Arn

• Švédsko Arn - Tempelriddaren (více)

farmnf

Tento film je dostatečně dobrodružný, dostatečně romantický, dostatečně historický přesný, dostatečně dobře zahraný, má exkluzivní exteriéry a dostatečně slušnou kameru. Není to veledílo ale asi vás pobaví. ()

filmmovier

Vynikající podívaná, téměř pětihvězdičková záležitost, kterou jsem si fakt užil. Arn je překvapení. Herci jsou výborní, exteriéry úžasné, postavy nesmírně sympatické a skvěle napsané a ta milostná linka mě překvapivě bavila možná o něco víc, než ta dobyvačná. Obě linky jsou fakt super, je to nesmírně dobře natočené a opravdu kvalitní. Výtečná dobrodružná podívaná, se strhujícím příběhem, který nenabízí ani jedinou chvíli nudy a z templářských filmů je pravděpodobně tím nejlepším. Opravdový klenot, který je poctivý, štědrý rozpočet je na něm vidět a kvalitou předčí kde co. Sofia Helin je skvělá a linka z kláštera super. 87%. ()

ecceHOMMO

Na to, že ide o škandinávsky film je to historický film mimoriadnej kvality, ktorý strčí do vrecka mnohé hollywoodske....rozhodne príjemné pozeranie...***/**** ()

valdstein0

Severský pokus o hollywoodskou limonádu ve stylu Robina Hooda s Kevinem Costnerem. Zpracováním a hereckými výkony (zvláště hlavního hrdiny) to připomíná spíš dokumentární rekonstrukci od BBC. Děj se nejen strašně vleče, ale je zároveň velmi předvídatelný, takže udržet pozornost po celé dvě hodiny je skoro nadlidský výkon. Inovativní byl film v tom, že hrdinova milá nebyla moc hezká, ale to jako plus nepočítám :-) ()

Mirokukii

Království nebeské po Švédsku-ne to není výtka. Výpravný historický velkofilm s romantikou jako hrom, krásnými kostými a s nádechem té správné atmosféry. Styl vypravění skvěle splnil svůj účel a nedovolil mi odtrhnout oči, což však lehce kazila přílišná rozvleklost. Patřičný drajf potom postrádaly hlavně bojové scény. ()

Ryuuhei

Obával jsem se Švédské produkce, ale bylo vidět, že se tvůrci opravdu snažili a téměř s lehkostí dosáhli výsledků zažité západní produkce. Film je jinak sám osobně ideální k vypnutí a prostě jen ke koukání, jelikož jeho děj je jednoduchý, není nad čím dlouho přemýšlet. I přes rozvláčné tempo rychle odsýpá. Zasazení se mi líbí, prostě období křížové výpravy a náhled na templáře trochu jiným okem. Zpracování v pohodě, i souboje armád vypadaly docela k světu. 65% ()

KitFisto

Nevěřil bych, že něco takového může vzniknout v produkci těchto severních zemí. Konečně žádná Amerika, ale Evropa. Historický film pojednává o templářském rytíři a o templářích jako takových.Film se odvíjí dvěmi směry. Zatímco Arn bojuje ve Svaté zemi, na severu panují boje o severskou korunu. Zajímavý je potom střet křesťanství a koránu. Film zaujme jak dobrými boji, kostýmy a taký skvělými sceneriemi. Vizuálně skvělé. -1* mohlo být vystříhaných takových 30min a mohlo být více děje zasazeno do Středního východu a Jeruzaléma. ()

Iwory_

I když jsem si myslel že snímek nebude nic moc nakonec mě zaujal a parádně sem si dobrodruštví užil se skvělou zápletkou a dokonalým koncem. ()

VasaX

Velmi povedený a pěkný historický film. Než se začne něco pořádného dít, počkáme si celou polovinu filmu. Ale to moc nevadí, protože i ta první polovina není nudnější jak druhá. Příjemné obsazení, dobré herecké výkony, povedená výprava, kamera na svém místě a scénář a příběh, byť trochu méně originální, ale co bychom chtěli v rámci tohoto žánru, je vcelku dobrý. Takže ve výsledku, i přes nějaké drobnější chybičky, tu máme dobrou podívanou, hodnou čtyř hvězdiček. Ale ani o chlup víc. ()

polydor

Evropský , historický , má atmosféru , má výbornou výpravu , výborný děj. Bylo fajn po dlouhé době vidět historický film ,který se nesnaží být pouze zábavný ()

skretik

Hm, také trocfha silnejšie 2... celý film bol perfektne rozbehnutý, super herecké výkony, krásna hudba... a milujem retrospektívu. No a potom prišla "prítomnosť" (alias budúcnosť od prvotného bodu celého filmu) a celá 2. 1/2 ich životov bola zhrnutá do polhodinky. Na to, ako rozpitvávali detstvo a šli do najmenších podrobností, tak toto bolo strašne odfláknuté a koniec !SPOILER! - radšej mohol zomrieť :D. ()

Natabar

Velice dobře koukatelná podívaná. Severský šmrnc nezasažený hollywoodským balastem. Akorát by ve filmu nesoucí název "Arn - templář" mělo být trochu víc z toho templářského období jeho života. ()

zdenny

Severská kinematografie mě nenaplňuje, co se týče středověkých válečných filmů. Mým jediným důvodem pro zhlédnutí bylo pátrání ve filmografii Sofie Helin (představitelky policistky Sagy Noren ze seriálu „Most“, která se tímto stala pro mě populární). A tak jsem narazil na „Arn“, jehož hodnocení pro mě bylo lákadlem. ()

blackJag

Jsem trochu zmaten. Film Arn (z podtitulkem "Templář", jak je ostatně vidět na přiloženém plakátu), distribuovaný u nás na dvd firmou Bonton, má uvedenou stopáž 128 minut a evidentně obsahuje celý příběh, od předání malého Arna do kláštera, jeho bojovou průpravu, zakázanou lásku, vyhnanství ve Svaté zemi, návrat domů a položení základů Švédského království. Že by filmy Arn - Tempelriddaren (2007) a Arn - Riket vid vägens slut (2008) v jedné sestříhané verzi? Film, který je u nás oficiálně distribuovaný, a který jsem viděl, známky sestříhaného materiálu disponuje... ale mohu se plést a scénář je tápavý od prvopůvodu. Buď jak buď, evropané se docela snažili. Snímek má hodně styčných bodů se Scottovým Královstvím nebeským (i na poletování sněhových vloček dojde) a byť na něj nemá, úplnou ostudu také nedělá. Při tak dobré výpravě (a slušné kameře) bylo v každém případě škoda, že válečných scén je poskrovnu a jsou nepatřičně krátké (také Arnova schopnost zacházení mečem v obou rukách rovnocenně plýtvavě nevyužitá). V podobné situaci se okolní dějová vata hůř zdolává a řekněte sami, když už byl kompars navlečený v kostýmech, proč těch scén nenatočit víc? Ke cti filmu neslouží ani úplná ignorace stárnutí hlavních postav a to se tu bavíme o prodlevě nějakých 20 let. Naopak překvapí účast Stellana Skarsgårda, ikdyž hádám, že vzhledem ke svým kořenům to moc neřešil a rád svou hollywoodskou pouť proložil "domácím" produktem :-) 60% ()

KarKulA

Hrdinství, láska, válka, boj s vlastním údělem .......... prostě všechno, co do správného středověkého dobrodružného příběhu patří. Většina děje prvního ze dvou filmů o Arnovi se odehrává v období před jeho nedobrovolnou cestou do svaté země, a je spíše výpravnější a pomalejší. Ve filmu je ne mnoho, ale zato kvalitních bojových scén a "obrazů" (zejména ty jezdecké jsou výborné). Velkolepé bitvy díky omezenému rozpočtu (i když na evrospké poměry velkému) tady nenajdete - nicméně na tom tendle film určitě nestojí. Nutno dodat, že představitel hlavní role se pro ni doslova narodil. ()

Myrreczech

Rozhodně jeden z těch lepších historicko-válečných snímků. Děj je naprosto jednoduchý, přitom dost silný na to, aby zabavil po celých 150 minut. Hlavní hrdina se mi velice líbil, jak obsazením, tak výkonem, zbytek castingu se také povedl na výbornou. Jen jsem prostě postrádal nějakou tu epicky nezapomenutelnou scénu, která by podle mě ve filmu tohoto formátu neměla chybět. A konec mě bohužel také nezasáhl tak, jak asi režisér zamýšlel. Ale jinak Arn stojí určitě za vidění. ()

klima777

Trochu opelichaný, vlastně úsměvný bijáček. Šaršounem ťal, krvavé srdce do klenby nebes vytesal. Asi tak... Síla severských kinematografií evidentně tkví v něčem naprosto a zcela jiném... (1,5*) ()