Arn

• Švédsko Arn - Tempelriddaren (více)

cpt.Lynch

Muselo to stát spoustu peněz (no nejdražší Švédský film). Vizuál, kostýmy, výprava, kulisy… to vše funguje na 100%. Selhává scénář, dramaturgie a casting. Celkově je to dlouhá nuda, hlavní hrdinové jsou vláčeni osudem a mě bylo celkem jedno, jak dopadnou. I proto že charisma hlavních postav je na bodě nula. Celkově jsou postavy zcela černobílé. Co je však zásadní – chybí zde jakékoliv silnější scény hodné zapamatování. U historických filmů to často bývá nějaká epická bitva. Arn na konci místo epické bitvy nabídne šarvátku v soutěsce, která je tak na úrovní kvalitnější české televizní pohádky. ()

BuryGol

Běž se vycpat Holowoode! Tomuhle říkám film s velkým F. Ačkoli mě historický snímky nikdy moc nebraly, u tohohle jsem zůstal celý dvě hodiny s pootevřenou pusou. V tom filmu je úplně všechno, jak vypsal Morholt. Hlavně oceňuju neznámost herců. Severští představitelé to zmákli parádně. Při představě, že by to byl americkej film a hlavní role by obstarali Brad Pitt a Nicole Kidman mi vstávají vlasy na hlavě! Navíc se bojim, jak by si popletli historii, ne-li země. Známe Amíky. Hodnotím 5*, protože podobně dobrej film už jsem nějakou dobu neviděl. A pokud má bejt druhej díl, tak se už teď těším. ()

obivan568

O filmech z Evropy (kromě Francie a Anglie) mám předsudky. Bohužel s tímto jsem nastupoval i k Arnovi... a všechno se potvrdilo. Mizernej scénář, herci byli sebráni na ulici, a to, co měl bejt největší trhák tohoto filmu - bitvy - jsou krátký, nudný a strašně nepřehledný (zejména ta první). Tvůrci sázeli i na emoce, ty tam ale kvůli mizerným hercům a dialogům nejsou. ... Doladit režii, vybrat jiný herce a začít znovu. - 40% ()

manonfire

Sever má takové filmy točit po svém. Když už mám pomalu glejt na syrovosurové filmy, nejednou i s určitou hloubkou, proč točit absolutně neoriginální limonádu bez jediného překvapivého momentu, a s hudbou tak sladkobolnou, že to bylo místy na přesdržku. Švédsko se prostě rozhodlo vycucat si Hrdinu z prstu. Oč mám skandinávce raději, o to musím být přísnější. Namísto drsného příběhu prozářeného všeobecně nepopiratelným Templářským a Křižáckým charizmatem, vznikla trochu drsnější pohádka se silným akcentem na povrchní romantiku. 40% ()

ArdathBay

Romantika středověku v rytířské kroužkové zbroji v balení Petera Flintha. Arn připomene Království nebeské. Bitvy nejsou tak monumentální jako v podání Scottově, ale když Vám v bitevní řeži za Vaši hlavou zní gregoriánské chorály... to je pane pocit. Arn je jako pravá kniha o rytířích - Ivanhoe od sira Scotta ( pro neznalé Waltera ). Vizuální stránka filmu je absolutně skvělá. Od absolutoria odradí pouze několik drobných vad. Už se těším na pokračování. ()

ZkuKol

Příjmená rytířská romance švédské produkce. Scénář je klasické historické dobrodružství s prvky pohádky, náboženství a soubojů. Herci vědí v čem hrají, nikdo to nefláká, ale ani si nikdo nehraje na Hamleta. Kamera je poctivá, ale občas stereotypní (ikdyž obraz nájezdu do bitvy je sakra povedený). Hudba lehce nenápadná, produkce řemeslná, ale fondy byly omezené. Flinth se snaží, co může, film vypadá navíc, než stál, ale nápady moc nejsou a tak máte pořád pocit, že takových příběhů jste v dětství viděli a četli spousty (alspoň já jo:-). Tempo není vraždné, naturalismus se drží v pevných kolejích a logika zůstává zachována, takový film co neublíží, ale ani moc nezahřeje. Arn měl komplikované dětství, ještě víc komplikované dospívání, ale co to bylo oproti dospělosti ve svaté zemi, ale on to přežije, získá slávu i lásku, že... 60% ()

