Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

singone

Film mě opravdu "příjemně" překvapil. Má to spád, rychlé zombie a i trochu "mystery", ale hlavně jako celek to působí bezvadně a pro fanoušky zombie filmů rozhodně správná volba. Zombie film roku a můžeme se jen těšit na pokračování.... ()

LakiyL

Previesť knihu na plátno býva už tradične dosť veľkou výzvou a mnohokrát predstavuje i dosť nemalý problém. World War Z toho nie je výnimkou. Kniha, ktorá je poskladaná zo spomienok ľudí po celom svete, bola skvelým čítaním a popravde, neviem si predstaviť ako by bolo možné aby sa film presne držal knižnej predlohy. Iste, niektoré vecičky si z knihy požičiava, no preniesť detailne knihu na obrazovku by v mojich očiach bolo možné jedine formou seriálu. Film si teda požičia len hlavnú myšlienku a zopár nápadov z knihy a ide si svojou cestou. Vôbec mi to ale neprekáža, jazdu po svete zamorenom zombie som si užil. Pôvodný koniec by som ale aj tak rád videl (možno bol lepší, ale keď štúdio nakáže pretáčky..). ()

seeba10

Scéna s virologem "vystupujícím" z letadla v Korei nemá chybu a hned jen za ni 2 hvězdy. Stavy "hibernace" také památné. ()

ANTYCHRYST

Hodně povedenej zoooombie film, kterej si pohrává s myšlenkou, megakatastrofického scénáře pro celé lidstvo. Svižné tempo, dobré efekty, hudba, i zombíci se povedli. Samozřejmě Brad Pitt záruka kvality.Nejlepší nápad je určitě to, že to nejsou klasičtí zombíci, kteří jsou líní jak vši, ale jedná se spíše o infikované lidi, takže jako zombíci jsou sakra rychlý a o akce není nouze. 80 % ()

MysakSim

Miluji apokalyptické filmy a zvláště nějaké "zombie" virusy. Brad Pitt byl skvělý a atmosféra filmu napínavá a děsivá až do samého konce. Prakticky nemám co vytknout jakožto velký fanoušek tohohle typu filmů. Super podívaná! ()

Hisnuklusi

Shrnutí kladů a protikladů. Pitt nezahrál špatně. Za střih a režii akčních scén bych sekal ruce a uděloval pokuty. Téma zombí samozřejmě vyklišované a proto dokážu ocenit originální příběh a scénář. Cestování v takové situaci musí být určitě vždycky fajn. Zpracování ale působilo, že film neví, co je vlastně zač. Akční scény - sekat ruce a udělovat pokuty. Toť ve zkratce vše. Průměr průměrovitý to ve výsledku hodí. Ještě bych dodal, prvních dvacet a posledních dvacet minut filmu bylo skvělých, jen ten střed stál vlastně za hovno. Tenhle film na plné čáře shazují akční scény a já nechápu, co se na tom komu líbí. Jedním slovem nepřehledné. Někomu ty nesouměrné chuchvalce obsahující všechno, na co si člověk vzpomene, včetně milionů zombíků, kulek a Pitta všude možně v pozadí i v nepozadí v záběru na 1 vteřinu imponují. Mně ne. ()

sigin21

70% .. monumentální .. jen škoda že se nevyvarovali páru klišovitých scénáristických berliček a utahanějšího závěru. ()

vozralec

Parádní. Radost pohledět. Dokonce i celkem blbuvzdorné (až na výjimky, např. telefon). Zombíci výborní. Stejně tak i zpracování. Děj možná lehce předvídatelný, ale to vůbec nevadí. Pitt v pohodě. Tady není co řešit. Jasné 4 stars. ()

syphoon

Tak trochu jsem nechal zavřené dveře před tímto filmem a nečetl jsem žádné úvody, komentáře a ani video jsem neshlédl. A jsem jedině rád, neboť bych se dozvěděl, že jde o zombie movie a tak bych se zřejmě ani na film nepodíval (poslední dobou je všude přezombíkováno). Omyl! Od začáku do konce jedna velká akce, která mě nenechala po 2h vydechnout. Pitt to odehrál výborně, ale přeci jen se na tuto roli moc nehodí :) Každopádně příjemné překvapení a já dávám 78%' Jeden z nejlepších, né li nejlepších ZOMBIE MOVIE :) ()

Lilien

Slušné moderné spracovanie zombie témy. Parádne scény no film postráda zaujimavé vedľajšie postavy či prekvapivejší koniec ()

Bobyatopici

Téměř klasický zombie movie, akorát v něm hraje silně charismatický Pitt. Ničím nepřekvapí, ničím nezklame. Skvělá scéna na pobavení je s mladým virologem, shit happens. Mrzelo mě neobjasnění původu viru, kdo, co, jak a proč. Celkově 60-65%. ()

Oudee33

Ale tak jóóó, čistá zvědavost díky hodnocení uživatelů mě dokopala shlédnout tento snímek a přes značnou skepsi k tomuto stále (ne)mrtvému žánru, jak pro koho, musím uznat, že se zde Fostrovi povedlo zrežírovat celkem slušný příběh, který má v sobě "něco víc" než klasické zombí horory. Ovšem pořád nic, co by mě posadilo na prdel! 69% ()

Clark_Kent

Zombie tam zombie sem, zombie kam se podívám! Popravdě jsme čekal větší nářez, vlastně pozitivní je jen sprinterské umění nemrtvých. Brad Pitt je už ohranej. ()

lysohlava

Dobrý film apřekvapivě dobré 3D efekty. Zejména v titulkách :) Jako velké fanynce zombie snímků mě sedl Brad Pitt v roli jejich zabijáka. ()

HarqAlAda

Čakal som silnejšiu myšlienku. Dostal som v podstate zombie vyvražďovačku šmrncnutú trošku originálnejším konceptom. Film ma inšpiroval, je kvalitne natočený, nestojí iba na výkone hlavného predstaviteľa. Taká Vojna svetov bola ucelenejšia a 28 Days Later sa na nič nehral. ()

Maniik88

Filmov a seriálov o Zombie je už snáď viacej ako o láske a tak som nečakal nič nové. No ono to bolo prekvapivo pozerateľné a napínavé. Začalo sa hneď zostra a prvá hodinka ubehla sakra rýchlo, keď napätie striedalo akciu a naopak. Bol to ozaj super úvod a strach o rodinu trýznil naše city. No a potom začalo vcelku zaujímavé zombie vyšetrovanie, akoby ďalší film. Tu to už bolo trošku prehnanejšie, menej logické, i menej napínavé. Aale aj tak som s výsledkom na moje počudovanie spokojný a bavil som sa. Zombie sú nemŕtvy a určite sa ešte na plátno vrátia, hihi ()

Miagy

Pre mňa klasický obyčajný pandemický/zombie film, o hľadaní a nájdení vakcíny, akých sú desiatky. Film nenadchne, ale ani neurazí. PLUS: niektoré scény so zombíkmi, MINUS: slabé hororvé scény, predvídateľnosť deja, priemerné herecké výkony, príliš akčnosti.... ()

Megynka

Za mě tak 3/4, dávám 4, jelikož je to dobrá výjimka, co se filmů se zombíkama týče. Nemám je moc v lásce, je to vždycky jedno a to samé, tzv. o ničem, zde se mi líbil ale pohled z "ptačí perspektivy", který byl originální a zajímavý. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech