Arn

• Švédsko Arn - Tempelriddaren (více)

MyrnaAlec

Velkolepý epos, prý historicky věrohodný, s hlavním hrdinou - prazakladetelem Švédské říše. Stopáž je ovšem vražedná. Bojové scény se povedly. ()

helrohir

Príbeh majúci v sebe určitý potenciál, ktorý však pri porovnaní s podobnými hollywoodskymi produkciami (Kráľovstvo nebeské) stráca na pôsobnosti z obsahového aj vizuálneho hľadiska. Rozdiely v rozpočte sú patrné najmä pri výpravnejších a bojových scénach, ktoré pôsobia naozaj len skromne. Okrem toho má film aj pár technických nedostatkov. Mne osobne napríklad na filme vadil strih, ktorý permanentne strieda niekoľkominútové úseky z oboch dejových línií, čoho následkom film pôsobí nekompaktne a roztrieštene. Herci sú celkom obstojní, ale zas nie dokonalí. Samozrejme už ani európska koprodukcia sa nezaobíde bez skresľovania, respektíve upravovania histórie, čo je tiež na škodu. Celkovo hodnotím film ako zaujímavé rytiersko-romantické dobrodružstvo, avšak ako historický film ma viac menej sklamal. 60%. ()

Idealista

Nejprve jsem film hodnotil 2* jenže nedávno jsem ho viděl po druhé a musím svůj názor přehodnotit . Je pravdou že snímek je natahovaný ale podle mě není nudný . Je plný klišé ( ve všech křižákovinách se hlavní hrdina zblíží se Saladinem ) ale na to už jsem zvyklý . Filmaři zde dobře vědí jak co zabírat aby to vypadalo velkolepě i když na to neměli moc peněz ( bitva není zabíraná zvrchu proto že by na to museli mít více lidí atd. ) . Krásné věci jsou zde krásné , bolesti i radosti postav přecházejí na diváka jo dobrý ( hlavně doporučuji divačkám ). ()

Via

Dobrý film, leč opětovné shlédnutí asi nevidím v blízké době... Historické filmy mám ráda, rytířské řády mě zajímají... jen v tomto pojetí byl celkem odhadnutelný děj, podřízeno trošku vztahům, ale celkově jsem ráda, že jsem měla možnost to shlédnout - viva rytíři se ctí a vlastním rozumem ;) ()

benny159

Tento film ma príjemne prekvapil a splnil moje očakávania, keďže som čakal, že to bude troška o niečom inom ako všetky tie hollywoodske veľdiela. Bolo menej krvi, menej akcie, ale o to krajší a zaujímavejší príbeh, výborná atmosféra, prekvapujúca podmanivá hudba, dobrí herci. Nemám výhrady. ()

Phex

Takovýchto filmů není nikdy dost - cinkající kroužková zbroj, svištící čepele, vlající vlajky, dusot cválajících koní,...Arn bohužel je ale takový pohádkový a taky hrozně dlouhý (zase ty Cimrmanovské "pamatuješ to bylo tak..." - asi 4x). Knížku dle které to je natočené bych si s chutí přečetl. ()

Filousik

Film se mi z počátku poměrně dosti líbil. Říkal jsme si žádné velkolepé království nebeské, ale decentní film snad s povedeným závěrem. Bohužel ve chvíli, kdy jeden happy end přebíjel druhý a film končil třiceti minutovým statečným srdcem kvalita snímku jde prudce dolů. Tak tak tři. Přesto veřím, že trilogie dle které je film natočen musí býti zajímavá. ()

calculus

Joakim Nätterqvist, nebo jak se ten chlap jmenuje, zahrál výborně "jeptišku" i křižáckého harcovníka. Paráda. Vždy jsem chtěl vědět, jak by dopadl historický velkofilm bez toho, aby to celé stálo na nějakém provařeném ksichtu zaručujícím kasovní úspěch. S americkým filmem na to rovnou zapomeňme, tam jako křižáka klidně obsadí Orlando Blooma nebo podobnou katastrofu. Tak to vypadá, že dobré historické filmy budou pocházet ze severní Evropy. ()

Gortyna

Pro historika těžkotonážní slátanina s neuvěřitelným množstvím historických nesmyslů, které nemá cenu všechny rozepisovat (Saladin přepadený bandity, velmistr je za svého života nahrazen jiným, bičování jeptišek, nabídka funkce abatyše ženě, která nesložila slib atd. atd.) Slátanina - doufám - i pro ty, co nejsou historikové a mají rádi dobré filmy. Postava abatyše mixem velitele tábora z Pahorku a sestry z Kukaččího hnízda. Nahluchlý Arn - dialog jak z Cimrmana: Strýc: "Je jen jedno řešení." Arn: "Cože?" Strýc (hlasitěji): "Je jen jedno řešení". Pár sedláků, kteří se naučili před týdnem šermovat, poráží dánskou armádu. Bože, bože. ()

Rill

Jediné, co mi na filmu chybělo, byla epická masová bitva, kterou vždy u středověkých filmů očekávám. ()

Moorow

Švédský filmový projekt číslo jedna, na první pohled se může jevit jako napodobenina svého slavnějšího bratříčka ("Království nebeské"), ale není tomu tak, Arna hraje sice méně charismatický Joakim Nätterqvist, ale ve všem ostatním je švédský film o něco lepší. Uvěřitelnější zápletka, realističtější chování středověkých lidí, méně pohádkové kostýmy. Žádná moderní klišé a poselství, která tak často kazí historické filmy. Skandinávci nám podávají zdařilejší obraz středověkého světa, než Hollywood. Mrzí mě pouze krátká závěrečná bitva. Další film z trilogie má premiéru už na podzim a zřejmě se neukáže v našich kinech, ani obchodech a to mě mrzí nejvíce. Mám rád středověk a dobré filmy = 5*. ()

jjjerry

Tento film mě nadchnul, i když jsem měl občas problém s historickou "přesností". Bitva u Hatiny je popsaná hezky, ale trochu mně vadilo že to vypadalo jak kdyby bojovali jen křižáci, ale hlavní hrdina je křížák tak to chápu. Ale škoda těch vlajek, přišlo mě že každý druhý nesl vlajku-to prostě teoreticky při válce není možné. Jde o podobné téma jako Království nebeské, v obou jsou i některé stejné události popsané trochu odlišně. Je zajímavé jak oba filmy líčí Saladina jako "sympaťáka" to mě těší. Velmi zajímavý děj, skvělá výprava, skvělá podívaná ()

OsuDNR

Vcelku by som povedal ze dost slabučky odvar Kráľovstva nebeského. Dokonca ešte lepšie hodnotený..no nechápem, ale celkový dojem nič moc. ()

brasek

Na dobrodružný film som čakal viac dobrodružstva a žiadnu nudu. Pravda je však taká, že nezáživný dej je len mierne prešpikovaný dobrodružstvom a to je na môj vkus veľmi málo. Televízny charakter snímku mi vadil, vôbec zo snímku nedýcha rytierska doba. ()