Je vidieť ten časový rozdiel 11 rokov medzi prvým a štvrtým dielom. Kým jednotka bola príjemne staromódne neohrabaná, štvorka už ide po zabehnutých hollywoodskych koľajách, no opäť pekelne vtipne. A k starej známej dvojke si pridajte ukecaného detektíva v podaní Chrisa Rocka a Jeta Liho. Podľa môjho názoru viac než dôstojné zakončenie mojej obľúbenej krimikomediálnej série.(1.6.2007)

séria smrtonosných zbraní je zvláštnosť, lebo na rozdiel od akýchkoľvek iných filmov s pokračovaniami, pokračovania smrtonosnej zbrane sú pozerateľné a udržujú si akútakú úroveň (= veľmi vysokú, nadštandardnú, dokonca podľa niektorých 2 bola ešte lepšia ako jednotka, čo je vzácny prípad, u ktorého má Smrtonosná pasca precedens ešte pred Terminátorom) - a čo sa ešte cení je, že ide o akčnú komédiu a toto žánrové zaradenie si naozaj zasluhuje, lebo je vďakabohu aj akčná aj vitpná;(17.8.2005)

Neříkám, že je to špatné. Slyšet opět to hudební téma a koukat na to, jaký schválnosti Riggs Murtaughovy zase provádí bylo velmi uklidňující a po určité době velmi příjemné. Horší bylo to, co chlapci vyšetřovali. Asijská bojová umění jsou dodnes v kurzu, stejně jako v roce 1998. A nemůžu nevzpomenout příšerného Butterse v podání vždycky naprosto stejného Chrise Rocka, který bůhvíproč plýtvá talentem na obyčejné rozhazování rasistických narážek. To sice úžasně funguje v Jay a Mlčenlivej Bob vracejí úder, ale sem se to ani trochu nehodí. Co je na čtvrtém dílu vysloveně špatné, to je ztráta realističnosti a bezskrupulózní tvrdosti prvních dvou dílů (trojka je taky skvělá, ale už i tam byla vidět určitá ztráta "koulí") na úkor zdánlivě větší porce humoru a žvanění o čínských právech, zákonech a tradicích. 60%.(15.3.2009)

„Čo sa stalo? – „Ako vždy. Prestrelky, žraloky, výbuchy...“ Príšerné - ak porovnávame s jednotkou a dvojkou. Už trojka sa brutálne odklonila od krimitrileru a stala sa komédiou, ale oproti sitkomovej štvorke to bola dráma roka. Nič proti sitkomovému scenáru. Ak je dobrý. Lenže tento dobrý nie je. Nie, nie je dobrý ani omylom. Pamätám si, že v lete 1998, kedy sa štvorka dostala do našich kín, šlo o jednu z udalostí roka a i keď táto séria nikdy nebola mojou srdcovkou, všetky časti som videl a celkom sa mi pozdávali. Tak som na štvrtý návrat úderného dua Riggs/Murtuagh zašiel do kina... a teda nič moc, vážení. Humor v čele s megaotravným Joeom Pescim je jedným slovom ZLO a ak situáciu niečo zachraňuje, tak len solídne akčné scény (ručne stručne s Jetom Li, automobilová naháňačka), tomu odpovedajúci skúsený produkčný dohľad Joela Silvera a celkom kvalitné zlo + mytológia obohatená o ázijský prvok. Bohužiaľ, vtipné okamihy sú mimoriadne trápne, dialógy sa nedajú počúvať a všetky tie tony rodinných momentiek, vrátane obludného finále v nemocnici, sa postarali o to, že som mimoriadne vďačný za to, že sme sa nikdy nedočkali päťky. Veľmi sa mi nepáčila aj ústredná dvojka Gibson/Glover, ktorá takýto scenár nemala šancu zachrániť. Nezameniteľná džezová atmosféra ostrého originálu je preč. Nahradil ju Danny Glover v červených trenírkach a strašná Rene Russo, neustále niečo nechutne žerúca. Kino Považan 1998(2.12.2004)

Pravdou je, že čtyřce chybí špetka k tomu, aby byla dokonalá jako předchozí díly, ale proboha co čekáte od akčního filmu, je to a vždy byla především zábava a nadsázka, tento film splňuje do puntíku výše zmíněná kritéria a je to skvělá áčková produkce a s ano bombastickými efekty, ale přesto to nevyznívá trapně(8.9.2004)

• - Pontiac Grand Am, ktorý bol použitý vo filme možno vidieť vo Warner Brothers Movie World (Oxenford, Austrália). (m.a.t.o.)

• - Richard Donner byl nucen požádat Jeta Li, aby zpomalil své pohyby, protože je kamera nebyla schopna zaznamenat. (HellFire)

• - Do role Leeho Butterse tvůrci zvažovali obsazení Chrise Tuckera, Willa Smithe a Larenze Tata. (Mr.Hudson)