Kufr

Československo, 1992, 35 min

Scénář:

Aleš Ulm

Účinkují:

Pavel Zedníček, Aleš Ulm, Jiří Sovák, Stella Zázvorková, Jan Skopeček, Lubomír Lipský st., Heidi Janků, Sabina Laurinová, Taťjana Medvecká, Ivo Pešák (více)

Tento zábavný soutěžní pořad se za léta svého vysílání stal oblíbenou stálicí televizní obrazovky. Pět soutěžících se utká v několika disciplínách. Nebude chybět hádání slov nebo pantomimické ztvárnění pořekadel. Soutěžícím bude pomáhat a napovídat pět slavných osobností. (Česká televize)

MarekT

Jedním z mála pořadů, který jsem si dovolil ohodnotit, je tato zábavná soutěž s výborným Pavlem Zedníčkem. Vzpomínám si, že jsem nadšeně jako menší hádal předměty, obrázky či pantomimu pospolu se soutěžícími. Je škoda, že takové pořady se už dnes nevysílají a ustupují novým slabším formátům. Zde navíc nemusím psát, že hodnocení je z nostalgie, protože jsem viděl i vzpomínku v pořadu "To byl..." a velmi se mi Kufr líbil i tehdy, jelikož takovou originalitu v zábavné tvorbě dnes postrádám. 70% ()

LukeUp

Legendární a zábavná soutěž...škoda, že dneska už nic takového není schopna žádná televize vymyslet. ()

otík

Zábavný pořad, který se vysílal 12 let a byl dobrou a kvalitní zábavou s nezaměnitelnou moderátorskou dvojicí a úvodní znělkou. Speciál k 60ti letům ČT v roce 2013 byl po deseti letech speciálem, který tuto pohodu potvrdil. Hudba: Jaromír Boháč ()

aniabo

Highlight večera - kategorie "uhodni předmět" kde Zedníček přinese tyč a jedná se za a) o přenosnou mrazničku na jeseteří potravu, za b) o zubařsko-ortopedické kleště na extrakci zubů z chodidel za c) o součást atomové bomby a ano, je to mraznička. Kufr je pro mě veliká nostalgie a debilita pořadu je zastíněna vzpomínkami na rodinné večery u televize, v době, kdy si člověk pod nápisem "výkup palet" představoval spoustu vodovek... ()

filmmovier

Po mnoha letech jsem znovu viděl díky ČT3. Na kvalitě to neztratilo, naopak v dnešní televizní produkci Kufr ještě víc vynikne. Zábavné, vtipné, super Čmaňa, parádní herní schéma, hosté... Opravdový kult na úrovni. ()

A.L.E.S.

Velmi vydařený zábavný pořad, na němž se mi líbilo, že promíchává lidi z davu se známými osobnostmi. Silvestrovské speciály už je kapitola sama o sobě a tam to dostalo ještě větší grády. Je škoda, že už skončil a je škoda, že formát podobné kvality už asi nikdy neuvidíme. Marně se jej snaží zachránit oživená verze s trapným názvem "Kurňa, co to je?" ()

dANo

Jedna z tých lepších súťažných relácií, ktoré som v minulosti zvykol pozerávať, hlavne vďaka Zedníčkovi, ktorému moderovanie Kufra celkom sedelo. ()

Ravi

Kufr byl asi nejlepší soutěžní pořad v TV, na který jsem kdy pravidelně koukal. Krom toho se všechny nápadité disciplíny dají zopakovat i doma. A zábava je to stejná, ne-li větší. 100% = 5/5 ()

Kosmik 1

Tenkrát to byla docela fajn zábava a dobře se na ní koukalo. Hádání předmětu bylo asi nejlepší z celé soutěže. ()