře ještě daleko. Volba režiséra byla o poznání moudřejší než v případě dvojky, jen kdyby se i scénáře chopil někdo schopnější než P.W.S.Anderson. ()

JohnSmith

Vzhledem k tomu,že jsem předchozím dílům dal 3 hvězdy,měl bych tady sáhnout po 4, ale neudělám to. Scénář je opět všelijaký jen ne dobrý,ale na to jsme si už u Andersona zvykli.Naštěstí stál za kamerou veterán Mulcahy a je vidět,že svojí práci ovládá na výbornou.Akce je velmi dobrá,není zmatená jako u prvních dvou dílů.Docela mě překvapilo,že i napětí zafungovalo,to jsem opravdu nečekal.A oproti předchozím filmům se to všechno (skoro) odehrává přes den a za světla,takže je všechno pořádně vidět a některé záběry jako třeba pískem zaváte Vegas jsou opravdu mazec ()

Aven

Lepší než dvojka, ale ne tak atmosferické jako první díl. Třetí díl se odhodlal pořádně nakopnout posun celého příběhu, což je jen a jen dobře (na druhou stranu, rozšíření viru z Racoon City do celého světa si o vlastní film úplně říká). Třetí Resident evil nabízí slušnou porci akce, atmosféry, záporáků - no prostě všeho, co od podobného filmu čekáme. Pomyslnou, zatraceně sladkou, třešničkou na dortu je scéna, kdy Milla Jovovich drží v náručí nahou Millu Jovovich, což mě odkázalo k vymýšlení nové nesplnitelné sexuální fantazie. ()

Danny F.

Tady snad jen komentář vystihuje sám název filmu. Zde už film opět polevil na akčnosti a divokosti a tváři se jen jako horor nabitý efekty bez jakéhosi ducha v jádru. 60% ()

Mihail123

Russell Mulcahy je zvláštny režisér. Natočil si Highlandera, potom samé shity a potom...opäť samé shity. Oproti predošlej časti je nový Resident Evilo obrat o 180 stupňov. Príbeh, ktorý nenúti rozmýšlať, Bčkoví herci, akčná Milla a veľa hladných zombíkov. ()

skretik

Môj prvý stret s Resident Evil... až na pár detailov (zombie celú dobu ničili autá, keď sa k nim dostali, ale 1 plot okolo vstupu do podzemia celú dobu neboli schopní "sundať" :) ) ma to chytilo (koniec fantastický :) )... takže si zoženiem aj 1. a 2. časť :) Tak, po pozretí 1. a 2. dielu musím zhodnotiť, že je asi šťastie, že som videla 3. ako prvú... najlepšie prepracovaná ohľadom charakterov, najmenej klasického a trápneho bubu strašenia... Keby som videla len 1. diel, asi by som sa k 2.a 3. nedostala :) Takto som zvedavá, či bude 4. diel pokračovať v zmysle 3., alebo sa vráti k 1. a 2. (dúfam v 1. možnosť)... ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)