Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

zero_zelo

jednoznačně 4* za ch. bala... a marky se taky nemusí stydět. dobrej příběh a nakonci dva reálný bráchové mě až dojali. ()

cyberMythius

Měl jsem nutkání vpálit tady 2 hvězdy, ale nakonec jsem odolal. O tom, že Christian Bale zahrál skvěle asi nemá smysl diskutovat. Zbytek filmu je nicméně pomalý, ospalý ... směřující po jasné ose k ještě jasnějšímu konci. Můj problém s Fighterem je ten, že jsem ho viděl až po Warriorovi. Kde Warrior dokázal s člověkem zamávat, tam Fighter uspává. Hledáte-li film na večer s touhle tématikou, na Fightera se vykašlete a šáhněte raději po Warrirovi. Možná nenabídne tak strhující výkon v hlavních rolích jako Bale, zato tento kousek válcuje ve všem ostatním. 5/10 ()

barbarossa

Začátek je velmi slibný, postupně ale příběh upadá do tradičního (amerického) klišé-tedy zlomový bod a potom nezadržitelná cesta až na vrchol. Mezi Wardovým soubojem se Sanchezem a vítězstvím titulu s Nearym ale uběhly tři roky, kdy Ward prohrál dva souboje o titul. ()

Petro

O bratrském poutu, touze uspět, protože tak jsi mě to učil, o rodině. Můžeš vyhrát, i když se necháš dlouho mlátit. Christian Bale je tu naprosto skvělý. Proč jen *** - ten konec amerikej (ač podle skutečnosti) a taky ten box prostě pohltil celý závěr (a až tak moc ho nemusím). Ovšem dobré podívání. ()

zurivymlok

Tento film je celke dobrý, ALE má tu nevýhodu, že je to žánr, kde dříve vzniklo obrovské množství kvalitních snímků prakticky o tom samém. Rocky, Zuřící býk, Million Dollar Baby či Těžká váha jsou mistrovské kusy světového filmu a tento film se jim i přes vynikající herecké výkony nepřiblížil. Vzhledem k mému očekávání jsem trochu zklamán. Možná to je i tím, že mi David O. Russel a jeho styl režie nikdy moc nesedl. Podle mě mohl z filmu vytřískat mnohem více emocí: měl na to zajímavý příběh i skvělé herce. ()

Dupac

Bale je v tomhle filmu sympaťák, ale trochu přehrává, stejně jako skoro celý zbytek vypečené boxerské rodinky. Jinak standardní, neurážející, ale dost předvídatelná hollywoodská podívaná, jasně v mezích producentských vzorců a vypočítavých oscarových ambic bráchů Weinsteinů. ()

AlohaAnty

Mark Wahlberg je pro mě pán, za poslední týden jsem viděl asi 10 filmů sním a moc jsem si ho oblíbil, je to pan herec! A má moc korby :D Bela bych také pochválil, zahrál to výborně takže not bad 75%. ()

jiziczek

Celkem dobře udělaný film, ale scénář se nijak moc neliší od desítek jiných filmů o boxerech, kteří se dostali na dno a teď se snaží vydrápat zpět na vrchol. I ostatní figury (rodina) už tu byly. ()

Kivis

Od Fightera jsem čekal mnohem víc. Napětí v ringu se zrovna nekoná a omáčka okolo, byť inspirovaná skutečným příběhem, není ve filmovém světě nijak originální. Nebýt film o boxu, hodnotil bych asi s čistým svědomím níž. Takhle hodnocení se špinavým svědomím zaokrouhluju směrem nahoru, jelikož pro boxerské filmy mám slabost a jsem v hodnocení trochu mírnější... Update 23. 7. 2017: Viděno podruhé a naprosto mi to sedlo. Nejvíc oceňuji, že to bylo efektivní bez velkých efektů. Na film o boxu vlastně až takové minimalistické. Čistokrevné čtyři hvězdičky a je opravdu zajímavé, jak může člověk vnímat film při každém shlédnutí jinak. ()

90125

Nejak som nikdy nebol velky fanusik Christiana Balea, hoci o jeho kvalitach som nikdy nepochyboval. Tymto filmom ma dost "dostal". Taktiez Amy Adams je brilantna, tá vlastne ako vzdy. Hoci príbehovo to nie je az taka bomba, je to urcite vysoko nadpriemer. Vyborne vymyslené figurky, hlavne tá Baleova. No, podarena rodinka to bola. Suboj tych postav vo velmi solidnych dialogoch drzali moju pozornost v pozore. Len skoda, ze na konci zacal nad tymto subojom prevladat suboj boxersky a vsetky tie zaujmave postavy kamsi zmizli. V zavere ten pribeh proste trošku stratí gule. Ale uz len kvoli hercom to urcite stoji za to.Vybornemu soundtracku vojvodí Good Times, bad Times od nesmrtelnych LZ. Tri a pol. 72% ()

ko.mi

Ze začátku jsem si říkal, co to má být? Do 45 minuty (plus minus) mi to přišlo hodně špatný a u filmu mě držel jen Bale, kterej byl fenomenální! Postupem jsem začal chápat, proč byl ten začátek tak pomalej. Ve výsledku to nebylo uplně špatný, ale něco tomu chybí, něco novýho, nějaká jiskra. Fighter slušně obstál v konkurenci podobnýho žánru, ale nevystupuje z řady ven, třeba jako Warrior. +1* za skvělýho Bale, jinak je to lepší průměr. ()

raadec

Pro mě naprosto nevýrazný výkon Wahlberga, stejně jako ve všech filmech, co hraje. A tentokrát naprosto přehraný výkon Ch. Bala, oscar nepochopím, ty jeho gestikulace, to vážně ne. To, že je člověk feťák, přece neznamená, že se musí chovat takhle vyšinutě. Bale prostě pro mě feťáka nezahrál. Jinak čekal jsem o dost zajímavější film, ty charaktery i ti herci, prostě nebavili. ()

SpeckMcBig

Vynikající drama...Wahlberg dělá co mu jde nejlépe proto nic nezkazí,Bale si krade film sám pro sebe a ten zlatej plešoun mu právem patří,skvělá atmosféra amerického předměstí a nuzných poměrů..Najdou se i nějaký ty vtípky,které to dění trochu odlehčují ... a i když tady jde o box v poslední řadě i tak je skvěle natočený Co mě u tohohle filmu ale rozbíjí nejvíc je vynikající vykreslení vztahů v trošku dementní rodince :D ()

Kubasino

Těžko se mi to hodnotí. Bale byl skvělý, nicméně na můj vkus to bylo moc užvaněné. Víc boxu a méně keců a byl bych spokojený. Ale princip filmu stál na něčem jiném... ()

Moredogs

Fighter ma milo prekvapil, miestami mi pripomenul zuriaceho byka ale je to celkom originalne pojaty film. Čo sa tyka hereckeho obsadenia tak Bale podava Majstrovsky a miestami aj zabavny vykon ale zabava pre mna konči ked sa jeho postava vracia z vezenia ale to nič nemeni na tom že to zahral na jednotku, Wahlberg nijak nevyčnieva. Celkovo mam z filmu dojem taky že je to jeden z najlepšich boxerskych filmov ake som doteraz videl a nechapem ako som sa mu mohol tak dlho vyhybat za mna jednoznačne 90% ()

Conancon

Bohužel nemohu si pomoci, asi ten nejhorší boxer film co jsem kdy viděl...nudné... Ch.B....otravný, a boxera bych mu neuvěřil ani po 10 rumech...no a Marky Mark? ....taky žádná hitparáda... Dramaturgie.. Ani ryba...S vypětím všech sil jsem dokoukal a...za to si dávám cenu bojovník roku v oblasti cinemagaucopsychoteror. Asi jsem to s těma dvěma peticipkama přehnal. ()

Ruslan

Hrozne nesympaticka rodinka, koukat cely film na takove crack hlavy me hrozne stvalo a branilo mi abych komukoliv z te rodiny pral uspech. Zasadit to do jineho prostredi mohla to bejt spica, takto jen pouze slabe tri hvezdy za 55%. ()

Alvin

Nakonec mi nevadilo, že to není ani tak film o boxu, jako spíš sonda do jedné normální americké rodinky. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale