Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

silent cut

Tak aby bylo jasno. Tohle není Kurýr. Tohle není Trier. Tohle není film, který by si zasloužil vložit do krabičky k jakémukoliv (byť sebelepšímu) dalšímu filmu a to je to proč je pro mne Drive zážitkem. Problémem většiny dnešních filmů je, že podstatu celé zápletky a nejlepší scény většinou prozradí trailer. Ono vlastně i kdyby traileru nebylo, hrdinu většinou poznáte a pochopite za pět minut od nástupu na scénu a pak už jen čekáme na twist. Ok. Nasrat. Tohle je silný, hořký a kurevsky dobrý kafe. ()

Hanzisko

Ryan Gosling v roli zamlklého řidiče - perfektní. Soundtrack A Real Hero od College feat. Electric Youth - perfektní. Chevrolet Chevelle 1973 a Ford Mustang 2011 - perfektní. Toť vše z pozitiv. Celkově nemastný, neslaný. Nakonec jsou stejně všichni mrtvý a vykuchanej hlavní hrdina odjíždí neznámo kam, zatímco jeho sousedka mu klepe na dveře. Neuvěřitelně přeceňovaný film. 60% ()

latvar

Že bych se zrovna dvakrát bavil, to se říct nedá. Dobrý děj a akční scény mě nezaujaly(ani jich tam mnoho nebylo), spíš hodnotím kladně podivný vztah mezi Shannonem, Irenou a jejím synem, kde to mezi dospělými jiskřilo, ale dá se říct k něčemu většímu vlastně nedošlo. Pro mě průměrný film, který člověku neutkví v paměti. 55% ()

JančiBači

Nečakal som že po Limitless zažijem ešte filmový orgazmus v roku 2011.A vtedy keď to človek najmenej čaká, vtedy to príde.Drive sa rozbieha velmi pomaly no neodrádza tým.Práve naopak.Pomaly sa vpíja pod kožu a ku koncu už cítite každu jednu surovú scénu priamo na koži.Dostali ma skvelé zábery na nočné mesto.Očarila ma výborná syntetická hudba.Páčili sa mi civilné herecké výkony a aj chutná Carey Mulligan.Ryan Gosling v bunde so škorpionom (keď ju niekde uvidím hneď si ju kúpim) je jednoducho COOL.Dámy a páni, takto vyzerá kvalitná filmarina.Takto to vyzerá keď všetko ladí tak ako má a keď ma režisér talent od boha a patrične ho vie využiť.Dnes už viem že DRIVE sa kultom nestane, pretož už kultom je.A ja sa teším ako obohatí zbierku mojich DVD pretože tento klenot musím jednoducho mať. ()

BuryGol

Nicolas Winding Refn je unikát. Viděl jsem od něj hodně věcí a asi jen máloco přebije trilogii Pushera. Tentokrát se upsal Amíkům a vzal si k sobě pro mě až do týhle chvíle nezajímavýho hezounka z romanťáků Ryana Goslinga. Koloběh chlapíka bez jména, kterej v noci maká jako nájemnej řidič pro čórkaře a přes den opravuje auta a ještě stíhá natáčet kaskadérský kousky pro hollywoodský neTrháky. Pak se do toho přimotá ženská s capartem, manželem v lochu a všechno skončí krvavou lázní kvůli milionu chechtáků za podvod. Příběh plyne svižně, akčně (střelby, vraždy, zašlapání hlavy do země), leč tak nějak s nádechem klidu a výbornou kamerou. Taky bych vyzdvihnul soundtrack, hlavně poslední song "A Real Hero". Snad je jenom škoda, že to trochu nahrává situaci, že za všechno může ženská...což je vlastně někdy pravda, ne? Hehe. ()

tommmy89

Nečakal som od filmu akčné šialenstvo, ani nahánačky pred policajtmi celý film. Film sa niesol v tichej tónine, ktorú sprevádzal "flegmatik Driver". Film som sledoval v originálnom znení a to mi dalo pocítiť tu kvalitu, ktorú chcel režisér do celého filmu vniesť. Som teda obzvlášť zvädavý na CZ dabing. Ale skromne si myslím, že pôvodné znenie len tak ľahko neprekoná, zvášť v úlohe "Drivera", no nechajme sa prekvapiť ! :-) P.S.: Výborný Soundtrack : "College - A Real Hero (feat.-Electric-Youth)". Nemám viac čo ktomu povedať, film sa mi veľmi páčil, tak 4* ()

Almásy

to je jeden z tích filmov, o ktorých sa učí na školách a ktorý sa za 10 rokov bude premietať v kluboch v sekcii ,,Klasika svetovej kinematografie" klobúk dole. ()

Hollohlaway

Minimalistická syrová věc, mixující Tarantinovské nahlížení scén s Ritchieho střihem a náhlým vzkypěním brutality. Kamera a soundtrack vysloveně mňam, to sedlo parádně. Drželo mě to celou dobu, a byť se zápletka rozjela až poměrně pozdě, nenudíte se. Nevinně a vysloveně slušňácky vyhlížející Gosling promluví snad až po 10 minutách, ale precizní ovládání volantu mu skutečně věříte a scény honiček jsou fajn nasnímané. Gradující napětí a očekávaná katarze, která se dostaví přesně na čas, to je hlavní deviza společně s milou Carey Mulliganovou a Ronem Perlmanem, který opět prodává svůj děsivej ksicht s úžasnou nonšalancí. ()

weselow

Vypadá to, že hlavní hrdina je... autista. *ba dum tss* Ale teď vážně.. vizuál, hudba, zvuk a režie jsou vyjímečné, příběh odpovídá spíš filmům se Stevenem Seagalem. ()

TonySad

Drive mě opravdu a upřímně nudil. Po zhlédnutí úvodního ujíždění se mi film zamlouval. Ačkoli byla tato scéna dobrá, následoval hlavní děj, který mě už nenadchnul. Nejvíce mi vadily zbytečně protáhnuté scény o zírání hlavního hrdiny a málo slov. ()

MichalOrsava

Tento film se záměrně snažil vyhnout dialogům, ale nefungovalo to. Tiché scény mají nějak rozvíjet děj, budovat atmosféru nebo citové rozpoložení postav. Zde se v takových scénách nic nedělo a děj se neposunoval nikam. Expozice ženy byla dosti podivná, co nám měla prozradit nic neříkající scéna ve výtahu. Dál se už k sobě chovali jako ke své vysněné životní lásce, proč? Kde byl tento vztah rozvinut? Přišlo mi těžko uvěřitelné, aby toto citové pouto vzniklo a proto mi to pak vadilo v každých takových scénách. Autor se jistě snažil zpracovat tento námět nějak zajímavě, přecijen je to již hodně ohrané téma, ale takhle to nefunguje Windingu Refne. ()

obivan568

Asi jediný film tady na CSFD, u kterého mi vadí tak vysoké hodnocení :) Na Drive jsem se díval s vědomím, že film s tak vysokým hodnocením musí být parádní. Ovšem... to co přišlo pak nemůžu popsat jinak než nuda. Hodinu a půl jsem sledoval rádoby drsnýho chlápka, co vůbec nemluví (pozor: on tam nemluví nikdo!!!!) a jak u toho proboha mám vydržet hodinu a půl??!! Díky bohu za tu hudbu, protože jinak bych šel na 2*. - 46% ()

Masrii

Slušné drama s zajímavým dějem a dobrou atmosférou, které bych si určitě oblíbil nebýt dlouhých prázdných záběrech na Řidičovu tvář a pomalostí děje. Další mínus přikládám přílišné brutalitě a trochu také nesmyslností počínání ve filmu, zejména pomoc manželovi krásné Irene, který se zrovna vrátil z kriminálu. Palec nahoru za soundtrack, který mě tak jako mnohé docela chytil. Žádné překvapení jsem ale od toho filmu nedostal. 70% ()

zuza99

Jedna hvězda za Goslinga, druhá za Mulligan a třetí za atmosféru. Žánr filmu nepatří mezi mé oblíbené, trvalo mi minimálně rok než jsem se k němu dokopala a asi jsem čekala větší odvar, když z toho byli/jsou všichni tak nadšeni. Ale určitě to nebyla ztráta času. ()

voleman

Tak špatný to určitě nebylo, mělo to hodně slušnou atmosféru a poměrně slušné herce. Ryan Gosling mě sice není moc sympatický, ale to neznamená že neumí hrát. Největší problém mám ale s příběhem, který sice celkově pasuje k pomalé noir atmosféře, ale mě se prostě na to abych dal 5* zdál příliš slabý. Takový Scorsseseho Taxikář se mi prostě zdál ve všech ohledech lepší. I tak jde ovšem v tomhle žánru o silný nadprůměr a v posledních letech nic podobného nevzniklo. 80% ()

Jello Biafra

Nicolas Winding Refn je bez výhrady výnimočný režisér. Naplno mňa o tom presvedčil už svojou kultovou trilógiou Pusher, ktorú natočil vo svojom rodnom Dánsku. Tentoraz preniesol svoj unikátny filmársky štýl do Hollywoodu a jedná sa o film viac než vydarený. Komorná dráma sa totiž v druhej polovici mení na krvavý a napínavý thriller, ktorý vyniká mnohými brutálnymi scénami, ktoré majú kultový potenciál. A Ryan Gosling v hlavnej úlohe je úplne démonický. Body navyše si zaslúži aj hypnotický soundtrack. ()

venca163

Takhle nejapnej pokus o art už jsem dlouho neviděl (no, Vary se blíží, to mě zase vyléčí z těhlech keců). Zajímavý je, že se veškerý dialogy z filmu vešly do traileru =). Co už trailer neukazuje, jsou ty dlouhý pauzy mezi každou větou, kde se nic neděje a bezmocnej divák je odkázanej na detailní studii obličeje toho hezounka. Nemam rád, když se jede umění na úkor příběhu (a filmový teoretici se pak musej zapotit, aby v tom tu genialitu našli). A kurva, film co se jmenuje Drive by mohl mít víc prostoru pro ty autohoničky. A nedělat takový přehmaty, jakože hrdina už asi 15 vteřin zběsile drtí pedál, motor řve ve stylu Fastfood Furious, ale ze záběrů z palubní kamery vidíme, že se auto pořád plouží stejnou rychlostí s maminama, co se vracej z práce. (55%) ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky