Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

Pavlínka9

Film oplývá výbornou atmosférou, ať už tou "zlou" či "hodnou", která je rovnoměrně zastoupena bratry v podání Phoenixe a Wahlberga. Bohužel mi na filmu něco stále chybělo či až moc přebývalo. Co se mi ovšem moc líbilo byly vypjaté scény, kterých ve filmu je poměrně dost. Ať už se jedná o situaci, kdy Phoenix jde "ochutnat" nový materiál a je tak nervózní, až se tím prozradí, a také samozřejmě vynikající automobilová honička v dešti, při níž se mi tajil dech. Bohužel to je ale vše. Doufám, že až se příště k filmu zas dostanu, okouzlí mě i něčím jiným. ()

mikestiff

Úvod sliboval show ve velkém stylu s hromadou zvratů, ale nakonec se vše stalo tak snadno a předvídatelně jako by to napsal scénáristický prvák. ()

Antek

Příběh o hledání vlastní identity ve společnosti, o vybírání si mezi rodinami ... James Gray se konečně pochlapil a po dvou nudných (ale opravdu nudných) filmech natočil tuto poctivě přímou žánrovku. Sice jde o typický příklad průměrného filmu (neurazí, nenadchne), ale pro režiséra je to krok správným směrem. Kdo ví, možná příště natočí něco, co hne mafiánským žánrem ... PS: Bylo příjemné opět vidět v New Yorku stát Dvojčata. ()

JohnSmith

Moc pěknej thriller v retro stylu.Phoenix je fakt výbornej,škoda že Wahlberg nemá skoro co hrát,ale i tak když jsou spolu,je na co koukat.Do toho prso Evy Mendes a příšerný hadry 80.let ()

Mihail123

Tak trochu scenáristicky odfláknuté, herecky slušne zahraté a atmosfericky nabúchané krimi. Eva Mendes je kosť (záber s cigarou), Phoenix a Wahlberg hrajú ostošesť, náboje lietajú a všetko to do seba perfektne zapadá. ()

hroubek

Vezme-li v úvahu, že se moc gangsterek netočí a hlavně dobrých, tak je to jásná volba pro všechny co mají rádi Kmotra. Film neurazí, ale také ničím vyjímečným nepřekvapí.Phoenix se opravdu snaží a to je správné, Wahlberg mi připadal, že se nudí, Duvall tam prostě je a Mendes plní místo pro ženskou roli.Atmosféru fimu ještě podporuje dobrý sountrack. ()

sskrblik

Znáte to - máte doma stovky filmů a u některých už ani nemáte ponětí o čem jsou. V podstatě jsem nevěděl jestli to náhodou nebude nějaká ujetá komedie. Naštěstí tentokrát ne a já mohl ztrávit příjmené ráno u slušně vypadajícího policejního dramatu. Po slibně vypadajícím úvodu jsem se těšil na to co bude následovat. Film promptně uvede do děje a dává tak najevo, že se brzy začne něco dít. Příběh je pečlivě vykonstruován a je cítit napětí. Hlavním hrdina, v podobě Pheonixe, je zahrán opravdu skvěle a bez něj by to byla pouze žánrová tuctovka. Konečný výsledek dle mého uvážení kazí Wahlberg, který byl ve své roli natolik plochý, že jsem mu nevěřil ani nos mezi očima. Nejvíce se mi líbila působivá scéna v dešti a závěr v podobě určité katarze. Pěkná a zasloužená čtyř hvězda * * * * ()

Yoda sama

Skvelý Joaquin a jeho prerod z grázlika na pomstiteľa, pár scén príjemne intenzívnych, dobre vystavané vzťahy a príbeh fajn. Samozrejme že to nieje žánrová špica ale len maličká pripomienka že pomalé krimi trilery s komorným koncom ešte letia, ale forma je dobrá a tých pár detailov (ako napríklad že Wahlbergovu postavu, ktorá bola vo filme dokopy asi 12 minút, by s rovnakou účinnosťou mohol hrať akýkoľvek treťotriedny herec nižšej svietivosti) tomu neškodí. ()

zdenny

Nebyl jsem nějak zvlášť odvařený z filmu "Východní přísliby" a tento na mě působil podobným dojmem. Možná pro ty ruské mafiány. Film mi nic nedal a i přesto, že v něm hrál Mark Wahlberg, jsem si žádný pořádný zážitek neodnesl. Jeden brácha je policajt, druhý spolupracuje s ruskými mafiány. Následně se přidá k policajtům a společně rusáky zlikvidují. Tím se tento triviální kruh uzavřel. ()

VanTom

Začíná to jako obvyklý střet dvou bratrů na opačných stranách zákona, ale děj se pak ubírá jiným směrem, až k poměrně klasické policejní podívané zdůrazňující rodinnou sounáležitost. Zajímavý příběh s několika zvraty a hodně napínavými momenty (deštivá automobilová honička!) trápilo zdlouhavě ubrečené "psychoanalyzování" zejména kolem poloviny stopáže. Hodnotím na pomezí tří a čtyř. ()

blackJag

Ve srovnání s jiným filmem podobného ražení z poslední doby, AMERICKÝM GANGSTEREM, film trochu prohrává, přesto jde o zajímavou žánrovku s výborným Phoenixem a standardně přihrávajícími Duvallem s Wahlbergem (ten si to s Phoenixem i odprodukoval). Nad rámec svých obvyklých rolí tady příjemný výkon podává i Mendesová a já si nepamatuji, kdy naposledy mne tak bavilo se na ni dívat. Díky několika pěkným scénám - automobilová honička, razie v drogové výrobně - filmu rádi odpustíte slabší scénář. 70% ()

JekoRek

CHRÁNIT A SLOUŽIT. Mě to přišlo jako taková náborovka do americký policie. Celý to vlastně vedl Joaquin Phoenix. 53% ()

huli601

Klasická kriminálka, na ktorú sa veľmi dobre pozerá. Dej sa rozbieha pomaly dobre sa pozerá ako sa Bobby (Joaquin Phoenix) zmení z "feťáka" na policajta. Možno niektoré úseky mohli byť kúsok kratšie, čo by nedovolilo sa ani chvíľu nudiť. Každopádne sa nato veľmi dobre pozerá, a preto dávam 4 hviezdičky ()

Ichabod

Scénář není špatný je jen nekomplikovaný oproti Skryté identitě a je mnohem realističtější a s tím se nese i silná atmosféra a pocit obavy na diváka všichni herci výtečně přenáší. Herecké výkony jsou zde absolutně špičkové. Režisér film natočil hodně staromódně a drsně a tím se mi výtečně strefil do vkusu navíc hudba Wojciecha Kilara sama o sobě je skvělou ukázkou, že film celý je směřován hlavně na depresivní atmosféru a emoce než atraktivní zápletku nebo videoklipový vizuál. Nemám co vytknout, po Skryté identitě nejlepší policejní krimithriller posledních let. Přesně to co mne zklamalo v Street kings na konci mi jednoduchostí nahradilo We own the night. ()

Warsheek

Mnohým by mohl připadat tenhle přerod badguye v ochránce rodiny trošku přitažený za fusekli - toho jsem si vědom. Jenomže v tom bylo tolik cílevědomosti, cti a soudržnosti, že jsem u titulků skoro salutoval :-) ()

Kali4

We Own the Night je sice bezvadně odehraná (zde především exceluje Joaquin Phoenix), obsahuje několik zajímavých scén, ale to je asi tak vše. Chyběl tomu náboj a režisérova invence, místy se snímek jenom táhnul a "pachtil" jakoby bez tempa. Příběh mi přišel na první pohled přinejmenším divný, na druhý „pouze“ jednoduchý. A to ještě nemluvím o tom, že ta depresivní hudba, nevlídná atmosféra a neustále zachmuřené či zdrogovaně působící postavy mi časem lezly dost na nervy. Pokud jde o ruskou mafii, doporučuji raději Východní přísliby. ()

J-o-k-e-r

J. Phoenix opět výborný. Sekundují mu zde R. Duvall, M. Walberg i E. Mendes. Stejně ale celý film táhne právě Joaquin. Vcelku drsná kriminálka o ruské mafii, která si zasedla na policejní vyšetřovatele...ovšem netušila s kým jsou někteří členové policejního sboru spřízněni... ()

Taio

Bradavkový začiatok s Evou Mendes hneď naladil na zbytok filmu, ktorý sa dal celkom odhadnúť. Joaquin Phoenix je ozaj prvá trieda, ťahajúca celý film... ešte pár takýchto extra výkonov, tak asi oprášim obľúbencov. Tiež naháňačka v daždi, to bola potecha pro oko... Z filmu som sa nepoondil síce úplne, mohli tam dať kuštek napätia naviac ale krásne 4* a 80% ()

Ravi

Netradičně pojatý příběh překlenující dvě nesmiřitelné barikády. Policie a gangsterská famílie, kde odvržený syn prvých váhá, zda zůstat u adoptivní rodiny druhé, či se vrátit k rodině prvé. Velmi rozporuplný snímek po všech stránkách, ale tato jeho rozporuplnost mě osobně nadchla a ozvláštnila žánr, jehož pravidla jsou již dávno všem divákům známa. 80% = 4/5 ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)