Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (8)

Trailer

Recenze (1 037)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Velmi komplexní spojení sportovního a sociálního dramatu, přičemž rozměr sociální má mírně navrch. Režisér David O. Russell mne celkem překvapil, jelikož dosud nenatočil pořádný dramatický film a Fighterem dal rázně na všechny své dosavadní rozporuplné opusy zapomenout. Jistá režie a velmi sofistikované propojení fiktivních dokumentárních pasáží a hraného filmu dělá z Fightera originál, herecké výkony jsou na oskarové úrovni a z logiky věci mírně předvídatelný scénář nás provede cestou outsidera až na vrchol vkusně a bez zbytečného patosu. Fighter je velkým překvapením a jeho jedinou slabinou je snad jen fakt, že v žánru boxerských dramat už bylo natočeno tak mnoho dokonalých snímků a je tedy s čím srovnávat... ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Bale udělal z vedlejší role hlavní. Marky Mark hraje tuctového bouchače, kolem kterého se to všechno mele, ale Bale nejen že si Dickyho maximálně vychutnává, ale nezapomíná ho respektovat jako člověka. Kusy filmu táhne jenom on a některé momenty si zapamatujete jen díky němu. David O. Russell je další skryté eso Fightera a žene celý film kupředu. Závěrečná bitka je tak precizně vyvážená, že celé ty rodiné trampoty mízí v propasti času a i ty klišovité pasáže s pomocí herců slušně překonává. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Po delší době zase jednou kvalitní boxerské drama, které svou civilností překvapí a hereckými výkony rozhodně potěší. Osobně mě tenhle film nefascinuje hlavní příběhovou linií (civilní, americká a průhledná), ani Christianem Balem a jeho proměnou do dalšího "mechanika", ale samotným smyslem rodinných hodnot, hrdostí lidí a realistickými boxerskými souboji. Ty v závěru přecházejí do prakticky (pro film pochopitelně zdramatizované) rekonstrukce skutečných zápasů včetně hlasů komentátorů. Silné, i když Oscary bych dával jinam... ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Boxerských filmů je spousta a téměř všechny do jednoho mají stejné schéma - seznámení s hlavními hrdiny, prohraný zápas, trénink, první vyhraný zápas, neporazitelnost. Ale proč ne, když většina těchto filmů je natočena dle skutečných událostí, těch příběhů musí být desítky. Když jsou navíc natočeny alespoň tak dobře jako Fighter, klidně ať se jich točí ještě víc. Podceňovaný a mnohými zatracovaný Mark Wahlberg všem ukázal (Oskarová nenominace zaráží), že bylo předčasné lámat nad ním hůl, když se objevily první ukázky. Christian Bale si pomalu žádá film o sobě samém - kterak mu šílené diety přinesly pozlacenou sošku. Zbytek se veze s hlavními představiteli a všichni podávají téměř životní výkony. Klasické schéma boxerských filmů je tentokrát obohaceno o drogovou problematiku, rodinné hodnoty a o výběr trenéra. Vše spolu úzce souvisí a divák sleduje spíše rodinné drama, jakoby box měl být někde v pozadí příběhu. Jde tedy více o drama než o sport a i díky tomu toho ze sebe herci mohli vytřískat více než obvykle. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Vychrtlému Christianu Baleovi jsem věřila každý jeho pohyb i gesto, ale to je asi všechno, čím tenhle film vybočuje z průměru. Tuctový a tuctově natočený příběh o boxerovi, který byl výborný, spadl až na dno a dostal se z toho. Viděli jsme to už tisíckrát (a nebylo to pokaždé jen s boxem, stačí dosadit libovolný jiný sport) a když to někdo natočí znovu, musí to prostě být něco extra, abych si z toho sedla na zadek, ale to "Fighter" bohužel skutečně není. Dvě výborné scény (okamžik, kdy na HBO dávají "Dickyho" dokument a Mickyho zápas, který matka Dickymu tlumočí po telefonu do vězení) celek z lehkého nadprůměru opravdu nevytáhnou a celé to na mě působí spíš jako snaha natočit film, který posbírá všechny možné ceny, které se nabízejí. Snad akademici včas prohlédnou a sošku přidělí kdyžtak jen Christianu Baleovi, který by si jí jako jediný opravdu zasloužil. ()

Galerie (72)

Zajímavosti (33)

  • K natočení zápasů a dokumentu o Dickyho (Christian Bale) závislosti na drogách byly použity kamery HBO z devadesátých let. (HellFire)
  • Snímka bola nakrútená za iba 33 dní. (ash99)

Související novinky

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (více)

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

David O. Russell po oscarovém úspěchu Fightera koketoval s několika velkými komerčními projekty (třeba s adaptací videohry Uncharted). Nakonec natočil mnohem skromnější doják The Silver Linings… (více)

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Tahle poloha mu nepochybně sedne. V „revenge thrilleru“ Out of the Furnace si zahraje chlápka, který si odkroutil čtyři roky za katrem. Po návratu plánuje sekat dobrotu a žít poklidný život. Jak… (více)

Reklama

Reklama