Už to není co to bývalo, ale čas se holt nedá zastavit. Naštěstí ZBRAŇ 4 pořád neztratila své důležité prvky, akce je pořád hodně dobrá (celá úvodní scéna, pak honička na dálnici anebo průjezd mrakodrapem jsou vynikající) a vtípky jsou taky dost slušné (jen Rock a Pesci to místy zbytečně přehánějí). Jet Li je jako záporák bezkonkurenční. Opravdu si tu roli užíval a zatraceně mu to na špatné straně barikády sekne. SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 4 už není taková bomba jako předchozí díly série, ale pořád je to nadprůměr.(30.9.2006)

Sorry ale tohle uz se tak docela nepovedlo uz trojka byla dost velka komedie ale tohle uz je misty doslova taskarice uz jenom ten uvod kdy Glover pred magorem z plamenometem tancuje v trenkach a kvoka jako ptak je lehce WTF postav uz je moc Rock mi spis nez zabavnej prisel otravnej proste z toho udelali sasulovinu a divim se ze se to Donnerovi takhle vymklo z rukou no ale tak asi uz senilnel no co se da delat jediny co tenhle dil udrzi v nadprumeru je ucast Jet Liho nikde se mi tolik nelibil jako tady a jeho zaverecnej trojboj s Gibsonem a Gloverem je hardcore to uznavam jenom skoda ze je to jinak cely vyplneny misty az tragicky nehumornym humorem a na to sem u teto serie nebyl zvykly skoda chtelo to trochu dustojnejsi a serioznejsi konec ja osobne vzyvam bozstva a modlim se k tomu aby jeste nekdy vznikla petka ale tento pozadavek zda se byt cim dal tim vic nerealisticky no uvidime nadeje umira posledni...(18.2.2013)

Naprosto skvělý akční krimi s prvkama komedie, který už od prvních minut jede v neskutečným tempu. Megakrutej začátek s maníkem s plamenometem, skvělý bitky s Jetem Li, neskutečná honička po dálnici, spousta olova ve vzduchu a celkově po akční stránce geniální. Na druhou stranu mi docela vadilo množství scén s Chrisem Rockem, kterýho jako komika zrovna moc nemusím, a taky až přehnaný happy end. Ale jinak je to pořád skvělá jízda s hláškující dvojicí Gibson - Glover a kdo si myslel, že patřejí do starého železa, se mýlil.(25.11.2007)

Krásné a důstojné rozloučení s jednou ze dvou nejlepších policejních sérií co kdy byla natočena. Více než kdy jindy se nám zde objevují odkazy na to že jsou už naši hrdinové opravdu trošku staří na to aby skákali po střechách, absolvovali nekonečné souboje a přestřelky. Prostě postavy zestárly a my všichni s nimi. Jediná role Chrise Rocka kdy mi vyloženě nelezl na nervy. Rozhodně chválím závěrečné fotoalbum.(7.9.2006)

Je vidieť ten časový rozdiel 11 rokov medzi prvým a štvrtým dielom. Kým jednotka bola príjemne staromódne neohrabaná, štvorka už ide po zabehnutých hollywoodskych koľajách, no opäť pekelne vtipne. A k starej známej dvojke si pridajte ukecaného detektíva v podaní Chrisa Rocka a Jeta Liho. Podľa môjho názoru viac než dôstojné zakončenie mojej obľúbenej krimikomediálnej série.(1.6.2007)

• - Hlavná linka Boamovho pôvodného scenára sa točila okolo neonacistických aktivít v USA. V jednom rozhovore po premiére filmu povedal, že scenár o falšovaní čínskych peňazí ťažko vytvorí napätie zodpovedajúce predošlým dielom Smrtonosných zbraní. (m.a.t.o.)

• - Butters (Chris Rock) má ve filmu zbraň M1911A1 ráže .45 ACP. (dc125)

• - Mel Gibson (Martin Riggs) a Rene Russo (Lorna Cole) stvárnili manželský pár už vo filme Výkupné (1996). (marciano)