poster

Fighter

 • USA

  The Fighter

 • Slovensko

  Fighter

 • Slovensko

  Boxer

 • Austrálie

  The Fighter

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2010, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  V crackových výparech a v zápachu peroxidu na boxerský Olymp. Sympatická, byť nedůsledná, syntéza royckovské žánrovky s rodinně-sociálním dramatem, která tak trochu netuší, na kterou stranu mlátit víc, tak tam radši sype jistotu. Díky Balovi a hodně šťavnatému finále vítězí především sympatie, i když otázka, proč Aronofsky sáhl po efektnější pomádě z Čajkovského mě nepřestává trápit. "Fighter" je prostě skromnější a sympatičtější látka. A nejenom proto, že má koule.(21.2.2011)

 • castor
  ****

  Hlavním problémem je, že tohle drama podle skutečné události šlape velmi předvídatelnou cestou. A otázkou také zůstává, zda divák stále prahne po těch velkých životopisných cest na samotný vrchol. Fighter je boxerský film, ve kterém jde o box až v nějakém dalším plánu. Fighter je polodokomuntární poctivá filmařina, které nejlépe sluší označení sociální drama. Nejde tu až tak o to, zda hlavní hrdina v ringu někomu namlátí a jak efektně to kamera zachytí, podstatné je, zda se mezi provazy vůbec dostane, kdo mu bude dělat trenéra, kdo ho bude v publiku podporovat, kdo si bude ve vězení na telefonu nervózně užírat nehty. Každý tu musí ujít pořádný kus cesty, naštěstí k tomu hercům nabízí režisér David O. Russell velmi slušné podmínky. Právě herci jsou do jednoho výborní, cukrkandlovost neberu, protože si vzápětí musím vzpomenout na podobně laděnou a mnohem horší (rozuměj sterilní a akademickou) Těžkou váhu. Tudíž jsem za Fightera o to víc rád!!(20.12.2011)

 • Xmilden
  ***

  Takže stačí ke klasické a ohrané boxérské cestě na vrchol naroubovat problémového věčně zfetovaného bratra a nominace na nejlepší scénář je na světě? To si snad někdo dělá srandu ne? Nepochopil jsem, když byl na Globech oceněn nominací Cizinec a teďka nerozumím tomuhle. Vždyť ta šablona bije do očí. Dokonce jsem se tím pádem přistihl že fandím Angličanovi, aby hlavně film neskončil happyendem. Jinak Bale opět přesvědčivě vyzáblý a Wahlberg po dlouhé době hraje v něčem co má úroveň. Já jej mám stejně pořád nejraději jako Dirka Digglera.(15.2.2011)

 • BadoXXII
  ****

  Športová dráma o jednej pošahanej boxerskej rodine a aj keď sa námetom nejedná o nič výnimočné, pozerá sa to jednoducho dobre. Rozumne napísaný príbeh, sympatické postavy bratov, boxerské zápasy a dobrí herci. Ubehlo to veľmi rýchlo a ja som bol spokojný. Jedna z tých najlepších športových drám poslednej doby.(15.3.2012)

 • Superpero
  *****

  Skvělý boxerský drama s nejlepší a nejcivilnější uvěřitelně podanou rodinou linií, co jsem kdy viděl. Christian Bale je fakt pan herec a Mark Wahlberg byl taky přesnej. Největší poklona ale patří režisérovi, kterej parádně vystihl atmosféru toho maloměsta a netlačil na pilu ani v těch zápasech a přesto byli supr. Nejvíc mě vždycky dostávalo jak Christian Bale skákal z prvního patra do odpadků :)(27.1.2011)

 • - Při výběru herecke obsazení filmu byla oslovena i známa anglická herečka Emily Blunt, nabídku však odmítla. (třešta)

 • - Christian Bale hrál ve filmu Dickieho Eklunda, který je o 7 let starší než Mickey Ward, ztvárněný Markem Wahlbergem. Ve skutečnosti je ale naopak Wahlberg o tři roky starší než Bale. (oje)

 • - Mark Wahlberg se zřekl honoráře a nechtěl zaplatit žádnou zálohu před započetím natáčení. Honorář Christiana Balea činil 250 000 dolarů. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace