Payushka

Kim vali, Sarah je na to uz moc stara a konec? Bozinku, ja cekala, ze to skonci uplne jinak! No ne, vazne prekvapive! (fajn, nejsem ten typ cloveka, co by zboznoval Sex ve meste...) ()

InJo

Na seriálu se mi líbilo, že velmi dobře dokázal snoubit snesitelnou reklamu na honosný styl života (což není zrovna moje krevní skupina) s kvalitním tematizováním/řešením partnerských vztahů (to naopak můžu kdykoliv). Filmová verze je vzhledem ke své neopodstatněné velkofilmové stopáži strašlivě dějově řídká a přestože se v ní tvůrci opět zabývají vztahy, převahu má tentokrát ona líbivá povrchnost, která se natvrdo projevuje ve scénách módních přehlídek, nakupování, nezáživného ženského tlachání (týkající se dvou předchozích zmiňovaných věcí) apod. Carriina (čili hlavní) dějová linie je vlastně úplně zbytečná (jenom nezajímavě a neuvěřitelně průhledně opakuje/nastavuje závěrečné epizody seriálu), navíc nechápu, proč si opatřila asistentku, z níž se stala regulérní (opět zcela nepodstatná) vedlejší postava (scénáristé byli vskutku zoufalí ve snaze natáhnout svůj snímek do té absurdní délky), Charlotta kromě střevních potíží je úplně bez starostí a problémy Samanthy a Mirandy, které mají největší potenciál, jsou odbyty příliš přímočaře a jednoznačně, než aby dokázaly emočně pohnout, a proto ani ony nemají šanci tenhle kolos vytáhnout do vod nadprůměru, v nichž se nachází snad všechny řady seriálového předchůdce. Je to opravdu jak několik (čtyři, možná pět) průměrnějších dílů puštěných za sebou – během prvního a druhého vás to ještě jakž takž baví, ale s každým dalším divácký zájem uvadá a ke konci už se sledování téměř rovná letargii… A recenzenty nenáviděnou dvojku si snad raději nechám ujít úplně… BTW Nechápu a nemusím lidi doslova posedlé nakupováním značkových výrobků (ano, nemám rád konzumní styl života). 50 – 60 % ()

Sobis87

Epizodičnost původního konceptu – tedy seriálového Sexu ve městě – se promítla i do jeho celovečerního následovníka, díky čemuž si můžeme o kompaktním příběhu nechat jen zdát. Celý film tak připomíná zhuštěný slepenec několika seriálových dílů a zvolená celovečerní forma tak pozbývá smyslu – pokud tedy pomineme marketingové záměry a koncept „dojné krávy“, kterou je třeba ještě párkrát zatahat za cecík, než úplně vyschne. Filmový Sex ve městě pak vyjma rozvinutí osudů ústředních postav nenabízí vůbec nic nového a veškerá kritika i pochvala směřující k původnímu seriálu je v podstatě aplikovatelná i jeho filmového následovníka. Pokud máte rádi původní seriál, není co řešit a samotný film vás nezklame. Já osobně však od celovečerní verze fenoménu očekávám něco více sofistikovaného než jen pouhý přídavek, který fanouškům poskytne další dvě hodiny ve společnosti oblíbených postav a na prodeji lístků jim přitom řádně provětrá peněženky. Důkazem toho, že to jde i o několik řádů lépe, jsou celovečerní Simpsonovi, kteří grandiózně konvertovali do celovečerní podoby. 60% ()

Smok

Ako ma môže pobaviť film, kde už obstarožné hlavné hrdinky, ktorých tváre vyzerajú ako keď natiahnete kožu z pomaranča na melón (hlavne tá ryšavá), pri každej replike debilne pískajú, tlieskajú a dupkajú nožičkami? Slová typu: botox, plastika, svadba, pán Božský, šaty, diétne, rozchod, vosk sa na mňa sypali bez zľutovania a so strašnou kadenciou a vrchol srandy je, keď si "jednoho dne Šarlota tak trochu kákla do kalhot"? Dávam 1* a dávam ju s kľudom a ľahkosťou, lebo tento počin je u mňa len o málinko lepší ako obyčajná juhoamerická telenovela a je mi úplne jedno, koľko šiat babenky pri nakrúcaní vystriedali. ()

teutates

Síce to nebol môj šálok kávy, avšak priemer to spĺňalo aj u mňa. Klišé strieda "klišé" a psychologické rozpoloženie hlavných účastničok som veľakrát nechápal, ale krivdil by som tomuto snímku ak by som dal menej. Rozhodne sa tuna naničom nešetrilo a 148 minút sa dalo relatívne vydržať... 6/10 ()

pm

Jsem tak ráda, že jsem to neviděla v kině. Nemám ráda x-krát převařené nápady, myšlenky a vtipy, natož reklamy v každém záběru. K tomu, abych to brala jako výpověď o vztazích (a ráda bych) je to příliš povrchní, přestože pravdy zde vyslovené mají obecnou platnost a vážnost. ()

Slarque

Poněkud jsem se obával přehnané stopáže, ale nakonec jsem do příběhů známé čtveřice vklouzl bez problémů a i když tam hlušší místa jsou, nudit jsem se nezačal ani na chvilku. Člověk by sice čekal, že se lidé aspoň po čtyřicítce začnou chovat trochu dospěle, ale zřejmě ne. Ale nestrávit s nimi několik řad seriálu, mohl by to být problém. ()

iamek

Neuvěřitelná nuda. Abych trpěl u filmu 150 minut se mi dlouho nestalo. Jednoduchý příběh, mizerné herecké výkony, nudný humor a trapný humor. Nenašel jsem na filmu nic pozitivního kromě závěrečných titulků a ůvodních patnácti minut. Sexu ve městě jsem se měl vyhnout velkým obloukem. ()

klerik

Slušne spravené vyvrcholenie, ktoré je pridlhé a tým pádom riedke. Kniha rovnako ako seriál stojí na prestrihoch, rozbitom rozprávaní a posedeniach pri káve. Tu sú hrdinky často spolu a konajú spolu, čo odhaľuje plytkosť celého námetu. Film však ide plynule do svojho cieľa a má atmosféru seriálu, len nie je tak šikovne kočírovaný ako samotný seriál... ()

Chrustyn

Na začátek bych asi napsal, že nepatřím mezi vášnivé fanoušky seriálu ale i tak jsem většinu epizod sledoval s chutí. Na film jsem se nějak výrazně netěšil ale byl jsem docela zvědaví jestli tvůrci dokážou zaujmout více jak dvou hodinovým filmem když si doteď vystačili s 30 minutami. Film se více než seriál zaměřuje na hlavní hrdinky a mužské osazenstvo je úplně odsunuto na vedlejší kolej. Víceméně je zde vše co mají fanoušci seriálu rádi ale ta délka je opravdu moc a humoru docela málo. Určitě ale potěší to, že ženské hrdinky se chovají a dělají to samé jako v seriálu. Pokud patříte mezi opravdu vášnivé fanoušky seriálu klidně si hvězdu připište. ()

mat.ilda

Předně je třeba zdůraznit, že tento film je určen pro fanoušky stejnojmenného seriálu a zvláštní význam bude mít především pro ženy a snad ještě transvestity. Mužské publikum nebude mít tolik pochopení pro ječící čtyřku zralých, dobře situovaných, emancipovaných a extravagantních Newyorčanek, z nichž každá prochází určitým mezníkem ve svém životě, ale zároveň ho prožívá spolu se svými nerozlučnými kamarádkami. Snímek má svoje slabá místa, především je to délka filmu, kdy navíc druhá polovina ztrácí šmrnc a vtip, tento nedostatek však s pomocí přihmouřeného oka nahradí svět bláznivých modelů, úžasných botek, neuvěřitelných šaten a luxusních restaurací, ale i trocha sentimentu a kouzelných momentů, které nejsou zaměřeny pouze na efekt, ale září lidským teplem tak, že vás musí dojmout - mě dostaly zvláště prostřihy silvestrovskou nocí, provázené fantastickou hudbou a setkání Mirandy se Stevem na Brooklynském mostě. Nesmím zapomenout na láskyplné nasnímání velkoměsta, kdy se obrazy portálů pětihvězdičkových hotelů klidně koupou ve špinavých kalužích a vy už chápete, proč jeho obyvatelé nosí trička s nápisem "I LOVE N.Y." ()

mcb

Při sledování filmu jsem nevěděl, jestli mám hrdinky rád nebo je nesnáším. Na jednu stranu sympatické čtyřicátnice, které s grácií proplouvají svým životem a atakují diváka svou upřímností a výpovědní hodnotou o vztazích obecně, na druhou ženy, které naprosto nic nedělají a mají všechno, žijí svým konzumním a povrchním životem, který je jako vystřižen s módních časopisů (což je i tvůrci podtrženo scénou s kožichem). Nehledě na to, že je to příjemná podivaná, která i přes obludnou stopáž (2 a půl hodiny!) dokáže zaujmout i pobavit zároveň. Navíc se mi zdá, že celá zápletka se motá jenom kolem toho, jak ženy nedokáží odpustit mužům a tak se raději půl roku ukájejí smutkem, než aby se je snažily vyslechnout a popřípadě zvážit situaci. Vždyť předem snad oba dva vědí, co chtějí. Jinak je to určitě jedna z nejlepších adaptací seriálu, kterou díky me absolutní neznalosti (viděl jsem cca 2 díly) bohužel nemůžu docenit tak, jak by si zasloužila. Zatím jsem ve fázi Label it :) ()

Stanislaus

Po dlouhé době snímek, který mě opravdu překvapil. Nic jsem od něj neočekával. Říkal jsem si, že to bude o čtveřici hysterických a sexuchtivých ženských, který budou drbat o ničem. A ejhle! Jediná věc, která se vyplnila byl ten sex:-) ... Žádná hysterie, ani žádný bláboly. Je to příběh o ženách, které mají problémy jako mnoho jiných a řeší je jako mnohé jiné. Kostra a děj filmu jsou stabilní, herecké obsazení je skvěle zvolené. Celý film doplňovala úžasná hudební stránka a nikdy bych nevěřil, že to řeknu, ale u komedie i neobvykle působivá kamera. Scénář byl bohatý a scény se míchaly z klišé do originálu a nazpátek. Zkrátka jedno velké překvapení a vůbec nelituji, že jsem strávil přes dvě hodiny jeho sledováním. Takovou přehlídku nádherných a bizarních šatů uvidíte málokde. ()

Flego

Seriál má vysokú kvalitu a v tomto prípade sa potvrdzuje fakt, že skratka, ktorá funguje v ňom, nemá šancu fungovať vo filme. Celý film je neuveriteľne natiahnutý a v podstate plytký, pripadal som si ako v dlhočiznej reklame ( zrejme každý sponzor bol vo filme spomenutý ). Netvrdím, že som bol sklamaný, ale čakal som oveľa viac. Na seriál však nezanevrem. ()