Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

NinadeL

Netknutá sérií Scary Movie a čímkoli jiným z kolekce Date / Disaster Movie, případně Meet the Spartans nebo Not Another Teen Movie, jsem byla cele uražená. Teď bych to snesla lépe, ale to neznamená, že je to lepší. ()

Eddard odpad!

Čistě matematicky vzato - šance, že natočíte komedii s frekvencí vtipu (popkultutní parodie) něco kolem šesti až osmi pokusů za minutu a po hodinu a půl trvající stopáži se vám nejen ani jeden nepodaří, ale u drtivé většiny z nich diváka úspěšně naserete (stejně jako byste mu dejme tomu plivli mezi oči) je skutečně mizivá. To, že se to tomuhle týmu povedlo na výbornou nejen jednou (v případě Velkého bijáku), ale už poněkolikáté svědčí zřejmě o tom, že máme co dělat s geniální zločineckou, anarchistickou skupinou, jenž se skrz své díla snaží vymýt mozky (vyprázdnit útroby/ vyzmizíkovat víru v lidský vkus) co největší mase lidí. Já bych na tomto místě, po shlédnutí tohoto v jistém smyslu pozoruhodného díla, navzdory snahám oněch lidí rád vyjádřil svou víru v lidský vkus a tvořivost a vás, které tenhle film nadobro odradil od návštěv kina poprosil, abyste dali kinematografii ještě šanci. 0% ()

castor

Pojem film se začíná otřásat v základech.. Doják, biják, Sparta, Tupíři.. už v tom mám zmatek, ostatně je to jedno, „důležité“ je, na koho si Jason Friedberg a Aaron Seltzer zasedli tentokrát. Pryč je doba, kdy si svěží Žhavé výstřely a Bláznivé střely získávaly po stovkách fanoušky a stávaly se z nich nesmrtelné kulty.. žánr parodie je dnes bohužel někde jinde, recenzenti se přetahují o to, kdo napíše trefnější pohrdání, jiní se po očku baví a ostatní se bojí toho, čím nás „režisérské“ duo vyčerpá příště!! ()

Rex Mundi

V rámci šialených a totálne ujetých paródií bez ladu a skladu to celkom ušlo, ale inak je to sračka :-D Ale to je jasné každému pri prvom pohľade, záleží len na tom, či radi oddychujete hoci aj pri takýchto "šutoch" ;-) ()

MMR

Tak tohle je moje nejoblíbenější parodie. Říkejte si, co chcete, ale tohle je naprosto úžasná zábava. Film paroduje zejména Letopisy Narnie. Dále mě zaujaly parodie na Karlík a Továrna na čokoládu, Borat, Prci prci prcičky, Klik - Život na dálkové ovládání, Harry Potter a neopomenu také tým Michaela Schumachera (nejspíš) slavící se šampaňském. Bavil jsem se již od samého začátku, kdy každý ze čtveřice hlavních hrdinů si jakýmsi způsobem zajistili zlatý kupon, a tím se tedy zúčastnili Velkého Bijáku. Dále jsem padal smíchy při zahlédnutí Willyho Wonky. Po otevření skříně, kde se na Lucku vyvalí veškeré harampádí ze skříně, a kde také vyběhla jakási nahá žena, jsem byl doslova zavalený blahem. Ve skvělém tempu pokračovali i další scény (Turnus, Bílá čubka, kapitán Jack svalouš, Harry Potter a tak dále) a já byl nadšený čím dál více. A na konci při zastavení armády ovladačem, jsem žasnul. Perfektní nápad, miluju, když někdo takhle poskládá film. Prostě zábava, na kterou nezapomenu. ()

Hrabka odpad!

Blbost. Téměř nikdy se mi nestane, že bych film nedokoukal, ale v tomto případě se to nedalo až do konce vydržet. 10% ()

juta

Epický! Nálož už od začátku, navíc s mými oblíbenými herci (Penn, Campbell, Mays, Electra). Už i na ty zpívající scény jsem si zvykl, takže parodie jak se patří. Gnarnie s vytuněnými sáňkami je boží :D ()

ajuska

Na začátku je ještě několik okamžiků k pousmání, také některé narážky na celebrity nejsou špatné, ale postupně nastává propad do naprosté trapnosti a zoufalé nevtipnosti. Na chatrný a šíleně vykonstruovaný příběh jsou tu násilím nalepeny nefunkční scény kopírující různé filmy, některé postavy jsou k nevydržení (příšerný faun) a bohužel nechybí ani obvyklé nechutné atributy (zvratky, ochlupení apod.). ()

Pepinec

Parodování hollywoodských trháků je nad míru vděčné téma, pro které mám i já slabost. Velkej biják však doplácí kvantitou na kvalitu. Neobsahuje snad jediný záběr, který by neodkazoval na jiný film. Tím trpí jednak příběh, jenž svou splácaností připomíná pohádku Jak pejsek a kočička vařili dort, a dvak parodie samotná. V takovémto počtu zkrátka není možné udržet vysoko nastavenou laťku. Nehledě na to, že komika není rovnítkem směšnosti aneb příliš chtěný humor přestává vtipným býti. I přes všechny mé výhrady však Velkej biják nepůsobí pětadvacetiprocentním dojmem, na to jsou tu jiné exempláře. ()

Stegr

Zlaté maliny 2007 - 3 Nominace - Nejhorší herečka VR (Carmen Electra), Nejhorší remake/vykrádačka, Nejhorší scénář... ()

salahadin odpad!

Chudák Jack Sparrow, už tak to byla karikaturní postava a teď ještě tohle. Splácat dokupy tucet hitů onoho roku dělá Scary movie, to není žádné umění. Každej herec, kterej se zaprodal těmto dvěma darebákům, u mě klesl o 100%...takže kdo u mě neměl 100% hodnocení, je v mínusu. Jeden příklad za všechny, jejich "dvorní" herečka Carmen Electra měla u mě krásnou nulu (její "vnady" nikoho neopravňují ji obdivovat), takže jestli dobře počítám: 0 mínus 100 = krásných -100! ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +herci, různorodé postavy, moderní hudba, celkem povedené zpracování, český dabing -něčeho mohlo být víc, něčeho zas míň, celkově to mělo ještě větší potenciál/// Sám se divím, ale dalo se na to dívat. Po Děsném dojáku a Superhrdinovi jsem si zvykl, že tyhle filmy opravdu za moc nestojí (někdy nestojí za nic). A tak i když jsem byl dříve na tento film natěšen, dnes jsem před začátkem filmu raději všechna očekávání zavrhl. Protože je to zase o tom samém: vykrádání jiných snímků a snaha o parodování všeho možného. Zde především Letopisy Narnie, ale taky Šifry mistra Leonarda, Karlíka, Pirátů z karibiku, Hadů v letadle, Harryho Pottra, X-meny, ale film se trošku dotkne i Borata, Supermana, Shreka, Bonda. Někdy se bohužel dotkne jen náznakem (v případě Supermana to zamrzí). No a taky je naškodu, že většina replik byla použita už v traileru (hlavně ty nejlepší), takže film pak stojí na příběhu a jak to tak známe ten spíš padá. I když? Tady se tvůrcům jakš takš podařilo jednotlivé filmy do sebe pospojovat a i když někdy dost bláznivě, tak se to dá snést. Některé scény jsou ujeté, jiné fekální a některé trapné (ale není jich mnoho). Záleží taky jak máte nakoukáno, i podle toho se budete bavit. Já se na film díval ve čtyřech, takže sme se s kamarády bavili./// Celkem 63%/// Nejlepší okamžik: "Hele borci to je Stiflerova máma" a vzápětí ve filmu "ty jo to je Stiflerova máma" :-)) ()