Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

QuietRioT

ďalší kompromis medzi akčným trhákom a citovou vydieračkou. Tentoraz fakt slabý. Najhoršie na tom všetkom bol Brad Pitt, nedalo sa na neho v tejto role pozerať. ()

poolfish

Tak tady jsem dal 3 hvězdy jen za to, že tam hraje Brad Pitt a za efekty.Jinak mi tento film přijde jako hodně špatný pokus napodobit výborný film Já legenda.Děj je úplně stejný, až na to že v legendě je Smith sám a tady jich je víc.Byl jsem na tom v kině a na delší dobu stačilo. ()

Metju96

Od tohoto filmu som čakal viac. Tešil som sa naň, keď som si pozrel trailer, ale keď som ho videl v kine tak to nebolo až také ako som si predstavoval. Efekty boli dobré ale dej bol predvídateľný a jasný už niekoľko minút dopredu.... A vyriešenie problému so zombiekmi som čakal niečo „šťavňatejšie" a originálnejšie. ()

p.hubicka

Úžasné.. mě naprosto nadchl.. je tam určitě podobnost s Já Legenda ale to filmu vůbec neubírá. Mě to strašně bavilo.. páni, potily se mi ruce, bušilo mi srdce.. tohle semnou má film dělat :) 5* opravdu super ()

jarkametelka

Nerad to pisu,ale Svetova valka Z je jeden z nejhorsich filmu roku.Nerad to pisu,ale Svetova valka Z je velmi,velmi spatny film.Nerad to pisu,ale Svetova valka Z je tak hrozne nudna,ze se mi z toho sviral zaludek a nejen zaludek...Pripomina to nejaky nemecky(rejza je myslim nemec) televizni katastroficky film bezici na jistych komercnich stanicich.Chapu tvurce,ze chteli svuj filmecek obohatit nejakou hvezdou,aby se dobre prodaval,ale v tomto smeru nepomaha ani ta hvezda.Pitt totiz hraje opravdu jako jeden z tech nemeckych televiznich hercu,mozna,ze jeste hur a sam vypada se svymi hereckymi prostredky jako zombie...On totiz nema co hrat,jen vydeseny vyraz,ktery prechazi az do pritroublych pohledu...Ale Brada zrejme nalakala financni odmena a nebyla zrejme mala,nebo snad jo(!?), mozna,ze byla mala,protoze Pitt nehraje!Pitt se nam vysmiva,jak jsme blby,ze toto budeme sledovat! Penize jsou treba,ale zajit az tak nizko,to by si nedovolil snad ani ten nejzoufalejsi ochotnik...Varovani:milovnik kvalitnich filmu,at se tomuto filmu vyhne velkym,ale opravdu velkym filmovym obloukem a kdyz uz se na nej vzpomene,ze by se na nej chtel podivat,tak mu radim,ze ho ceka zazitek,ktery by se dal srovnat s internim vysetrenim zaludku... ()

BranuliQ

Tento film ma neskutočne bavil. Od začiatku do konca som zízal s otvorenou tlamou.. No boli aj chvíle, pri ktorých mi skoro srdce vyskočilo z hrude napr. ten nervydrásajúci koniec. Príbeh bol bombovo vymyslený,dobre natočený s prekvapivo dobrým scenárom a hudbou. ()

sigiq odpad!

no tak vidím ,že v amerike už naozaj došli nápady. brad pitt a zombie. kravina na ntú. čudujem sa mu ,že zobere takúto sprostoť,ale zrejme nebola iná ponuka. trápne ,plytké ,povrchné ,bez nápadu,pretože scénare typu epidémia tých tu už bolo a skončilo tak ,ako to skončilo.nuda,nuda,nuda čisté béčko a navyše slabý herecký výkon samotnej hlavnej postavy. ()

babuca

treba povedať, že nič originálne sa tu neobjavilo. Takýchto filmov je tu niekoľko. Zaujali scény so zombíkmi, napr. ako lezú cez vysokú stenu v Izraeli. ()

JIP.XF.cz

Kromě klasické "reklamy na US armádu", přibyla "tolik potřebná reklama" na ještě horší organice v podobě OSN a světové zdravotnické organizace, která ráda v lepším případě pouze vyhlašuje pandemie. Reklamy na výrobky typu PEPSI jsou v tomto žánru jaksi samozřejmé. ()

JMA

Čekala jsem od tohoto filmu daleko víc.. Ze začátku super, ale postupně mě vstávaly vlasy, ale rozhodně ne hrůzou a konec je úplně mimo..že na zombie vyzraje sars, hiv, nebo co za virus?? to mohli aspoň říct, co si to píchnul a že neměl ani žádný příznaky a vesele si přijel za rodinou..no nevím...pro mě fakt zklamání a proto jen 3*.. ()

Aresko123

Zaujimavy filmik o epidemii. Zombie su tu neni hlavnou "temou" co ma trosku mrzi ale da sa to vydrzat. Pitt ako vzdy super a cesta k dalsim dielom je otvorena....... ()

RonnieR

Štvrtá za "vodotrysk z ruky", ale nie, vážne! Dobre zahrané, solídny scenár, svižná Forsterova réžia, ale na piatu tam chýbal asi to spomínané mäso z Moskvy! :-))) 77%. ()

FenderSam

Hodnotím na výborné, sled udalostí bol nevšedný, krásne zábery takmer z celého sveta. Režisér geniálne udržiaval napätie počas celého filmu. Neviem, čo by som mal vytknúť. ()

floppy4

Srsly 75% ?!?!?!?! Musel som sa naozaj premahat aby som tento film dopozeral. Vsetko zle. Brat Pitt uplne sterilny xicht cely cas, ten vztah s rodinou - emocie uplne 0%. Kamera komplet zla, zozaciatku sa to len tak miha, neviete si vychutnat akciu. Ostatne postavy takisto velmi zle, od cernocha velkeho sefa na telefone az po tu vyholenu jeruzalemsku vojacku, to sa im naozaj velkolepo nepodarilo. Cely ten dej cestovania hore dole neponuka nic, len neustale nalety zombikov, pricom vieme ze Garry prezije a par nestastnikov si to bohuzial odskace. Klasicky scenar kedy nejaky inteligentny ujo ma napad a vysady ako vrtulnik a lietadlo, aby sa zozaciatku ako tak zachranil. Zmeny prostredia to vobec neozivuju, praveze to nema drive a vobec to divaka nenuti pozerat dalej, lebo sa vzdy posunie niekam a nikde. A popritom predvidatelne jak oči. Jedinu hviezdu davam asi za to ze prvych par minut som bol este v napati, zvysok nudaaaaa.... Zombie zaner toto absolutne nikam neposunulo, hollywood zarobil a seci sme klidny. ()

martinezke

A zase sa mi raz potvrdilo, že čim viac sa na film teším, tým viac sklamaný som. Tak to bolo aj pri Smrtonosnej pasci 5 (to bola ale katastrofa). Možno som ovplyvnený aj tým, že som si prečítal knihu, ktorá bola niečo úplne o niečom inom ako film (fanúšikom tohto žánru VRELO ODPORÚČAM-dávam jej 100%) Vo filme z nej bolo asi tak 5%. Som si vedomý toho, že do filmu sa nedá vložiť celá kniha, ale aj tak som dúfal, že tam toho bude viac(bitka o Yonkers) . Z-ka boli na môj vkus až enormne rýchle a často bilo do očí ich počítačové prevedenie a taktiež som čakal viac bojov.Posledná časť filmu v labáku ma sklamala asi najviac. Moje hodnotenie sú 3 hviezdičky. P.S Tak tajne dúfam, že jedného dňa sa nájde niekto kto z tak perfektnej knihy spraví seriál. Ten by možno tromfol aj The Walking Dead. ()

Foltin

Těšil jsem se a dočkal jsem se.. Film, který za to stojí a určitě neurazí. Některé přehnané momenty mam u zadku a film jsem si patřičně užíval. ^^ ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech