Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

Makky

Už druhú časť (spolu s päťkou) sme sa nikam neposunuli. Vďaka retrospektívam a "padnite z toho na hubu" odhaleniam sledujeme udalosti, ktoré príbeh nikam neposúvajú. Napriek tomu ide stále o lepší film, než bola štvorka. Tá, dúfam, bude v rámci série definitívne najhoršia a sedmička mi nespôsobí vyložené utrpenie. ()

kaylin

Šestý díl není sám o sobě špatně rozpracovaný, ale prostě se zde dovíte informace, které vás až tak strašně moc nezajímají. Neustálé flashbacky jsou spíš pro zmatení nepřítele, než proto, aby se příběh mohl rozvíjet skutečně správným směrem. Na druhou stranu jsou zde zvraty, které vás překvapí a které překvapí svou logikou. Ale asi je jasné, že bez znalosti předchozích dílů nemá divák jedinou šanci film pochopit. To je však případ celé série. Nejlépe je dívat se na všech sedm filmů jako na jeden hodně dlouhý, anebo zůstat u prvních tří. ()

IllIlIlIIl

Kevin Greutert se chopil své šance velmi zručně (také díky celému filmovému štábu, který se nachází za kamerou a jehož ustálené složení se podílí zásadním podílem na celé sérii) a pod jeho taktovkou došlo k viditelnému pozvednutí úrovně, kterou lehce srazil pátý díl D.Hackla. I když K.Greutert umně navazuje na klasický styl D.L.Bousmana, tak přesto se jen stěží někdo vyrovná režisérovi dvojky, trojky a čtyřky. Celý šestý díl je veden ve slušném tempu a v závěru nechybí ani závěrečný twister s podmanivou a tolik typickou melodíí pro všechny díly Saw. Divákům se dostane i několik zvratů v dějové linii, i když ne tolik zásadních, jako tomu bylo v prvních dílech série. Prim v tomto dílu tedy nehrály ani tak zvraty, jako spíše upřesnění a vysvětlení několika důležitých situací z dílů předchozích (nejedná se ale o našroubovaná vysvětlení, nýbrž o připravovaný scénář už např. od třetího dílu - dopis pro Amandu,...). Jako skalní fanoušek série Saw dávám neobjektivně za pět hvězdiček a připouštím, že několik výtek by se našlo. Je víc než logické, že scénáristé už nemůžou sypat nápady z rukávu jako v prvních dílech, jejich možnosti jsou v šestém dílu značně omezeny, a proto i z tohoto hlediska si tento díl zaslouží absolutorium. Nedostatkem se můžou jevit odhadnutelné zásadní momenty filmu (obsah bedny pro Jill, část závěru,...). Dalším negativem je odchýlení se od původní myšlenky, kdy do ,,hry" byly vybírány pouze oběti, které udělaly cosi opravdu špatného a které měly šanci se z pasti dostat a tak dospět ke své nápravě (i když toto nelze paušalizovat, protože ne všechny pasti připravoval pouze Jigsaw, jehož motivem byla idea napravení obětí). Celkově se jedná o příjemné překvapení, které rozhodně potěší skalní fanoušky a naopak ještě více pobouří nepřátele této série... ()

stration

Nemám co dodat. Perfektní, zběsilé, dokonalé. Dokonce i Mandylor mi připadal víc než snesitelný. O pár překvápek také není nouze a pastičky jsou dostatečně gore. Prostě SAW se vším všudy. ()

Thomassi

Co rok nám filmaři solí nový díl dnes už kultovní série o sériovém vrahovi Jigsaw. Nemá cenu to tady nějak rozvádět, protože každý díl je na stejném principu, ale zase každý díl nám ukazuje nové a zajímavé pasti a postupně odhalujeme, kdo to vlastně byl Jigsaw za osobnost. I tento díl se drží tohoto scénáře. Ale po úžasné jedničce a dost dobré dvojce je právě tento díl také dobrý. Ty předchozí byly zvláštní a někdy jsem se ztrácel v tom moři postav, ale šestka se mi líbila. Byla jednoduchá a svým způsobem dobřa natočená. Po minulých dílech jsem to opravdu nečekal. Proto dám 4*, protože je to jeden z těch lepších dílů. ()

MATADOR

... ale to víš, že jsem to viděl! Bylo to o tom ... no, pořád tam někoho vraždili. Jen teda nevím, co to přesně bylo za díl, všechny mi od dvojky přijdou poněkud ...stejné! ()

Patw

Začátek mě teda rozdrtil. Ale děj byl v pohodě. Nejlepší opět byly momenty návratů do minulosti, kdy se prozradilo pár informací co nám do naší divácké skládačky chyběli. Nebýt toho tak filmu dám jen jednu hvězdičku. I nadále si ale myslím že SAW má už MOC přepracované "stroje" na zabití. V jednoduchosti je síla - vzpomeňme na první díl. Pro mě lepší průměr. ()

Skip

Tak tenhle díl, to byla hodně překombinovaná záležitost. Kvalita rapidně poklesla a co bude dál, kdo ví. Tahle hra už by měla skončit, ale bohužel, hrát se musí dál. ()

kajas

Pořád to samé dokola, mění se jenom oběti. Takovým zásadním problémem celé série jsou asi herci, kteří nedokážou ztvárnit sympatického člověka, kterému by divák v boji o přežití fandil. Musím se ale přiznat, že jsem se pobavila více než za minulé dva díly dohromady, a konec mě opravdu potěšil. ()

Dubro

Každý chvíľku ťahá pílku a túto jeseň ju potiahol Kevinko Greutert. Potiahol ju celkom slušne, no z radu veľmi nevybočil, len sa tak jemne vyklonil, aby vynikol v dave. Hlavne s úvodnou scénkou so slečnou Scream Queens z VH1. Musím však priznať, že tak, ako každé ráno je mi súdené vstávať do rachoty, čo ma vôbec nebaví, nebaví ma už ani každý rok čumieť na nejakú pílku a činím tak len z povinnosti. Hoci ani neviem ku komu alebo k čomu. Pokiaľ tomuto dnes už seriálu nedá niekto nový šat, ďalšie časti budú pozerateľné len za účasti sedatív. Skúsim Valetol. Pol kila. Zabaliť. ()

Eldrick

Vzhledem k tomu, že je to šestý díl, tak musim ocenit všechno to scénáristický vybruslení, jež tomu dává jakžtakž smysl a neni to pouze samoúčelný zabijení jako od dvojky. ()

iHyik

Šesté SAW předčilo všechna (nulová, moje) očekávání. Nejenom, že to posunulo hranice celého příběhu někam úplně jinam, dokonce to k těm hranicím nakonec i úspěšně doběhlo a když pominu fakt, že půlku dílu se dost ztrácíte v souvislostech (co se stalo první, kdy se co vlastně odehrává, WTF? tohle je zas kdo?), abyste v posledních dvaceti minutách pochopili to, co jste možná nechápali - či spíš, co jste si mysleli, že jste chápali -, to je dost šílený. Je to tak šílený, až to vlastně dává smysl. Je fascinující, jak se ze tří druhů záběrů - aktuální, minulo-dílové a vystřižené - dokázal spatlat dohromady takový kousek. Moc hezky to ale popsal Tom Riddle přede mnou. Jako malý kousíček je to nic moc zvláštního. Ale když ho vsadíte do celé skládačky, vyjde vám šílená koláž života a choré mysli Johna Kramera. A teď se přiznejte: Chcete ještě sedmý díl? ()

ilemas

Konec hry. Opravdu konec? Kdy už to sakra skončí? Každý další díl je horší než ten předchozí. Nejvíc mě na téhle sérii štvou ty flashbacky. Všechny díly jsou vlastně jedna velká sládačka. ()

honajz2

Tvl, tak tenhle díl byl - a nevěřím tomu, že to říkám - dobrý. Sice to obhajování Skládačkovi filozofie mi připadá hodně zcestné a hloupé a nějakým nelogičnostem se to stejně nevyhne, stejně jako zbytečným scénám, úvodní scéna a některé jiné jsou jak z parodie, ale jinak to šlape jak má, poprvé za šest dílů to dává nějaký smysl a snaží se to propojit všechny díly v celistvý příběh. Dokonce se tu objeví i dvě sympatické postavy (které teda dohromady namluvily max. 5-7 slov, ale i tak je to úspěch) a ten hlavní "hrdina", co prochází labyrintem, většinu času jedná i celkem logicky (!!!), což bych od téhle filmové série rozhodně nečekal. Podle mě je to ale tím, že buď za tím stojí dobrý režisér, nebo dobrý střihač. Nebo oba dva a povedlo se jim to natočit buď - v rámci série - celkem logicky a nebo se jim to povedlo tak dobře sestříhat, že jsem se na to nesoustředil. A poslední půl hodina je fakt hodně napínavá. Jinak z magora Hoffmana se stává čím dál tím větší magor, ale možná už by konečně mohlo být po něm... Nebo snad ne? Uvidím příště. Poprvé se dalšího dílu nebojím, ale přece jenom z něj nějaké menší obavy mám. Třeba z té série nakonec fakt něco bude. Silné 3* ()