Arn

• Švédsko Arn - Tempelriddaren (více)

kluk z Na

Tak nakonec docela silnej příběh se spoustou šťavnatejch momentů, Arn je fakt dost dobrý dobrodrůžo srovnatelné se západními tituly, pošilhávající po pohádkových romancích o statečném rytíři, na kterejch jsme byli v čechách odkojeni. Nám tam akorát neprezentovali tolik násilí jak ve švédském spektátlu. ()

ddf76

Pekny epicky historicky film o lasce a zrade. Velmi dobra je i hudba. Skoda, ze to je jen prvni dil. Uz se tesim na druhy dil. P.S V tomto filmu si zahrali Stellan Skarsgard i jeho synove Gustaf, Bill a Valter. ()

Auteuil

Film dobrý. Bohužel někoho stále dokola baví ukazovat to samé (bitvy) a navíc ještě často vykrádat jiné filmy (Království nebeské). Zajímavé by konečně bylo vidět v podobné situaci normálního člověka a více se zaměřit na obyčejné věci, na každodenní život. Třeba uvnitř řádu, jeho kontroverze, muka celibátu a přísných regulí. Zkrátka - dospívání a rozkvět hrdiny doma se mi zdál mnohem vydařenější, než druhá část odehrávající se v Palestině. ()

Pidzey

Krásný,dojemný,ale smutný film.Švéďáci a ostatní ti ze severu..natočili něco jako Království nebeské střihnuté Tristanem a Isoldou a mě se to moc líbilo. Přes to že jsem ve filmu pochytil pár klišé a nesrozumitelností,jako celek je velmi dobrý..má sympatického hlavního hrdinu,jeden z nejkrásnějších soundtracků co jsem poslední dobou slyšel a na těch pár bitevních scén je radost pohledět. Jsem rád že se někdy dokopu podívat se taky někdy na filmy natočené někde jinde než v americe…protože tyhle filmy od neznámých tvůrců bývají mnohdy lepší než ty „značkové“..v tomto případě Arn poráží Království nebeské…a ať se na mně pan Scott nezlobý. ()

ypres.bass

Poněkud nepodařený pokus o natočení velkofilmu amerického střihu. Kdyby zůstali u toho co seveřani umí nejlíp, asi by to dopadlo líp. Nejvíce musím vytýkat občasné naprosté nelogičnosti. ()

Matli

Od Švédských tvůrců je to určitě veliké překvapení. 2 historické bitvy zase jinak natočené než je člověk zvyklej u vysokorozpočtovejch filmů. Ale určitě to nepůsobí nějak lacině, jen je to jiné. Moc filmů, kde se děj točí hlavně kolem templářů jsem neviděl, takže za to díky. Celkově na mě film působí trošku nudně, ale zároveň má spád. Líbilo se mi, že v průběhu celého filmu se střídavě mluvilo čtyřmi jazyky (švédština, latina, angličtina a arabština), to se jen tak nevidí. Určitě stojí za zkouknutí. 70% ()

Mlle

Pohádka o tom, jak Saladin potřeboval templářského rytíře k tomu, aby věděl, co dělat. Papež Urban II. vyslal do Jeruzaléma křižáky s politickým záměrem zamezit domácím rytířským šarvátkám. Kultura cti a msty měla za následek nekončící rodinné a rytířské boje po celé Evropě, což devastovalo jak pole feudálních pánů, vesnice a životy jejich poddaných, tak knížecí a církevní kasy křížem krážem Evropou. Úmysl se nezdařil, hněv si synové evropských rodin pryč z Evropy neodnesli, nýbrž rozšířili pole jeho působnosti i na "Svatou zemi". Tato "mírumilovná" křesťanská politika plná "milosrdenství" měla za následek mnoho zmařených životů a mimo jiné i první židovské pogromy. Jako Evropané bychom však měli mít tradici, na níž bychom měli být hrdi. Nemaje k tomu příliš čerstvých reálných podkladů, vytváříme pohádky, jako je ta o statečných a moudrých templářských rytířích. V daném filmovém pojetí jde o sentimentální epos s vůdčí romantickou linkou a předem strukturovanou šablonou, z níž se film neodchýlí ani na krok. Slovní zásoba i výrazové prostředky jsou omezené a prosté. Ve filmu se objeví můj oblíbený Stellan Skarsgard, zbylé herecké obsazení ve mě přílišné sympatie nevyvolává, Bibi Andersson v hlavní roli na mě nepůsobí dobře. Zpracování má ovšem i své světlé okamžiky a ne zcela nezdařilou snahu o celkové epické vyznění musím odměnit alespoň dvěma hvězdičkami. ()

merigieren

Myslím, že lidi prahnoucí po bitvách a krvi zažili velké zklamání. Proto asi jeden zdejší komentář zcela neobjektivně a nepravdivě popisuje děj a ještě si stěžuje na nelogičnosti jež sám vytvořil :-) Celkem zajímavě řešili vinu za vraždu, taky se mi líbilo osvobození kosa (malý černý pták..) a vlastně i debaty nad koránem. Ty dvě hodiny se na to dalo koukat a bylo to hezký, i když v okamžiku, kdy matka představená přikáže vyplatit 3 rány bičem tak bych je asi věnoval jí, protože neřekla komu :-) ()

PDcz

4**** body Zajímavé, celkem netradiční, když Švédové natáčí film o Jeruzalému. Ale proč ne. Škoda, že neměl film rozpočet na úrovní akčních amerických blbostí. [X] Minus 1* bod Pár věcí tam bylo.. od nestárnoucího kněze, krátkých sestřihů vlasových pokrývek, příliš dlouhých záběrů, aby se natáhl čas nebo posílila vjemová složka.. asi.. [X] Proč všichni šílí kvůli tomu městu v poušti? Boha jeho... ()

Darkslayer

Keď som prvýkrát videl tunajšie hodnotenie dosť ma to prekvapilo ..... televízny historický film s takýmito ohlasmi ? Som fanúšikom kvalitných historických filmov (škoda, že ich je tak málo) a prihliadajúc na tunajšie hodnotenie som od tochto filmu veľa očakával a som veľmi rád že ma vôbec nesklamal. Aj napriek jeho stopáži a menšej koncetrácii bojov som sa ani nachvíľku nenudil. Vďaka skvelej výprave (nádhejné scenérie), krásnej hudbe, sympatickým neokukaným a dobre hrajúcim hercom a reálnosťi spracovania vas film vtiahne a nepustí až do konca. Káždý si tu môže nájsť to svoje, či už ide o romantiku, akciu (pomenej) alebo čo-to z histórie . Napriek jeho nepopierateľným kvalitám mal film ešte ohromné rezervy, viac financí by ho posunulo ešte omnoho vyššie. Aj keď nemám nič važnejšie, čo by som mu vytkol, možno o trochu menej romantiky a viac akcie by prispelo k lepšej vyváženosti (ale to by som bol už veľký puntičkár :) ). Celkovo 90-95%. ()

DHDV

Kladné věci filmu jsou příběh, dobové kostými a velmi dobře propracovaný scénář a krásné záběry na přírodu. Co se týče soubojů sou komornější protože v boji se soustřeďuje kamera na jednotlivce než na masu lidí. Velký záporem filmu je jeho nudnost a utahanost. Ale to je ten severský styl… je to v podstatě nudné kvalitní drama se špetkou občasného boje… ()

drankeryth

Tento skandinavsky film bol okuzlujuci pre moje oci. Filmu nechyba dobrodruzstvo, pekne natocene bitky, ktore ma prekvapili a spravne rozvazovanie medziludskych vztahov medzi hlavnymi postavami filmu. Ani sa clovek nenazdal a tie dve hodinky hracieho casu vam ubehnu strasne rychlo. Som zvedavy, ake je druhe pokracovanie templarskeho rytiera Arna, ktore si urcite nenecham ujst pomedzi prsty:) ()

viktorka181

Jo, tohle šlo... Po pravdě to možná na celý čtyři hvězdy není, jenže hlavní představitel vypadá přesně tak, jak má vypadat sexy švéďák a já jsem na tu Skandinávii prostě hrozně moc ujetá... A taky, co si budem povídat, všechny ženský by rády věřily na takovouhle převelikánskou lásku, i když samozřejmě víme, že je to pěkná blbost. Takže u mě dobrý! ()

MickeyStuma

Překvapivě povedený snímek ze švédské provincie co se týče výroby. Výprava ryzího středověku tu sálá každým záběrem, temná hudba podtrhuje podstatu a podmanivost dramatizace příběhu a zrealizované bitvy až tají dech. Ale bohužel, i tady se vyskytuje jedno ale. A ne malé. Arn je původně dvoudílný snímek, takže by se dalo předpokládat, že se jedná o první díl. Avšak není. Dějově to tomu neodpovídá. Mnohé scény jsou nedotažené a jakoby nedovyprávěné. A bitvy, ať megalomanské, jsou hanebně krátké. Ve výsledku to takřka dává dojem, že tu nemusely být vůbec. Tohle všechno prozrazuje, že se jedná o brutálně nelogický sestřih. Zprzněné dílo údajně nejdražšího švédského projektu. Tohle se nemělo stát. ()

strikeman

Velmi sympatický snímek švédské produkce. Není tak pompézní, jako třeba Království nebeské zachycující stejné historické období, zato možná právě díky svému komornějšímu pojetí má duši a je prost patosu. Švédská filmová tvorba je v poslední době na vzestupu a také tento snímek je toho dokladem. 80% ()

brumbrum

Fajne spravene. Az na nabozenske rezijne trapasy ako ze abatysa spoveda a biskupovi zdeli spovedne tajomstvo. Alebo ze knaz dava rozhresenie "ja ti odpustam hriechy". To potom su tie 4* tak-tak, ze sa tak snazili ;-). Ale inak pekny film. ()

Rockerman

Velkofilm možná jen rozpočtem, jinak to byla spíš velká a dlouhá nuda. Dialogy na úrovni telenovely a ani ty bojové scény nebyly přesvědčivé. Chtěl jsem vidět Sofii Helin v její " předMostní" roli, ale jako Saga byla pak mnohem lepší. Seveřané by se měli vykašlat na historické filmy, které jim nejdou a zaměřit se na to, co umí nejlépe, temný, syrový krimitriler. ()