Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

JARDAHONDA

Drama Fighter vypráví skutečný příběh boxera Mickeho Wara (Mark Wahlberg) a jeho neuvěřitelný vzestup ke slávě. Drama o úsilí, lásce a hrdosti protkané vytříbeným humorem bylo oceněno dvěma Zlatými glóby a je právem považováno za jeden z nejvydařenějších snímků roku. ()

kozakon1

"Head, body, head, body" ! Bale je herecký bůh a scény z ringu jsou bezchybné a naprosto shodné se skutečnými zápasy Mickyho Warda. Plný počet. ()

sajnym

Průměrný životopisný snímek o rodiném zázemí kde se vše točilo kolem boxu a drog. Podobných filmů bylo již natočeno nespočet a tento počin nevytáhlo z průměrnosti ani velice dobré herecké obsazení hlavních rolí. ()

billcarson

Incredible Bale a jeho křepčící 50 kg feťácký duch v biografii o Mickym Wardovi. No a zbytek to je nepodstatné, Bale se musí zažít. ()

BallsCutter

Pro mě byla hlavní role Mark Wahlberg a Christian bale vedlejší. Wahlberg hraje skromnýho kluka, kterej má problémy se sám vyjadřovat a rozhodovat, protože jeho debilní matka neustále protěžuje feťáckýho bratříčka (mimochodem tyhle role Baleovi neuvěřitelně sednou) a pořád mu kecá do života a myslí si, že Mark sám nic neudělá bez svýho stínu velkýho bráchy. Ta matka mě srala od začátku a Bale mě sral taky - ale to byl pravděpodobně záměr a povedl se. Palec nahoru. Wahlberg výborně boxuje a scény kde vystupuje jsou po všech stránkách vynikající. Dává tady tu vizáž tvrďáka s jemnym obličejíčkem. Scénář byl dobrej, prostředí a atmosféra upršená depresivní. Kamera byla vynikající ne příliš kontrastní spíš pochmurný šedý barvy - což se k tomuhle typu filmů hodí. Ten film má prostě říz! Dodatek 8.12.2011 - Až ted jsem se podíval na youtube na skutečný zápasy Micky Warda a film je ještě geniálnější v tom, že i ty zápasy jsou podle skutečnosti!!! Tak tohle je jeden z největších dodatečnejch zážitků ever. Famózní!!! ()

alexcz78

Průměrné boxerské drama. Takový z toho filmu mám pocit. Tady se veškerá pozornost strhla na Dicka, kterého zahrál Bale famozně a oskara si zaslouží. Rodinka, kterou si asi každý přeje - mamka odbornice a ty sestřičky, to je pecka. Ale emoce v ringu nebyly. Aspoň já žádný necítil. Takže pro mě spíš film o tom, co s člověka udělá crack. ()

Henkyi

Filmy o boxu jsou vždy srovnávány s kultovními snímky této tématiky. Laťka je dána vysoko, ale čas od času se objeví snímek, který laťku třebaže nepřekoná, nicméně umí se jí alespoň dotkout, rozvlnit jí. Fighter je rozhodně film, kterému se to podařilo. Vynikající Bale, který si za tuto roli doma zaslouženě oprašuje soušku Oscara. Kamera, střih, hudba to všecno se krásně spojuje a nenechává diváka "vychladnout". Ti, kteří čekají film pouze o boxu budou možná zklamaní. Především se zde rozvíjí příběh mimo provazy a divák si pomalu uvědomuje, že poselství filmu není o smrtícíím levém háku, nýbž o cestě nalézt sám sebe a lidi, které člověk kolem sebe potřebuje. Box je v příběhu spíše kořením. ()

Novik

Takhle jsme si udělali filmovou noc a každý si vybral aspoň 1 film. Já si vybral tohle s domněním že to bude výborné. No .. výborné to nebylo ale bylo to velmi dobré. Největším kladem tohoto filmu je jednoznačně Christian Bale, ten chlap má neskutečný talent a je schopný pro roli udělat cokoliv ( např. zhubnout o 20 kg ), Oscar byl jasný. Příběh mi připomínal směs Rockyho a Milion Dollar Baby, příběh o rodině nebylo špatné ale mohlo se z toho vytřískat více. A finále bylo příliš .. no, ne odfláknuté ( ano, přiznám se chvíly jsem Wahlbergovi fandil ), zápas byl solidní ale mohlo to být ještě více dramatičtější. Ale jo, líbilo se mi to, nenudil jsem se ani náhodou. :) ()

Calvus77

Spíše sociální než sportovní drama. Mě to moc nesedlo, neboť jsem fakt nesnášel tu jejich rodinu (tudíž to velmi dobře zahráli??), ale Bale jako troska byl výborný. ()

svechy

Famózní Christian Bale! Ale to je asi tak vše. Tento film prolétne kolem, aniž se vás větší měrou dotkne( až na Balea). Když pominete jeho skvělý výkon, za který si oscara právem zaslouží, vidíte jen ostatní postavy bez osobnosti a prázdný děj. Marka Wahlberga, který hraje absolutního tupce, co si nechá do všeho kecat a jeho slepičí rodinu, která vás během celého filmu akorát otravuje a vy jen čekáte, jestli jim někdo konečně zavře zobák. A boj za rodinu a vlastní hrdost, jak se píše v obsahu, hledáte ve filmu jen těžko. ()

MichioHi

Deset nominací? Divila bych se už jen za jednu. Sociální drama o crackovém feťákovi a o prapodivné rodině, která to nemá zcela uspořádané. Nesympatičtí herci, o boxu a hudbě raději nemluvím. Promarněné dvě hodiny... ()

rhodos

Typický americký film z boxerského prostředí o cestě za úspěchem, který mne ale moc nenadchl, i když jsem se na něj po přečtení dosti kladných recenzí těšila. Tomuto filmu ze sportovního prostředí, který je ale spíše rodinným dramatem dodávají body perfektní herecké výkony všech představitelů v čele s famozním Christianem "Batmanem" Balem, ale i Mark Wahlberg byl snadno uvěřitelný, ale i ženské představitelky (Amy Adams a pro mne do této doby neznámá Melissa Leo) byly věrohodné. ()

Awesomer

Wahlberg je sympaťák, film je proloženej skvělou rockovou hudbou, ale jinak je ten film takový plácání na předměstí. Bylo to slabé, čekal jsem mnohem víc.... ()

insky

Rodinná dráma typu Wrestler, Warrior, ktorá má z časti dosť čitateľný scenár, film nesklame, ale zase ani neohúri. Kvalitu filmu posúva do vyššej úrovne Christian Bale. Mark Wahlberg musel na sebe poriadne zapracovať pre túto rolu. ()

silencewater

No uprime jedine co mi po cely cas sledovani vyvstavalo na mysli- ti americani jsou ale blbci. Ucel splnil prostredky a nakonec to prece dobre dopadlo... jediny klad filmu je ze Wahlberg je tak roztomilej a Bale umi hrat. ()

ronin zabak

Velice povedený snímek od kterého jsem ani tolik nečekal . Skvělý výkon Christiana Balea a Marka Wahlberga , nedokázal jsem si M. Wahlberga představit jako boxera ,ale role mu náramě sedla jen škoda že soubojů bylo docela málo a niak zvlášť mě nepřekvapily i přesto 4 hvězdy ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale