Arn

• Švédsko Arn - Tempelriddaren (více)

Spike86

Mně se to líbilo. Poutavé téma křížových výprav a neotřelé téma bojů severských klanů. Technicky i vizuálně je to dobré a nenudil jsem se ani chvilku. 75% ()

mentos.

Evropská produkce mě přesvědčili, že také umí natočit celkem normální film. I tak mě to bohužel zase tolik nebavilo. Více jak 3 hvězdy nedám. 50% [viděno 15.12.2012- TV] ()

zekon

Tak nijak velký trhák to není ani propadák, takový dívatelný průměr. Dobře nastudované Království nebeské jenže okatě kopírované scény :) ()

Pythonator

Tak Skandinávci neumí točit historické filmy jako Rusové. Nejdražší švédský film všech dob je toho jasným důkazem. Kde nic, tu Arn. Což o to, výpravné to je dostatečně, ale někdo zapomněl na něco jako tempo, velkolepost či cokoliv co by mě udrželo v pozornosti. Prostřihat to na půlku, tak je z toho dost dobrá předražená televizní inscenace. ()

demovka

Většinu času převládá pocit, že jde o romantický historický film pro ženy. Ale do příběhu o zamilované dvojici, která nemůže být spolu, se odehrává křižácká výprava a bitvy s ní spojené. Dál dochází k jednání a bitvě o švédské sjednocení. Takže zařazení vázne, romantický film nebo historické drama? Arn vyrůstá u mnichů, ale kromě vědění se učí i bojovat. Nezůstane v klášteře a vrací se zpátky k rodině. Potkává mladou Cecílii a zamilují se. Bohužel kvůli nepřátelství rodin v souvislosti s králem nemůžou být spolu. Na cestě je již jejich syn. Lidé a okolnosti s nimi zatočí. Cecílie musí do kláštera a díky matce představené přijde hned po porodu o dítě. Arn se musí připojit ke křižácké výpravě. Časem si ona vydobude dobrou pověst díky svojí laskavosti a on si získá tu svou díky svému správnému úsudku ohledně boje a míru a také díky zvláštnímu přátelství s nepřítelem z arabského světa. Setkají se po mnoha letech, kdy jejich syn je už dospělý, a rozhodnou se po tak dlouhém čekání být opět spolu. Bohužel jen do chvíle, kdy Arn pomůže vyhrát bitvu, která vede ke švédskému sjednocení. ()

Mejkby

Rytířský román po seversku? Jo, to můžu. Nebylo to nijak velkolepé, ale mělo to vše co je třeba. Láska, zrada, odloučení, sem tam akce. Jako z pera H.Sienkiewicze. A jinak ty křesťané/židé jsou vážně chudáci, celou svou historii bojují o kus nevzhledné pouště(Svatá Země), přitom na severu je tak krásně... ()

slavikzbojni

Takto by mal vyzerať romantický veľkofilm- a nie je to doják ako daktorí tvrdia. Tento film je o čistote ľudského citu, pošliapavaného "milosrdnou matkou" cirkvou. Koprodukčný film ARN – TEMPELRIDDAREN na podklade románu švédskeho spisovateľa Jana Gillou-a. . Film sa odohráva v druhej polovici 12. storočia, v období nesmutne známych križiackych ťažení..Prirodzené vzplanutie lásky medzi Arnom a Cecíliou, ktorá je prisľúbený daktorému z tlstých veľmožov Sverkerského konunga, je tvrdo likvisdované cirkvou a na Sverkeroch závislými rodičmi Cecílie. Typické cirkevné riešenie- Arn nech ide zahynúť záujmy cirkvi do Palestíny a Cecília sa dostane do rúk abatiši z rodu Sverkerov, ktorá sa na nej vŕši a ponižuje ju kde sa dá- až natoľko, že Cecílii odoberú novonarodeného syna- Hľa cirkevné milosrdenstvo. Kontrastom k cirkevnej krutosti jesultán Saladin, o ktorom je známe, že keď oslobodil Jeruzalem od križiakov, nikoho nezabili a nepopravili- na rozdiel od križiakov, ktorá keď dobyli Jeruzalem, krv tiekla potokom...Kamera, réžia a výprava sú na jedničku. Príbeh je romantický a nezakladá si na prísnej hodnovernosti. Píše príbej cirkvou a stredovekom potláčanej lásky..A koniec- ako to často v živote býva- je nie šťastný- teda nijaký hoollywoodsky happeňeňd .... ()

ronyyy

Poprvé jsem Arna viděla někdy v 7 letech s tátou a měla jsem z toho trauma na několik let... Takže dětem nedoporučuju, jinak je to dobrej film. ()

Molerat

Jediné mé výtky směřují k malému množství utkání a bitev na úkor líčení lásky dvou hlavních postav.Jinak si myslím,že království nebeské nedosahuje kvalit.Velkým plusem jsou rozhodně málo ,,otřískaní" herci, historická věrohodnost, prefektní soundtrack a není zde přítomen nádech amerického velkofilmu plného nepřekonatelného hrdinství atd.. ()

MaximGork

Zaujímavý film, aj keď u nás na DVD bol uvedený zostrih pôvodne 2 (!!!) filmov - toto asi spôsobilo isté chaotické scény v prvej polovici fimu. ()

Figuto

Pomalý, nudný začátek. Od rozdělení milenců trochu zajímavější. Pokec se Saladinem, bitva. Není co vyzdvihnout. Ono to má ještě pokračování... 5/10 ()

Michalee

Podle mě jeden z nejlepších historických filmů!!! Nádherně zpracováno, skvělí herci, krásná Sofia Helin, slušný děj... Velmi příjemné překvapení. Doporučuju shlédnout spíše spojenou verzi obou dílů, ta neni tak roztahaná, ale celkově velmi povedené. ()

Bajucha

popravdě se přiznám, že jsem ani nečekala,ž e mě tenhle film takle dostane...dějiny okolo templářů miluju a tohle bylo vskutku krásně natočené ;-). Sem tam mi to trochu připomínalo Robina Hooda, ale to spíš až v poslední části filmu. Orientální svět byl vytvořen tak, že jsem z herců měla opravdový respekt a dostalo mě i to, že umí držet slovo a když chtějí, tak znají i soucit, alespoń takt o na mě působilo a za to jsem byla ráda. Naprosto mě dostal scénář a fakt, že když se dva lidí milují, tak na sebe dovedou dvacet let čekat a dodržet to, co si kdysi slíbili...ted jen tajně doufat, že se to nestává jen v knížkách a filmech ;-) ()

Verdolin

Za ten konec musím dát jenom čtyři, na takový konce holt nejsem...jinak docela dobrý, bojový zcény sice většinou nic velkýho, ale znám i s horším zpracováním, takže čtyři to vystihujou celkově tak akorát :D ()

JerryPilsen

Výpravná pecka těžící jak z romantiky orientu tak z kouzla historie.Bitvy jako takové nejsou moc přehledné,zásadní je ovšem řečeno.svojí hodnotu to má,ale možná to mohlo být lepší ()

Meego82

Sice s menším rozpočtom a bez slávných mien (ak nepočítam Stellana) ale pripadalo mi to omnoho konzistentnejšie ako Kraľovstvo Nebeské ak by rejža mal rovnaký rozpočet ako Scott tak by toto možno bolo aj za 5 hviezdičiek ()

Imyourmather

vystříhat všechny milostné scény z Arnova života plus děj kolem jeho Cecílie a je to parádní akční režba ... škoda že to nenapadlo i režiséra ()