Čtvrtá a má nejoblíbenější Smrtonosná zbraň! Film se nezdržuje s úvodem, těží ze zažitých vtípků, hlášek, narážek a vztahů z minulých dílů, přičemž vše funguje jako dobře namazaný stroj... Jako stroj na zabíjení, kterým je Jet Li a jeho fantastické bojové umění! Smrtonosná zbraň 4 nenápadně jde s dobou, co se týče akce - ta je zde ze všech sérií nejlepší (takový průjezd věžákem je ještě lepší než obdobná scéna v novějších Transformerech), ale svým vyzněním zůstává pěvně ukotvená v nezapomenutelné atmosféře raných 90. let. Klišé, neklišé, Smrtonosná zbraň 4 téměř chytá za srdce. 9/10(14.7.2008)

O chloupek slabší než trojka. Návrat tvůrců po šesti letech k tématu s v něčem změnil, něco zůstalo. Martin Riggs už není takový šílenec a stává se z něj pomalu usazující se taťka, Roger se nezměnil. Ale ne zase že by se z Riggse stal usedlý kliďas, to ani náhodou. Jenom už to není takový divočák jako v předcházející trojici (možná k tomu taky napomáhá dabing, Vladimír Dlouhý má jiný hlas a jiný způsob hovoru než Ladislav Županič). A co je při starém? Všechno ostaní. O tom se nebudu rozepisovat, jenom bych se opakoval. Zkrátka poměrně dost srandovních momentů (Roger v "roli" ptáka, žralok na lodi, Rogerovo odhalení, kdo je otcem dítěte jeho dcery) a akce (zvláště souboj Riggse a Jet Li ve vodě je dost naturalistický). Čtyřka je sice z této čtveřice nejslabší, ale i tak si udržuje dobrou úroveň.(1.11.2005)

Neříkám, že je to špatné. Slyšet opět to hudební téma a koukat na to, jaký schválnosti Riggs Murtaughovy zase provádí bylo velmi uklidňující a po určité době velmi příjemné. Horší bylo to, co chlapci vyšetřovali. Asijská bojová umění jsou dodnes v kurzu, stejně jako v roce 1998. A nemůžu nevzpomenout příšerného Butterse v podání vždycky naprosto stejného Chrise Rocka, který bůhvíproč plýtvá talentem na obyčejné rozhazování rasistických narážek. To sice úžasně funguje v Jay a Mlčenlivej Bob vracejí úder, ale sem se to ani trochu nehodí. Co je na čtvrtém dílu vysloveně špatné, to je ztráta realističnosti a bezskrupulózní tvrdosti prvních dvou dílů (trojka je taky skvělá, ale už i tam byla vidět určitá ztráta "koulí") na úkor zdánlivě větší porce humoru a žvanění o čínských právech, zákonech a tradicích. 60%.(15.3.2009)

Lethal Weapon 4 je fajn, ale s tej scenáristickej nádhery s predošlých dielov sa do tohoto moc neušlo. Gibson a Glover opäť fajn, zapadla aj Rene Russo, ale Joe Pesci je zase neskutočne otravný a Chris Rock má síce fajn postavu, ale herca by som si tam vedel predstaviť lepšieho. Dej sa mi tiež moc nepáčil a s tými číňanmi to nebol dobrý nápad, ale záverečné finále bolo dobré. Je to dobré, stále je to Smrtonosná zbraň, ale s toho čo predvádzali predošlé diely si tento odniesol dosť málo. Napriek tomu nuda nehrozí. 85% - 4*(19.9.2011)

Sorry ale tohle uz se tak docela nepovedlo uz trojka byla dost velka komedie ale tohle uz je misty doslova taskarice uz jenom ten uvod kdy Glover pred magorem z plamenometem tancuje v trenkach a kvoka jako ptak je lehce WTF postav uz je moc Rock mi spis nez zabavnej prisel otravnej proste z toho udelali sasulovinu a divim se ze se to Donnerovi takhle vymklo z rukou no ale tak asi uz senilnel no co se da delat jediny co tenhle dil udrzi v nadprumeru je ucast Jet Liho nikde se mi tolik nelibil jako tady a jeho zaverecnej trojboj s Gibsonem a Gloverem je hardcore to uznavam jenom skoda ze je to jinak cely vyplneny misty az tragicky nehumornym humorem a na to sem u teto serie nebyl zvykly skoda chtelo to trochu dustojnejsi a serioznejsi konec ja osobne vzyvam bozstva a modlim se k tomu aby jeste nekdy vznikla petka ale tento pozadavek zda se byt cim dal tim vic nerealisticky no uvidime nadeje umira posledni...(18.2.2013)

• - Při jedné z honiček se zabodne do předního skla auta noha od stolu. Při střídajících se záběrech z dálky a zevnitř auta je však možné všimnout si, že rozbité sklo je odlišné. (CrownThomas)

• - Počet mrtvol ve filmu je 30. (BloodMax)

• - Tržby v USA za první víkend přes 34 milionů dolarů. (BloodMax)