BMAJTZ

Slibný začátek mě vyloženě navnadil, ale zbytek filmu jsem čekal na něco, co až do konce nepřišlo. Celou dobu jsem očekával, že to bude historické akční drama a vyklubalo se z toho romantické něco. Nejsem zklamaný protože i tak to bylo poutavé, ale kdybych od začátku nebyl navnazen na něco jiného byl bych asi radši. Přeci jenom od filmu který má v názvu Templářský rytíř očekáváte trochu té akce. Apropo z historického hlediska asi vůbec nechápu to náboženské dogma pokud to má teda aspoň z části reálný základ. ()

Maynard.

Klasický 4 hvězdičky, to vlastně bylo jasný hned od prvních scén... Není to špatný, ale k dokonalosti prostě něco schází. Příběh o týpkovi, kterej nejprve poznal Svět díky Křižáckým výpravám, pak si hodil tykačku se Saladinem no a nakonec si jen tak sjedntil Švédsko. Prostě taková ta klasika. JE vidět, že oproti emerickejm filmům, do tohodle nejsou nacpaný tuny a tuny zlaťáků. Nejvíc je to vidět při hromadnejch scénách a při bitkách. ALe to je takovej standard. Takže jestli sis myslel, že Švédsko sjednitil jeden z trojice - Larson, Erikson nebo Klakson, tak se mejlíš, byl to pouhopouhý ARNošt :o) ()

medlo

Keďže som fanúšikom historických filmov, nemôžem inak, ako dať štyri hviezdičky. Bolo tam zopár nudných a natiahnutých častí, ktoré by sa dali vystrihnúť. Príbeh však bol zaujímavý, dá sa povedať že troška klišovitý, ale pekne podaný. No najviac ma zaujali dobové kostými, pri ktorých som mal pocit, akoby boli prenesené časom. ()

SkyLukey

Další pěkný příklad rozdílu americké a evropské produkce. Nepopírám možnou podobnost Království nebezké, které bylo zajisté hvězdně obsazeno, ale i přes to se Arn líbil o něco víc. Arn jako film na mě působil odlehčeněji a sympatičtěji, než li Království nebezké. Arn se ovšem v některých pasážím strašně moc vleče, což filmu jako je tento moc neprospělo. První půlka filmu měla pár pasáží, při kterých jse se rozvláčně nudil. Co se filmu nedá nevzít je fakt, že lepší filmové dobové kostýmy jsem dosud neviděl. Boje realistické a výběr herců dobrý, přestože jsem neviděl žádné namaskované chlapce od pláže ani žádné blondýnky se čtyřkama. ()

Cracker

Opäť som sa asi moc tešil na krvavé templárske jatka... Je to pojaté z uhla aký mi nieje sympatický pretože takých filmov o vykecávaní sa je už mnoho... Nesedeli mi všetky tie záporné postavy, ktorých tam bolo obrovské množstvo a paradox je že Saladin ktorý mal byť najstrašidelnejší bla, bla, bla bol jediný rozumný a schopný myslieť :) ()

Jane18CZ

Shlédnutá plná verze. Film si mě získal, doslova mě pohltil a když skončil, bylo mi to líto, chtěla bych víc. Film jsem viděla na etapy, ne celý v kuse, ale to vůbec nevadilo, vždy mě to vtáhlo do děje hned v první minutě :-) 5* ()

Jaccobos

Sám nevím, jak to zhodnotit, protože mezi skvělými scénami byly prvoplánově primitivní to ve mě vytvářelo určitou "kognitivní disonanci" xD ()

Chmur

Podle mě celkem slabá záležitost. Že je příběh jednoduchý by mi snad ani nevadilo, kdyby to režisér vykompenzoval něčím dramatickým nebo aspoň lépe pojatými akčními scénami. Ty byly vzrušující asi jako instantní kafe. Postavy postrádaly charisma, vše působilo lacině. Rozhodně zklamání! ()

bruceman7

Milostný příběh ze středověku, s pozadím křížových výprav. Nejdřív se to jevilo jako dobrý průměr, nakonec z toho ale bylo něco víc. Trochu víc syrovosti (surovosti), což by na znázornění středověku pasovalo více (např. ve stylu Braveheart či GoT), mohlo bylo by to být ještě solidnější. Co bych vytknul, bylo tak nějak nejasně zařízené stárnutí postav. Avšak - žánrově bylo cíleno spíš na romantické drama, než na historický film, takže se to dá chapat. Nemůžu však skutečně řici, že by mě místní historiecké reálie nezajímaly! 7/10 ()

LEATHERFAC

Očekával jsem dobrodružství, drsné severské bitvy, náboženský fanatismus a krev. Dostal jsem uslintanou romantiku, nevýraznou hlavní postavu bez sympatií, co vypadá i po třicítce aka údajně nejlepší bojovník jako fousaté děcko, náboženské křesťanské plky, jednu pětiminutovou trapnou bitvu a dvouhodinovou sáhodlouhou nudu s televizním vizuálem. Nejdražší švédský film? No potěž... Pusťte si raději seriál Templáři, nebo jakýkoliv díl GOT a dostanete 100x lepší zábavu než nejdražší švédský historický velkofilm. O dílu s templáři ze seriálu Robin Hood z 80. let ani nemluvě - to mělo mnohem lepší atmosféru a templáři působili jako chlapi a válečníci. Tady vůbec. Poněkud trpká vizitka... ()

Peiper2

Parádní filmeček, který je mi svým námětem velmi blízký, protože o templáře a náboženství se hodně zajímám. Trochu jsem se bál, jak to celé dopadne a tak mě velmi těší, že se mé obavy nenaplnily. Místy je malinko znát nižší rozpočet (zejména u scén ze Svaté země) - přece jen se jedná o evropský film - ale výborné herecké výkony a dobrý příběh to vyvažují. Neubránil jsem se srovnání s Královstvím nebeským a musím říci, že tento film je o dost lepší - zejména hlavní hrdina je mnohem sympatičtější než Orlando Bloom (o herecké stránce vůbec nemluvim), také milostná linie je uvěřitelnějí a v neposlední řadě také historické souvislosti více odpovídají skutečnosti (s tou závěrečnou bitvou je to pravděpodobně tak, jak píše Morholt, ale jistý si také nejsem) . Jsem hodně zvědav na pokračování, které by se mělo již brzy objevit, protože film má otevřený konec. Při hodnocení jsem hodně váhal mezi 4 a 5*, ale nakonec vzhledem k tomu, že filmů pojednávajích o této době je jako šafránu, tak se tentokrát přikloním k vyššímu hodnocení. ()

Teg

Jenom velmi málo chybí k dokonalosti tohohle nedoceněného snímku. Vše je tak dokonale zvládnuto, že musím dát plný počet, ale přesto se nemůžu ubránit pocitu, že tomu něco chybí. Každopádně film jaký se v Evropě nenatočil už spoustu let. Megavýpravné hrdinské romantické drama s náboženskými prvky, díky Bohu za to. ()

Aslan

Arn, ako film ma celkom milo prekvapil, už len tým že bol vyrobený v čisto Severskej réžii. Myšlienkovo veľmi dobre vybudovaný príbeh, s vykreslením hlavných postáva ich charakterov je tiež na úrovni. Tento film odzrkadľuje boj človek z ranami osudu, čo určite povzbudí všetkých ktorý si ho pozrú. Ps: Až na tu sadistickú mnišku a s korumpovaného biskupa, to fakt nemusím ()