Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

Hanys_

Neviděl jsem Saw V a starší části si vybavuju jen zlehka, a tak jsem měl chvíli problém zjistit, kdo je kdo...Každopádně po bezkonkurenčním Wanovu "pilotu" a stravitelné dvojce je tohle asi nejlepší díl. Není to sice žádná bomba, ale příjemně to odsejpá, pasti jsou dost zajímavý (zajímalo by mě kterej úchyl je vymýšlí) a na nějaké morální poselství taky dojde...5.5/10 ()

Holina

Po vskutku mizerné pětce se přece jen šestka trochu vzchopila. Bohužel stále zůstávají největší slabiny série: chaotický a překombinovaný příběh, hromada zbytečných flashbacků a herec, který by se náramně hodil do role Pedra Fernandéze v nějaké praštěné telenovele (Costas Mandylor se pohybuje jako by byl od krku dolu uvězněný v betonu, tím děsivěji působí zpráva, že bude jako již tradičně i v sedmičce). Na druhou stranu jsem tentokrát nepostrádal jistou dávku napětí, pastičky nebyly tak infantilní a mám podezření, že soundtrack k tomuto dílu by mohl být obzvláště vypečený a hutný. Uvidíme. ()

Nons3nse

Šiesty diel zo série. Budem sa opakovať : znova skvelý príbeh,opäť tento príbeh odhaľuje spojitosti z minulosti- Nové pasce + opäť nečakaný zvrat . Určite SAW ako hororová séria patrí k najlepším hororom dnešnej doby . ()

The_Second

Do 4 dílu jsem tuhle sérii obdivoval, ale už 5 je dost zbytečný patlání se v minulosti. Ta překážková dráha toho pojištováka byla rozhodně zajímavá a dobře udělaná, takže se na to dá dívat bez toho aniž byste nějak výrazně trpěli, ale jak jsem napsal je to zbytečný. ()

Tydlidáš

4/10 - Koukání na tenhle film bych přirovnal ke koukání na poslední díly seriálu, kterej už měl zkončit a předvádí takzvanej dojezd. Z nějákýho důvodu to ale pořád nutí sledovat, ikdyž je každýmu jasný, že originalitu zde jen těžko najde... Kamera, střih, zvuk... To vše je v cajku, ale to přece na dobrej film nestačí. Navíc mě mrzí, že z jednoho z mejch nejoblíbenějších filmovejch magorů se postupně stává vůdce bandy přisluhovačů... V příštim díle se asi dozvíme, že Kramerový starý se to dítě nakonec narodilo a vraždí někde za kopcem pomocí chrastítek a dudlíků přidělanejch k propracovaný soustavě kladek, ozubenejch kol a dalších hejblat......... Když to shrnu tak je to jen hromada flashbacků, překombinovaček s pár promyšlenejma vraždama. Další díl by bejt nemusel, touhle dobou je však už hotovej a já z jistých osobních perfekcionistických hledisek musim jít dál...=) ()

AdamesWWE

[7/10] Šiesta pílka sa už chvala bohu nevenuje toľko minulosti a viacej prítomnosti kde sa uskutočnuje séria vrážd na nevinných ľudoch. A vraždy nápadité, aj nenápadité. Ale efektné a brutálne. Cítiť aj režisérsku zmenu, takže o niečo lepšie. Snažiac sa vyhrabať s toľkej kaše sa nepodarilo, ale podarilo sa pozrieť na tento skombinovaný dej z iného(lepšieho) hľadiska. Celkom dobré, pobaví v kľude aj viackrát. ()

Paity

Nepatrné vzkříšení nečeho, co se dá nazývat hororem, ovšem je okrajově. Stále jde o povrchní řežbu, kde nejdůležitější je vymyslet, jak dotyčného svázet, uškrtit, zadusit, zardousit, useknout mu něco, pořezat ho někde, rozmáčknout mu něco apod. ()

Gogo333

Saw 6 mi přišlo lepší než filmy 3-5. Příběh, kde detektiv se snaží nebýt chycen FBI a přitom odehrát poslední hru, je docela zajímavý. Do toho zasáhne opět milfka, takže je na co koukat. Hra s pojišťováky je fajn. Celkově je tento díl takový akčnější a svižnější a trošku pozvedl sérii z průměru až podprůměru na lehký nadprůměr. Otevřený konec opět láka na díl další. ()

Ondis

Neviděl jsem 4. a 5. díl, ale byl jsem zvyklý na nečekaný konec se zajímavou pointou. Tentokrát je díl skvěle nadupaný, nenudí a pořád nechává diváka psychicky nadeptaného. Ale nic víc, žádná třešnička na dortu, kterou by mě scénáristi překvapili. Moje hodnocení jsou akorát 3*, rozumnej střed. Téhle hodiny a půl určitě nelituji, ale také vím, že jsem šesté pokračování viděl naposledy. ()

Harapes

Co čekat od šestého dílu nového,když ty předcházející už čerpaly až vyčerpaly tématu skládačky?...Tvůrci evidentně zapracovali na nápadu pojišťovny a její nelidské rozhodování ke svým klientům.Nám se tak ucelil nápad filmu a povedlo se opět důstojně posunout děj na další hlavní osobu,tzv.skládačku.Slušný nadprůměr.Co nás čeká v sedmém díle? ()

colapso

Neustále se opakující bahno do kterého se samotní tvůrci stále hlouběji propadají,je stejně nudné jako zdejší komentáře fanoušků této serie. ()

iampatrik

50% PLUS i MÍNUS Oproti pátému dílu je šestka mírným zlepšením. Opět zapracovali alespoň na vražedných scénách, to už se však nedá říct o výkonech herců. V příběhu jsem se posunuli o něco dál (nějaký náznak a překvapení fanouška zlomem v příběhu proběhl) a teď už zbývá snad doopravdy poslední díl (Saw 3D), kde Jigsaw všechny své posmrtné plány ukončí. (PS. a pokud bych mohl polemizovat a tipovat, nedivil bych se ukončení série otevřeným koncem - "zlo" nad dobrem stejně zvítězí.) POZN.: Možná, kdyby Saw vyšel jako např. televizní minisérie, dalo by se hovořit o docela povedeném kousku. Tak bohužel studio jen a jen využívá skvěle provedeného prvního dílu. ()

vorry

Po té spletité čtyřce a trochu lepší pětce je tu už šesté pokračování a musím uznat, že překonává předešlé čtyři filmy.Ve filmu se od začátku až do konce nenudíte ani jednou a brutalita je zvýšena zase o laťku výš :-). Líbila se mi především scéna s kafem a samozřejmě závěrečná scéna díky které dávám za ***** 90% ()

Haymar

A recyklujeme a recyklujeme a recyklujeme... Jakožto velký fanda původního filmu (potažmo i vcelku solidní dvojky) a zřejmě ve chvilkovém pominutí smyslů sem si dal tuhle (v pořadí již šestou) notně vysušenou jednohubku. Překvapivě to bylo lepší než Saw 3 a 4 (S5 sem vynechal), což ale není velká výhra... Hlavní problém tady ale vidím především v obsazení - Mandylor je vážně tragéd (a to nejen jako záporák) a ani ostatní (ne)herci to moc nevylepšili... Pasti v pořádku! Chaotický scénář do sebe ve finále jakžtakž zapadá, nechybí již standardní (ucházející) 180° finální obrat ale ta překombinovanost děje i celková nereálnost všeho od A až do Z je do očí bijící! ()

Xavi6

Naprostá paráda! Jsem rád, že se to koncem této série pomalu vracelo do starých kolejí, a tak to má být. Tento film byl pro mě něčím významný a to tím, že to je první film, kde fandím záporné osobě, n co, jednou to muselo přijít. :) ()

TERRORDROME

Moment, len si musím spomenúť o čom to presne bolo. Posledné diely sú už spletené ako rohož, takže dá zabrať ich odlíšiť. Éééé, asi to mám. Saw teda pokračuje, pokračuje a pokračuje... a okrem odhaľovania nových Jigsawových komplicov neprináša nič nové, len stále prešľapuje na mieste ako tiger v klietke. Na prvý pohľad sa oproti minulému dielu pritvrdilo v oblasti brutality. Hneď v úvodnej scéne musia obete venovať na svoju záchranu čo najviac vlastného mäsa. Pupkáč si začne odrezávať sadlo a černoška ho musí tromfnúť tým že si odsekne ruku. Taký nezáväzný hnus na začiatok, po ktorom už pokračujeme v tradičnom komplikovaní tejto sadistickej telenovely. "Skúšaným" sa tentoraz stal niekto komu človek skutočne praje krutú smrť - riaditeľ poisťovne! Ten kravaťácky zmrd premýšľa len nad tým ako nevyplatiť klientom ani fuka a preto musí zákonite skončiť ako žrádlo pre toho dreveného maňasa na trojkolke. Zasa raz musí jeden chumaj blúdiť nejakou zhnitou barabizňou a "zachraňovať" iné obete, čo samozrejme drví pôvodnú Jigsawovu myšlienku na prach, pretože tí chudáci vôbec nemajú možnosť urobiť čokoľvek pre svoju záchranu, len tam stáť či sedieť a čakať na smrt. Do najväčšej absurdnosti to dotiahne ten kolotoč s brokovnicou, čo je naozaj ukážka vymletej scenáristickej túžby po krvi. To by som teda neveril že akurát ja, starý milovník krvákov a trashu budem šomrať na nezmyselné filmové násilie, ale svet je plný prekvapení. A ano, aby nebol divák o nič ukrátený aj tentoraz do hry vstúpi ďalší "komplic", aj keď len taký provizórny. Pred pozeraním sa doporúča vyvŕtať si prstom dieru do hlavy ako prevenciu pred nechceným premýšľaním nad zápletkou ktorá vôbec nedáva zmysel, či aspoň minimálnou uveriteľnosťou vražedných hier. Uniesť celé osadenstvo poisťovne bez toho aby si to ktokoľvek všimol je maximálne jednoduché ( stačí si len nasadiť prasaciu masku a omámiť obeť kusom plesnivého syra ) a vybudovanie strašideľného zámku s množstvom komplikovaného mučiaceho hardwéru už ani nestojí za reč, to je pre Hoffmana ako skladať si Lego! No, viac si už nie som schopný z toho vybaviť, ale koniec je stále otvorený a tak môžem len dúfať že nabudúce už to bude konečne definitívne finále, lebo inak si scenáristi tejto série vážne koledujú o tubu horčice narvanú do konečníka, to by ich určite prekvapilo viac než najvychytanejšia Jigsawova mechanická hračička. ()