Arn

• Švédsko Arn - Tempelriddaren (více)

KdG

Celkem zajímavý "historický" film o švédské minulosti, který natočili kupodivu Dánové, Finové, Norové a Němci. ;-)) Jinak chvílema to bylo trochu zdlouhavé, ale bitvy to celkem vynahrazují. Jo a mimochodem je tu jasně vidět jaky sou křestani šmejdi. ()

Zajija

Sem úžasně překvapen, že by mě tento dvouhodinový snímek mohl tak zaujmout jsem vůbec nečekal. Atmosférá výborná, bitvy jak mají být a příběh úžasný. Smekám u mě jasné čtyři hvězdy 85%. ()

andulasafarova

Mně se tyhle všechnoparty prostě nelíbí. Romantika je když... znáte borce všehovšudy pár hodin, stihnete otěhotnět a nechat se zavřít do kláštera, protože vaše sestra je svině. Jako přídavek hustoromantiky shledání s borcem, kterého za pár záběrů stejně kuchnou a, ach bože, stihne vám umřít v náručí. Válečný film je když... všichni zhebnou na záběrech huči kuči tanců a přežije jen hlavní hrdina, jen aby mohl umřít v náručí své milé. Drámo je když... vás buzerujou v klášteře. Dobrodružství je když... vám někdo řekne, že vaše víra je čupr a všechny vaše nepřátele vymrtví (ta samá víra hlásající toleranci a lásku) a vy jdete zkusit s mečem, jestli je toto tvrzení pravdivé. A ano, legendy z historie jsou většinou malinko na hlavu, stejně jako pohádky a ano, mohla bych na to přistoupit, ale mně se nechce. ()

Megynka

Film mě velice potěšil, rozhodně nenudil a byl zajímavý, do hlavního hrdiny se nedalo nezamilovat :) ovšem není to na plný počet, spíše tak něco mezi 3/4, chvilkami to na mě bylo trošku zdlouhavé. ()

Nufa

Dobrý strhující a napínavý příběh. Sice bych raději uvítal, kdyby bitvy trvaly o něco déle, ale i tak více než slušné. Je zkrátka vidět, že k dobrému filmu není potřeba kdovíjaké hvězdné obsazení. Dokonce i ta trocha romantiky mi k tomu tentokrát sedla. Trochu mě mrzí, že jsem něměl přeložené dialogy v cizích jazycích, ale i tak musím spíše chválit. Je to škoda, že filmů o templářích je tak málo, už jen díky jejich bohaté historii, ale tak snad se v budoucnu dočkáme dalších počinů. ()

PaRi

Nemůžu si pomoct u mne průměr. Prostě mě to nedostalo do doby. Nedá se srovnat s atmosférou, jakou dokázal dát středověku ve filmu František Vláčil. Tenhle film nesahá jeho Markétě Lazarové ani do pasu. I Údolí včel se mu může směle postavit. A to rozpočty obou jmenovaných filmů dohromady nedosáhly ani půle Arna! Ono v penězích to vždycky není. Vláčil velmi chtěl natočit ještě Přemysla Otakara II.. Nakonec to ale odmítl slovy: "To bych už nezvládl. Musel bych se dostat zpět o 700 let, jako u Markéty a to je o schizofrenii! Na to už nemám sílu." Asi takhle se dělá nejlepší evropský historický film všech dob. To není moje hodnocení, ale hodnocení odborníků. Já s ním ale zcela souhlasím. Nedivím se ani, že Švédská televize SVT stáhla svou podporu z projektu a to z důvodů nedostatku kvalitního materiálu a uspokojivých záběrů. Vidím to podobně i když se snaha tvůrcům rozhodně nedá upřít. ()

nmarca

Proč jsem tento film musela objevit náhodně při pátrání na Internetu po třetím dílu vynikajícho románu Jan Gouilloua v některém z mně srozumitelných jazyků? Proč nepřitáhl do českých kin s trailery měsíce dopředu, s reklamou na billboardech a s velkou slávou? Asi jsou naši distributoři slepí nebo hloupí, nevím. Základem kvality filmu je předloha, scénář - a ty zde jsou na velmi vysoké úrovni. K tomu herecké výkony jak neznámých herců (Joakim Nätterqvist jako titulní hrdina nesmírně přirozeně zvládne jak čistého, naivního mladíka, tak i ošlehaného vojáka oddaného svým povinnostem), tak i osvědčených hvězd ve vedlejších rolích (Stellan Skarsgård, Vincent Perez), slušný rozpočet, pečlivá režie - a je tu historický velkofilm "s duší", kterému hollywoodské vyprávěnky typu Království nebeské nesahají ani po paty. Snad se dočkáme druhého dílu! ()

DJ Kritik

Tak to je po dlhej dobe opäť výborný historický film. Filmu kraľuje príjemná atmosféra a 12 storočie je vcelku uveriteľne podané. Príjemná hudba podfarbujúca scény je dobre zvolená. Trochu mi vadilo, že niekedy sa tvorcovia nechali uniesť americkou verziou historických filmov a mierne dopĺňajú film citovým vydieraním. Ale to sa dá prepáčiť. Skutočne sa teším na pokračovanie. ()

Pharlap

Skvělé historické, epické dobrodružné drama, které mne rozhodně překvapilo dávkou akce a soubojů. I toho, jak se dá protivenství osudu a lásky podat jinak.. "po seversku" :-) ()

jafuska

průměrný film z dob křižácké výpravy, neznámí herci mohlo to být lepší, ale u historických filmů nejde očekávat nějakých lepších momentů ()

V.N.

Až moc mi tohle připomíná něco co už tu bylo, hlavní hrdina je až moc jeliman, hudba až moc nedotažená, forma a scénář je až moc televizní a všeho ostatního, je zde až moc málo. ()

mirkath1

Líbilo se mi to moc, je jen velká škoda, že neudělali z tohoto seriál. Bylo by to o dost zajímavější a lépe by vykreslili jednotlivé postavy, ale stejně to byla hnusná doba :) ()

Pitryx odpad!

Zpočátku to ještě šlo, ale jakmile se to zvrtlo v červenou knihovnu, začal jsem používat rychloposun. No, žádná škoda, jsou lepší filmy v podobném žánru. 201311230000/0000 ()

martinkaziki

Od Seveřanů bych čekala syrovější a reálnější zpracování, tohle byla místama až červená knihovna. Celkově koukatelné s pár výhradami týkajících se právě toho líbivějšího zpracování ( jeptiška ve 12 stol. s řasenkou a leskem na rty nebo to, že po 20 letech všichni vypadají úplně stejně) ()

PetrC.

I. díl 64 %, II. díl 79 % (hodnoceno v r. 2009). Ta sestříhaná verze (vysílala např. Nova Cinema 19. 9. 2014) je zvěrstvo. Jinak se to nazvat nedá. Administrátoři by pro sestříhanou verzi, která dva filmy zhustila do jednoho, měli založit samostatnou stránku. Je to úplně jiný film. Gradace nefunguje, logická návaznost na mnoha místech zcela chybí a vyznění je taktéž dost jiné. ()

hull

Ve filmu je příliš mnoho nedořešených událostí. Po filmu zbylo mnoho otázek. Ale hlavně viděl jsem už řadu hrdinských eposů a každý druhý byl zajímavější, fantastičtější a akčnější. Hlavní hrdina nebyl špatný, bohužel pro mě nesplňoval parametry hrdiny, tahouna, který se nenechává tahat osudem za nohu. ()