Resident Evil: Afterlife

• Německo Resident Evil: Afterlife (více)

Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

maverick10

P.W.S.A zklamal. Nechal svuj pytlicek fantazie doma a jedine co predvedl byly zpomalene zabery, ktere opakoval tak dlouho, az zacaly nudit. Zklamal i v pribehu, ktery by stacil na jeden 20 minutovy serial Simpsnu. Cely film tedy jenom stoji na dvou sexy oblecenych kockach s bouchackama, kde jim sekunduje jedan dva frajeri, kteri se hlavni hrdinky neustale ptaji: Co budeme delat! Radeji se ani nebudu zminovat o vykradackach Matrixu ci Ostrovu. Opet propadak do vod videoher, kde si muzete dovolit cokoliv a chlapci v umastenych vlasech vam to sezerou. . . ()

ilemas

Nebýt 3D, díky němuž jsem se na tuto sračku díval, dal bych odpad. Film vyloženě pro puberťáky, neskutečně jsem se nudil, do konce jsem vydržel jen kvůli 3D. ()

M.i.k.e

z celé série asi nejlépe zpracované a jako celek poměrně slušné akční béčko,ovšem v rámci RE nic převratného a nového...50% ()

Jango_Fett

Konečně někomu došlo, že 3D scény jsou nejpřehlednější pokud jsou zpomalené, jinak je v tom chaos. Nicméně tohle bude fungovat ve 3D kině, ale bojím se, že až si to pustím doma, na normální TV tak u toho usnu :). Příběh nezklamal, bál jsem se, že autoři nebudou vycházet z konce posledního dílu, ale pohoda. Příběh pokračuje kde skončil, i když je tam troška nejasností (kam se poděli všechny klony Alice? Tady jich je asi tak 10, na konci třetího filmu to vypadalo tak na 50). Bohužel ve finále filmu zjistíte že jsme se prakticky moc v ději nehnuli a ano konec nasvědčuje pátému pokračování....což dělá z Resident Evil adepta na nejméně šest filmů jako má Star Wars :-)). ()

rakovnik

Resident Evil se vrátil ke kořenům. A to je podle mě dobře. Nejvíc mi tento film totiž připomínal PC hru. Jedna scéna stíhá druhou, ty na sebe moc nenavazují, jen se mění prostředí a soupeři. Ale výprava byla uspokojivá, příšerky super (nejvíc záhadný obr s něčím jako obří paličkou na maso kombinované se sekerou), holky sexy a kluci celkem ostří i vtipní. Jen bych režisérovi vytknul vykrádačky jiných filmů, v této sérii nechci koukat na Matrix. A bolest na konec...konec. No, mám se těšit na další pokračování, nebo ne? ()

Chen

Jasně, že je to vykradačka Matrixu, ale nedá se nic dělat, je docela zábavná. I když pravda, zombíci tu hrají osmé, možná desáté housle. ()

kaposlav

Budem tolerantný a berem to tak, že špičkové efekty a triky kompenzujú hromadu logických nezmyslov. Po troške od dielu k dielu sa úroveň Resident Evil znižuje, ale stále sa drží v oblasti lepšieho priemeru 3*. Milla Jovovich hrala na 100%, ale ako v minulom diely tak aj teraz ma potešila prítomnosť ďalších pohladných herečiek Spencer Locke a Ali Larter. Teším sa na ďalšie pokračovanie a dúfam, že kvalita sa nezníži, ba naopak. ()

Martin741

Smutne, ze po vybornom Extinction musel prist dementny Afterlife. Rezie sa opat ujal Paul W. S. Anderson, ale strasidelna atmosfera jednotky alebo trojky sa rozhodne nekona. Mylla a Aly Larter su sexice na pohladanie, ale holt, cosi stale chyba /strasidelna atmosfera?/. Nezachrania to ani sceny z velkomiest. Celkovo 55 % ()

Jimmi

Ja si neviem pomoct mne sa resident evil seria vzdy velmi pacila a afterlife trafil u mna do cierneho. Su tam zobici su tam divne potvory a typek s obrovskou sekerou:) 3d bolo fkat 3d a nie ta fraska ako bolo v Clash of the Titans a dej neurazil. Sam som sa cudoval ako mi film v kine ubiehal.Jedina pasaz ktora sa mi nepacila bol ten zaciatok pri prepadnuti tokijskej zakladni.....to uz bolo ja namna moc:) ()

O´Neill

Jak zde již padlo, po Avatarovi nejlépe vypadájící 3D film. S tím se rozhodně ztotožňuji. 3D není přeplácané, působí reálným dojmem, a dá se na to dívat, bez toho aniž by si člověk říkál WTF (pozdrav Souboj titánu). Film o sobě utíká krásně, bohužel se z něj nestalo nic víc než jen 100 minutová akce. Někdo to má rád, ale co se mě týče, tak Hard Boiled mi stači jednou. Sumasumárum - kdyby se více zaměřili na příběh, a tím i omezili trochu akci, mohlo to být super pokračování. Takhle jde v hodnocení předchozích dílů. ()

Petoss1

Jeden z najdebilnejších filmových začiatkov aký som kedy videl. To, že Milla bojuje ako superman a ešte k tomu ten debil v okuliaroch, to sa proste prekusnúť nedá. Zlatá tretia časť. 45% ()

bourec

Jednoznačně P.W.S.Anderson natočil ty lepší díly týhle už docela nekonečný série.Člověk to už vnímá jako jednotlivý filmy,protože si vlastně ani nejsem jistej,že to dává dohromady alespoň trochu smysl.V tomhle filmu to funguje hlavně ve scénách,kdy se tam neobjevujou davy těch zlověstně vrčících zakrvácenejch hnusot.Scény uvnitř toho komplexu,ve sprše s tim obrem,a ve všech scénách,kdy je z toho cejtit napětí.Akce je tak na půli cesty,ale dá se to.Jinak my ale bylo už docela jedno,jak to dopadne,je toho už nějak moc.Ale 60% tomu dám. ()

Mefistofelle

První Resident Evil byl super. Moc dobře si pamatuju, jak jsme na to s bráchou čučeli a nemohli se od toho odlepit. Byl to originální svět, originální postavy a doteď je to pro mě víceméně kulťák. To, co přišlo po prvním díle, se dá hodnotit všelijak, vesměs ne zrovna pozitivně, ale toto "dílo" se skutečně překonalo v tom, jak je špatné. Předně, je to celé neuvěřitelně sterilní, bezemoční, nabušené a ve výsledku dost nudné. První scénu s Japonečkou na přechodu pomíjím, ta byla skoro geniální. Místo toho si ukažme, co je zde opravdu špatně. Tak například, hned ze začátku se dočkáme scény, která je sice co se týče efektů působivá, ale inspirace Matrixem je do očí b(l)ijící. Některé záběry jsou prakticky identické. A není to ve filmu zdaleka jediné nechutně neoriginální místo. Vemte si například skupinku přeživších, na které Alice narazí. Namakaný černoch, otravný egoistický slizák, voják, týpek, o kterém nic nevíme a máme z něj blbý pocit, subtilní Asiat, který by se sám neubránil ani zombíkovi bez všech končetin, a pár bab v sexy oblečcích. Kdyby tam ještě byl nějaký chrlič vtípků, máme dokonalé klišé, které už mě opravdu nebaví. Zapomenout samozřejmě nesmíme na cosi, co připomíná Pyramidheada ze Silent Hillu, a opravdu přehnané množství slow-motion akčních scén. O záporákovi se radši ani moc zmiňovat nebudu, to je agent Smith jak vyšitej. --------------- Marně si vzpomínám na cokoliv pozitivního, co bych o tom mohla říct. Snad jen kromě toho, že jsem byla schopna to dokoukat. ()

DrBuznička

Mila Jovovich je tak neuvěřitelně nemotorná, že ve filmu pomalu ani nevěříte, že někam skutečně utíká... Možná právě proto jsem dlouho takhle u akčních scén nenasmál. ()

Streeper

To, že se to odehrávalo ve vězení bylo zajímavé a vcelku mě to bavilo. Líbila se mi scéna v koupelně s tím zombie obrem, ta byla dobrá. Efekty ale opět nic moc, navíc je to všechno na jedno brdo a diváka už to fakt přestane bavit. ()

TomikZlesa

Paule, když už sázíš na spomalenou 3D akci, tak si jí tam měl dát tolik aby akční sekvence film táhly, všehovšudy 2 pořádný akce ti dobrej akční film neudělá. Kdyby sis takovou akci předvedl v perfektním Death Race, tak by RE4 ani nemusel vzniknout. *** za suprovou akci * za pěknou dámskou podívanou a velkýho pana Krkovičku. Film o zombíkách bez zombíků WTF ? ()

Daveed

Myslím si, že série Resident Evil nikdy neskončí. Tohoto dílu jsem se obávál, že už nebudou vědět jak diváka zaujmout, ale povedlo se. Stále je na co se dívat. Mě to docela bavilo, ale ve 3D je to prostě lepší. ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)