Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Greg25

To, co v jedné scéně dokáže vybudovat - přesvědčivou emocionální scénou, dusnou atmosférou dokáže Rusell vzápětí narušit další scénou, nebo celkovým vyústěním, pointou. Výsledkem je zpracováním nerealistické dílo, jež trpí ale nejvíce neherectvím Marka Wahlberga. Ve většině filmu mu to možná projde, ale Fighter, který trpí některými účelovými nebo nedokreslenými scénami je to kámen úrazu. To především Bale, ale i Amy Adams je pravý opak, to oni drží film nad vodou. A Bale předvádí, že je právem považován za jednoho z nejlepších herců současnosti. O to více je smutné, že ve scénách, kde se objevují dva bratři zachraňuje Bale co se dá, ale Wahlberg mu ani jednou nenahraje. Wahlbergovo herectví ve stylu prostě jsem, teď točte z něho dělá možná nejhoršího herce své generace. 60% ()

Gulde

Zvláštní film. Oproti filmům jako Rocky a spol. je tohle střízlivější pohled na box, reálnější. A vlastně to ani není film primárně o boxu, ten tu hraje druhý housle. Což taky na jednu stranu je svým způsobem výhoda, protože jsem si po celou dobu filmu nebyl jistej, jak to vlastně dopadne (příběh, podle kterého je to natočené neznám, takže to mi napomoci nemohlo). První polovina filmu mi přišla taková nijaká, druhá polovina to dost výrazně vylepšila, ale pořád je to něco mezi 3-4*. Dávám zatím 3, možná po příštím shlédnutím ale navýším, jelikož film to špatný není, spíš mi jen nesedlo to zasazení mezi 'vidláky'. ()

nonick1

Páni, postavit se téhle white trash famílii, tvořené smečkou fuchtlí, to chtělo snad ještě větší odvahu, než nakráčet do boxerského ringu proti soupeři o dvacet liber těžšímu (byť právě vstal z gauče :-). Z toho usuzuji, že Amy Adams musela zahrát opravdu nebojácnou dívku :-) Na pět hvězd to není, ale minimálně ta vychrtlá smažka, kterou skvělým způsobem vystřihl Christian Bale, je zárukou, že nudit se určitě nikdo nebude. ()

katalog

Měl jsem trochu obavy z dalšího dramatu týkajícího se boxu a o to větší překvapení pro mě byl tento snímek, Bale tady doslova exceluje je vidět že si každou roli vychutnává plnými doušky a zde tomu nebylo jinak...Povedená skládačka herců kde každý perfektně zapadl na své místo a tak by to mělo být, možná bych v některých scénách ocenil klidnější kameru ale i tak příjemný pokuk. ()

MAJkLSON

Spis nez drama z prostredi boxu, je tenhle film drama o lidech, o rodine (i kdyz znacne nesympaticke) a o sile cloveka. Navic vyborne zvladnuto vsemi zucastnenymi, takze ocekavam hned nekolik nominaci na Oscary apod., protoze tohle je latka primo pro ne. Memu osobnimu boxerskemu zebricku, ale stale vladne Ali [2001], Rocky apod. nejblize ma tento film k Tezke vaze [2005]. ()

smitka8

Takový průměrný sportovní film, kde mě hlavně zaujaly vztahy mezi členy šílené rodiny. Mark Wahlberg byl výborný, ale jakmile se s ním na scéně objevil Bale úplně Marka zastínil. A Christiane, chápu, že chceš ze sebe dát všechno a opět nás ohromit svým neskutečným hereckým výkonem, ale nehubni už se na tebe nedá koukat. ... 7/10 ()

Han-cock

Už len keď som si pozrel trailer som vedel že sa mi to bude páčiť. Mám rád taketo typi filmov, vždy to vo mne vyhecuje športového ducha :) Mark je neskutočný herec, vposlednej dobe mu ide karta ale to teda, no a Christin sa k nemu paráááádne hodí ako starší brat a vzor, no paráda proste. Perfektné soundtracky počas celého filmu mi dávali nádej na skvelý podnet finálneho FIGHTU. ()

Grizzly

Box mám moc rád a tenhle film myslím patří do top 5 filmů o něm. Herci jsou přesný a Christian Bale opět dokazuje jak dobře se hodí pro svoje povolání. Perfektně byla vystižená atmosféra sociální skupiny a z těch retardovaných postav v čele s rodinou mi nebylo vůbec dobře. Hodně dobrý film. ()

xxSmoldaxx

Narozdíl od Rockyho napsal tenhle příběh sám život. Parádní herecké výkony ( v čele s Balem) nechám stranou. To čím se mi tento snímek líbí je jeho naprostá autentičnost. Polovina hvězd náleží Wardovi! 79% ()

kesty

Viac rodinná ako boxerská dráma so skvelým Baleom a velmi dobre spracovanými boxerskými súbojmi, skvelým vykreslením malomeštiackeho života (tie ich sestry, to bol výkvet ksichtov) a mentality. Nie pri každom filme mám chuť tým ženám proste jednu vlepiť, toto je jedným z nich (čisto v prenesenom slova zmysle samozrejme) ()

KOZEL84

Lehce přeceněné drama,které nabírá obrátky až od druhé poloviny.Nejspíš sem měl přehnané očekávání.Obě na Oscara nominované herečky mě nijak výrazně nepřesvědčili,že by si ho zasloužily.Zasloužil by si ho ten co posbíral tak úžasnou bandu ježibab do rolí sester hlavních hrdinů.Bale ve finále výborný byl,ale taky sem od něj čekal víc,abych pravdu řek.Ale Oscara bych mu přál.To mě přivádí k opomíjenému Wahlbergovi.Já ho měl dodneška za přecen'ovanou (podivná nominace za Skrytou Identitu) hereckou lopatu,ale tady mě mile překvapil a podle mě jde o nejlepší výkon v jeho kariéře.Na celém filmu se mi prostě líbil nejvíc.A v kombinaci s Balem tvořili neporazitelnou dvojku.No dobrý film to každopádně je. ()

jane1106

Poslední dobou se v komentářích pořád zaobírám postavami, ale ani zde tomu nebude jinak. Jediné, co by tuto tuctovou, průměrnou, hrdinskou vyprávěnku o bojovníkovi, který si nakonec zcela "nečekaně" vyboxoval titul, vyzvedlo z šedi, by byl silný ústřední charakter. To, co tak dokonale funguje v True Grit zde fatálně selhává. Tenhle chlap, tenhle Micky Ward je unylý, nezajímavý slaboch a k tomu ho "hraje" Mark Wahlberg. Souhlasím s většinovým názorem, že postavy jsou nesympatické a forma naprosto obyčejná. Bale sice předvádí další obdivuhodný výkon podtržený další zničující fyzickou přeměnou, ale nejspíš by musel hrát hlavní roli, aby to snímku nějak prospělo. Uznání zaslouží i Melissa Leo - herecká chameleonka, jíž specializace na nesnesitelné brécy (viz též Conviction) evidentně svědčí a spolu s Balem je největším tahounem snímku. Jinak ale po dokoukání pusto a prázdno. ()

ashtangi

Pro mě asi největší záhada roku 2010. Skvělé herecké výkony se mi oddělily od samotného filmu, který pro mě byl nudný a nezajímavý. Ale herci byly skvělí (hlavně Bale, Wahlberg a Leo) ()

Lukin413

Základní myšlenka je poměrně okoukaná (sportovec a jeho cesta ze dna na vrchol), ale v tomto filmu je podaná neotřele. Bale je jako vyhaslá hvězda a feťák úžasný, rodinka správně nesympatická. Hodně zajímavá je i práce se zvukem, kdy občas pozorujeme scénu, ke které slyšíme ale jiné zvuky (telefonní hovor,..).80% ()

Dara07

ty jo ... prvních deset minut jsem si nebyla jistá, zda jsem tady dobře, ale pak jsem opravdu nelitovala ... absolutně vynikající Christian Bale, výborný Mark Wahlberg a jejich šílená matka vedoucí stádo harpijí. Mickymu jsem hrozně fandila, Dicky mě hrozně štval a kdykoliv se ukázal na plátně, říkala jsem si: Micky, jdi pryč, nemluv s ním, nemluv s ním. Pak je tady výborná Amy Adams - její bezmoc mi v lecčems připomínala tu mou ... no a při jejich snad jedné jediné milostné scéně mi trnulo ve slabinách, takže jsem odpustila i poněkud předvídatelný průběh filmu. ()

Meteorista

Předtím, než jsem viděl tento film, jsem měl možnost slýchat, že tady Mark Wahlberg konečně hraje. Že konečně ukázal, co v něm je. Musím jen souhlasit, taky mám ten pocit. Věděl jsem, že Mark umí hrát, jen jsem dosud neměl možnost vidět film, kde by to bylo doopravdy vidět. Tímto dramatem jsem to napravil (a on také). O Baleovi jsem nepochyboval, ale přesto překvapil. Ale nejvíc mě překvapila asi Amy Adams, která hrála skvěle a líbila se mi asi nejvíc. A nakonec si dovolím tvrdit, že je dobré vidět film o boxu, který nerežíruje, nebo v něm nehraje Stallone. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale