Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

MishKonn

Tenhle snímek se přesně trefil do toho, co chci ve filmu vidět....ta atmosféra, vzít klíčky uprostřed noci, sednout do svý káry, projet se skrz LA, dát si koláč a kafe v nonstop snídaňárně, ale tak rozvedená do absurdna...v tý volnosti uvažování a chování - tak si občas vybílim nějakej obchod nebo někomu rozdupu hlavu :) Já tenhle filmek vidim jako totální opak Pulp Fiction. Co jsou pro Pulp Fiction slova, tady jsou obrazy a hudba. ()

sheldonka.

Drive je pecka! Vyladěný jak po stránce herecké, tak po stránce hudební. Řidič .. málomluvná, ale charismatická hl. postava, kterou Ryan ztvárnil skvěle. Gosling nepotřeboval mluvit. Stačily jeho gesta, pohledy nebo úsměv, což se mi neskutečně líbilo. A pak k tomu všemu přijde ještě noční jízda autem s atmosférou, která se vám vryje pod kůži. Drive se zařadil mezi nejzásadnější filmy mého života. A k tomu všemu ještě ten skvělý soundtrack! ()

dANo

Super! Konečne film, ktorý je iný a už dávno som sa netešil z filmu tak, ako z tohto. Quentin Tarantino už nevie také niečo od 90. rokov a za posledných 10 rokov som síce videl množstvo filmov, ale tento vyčnieva. Ryan Gosling bol perfektný a dokonale zahral postavu, ktorá miestami pripomína Stevna Seagala :o)). A ten záver bol taký dobrýýý... ()

Brain-D

Nejlepší film roku 2011. Ryan Gosling tu stvárnil postavu řidiče, který má naprosto úžasné myšlení, vlastnosti, charakter, tichost a snad všechno možné. Prostě kdybych dělal film, tak by to asi takhle vypadalo. Příběh je zde jednoduchý jako facka, který je vyprávěný pomalu s odstupem pro lepší prožití děje. Hudba udělala taky své a vsadila filmu nepřekonatelnou atmosféru. Akční scény jako auto honičky či gore scény špica. ()

Danny F.

Od začátku se to lenivě vleče. Sem tam nějaká brutální vražda, i když jen tak rozšlápnout někomu lebku, směšné. Ale v mezerách mezi bitkami lenivé tempo. Pomalu mě film začínal nudit. Myslel jsem že jsem si to pustil zpomaleně. Toto není nic tak parádního, jak tady většina tvrdí. 55% ()

VanTom

Vcelku obyčejný akční scénář, který je ale na žánr natočený značně neobvykle - místo upozadněných honiček a přestřelek se cele soustředí na pozvolné budování hypnotické a melancholické atmosféry (holt cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly). ()

zdenny

Zajímavý a velmi zvláštní film. Víc než tři hvězdy nedávám proto, že film byl jiný, než jsem si představoval. Podle názvu jsem očekával akční jízdu. Faktem ale je, že pro to jsem měl problém s hlavním hrdinou, který mi prostě do své role neseděl. Myslím akční scény, kdy bez skrupulí likviduje protivníky. Nemá na to prostě vizáž a postavu. Ale zřejmě proto jej tvůrci angažovali. Film byl totiž veden v tzv. francouzském duchu, což mi překvapivě u amerických filmů nevadí. Ano, film to byl velice zajímavý, nicméně vzhledem k jeho názvu jsem si zpracování představoval jinak - dynamičtěji. Ale nevadí. Dle hodnocení si své fanoušky našel. A možná po zásluze jich není málo. ()

Master19

Dokonalé ve své jednoduchosti. Každé nevyřčené slovo většinou zvyšuje mé hodnocení, takže Drive si nasadilo laťku vysoko, když hlavní hrdina promluví až po téměř dvaceti minutách. Ani potom neztrácí dech a každá kolébající melancholická pasáž je až strojově přesně vystřídána strhující akční scénou, nezřídka ozvláštněnou něčím originálním (couvání s Chevroletem). Pak jsou tu až pekelné romantické scény bez špetky samoúčelnosti, jakoby výsměšně konfrontovány s dlouhým záběrem na odhalená ňadra ve striptýzové šatně. Úžasně atmosferické záběry na obličeje, ve kterých se zrcadlí myšlenky těžké, jako život sám a které divák smí odezírat a může chápat. ()

Midori_Mike

Kus dobré filmařiny. Atmosferické, hypnotizující - napětí bez velkých teatrálních hlášek nebo scén. Né že by tam akce nebyla, ale to hlavní drama se bude odehrávat přímo uvnitř vás. Hlavní hrdina je hodně tajemná postava - přestože jednoznačně sympatická - a člověku celou dobu vrtá hlavou, na co asi myslí a jaké jsou jeho skutečné záměry. Je to místy až krásně snové. K tomu si připočtěte perfektní, převážně ambientní soundtrack, který ale korunují dvě výborné skladby odkazující se na 80. léta (vydány byly ale v roce 2011) v úvodních a závěrečných titulcích. Nádhera ()

lucascus

Herecky je to strašně slabé (Ryan Gosling je opravdu mizerný herec, první půl hodiny jsem si myslel, že si z diváků dělají producenti srandu - Gosling neumí mluvit, gestikulovat, nemá žádnou mimiku), i příběhově mě první půlhodina zklamala. Od druhé poloviny se to co se týče scénáře a napětí vysoce zvedlo, ovšem ani tak už to nezachránilo špatně rozjetý film. Jako divák jsem se neměl čeho chytit, osudy všech postav mi byly lhostejné, takže hodnocení zachránila skvělá kamera, hudba a druhá polovina scénáře. Toť vše, nic víc, nic míň. ()

Sany33

Mne osobne tieto intelektuálne roviny vo filmoch nič nehovoria. Pozerám sa do bedne a ak ma film niečím osloví dám mu buď dobré alebo zlé hodnotenie. Tento film ma oslovil až od polky svojou brutalitou a tým že ma konečne prebral z letargie až v polke minutáže. Navyše je tam veľmi málo hovoreného slova, čo by mi ani nevadilo keby tam nebolo 90% miest kde dej vypĺňa hudba a pohľad na terigajúce sa telá hercov v nezmyselných záberoch. Ako som spomínal od polovice stopáže sa to začalo zdatne rozbiehať, začalo sa to rezať, začali pribúdať mrtvolky a vyšli na povrch aj iné zápletky. Film v podstate ponúka všetko čo by som potreboval akciu, drámu, romantiku, vtip ... Ale je to dávkované v tak, pre mňa nezmyselných scénach že mi to vyslovene vadí. nezachránil to ani Gossling, ktorého mám veľmi rád ako herca ale nesedí mu bohužiaľ rola takéhoto drsňáka. 55% ()

J.Lajner

Drive v době premiéry působil jako zjevení a nadchnul kritiku i zpočátku mírně vykolejené mainstreamové publikum. Mix ryze béčkové báchorky s uměleckou výstavbou jednotlivých obrazů měl a stále má sílu omamné drogy. Bylo to nové, sexy a pro Hollywood naprosto atypické. Režisér k sobě tímto počinem dokázal nalákat tisíce nových fanoušků, aby je následně svým dalším dílem zase hodil přes palubu. To už je ale trochu jiný příběh. Drive je zkrátka jedinečný a rozhodně svým vláčným tempem a zdánlivě mělkou dějovou plochostí neosloví každého. Nicolas Winding Refn stvořil žánrový film, který se však snaží vyniknout i existenciálním přesahem. Je to pohádka pro dospělé plující na tepajících syntezátorech a natočená smyslně přivřeným, zasněným pohledem... ()

FrajerTom

Před shlédnutím filmu jsem o něm absolutně nic nevěděl. Jediné co jsem viděl byl plakát s Ryanem Goslingem za volantem. Žádné Rychle a zběsile se však nekoná. Tvrdá, nekompromisní a ledově odtažitá podívaná mne zaskočila stejně jako první výstřel ve filmu. Film, od kterého bych čekal spíše lehčí žánr Kurýra či Loupeže po Italsku, je hutným artovým dramatem s akčními vložkami, které jsou však dotažené do absolutní dramatické dokonalosti. Temnou a pohlcující atmosféru příběhu o hrdinovi s nejasnou motivací podtrhuje naprosto fenomenální hudba. Nejen, že Drive nabídl jednu z nejlepších automobilových honiček posledních let, ale svou jedinečností předstihl své novodobé konkurenty v řidičském žánru o několik délek a má zaděláno na kult Taxikáře pro 21.století. Po druhé projekci dávám plný počet a párátko do pusy. ()

zigíš

žánrovka umením - ultranásilie poéziou podané tak, že ani v najmenšom nepôsobí samoúčelne bezchybný casting -chémia medzi goslingom a carey mulligan správne dojíma- kamera singerovho newtona thomasa sigela hypnotický tep martinezovho soundtracku v elegantnom, čistom režijnom balení nenápadný kandidát na film roka P.S. tento rok by som zavedené značky rozdelil do troch skupín ad1) rovno sračky (black swan) ad2) nevzrušivý priemer (true grit) ad3) film čo pochopil len režisér (hanna) zato prekvapili relatívne nové tváre NOLFI -adjustment bureau- WYATT -rise of the planet of the apes- REFN -drive- ()

D28

Milí brutálni kolegovia, ako je možné, že sa nám tak krvavý film tak veľmi páči?Odpoviem si sama vzápätí-pretože všetko ostatné je perfektné.Rozumiem i tomu, že násilie je účelovo drsné, ale ako si mám vychutnať romanticko-poetické pasáže, keď furt čakám, komu vyletí kus mozgu či dákej kosti z hlavy? Aj tak som však nadšená, pretože som tu našla všetko, čo mám na filmoch najradšej.Ja som tu vlastne našla všetko. ()

ghatos

Nicolas Winding Refn se nedívá vlevo, vpravo a jde si svou cestou. Žádné zbytečné nánosy patosu v příběhu, kde není prostor pro cit a přitom je ho tam strašně moc. Podivně protínající se protiklady protkané prazvláštním pocitem prázdnoty...74%. Hudba byla super - hlavně v úvodních titulcích a temných momentech, takhle se filmy už netočí. Určitě je tady prostor pro zvýšené hodnocení po více zhlédnutích. ()

cross

Hypnoticky uhrančivý vizuální styl s dokonalou kamerou a hudebním výběrem jdoucí i tak trochu proti diváckému proudu vám prostě učaruje svojí osobytostí ale strohou jednoduchostí současně. Technicky naprosto vyladěné vyprávění, notně podpořené bezchybným hereckým výkonem Ryana Goslinga a dalších postaviček, s psychologicky velmi hodnověrným důrazem na postavy - to vše hravě skryje vlastně velmi banální a tisíckrát omletý příběh o tom, jak se hodný kluk zaplete se zlými mafiány - a nejen že jej skryje, on ten příběh dokáže podat tak umně a atraktivně až z toho přechází dech... Velké překvapení u nevelkého, nebombastického a po všech směrech velmi umírněného stylového filmu. ****1/2 ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky