Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

TadeaSkilla

Vůbec nechápu tak vysoké hodnocení, v půlce filmu (stejně tak jako 15 minut před koncem) jsem si řikal, že už by mohlo přijít TO kvůli čemu ten film má tak vysoký hodnocení. Nepřišlo. Je to fakt suchý, bez akce, bez překvapení... ()

jiri88

Ujetá, profetlá, mnohočetná rodina, vyfetlej a ztroskotanej brácha plus sexy přítelkyně od rány, ideální okruh nejbližších. A mezi tím působí Mark Wahlberg jako trochu uťáplý štěně, co potřebuje nakopat p*del, aby mohl sám začít kousat. V podstatě námět alá Rocky a tisíc dalších sportovních filmů, který je ale okořeněný právě tou šílenou směsicí lidí, kteří ovlivňují život hlavního hrdiny. Bale hraje extratřídu a výkony ostatních nijak nezaostávají. Já myslím, že to funguje. ()

L_Into

Bale hraje na krev (jako ostatně vždycky), ale žádné velké emoce to ve mně nevzbudilo. V porovnání s Warriorem, který je tematicky blízko, je Fighter průměrný, dovolila bych si říct i trochu nudný, film. ()

Regeindy

Sirové drama s výborným Balem, který konečně dostal roli ve které mohl vyniknou jeho talent. Bohužel i přes dokonalé zobrazení zázemí dvou bratrů (nebo možná právě proto) nemůžu říct, že bych se na to chtěl někdy podívat znovu. ()

zmirix

Christian Bale úžasně ztvárnil narkomana asi nejlíp co jsem kdy viděl.Jinak je ale pravda,že bez něj by to byl naprosto průměrný film na provařené téma. ()

Widlicka4

Povinný film pro všechny, kteří si myslí, že jejich rodina je divná :) Spíš než do kategorie sportovního životopisného dramatu bych zařadil do kolonky psychologického sociálního dramatu, protože většina lidí by asi dávno utekla na druhý konec Ameriky, jen aby vypadla z toho opravdu strašidelného prostředí sociální spodiny amerického maloměsta. Jenom Mark Wahlberg ne, holt bráška je bráška... Sympatický film, nicméně po pravdě, nepřinášející nic nového. Shlédnout jednou určitě ano, dvakrát nevím nevím. Aspoň že Christian Bale se konečně dostal do první herecké ligy. ()

papez12

Christian Bale je najlepší herec súčasnosti o tom niet pochýb. Mark Wahlberg naopak v tomto filme mna osobne neoslnil a myslim ze keby bol na jeho mieste iny herec, filmu by to neuskodilo. ()

sedlis

I kdyz se mi zda, ze je posledni dobou nejak preWahlbergovano, nachazim v jeho tvorbe obcas slusny kousek tak jako v tomto pripade. Krome perfektni hudby a vykonu slachoviteho Balea ma film zajimavy spad a sympaticky dej. Ja se tedy slusne bavil. ()

miskahryzka

Fenomenálny Christian Bale!!! Klaniam sa jeho výkonu. Myslela som, že vo filme Americké psycho nastavil latku sám sebe vysoko, ale ako vidím nie. Myslím, že oscary boli zaslúžené - pre neho aj pre Melissu Leo. Mark Walberg - to bola tiež lahôdka - sa nadrel chudák chlapec, pretože vedľa Christiana by aj sám pánboh vyzeral ako hrbáč so skleneným okom z ochotníckeho divadla z Horného Výplachu. ()

cartyci

Skutočne výborný herci a moji obľúbený.Christian Bale vyzerá ako by nedostaval rok jesť a ked si ho človek predstaví v Temnom Rytierovi je to zmena.Príbeh o láske, bojovom duchu, a rodine.Klobúk dole ,aj ked čakal som viac súbojov. ()

Ashlander

Civilně natočené drama o jednom docela normálním chlapíkovi, kterému každý říkal, že na to nemá. Tentokrát se nejedná o fiktivního Rockyho Balbou, ale o skutečného boxera, který se dlouhou dobu nezdál být ničím výjimečným. Film jsem sice viděl před delší dobou, ale když zde vidím komentáře místních všeznalých potratů (zdravím tě Bishope), tak si alespoň pár řádek neodpustím. Příběh Mickyho Warda skutečně není o nejtalentovanějším sportovci, jakého jsme kdy mohli vidět v ringu. Ostatně proč by se měly točit filmy jen o sportovních celebritách? Skutečně si zaslouží pozornost jen šampióni, jako byl Ali? Wardův příběh je příběhem muže, který si musel jít za svým snem navzdory zraněním a prostředí, ze kterého vzešel. Jeho rodina, která se mu zároveň stará o management a trénování mu totiž na jeho cestě střídavě pomáhá i škodí. Díky svojí píli a vytrvalosti s jakou sledoval svůj sen a především i tomu, že se nakonec dokázal vzepřít negativním vlivům, které ho brzdily celý jeho život, si nakonec vybojuje uznání a příležitost získat titul světového šampiona v zápase s prestižním soupeřem Arturem Gattim. Slavnou trilogii zápasů Ward-Gatti, která navazovala tam, kde končí tento film, doporučuji zhlédnout hned po něm alespoň v jejím dokumentárním zpracování od HBO (Legendary Nights: Tale of Arturo Gatti and Micky Ward). ()

imperativ

Bale předvádí perfektní method-acting, Amy Adams mě příjemně překvapila svým věrohodným ztvárněním buranské white trash barmanky a Mark Wahlberg zase perfektně zahrál Marka Wahlberga. Pokud film sám zasluhuje tři hvězdy, Bale mu zařídil čtvrtou. ()

SNCIS

"Seš jako já? Dobrej akorát k tomu, abych se Sugar Rayovi postavil? Já vyhrát nedokázal, ty musíš. Musíš vyhrát titul. Pro sebe, pro mě, pro Lowell. Tohle je tvoje chvíle. Já tu svoji propás, ty nemusíš. Běž tam, vzpomeň si na všechny ty sračky posledních let a všechen ten vztek vezmi do ringu. Tohle je tvoje chvíle!" - 60%. ()

Sejkorka

Pane jo, 2 Oskary a dalších 5 nominací (viz níže) . Koukám Amy Adams, chudinka moje, 6 nominací, ani jedna proměněná. No, je to podle skutečnosti, mám moc rád tyhle filmy. Sice box jako takový vůbec nemusím, ale když vidím dnes to MMA a jiné gladiátorské hry, tak je to ještě fakt sport. Ještě si musím vygůglit, zda je podle skutečnosti i příběh bratra Dickyho, ale asi jo. Jinak tedy, herecký výkon Christiana Balea je pohádka. Meslissa Leo taky dobrá,člověk by ji nejradši zabil, krávu. Academy Awards 2011 - Christian Bale (Vedlejší herec) 2011 - Melissa Leo (Vedlejší herečka) Nominace : 2011 - David Hoberman, Mark Wahlberg, Todd Lieberman (Nejlepší film) 2011 - David O. Russell (Režie) 2011 - Amy Adams (Vedlejší herečka) 2011 - Eric Johnson, Paul Tamasy, Scott Silver (Původní scénář) 2011 - Pamela Martin (Střih) ()

PORTER44

Ch.Bale vypadal jako skutečná fetka,jejich ségry pěkný obludy ,M.Wahlberg vypadal že se sám nemůže rozhodnout a jejich máma to tam dirigovala jak Růžičková ve Slunci seno,průměrná podívaná. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale