Arn

• Švédsko Arn - Tempelriddaren (více)

brasek

Na dobrodružný film som čakal viac dobrodružstva a žiadnu nudu. Pravda je však taká, že nezáživný dej je len mierne prešpikovaný dobrodružstvom a to je na môj vkus veľmi málo. Televízny charakter snímku mi vadil, vôbec zo snímku nedýcha rytierska doba. ()

blekekeke

Takhle má vypadat historický film. Dokonalé dílko. Slušný bitky (jak to s těmi šípy bylo, mi hlava nebere :o), klášter, kostýmy, bič boží, láska, spravedlnost, špína, režie, herci. Středověk ve své plné nahotě, děkuji. (viděno obi dva díly v celku) ()

john986

zas jednou prehnany ocekavani a nasledne totalni zklamani... posledni pulhodinu jsem se opravdu musel dokousavat dojet to do konce :( dej fakt spatnej, herecky vykony spatny, premyslim, jestli tam bylo neco dobryho... nejkrasnejsi byl ale vykon maskeru, jakym hl. aktery postarsili o 20 let...:) ()

Sakikura

Oproti Království nebeském trochu slabšího rázu, ale špatné to nebylo. Jen jsem se nemohla nepousmát nad tím, že mi bylo hned jasné jak film bude probíhat. SPOILER: Narodí se vyvolený, ten později někoho zachrání, bude slavný a pak se na scéně jako vždy objeví krásná ženská. Zbouchne jí, a protože nemohou být spolu kvůli společenským rozporům, pošlou ho do války, tam rovněž někomu zachrání život, vyhraje hafo těžkých bitev a vrátí se domů za dítětem a ženou. A pak jako vždy zemře v nějaké pitomé polní bitvě. Klasický historický film, ale provedení bylo dobré, hlavní herec pohledný a bitvy pěkně zachyceny takže ty tři hvězdičky rozhodně zaslouží. ()

Kozlowski8

Lásce mladého muže Arna a dívky Cecilie není dopřáno, aby byla naplněna. Příběh se totiž odehrává ve 12. století a v jejich postavení je mnoho aspektů, které jejich lásku zapovídají. A nejen to. Arn je poslán bojovat jako křižák do Palestiny a Cecilie je nucena strávit mnoho let v klášteře. Jaký osud bude mít jejich láska? Dá se říct - docela pěkná výpravná pohádka. Ale jen docela. Chyběl mi tam nápad, něco neokoukaného. Absence kreativity a také vcelku bezkrevné herecké výkony obou hlavních protagonistů jsou příčinou jen průměrného celkového výsledku. 55%. ()

Sgt.Tracnik

Bohužel jsem před filmem četl všechny tři knihy. Díky tomu se pro mě film stal téměř nekoukatelným. Zmizela politika, alespoň trochu hlubší pohled na Arnovu postavu, asi třicet bitev ve Svaté zemi, zůstal pouze milostný příběh. Ale jak píšu, jsem ovlivněn. ()

Saxos

Velmi hezky zpracovaný historický film se skutečností, že i seveřané bojovali v křižáckých válkách. Dobrý příběh, žádné filmové hvězdy, láska, závist, bitvy. Jako televizní film super, ale do kina ne. ()

Scaevola

Doufaje, že hodnotím verzi filmu, kterou jsem opravdu viděl, mohu říci, že rozmáchle epický snímek naplnil má očekávání. Zručná kamera podpořila velkolepost bitev bez zbytečné patetičnosti i nepatřičné krvavosti, uměřené herecké výkony podtrhly propracovanost scénáře a dějové zvraty a zkratky nebyly rozbity ani složitým sledování dvou dějových linek. Problém však tkvěl v tom, že příběh si po celou dobu udržoval jisté konstatní tempo, jsa podoben spíše historickému románu s důrazem na detaily a emoce postav, jako by autor předlohy držel příliš velké slovo i při tvorbě filmu. Přesto však nevím, zda se odhodlám do druhé, (zřejmě režisérem) přestříhané verze. ()

Franki69

Tenhle pokus o historický velkofilm nakonec své ambice nejspíš nenaplnil. Jestli je to tím, že jsme zhýčkaní jinými velkobitvami v brněních, které jsme už viděli, to nevím. Ale celé to působí tak nějak až komorně, televizně… Ale hlavně, rozhodně Arna nedoporučuji ke zhlédnutí v českém znění. Hlas Filipa Švarce, dabujícího hlavní postavu, zploští severský rytířský epos o základech švédského království, válkách s musulmany ve Svaté zemi o Jeruzalém a paralelní milostný příběh Arna a Cecílie na béčkovou produkci, u které se budete vrtět a kontrolovat statusy na facebooku. Je to škoda, příběh, v kterém jsou hrdinové jako z románů Waltera Scotta nebo Henryka Sienkiewicze si zasloužil víc velkoleposti. Běžně dostupná verze, kterou nabízí televize, v horších momentech připomíná šermířská vystoupení z venkovských poutí. I přesto ale bylo, z Bontonfilmem distribuované verze zřejmé, že Arn je rytířským filmem, jaký tu dlouho nebyl. Hodnocení ale nechávám poměrně nízké. Když film neuvidíte, váš život chudší nebude. Je tu 50 %. ()

cernymotyl

Láska, statečnost, čest a oddanost Bohu. Všechno už tu několikrát bylo. V severském podání mi tento příběh přišel jaksi lidštější a přesvědčivější. Herci i kostýmy výborné, bitvy menší, scénář občas trochu zaskřípe. Za shlédnutí ale tenhle film určitě stojí! ()

sponeck

Nadprůměrný historický film z období středověku, na kterém je vidět, že to není americká produkce. I s malým rozpočtem se dá udělat poutavý film. Některé pasáže jsou malinko zdlouhavé, ale když se nebojuje, je třeba nějak zaplnit čas. A ve středověku bych se ukousal nudou. Pro mě o něci lepší než Království nebeské, ale do TOP bych to nezařadil... ()

fikee

Obrazově Arn připomíná špičku z produkce HBO, dobrá kamera, vyjma davových scény slušná výprava (ty davové scény - rozuměj bitvy - nejsou špatné, ale přeci jsou z nich cítit omezené finance) a herci nejsou dřeva. Na první i druhý pohled chudší příbuzný Království nebeského, byť Království mělo zaručeně lepšího střihače. A tady se dostáváme k první slabině filmu a tou je jeho přílišná délka. Celý film je jaksi rozveklý a kratší stopáž by mu slušela mnohem víc. Druhou slabinou je až neskutečné množství dějových klišé (opravdu musí každý křižák ve Svaté zemi zachránit život nějakému vysoce postavenému arabovi a zpečetit tak přátelství jež překoná i teologický spor o pravosti boha ?), ale zde je na vině nejspíše předloha. Vydržel jsem to dokoukat a zhruba polovinu času jsem se bavil samotným filmem a druhou polovinu jeho (vícemeně roztomilými) nedostatky. Ve výsledku nic co by vás urazilo s občasným překvapením v podobě dobré scény či záběru. P.S.: Historických filmů s rytíři se netočí zas tolik, aby jste si mohli dovolit zrovna tento vynechat ;) ()

MariusDee

Cože to je za film? Koprodukční, švédský nebo dánský? Rozhodně, pokud se jedná o nejdražší film, jsou to velmi neuváženě vyhozené peníze. Jistě, z obchodního hlediska se investice mohou vrátit, ale kulturní přínos je žalostný. Tvůrci evidentně přepískli, jak ve scénáři, tak v kameře, režii, bojových sekvencích...herci působili příjemně, zajímavě, ale z úst se jim řinuly kopy...Nadto pár vykrádaček, třeba z Království nebeského nebo předbitevní scény ze Statečného srdce. Kamera a režie sází na osvědčené klišovité postupy, a kde nejsou schopni emočně nadchnout, pomáhají si kýčovitě romantickou hudbou..Bojové scény sestříhané tak, že jsem snad neviděl jediný záběr delší 3 vteřin..to se to pak dělají ty přehazovačky mečů, piruetičky a tanečky :) Historickou věrnost si netroufám hodnotit. Alespoň tedy ne tu skandinávskou. Události v Jeruzalémském království konce 12.století mne však zajímají. Dá se říci, že jejich příčiny i důsledky, stejně tak jako rámcové charaktery historických osobností, byly ve filmu přijatelně podány, i když s notnou měrou zjednodušení. Dezinformace spíše vyplývají z přeceńování některých hist. osobností a upozaďování skutečných hybatelů tehdejšího vývoje..a pak snad také na efekt hrané bojové scénáře, které neprojevovaly porozumění pro válečné umění 12. století a přetvořily si realitu po svém, bohužel špatném způsobu. Dvě hvězdy jsou pro film snad až moc dobré... ()

RoyBatty444

Za krásne stvárnenie Severskej prírody, verné dobové stvárnenie a nie až tak surový stredovek ako si všetci prajeme dávam tri hviezdy. Aj keď výkony hercov a scenár nevedeli vylúdiť z prekrásnych scenérií väčšie emócie. Ako už tu je spomenuté severský filmári vložili veľa zdrojov do natočenia tohto inak dosť subtílneho snímku. Na poriadny film o Templároch si ešte budeme musieť asi počkať. ()

chem.peace

JASNÝCH PĚT, NENI CO ŘEŠIT, KAM SE NA TO HRABOU AMERICKÝ HISTORICKÝ FILMY.100% LEPŠÍ, NEŽ KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ, KTERÉ SE VLASTNĚ ODEHRÁVÁ V TÉ SÁMÉ DOBĚ. OBROVSKÉ PŘEKVAPENÍ ZE SKANDINÁVIE...TĚŠIM SE NA DRUHÝ DÍL ()

Palizer

Celkom vydarený film, nie je to žiaden hollywoodsky trhák, ale celkom ma tento severanský snímok zaujal. (až na zopár nudných scén, inak v pohode) ()

DelMann2

Pěkné, líbivé. Hlavní hrdina obrovský sympaťák, dějově chytlavé a hlavně středověk (no a jsme doma :3). Nemám pomalu co vyčíst, možná na nějákou tu bitvu, která opravdu nevypadala "extra super" dobře a některá hluchá místa při přechodech, ale celkově, shrnuto a vynásobeno, velmi příjemná zábava. (Saladin velký týpek) ()

JimJam

Převést tři knihy (z nichž minimálně první díl je geniálním historickým románem) do jednoho filmu, aniž by film byl nesnesitelně zkratkovitý a nekompaktní, si zasluhuje samo o sobě uznání. Přestože příběh se dal odvyprávět mnohem působivěji, v rámci možností tvůrci obstáli. V titulních rolích potěšili pro mě neznámí Joakim Natterqvist a Sofia Helin stejně jako exbergmanovská hvězda Bibi Andersson. ()

miromir

Hezky a dobre remeslne zvladnuty hystoricky film jak po vyzualni, audio tak herecke strance, trochu mne mrzi ze se mensi rozpocet odrazil na velkoleposti bytev ale celkovy dojem pro mne urcite nadprumerny. ()