Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Kwaichi

Treba uznať, že herecké výkona boli naozaj výborné, Christiana Bala som skoro ani nespoznal. No nepáčili sa mi postavy, ktoré stvárňovali. Ale čo sa týka príbehu, ten ma vôbec nezaujal, a preto som nemohol dať vyššie hodnotenie. Osobne sa mi Rocky páčil omnoho viac. ()

Topco

Fighter je podobne ako väčšina žánrových kolegov v prvom rade (rodinnou) drámou (prekvapivo civilne poňatou), podporenou skvelými výkonmi (okrem geniálneho Balea aj na Oscara nominované Amy Adams a Melissa Leo ) a samotný šport je druhoradý. O pozornosť sa okrem hereckých výkonov hlási výborný soundtrack a boxerské scény navodzujúce dojem televíznych záberov, čo pridáva na celkovej autenticite či civilnosti. ()

JohnRambo

Jednoduchý príbeh jednoducho spracovaný. Christian Bale vybočoval od ostatných hercov svojim bravúrnym a neskutočne presvedčivým výkonom. Príjemne sa na to pozeralo a o to tu ide. ()

Azrael515

Štvrtá je jedine za Balea ktorý je proste skvelý a vidno že je charakterový herec. Bez neho by to bolo úplne za tri hviezdy lebo sa jedná o dobrý ale nijak nevybočujúci snímok, ktorý sice pobaví ale nijak nenadchne. ()

starbrejkr

Ani chvíli jsem neměl pocit, že sleduju film, který by měl mít cokoliv společného s udělováním Oscarů. Fighter je zkrátka jen další z řady boxerských dramat, kde samozřejmě nejde moc o box, ale spíše o serepetičky okolo. A právě v těchto serepetičkách film poměrně daleko zaostává nejen za Million Dollar Baby, ale třeba i Těžkou váhou nebo posledním Rockym. Na vině je hlavně ukrutně nesympatická a ujetá Wardovic rodina, která je na konci ukázána jako ne vlastně tak špatná. Přestože nejen Bale, ale i Wahlberg jsou ve svých rolích vynikající a boxerské scény se mi moc líbily, celkově zkrátka film nemá koule ani nějakou nosnou konstrukci či myšlenku (nejsou to ani drogy, ani vztah se sourozenci či s rodiči), všechny jsou jen tak rozkousnuty a nedotaženy. Žádná sláva... ()

danecek24

68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - cena (2) - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Melissa Leo, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Christian Bale + nominace (4) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Mark Wahlberg, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Amy Adams, Nejlepší režie - David O. Russell ()

magnolia

do tohohle filmu jsem šla dost skepticky - vzhledem k tomu, že nesnáším box, krev a tak. dvě minuty po shlédnutí bych jim všem nasázela oskary. bale je (nečekaně) skvostný, wahlberg s adamsovou se mu (nečekaně) blíží, speciální pochvalu by měly dostat ségry a matka - kvůli kterým jsem se od půlky filmu chtěla učit boxovat :o) ()

Dannysek4U

Co s tim - je jasny, ze si tenhle film ctyri hvezdicky nezaslouzi, ale mne se proste libil. Trebaze je to zmatenej pelmel socialniho, psychologickyho a sportovniho dramatu, trebaze poslednich dvacet minut je jedno velky trapny klise o americkym snu, trebaze je tam tucet logickejch lapsu, trebaze vyvoj postav postrada kontinuitu, trebaze final match je sestrihanej nejtupejsima nuzkama na svete a pripomina cokoli, jen ne boj o tiitul, trebaze Rocky je porad kral boxeru ze stoky... a presto vsechno jsem ho bastil. Jen ten Globus pro Balea moc nechapu - ne, ze by nehral slusne, ani to moc neprehrava, ale rozhodne nevytvoril postavu, na kterou by nebylo snadny zapomenout. ()

campix

Od Fightera režiséra Davida O. Russella jsem čekal mnoho taky díky dvěma proměněným oscarovým nominacím. A také jsem hodně dostal. K plnému hodnocení neměl u mě Fighter daleko a jen díky ne až tak emotivnímu konci, jaký mohl být díky síle příběhu podle skutečné události. Naopak velkou výhodou tohoto snímku jsou herecké výkony, které byly po právu náležitě oceněny. Christian Bale svou roli zvládl z bravurou a jakoby si pro sebe ukradl celý film, stejně jako to bylo ve skutečnosti a zastínil tak Wahlenberga, před kterým ovšem také smekám, díky píli s jakou se připravoval. Melissa Leo má plešouna také zaslouženě protože mě dlouho nikdo tak v žádném filmu neštval, ale ne tím, že by hrála špatně, ale tím jak zahrála svou roli výborně. Abych to shrnul. Jeden z nejlepších filmů o boxu, se skvělými hereckými výkony podle skutečné události. ()

Martrix

Po Wrestlewrovi další film, který není primárně o sportu samotném, jako spíše o lidech, kteří ho provozují. Takže nečekejte souboje jako Rocky vs Ivan Drago, ale spíš boj o budoucnost Mickyho vs minulost Dickyho, nebo bitvu Mickyho rodiny vs zbytek světa. Podobných "soubojů" je ve Fighterovi spousta a všechny působí velmi uvěřitelně. Samozřejmě se dočkáte i slušného boxu, protože Wahlberg se ohánět umí a souboje vypadaly věrohodně. Jenže i když je hlavní role Wahlbergův Micky, pomyslný souboj o divákovu pozornost vyhrává Ch. Bale jako Dicky. To, co je ochoten a schopen udělat pro roli, je neskutečné. Jelikož je Fighter film životopisný, vyplatí se počkat na závěrečné titulky, kde je možno vidět skutečného Mickyho Warda i s bratrem a posoudit jak moc se Bale do pošahaného Dickyho trefil. I když je Fighter bezmála dvě hodiny dlouhý, jde o působivé rodiné drama, které se odehrává v prostředí boxu a určitě ho ocení i zarytí pacifisté. PS: Ne vždy souhlasím s kritikou českéhu dabingu, ale v tomto případě jsem si naprosto jistý, že filmu uškodí. ()

Andre3000

Box nemám rád, ale stejně jako Wrestler, má i Fighter své kouzlo a hodně emotivních scén. Občas mi Dicky a jeho sestry s matkou lezly na nervy, ale to k tomu holt patří. Ocenil bych především výkony Balea a Amy Adams. Ale i Wahlberg to zahrál docela dobře, i když občas sem měl pochybnosti zda v těch scénách chtěl vypadat takto. No a teď si dám od boxu zase na pár let pohov :-) ()

Flynn

Zajímavý filmeček. Mark se tady trochu dost ztrácí, protože taktovku přebírá vedlejší role v podání Balea. Smekám před jeho vystoupením a před tím, jak dokázal opět mučit své tělo, aby vypadal jako vychrtlá troska. Doufám, že Bale bude zrát a zrát a bude z něho další kvalitní herec, který se uplatní ve více žánrech.Jinak prostředí, z kterého hlavní hrdina pocházel je docela kruté. Rodina je sociální případ a je to nastíněno dost realisticky, kdy sedíte a říkáte si, proč nevezme nohy na ramena a neuteče nějak pryč... zajímavý film, určo stojí za pokoukání. ()

Wormboy

Bale, Bale, Bale a este raz Bale. Bez tohto chlapa by Fighter nebol nicim a nikto by sa on ani neobtrel. Je to Baleova standartne genialna herecka kreacia, ktora robi z tohto snimku to, cim sa stal, no take mnozstvo nominacii na Oscara je pre mna nepochopitelne. Filmoch o boxe bolo vela a este ich bude vela, ale tento medzi tie najlepsie urcite nepatri. Reziser akoby nevedel, ci sa chce venovat boxu a teda postave Mickyho, alebo skor Dickymu ako byvalej "legende", ktora stroskotala vo vsetkych smeroch. Fighter je viac nez dobry film, ale prave tento vnutorny suboj a teda nedotiahnutost oboch linii mu podkopava nohy. Tie 4* su velmi problematicke, pretoze nebyt Balea, tazko povedat, ako by to vsetko dopadlo. ()

zette

Dalsi z siroke nabidky boxerskych filmu, ve kterem vsak box jako takovy nehraje hlavni roli. Fighter se hlavne zameruje na pomery v rodine Mickyho a Dickyho Warda. Musim rict, ze rodinka opravdu povedena a moc me bavila:-). Krome rodiny a atmosfery v ulicich Lowellu ale film postrada vetsi naboj. Ctvrtou hvezdicku pridavam za herecke vykony, kde zcela bez obav dominoval Christian Bale, ale i dalsi herci byli uzasni, zklamala me snad jen hlavni role v podani Marka Wahlberga, ten me jeste nikdy nenadchnul. ()

kvasiva

Očekával jsem hodně, ale dostal jsem jen nějaké průměrné sociální drama, které nám ukazuje život jedné "pošahané" rodiny. Pro mě velké zklamání. ()

Juto

Konvenčný scenár povýšený skvelou réžiou a fantastickými výkonmi. Je to skvelý rodinný dramatický film. 8/10 ()

Maty85

Jeden z mála filmů z boxerského prostředí, který si na nic nehraje a poukazuje na tvrdou realitu tak jak to ve skutečnosti je. Žádný přehnaný rockyovský protiúdery nebo nekonečná výdrž. A to se cenní. Kromě toho se Ch. Bale do té role opravdu opřel tak jak to umí a na jeho poměry pomalu až anorekticky zhubnul. Ten chlap je magor a asi i díky tomu hraje jako bůh. ()

miciveres

Vo filme dostanete slusnu davku rodinnej dramy, poprerusovanu Wahlbergovymi subojmi v ringu. Wahlberg sa snazil zo vsetkych sil podat najlepsi vykon, ale trojica Adams - Leo - Bale (ten hlavne) ho knokautovala uz v prvom kole. btw.: Ani by som sa necudoval, keby Bale ten crack kvoli tomuto filmu naozaj fajcil. Dufam, ze po nom nikdy nebudu chciet, aby zahral mrtvolu, lebo pri jeho hereckom zanieteni by to mohla byt posledna (herecka) rola v jeho zivote. Aj ked nepochybujem o tom, ze vynikajuca... ()

frings

Nevidím v tom absolutně nic převratného a 7 oscarových nominací mi vyrazilo dech! Pravda, několik scén je úchvatných, převážná většina ale tuctových, až podprůměrných. Největší hvězdou je pro mě Melissa Leo, která svou roli ztvárnila výtečně. Sestříhat na 85 min a slušelo by mu to líp. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale