Můj první Smrtonosný zážitek v kině xD Poslední díl této geniální série je jiný než předchozí díly, už to není ta "stará škola", podepsal se na tom učitě odstup mezi třetím a tímto dílem. Druhým dechem, ale musím dodat, že to nic nemění na tom, že, kdo má rád tuhle střelenou ústřední dvojici, tak bude žrát i tento poslední díl, který je natočen novějším způsobem s moderním záporákém, ano Jet Li a jeho první krůčky v Hollywoodu, přál bych si aby Donner celou sérii ještě vskřísil, když jsou hlavní představitelé ještě něčeho schopni:)) Důstojné akční zakončení celé série, ač nejslabší díl z celé linie, tak pořád kvalitka! Jak už jsem několikrát napsal, takové filmy už se prostě netočí a je to věčná škoda, všechny jsou pro mě srdcovky. I'm too old for this shit!!!(4.12.2005)

Čtyřka začíná stejně jako trojka nažhavovací úvodní pyrotechnickou orgií, která nemá s vlastní zápletkou filmu nic společného. Pokec ústředních hrdinů mezi svištícími kulkami a odlákání střelcovy pozornosti polonahým Murtaughem v srdíčkovaných spoďárech je přesně tak trapné, jak jsme od trojky zvyklí (kde jsou časy inteligentního Murtaughova ztrapňování jako prcgumovník nebo bomba na záchodě) a než to stačíme rozchodit už je tu druhá akce, při níž hrdinové stejně jako v trojce úplnou náhodou padnou na stopu velkého případu. Pak se začne "inovovat" a zatímco ve trojce hrdiny degradovali na pochůzkaře, tady je povýší na kapitány. Bohužel největší přínos trojky - postava Lorny v podání Rene Russo je tady upozaděná, zato si tvůrci usmysleli, že jedna trapná komická figurka nestačí a k Joe Pescimu přihodili ještě Chrise Rocka. K tomu si připočtěte, že Mel Gibson brutálně zestárl, přibral a zkrátil háro a skoro se zdá, že na film nemá smysl koukat. Opak je pravdou. O moc byste sice nepřišli, ale úplně špatné tohle 90ti milionové monstrum taky není. Akce je hodně a je celkem slušná (mám slabost zejména pro tu úvodní, která působí až komiksově) a pak je tady Jet Li, který by rozhodně měl hrát záporáky častěji (i když Gary Busey z jedničky je pořád nejlepším záporákem série). Pětku ale rozhodně ne, už tenle díl zatraceně přesluhuje.(1.11.2005)

Pravdou je, že čtyřce chybí špetka k tomu, aby byla dokonalá jako předchozí díly, ale proboha co čekáte od akčního filmu, je to a vždy byla především zábava a nadsázka, tento film splňuje do puntíku výše zmíněná kritéria a je to skvělá áčková produkce a s ano bombastickými efekty, ale přesto to nevyznívá trapně(8.9.2004)

Rozpočet $140miliónovTržby USA $130,444,603Tržby Celosvetovo $285,444,603║ Možno o kúsok slabšie než predošlé časti ale slušná tendencia zábavnosti nechýba(hlavne Joe Pesci a nováčik v sérii Chris "Bisquit" Rock to pekne oživovali) samozrejme že dvojica Riggs a Murtaugh ide v starých dobrých koľajach a výdatne hláškuje a uťahuje si zo všetkoho ako je pekne zvykom, k tomu príde nadmerná dávka akcie, dokonca aj nejaké to karate, mnoho výbuchov, nuž nuda tu absolútne nehrozí! /90%/(18.5.2005)

Tak, Rogere, už nejsi jediný, kdo je příliš starý na tyhle sračky, už je i pan Riggs.. Klasika buddy movie žánru se ve čtvrtém pokusu scvrkla do přehnaných akčních scén a řešení rodinných vztahů, to vše obaleno hýkáním, kvičením a překřikováním ústředního kvarteta. Jet Li oděný v pyžamu a s rasistickým růžencem (dvě bílé kuličky na jednu černou) je pak už jen slabou náplastí.. Upřímně jsem zvědav, jakým směrem se v roce 2016 ubere Lethal Weapon 5. Murtaugh ležící na podminované podložní míse? Z Riggsovy Beretty s velkým rozptylem střílející pan Parkinson? Necháme se překvapit..(26.1.2015)

• - Jet Li poprvé ztvárňuje darebáka až v tomto filmu. (BloodMax)

• - Role Wah Sing Su byla nabídnuta Jackie Chanovi, ten ovšem odmítl s tím, že ve filmu nikdy nechce ztvárnit darebáka. (jandomi10)

• - Murtaughova hláška: "Tak na tohle už jsem starej," byla použita v každém dílu Smrtonosné zbraně.. (BloodMax)