Fighter

• Austrálie

The Fighter

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2010, 115 min

Nemozem sa ubranit pocitu, ze nebyt desiatich nominacii na Oscara v kategorii najlepsi film roka, tak o Fightera nikto ani nezakopne. Pribeh je tak tuctovy, ze ma nedokazal udrzal v sedle a casto som od neho odbiehala. Preto je pre mna absolutne nepochopitelne, ze ja, antifanda Inception niekedy napisem, ze je mi luto, a ze to povazujem za znacne nespravodlive, ze Nolan nie je nominovany na Oscara za reziu a Russell ano. No ale tak to uz chodi, vsak? A Bale? Kto videl v kratkom casovom odstupe ako ja Kings speech a Fightera, Balevi po Rushovi proste Oscara nedopraje. Kto este Kings Speech nevidel, povie si: "Ano, ten Bale si ho zasluzi." Ja ale musim povedat "nie". Trikrat nie a dufam, ze sa tak ani nestane, pretoze Bale ho chce tak okato, ze si na neho musi este chvilku pockat.(13.2.2011)

• Morien

Jsem rozmlsaná. Definitivně jsem rozmlsaná. Už se mi skoro nic nelíbí. Zvláště ne Christian Bale, který se pitvoří, jenom aby dokázal, jak strašně dobrý herec je. Rozumíte tomu, mně vadí, že on tak dobře hraje. Co já jsem to za magora. Co on je to za magora. Jednou ho tenhle styl života zabije. (A to nemluvím o tom, že mě to celé nebavilo, postavy byly jedna nesympatičtější než druhá a o box šlo až na posledním místě.)(23.1.2011)

Všechno šlape jak má, herci svoje postavy zahráli excelentně, hlavně Christian Bale všechny na plátně převálcoval a doufám, že si zlatého plešouna za vedlejší roli odnese... příběhová línie je zajímavá a jediné, co zde drhne jsou boxerské souboje, které nejsou kdovíjak povedené a bohužel, co beru jako velké mínus, že jsem v závěrečném utkání nebyl napnutý a bylo mě jedno, jak zápas skončí. I když přimhouřím oči, tak hodnotím 4 hvězdičky…(15.1.2011)

Jediné, čo môžem vyčítať tomuto filmu je, že tvorci venovali prehnane veľa pozornosti drogovej závislosti a miestami to pôsobilo viac ako proti-drogová kampaň ako film o Wardovej boxerskej kariére. Aj napriek tomu ide o celkom vydarený kúsok plný emócií, postavenom na silnom príbehu, čo spolu s Wahlbergom a Amy Adams vytvára príjemnú atmosféru a dobrý filmový zážitok.(2.4.2011)

"This is it!" Ne, teď necituju název slavného koncertu Michaela Jacksona, ale jednu z posledních scén ve Fighterovi, kdy se děj (konečně?) začal zaměřovat více na box a méně na (ne)povedenou Mickyho rodinku. Wahlberg tentokrát hraje prakticky sám sebe, větší pozornost tudíž v recenzích právem schytává pohublý Christian Bale, na jehož ztvárnění bratra hlavního hrdiny je působivé téměř vše. Tedy vše až na prostý fakt, že titul staršího bratra, na který dává film takový důraz, by mu nevěřila ani sedmdesátiletá paní s deseti diopriemi, která si někde zapomněla brýle. To ale jistě Akademii nebude bránit tomu, aby mu už jen za tu dokonalou fyzickou proměnu toho Oscara letos přiřkla. Kdyby však záleželo na mně, dostal by ho spíše konzervativnější (a pro Akademii pravděpodobně málo dramatický a šílený) Geoffrey Rush v The King's Speech.(4.2.2011)