Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

Tereza666

Tohle už je až moc zbytečné.. Párkrát jsem se lehce pousmála. Jsem zvědavá jaký ohlas bude mít pokračování - zase? ()

zdenny

Co psát ke čtvrtému dílu, který jde pořád v relaci dílů původních? Přece jen ale si myslím, že "čtverka" je kvalitativně podobná "dvojce", která byla z této tetralogie nejslabší. Nelepší byl závěr, kdy byl Johnny na ostrově s Penelope. V této scéně Johnny předvedl svůj obvyklý šarm a komediálnost: "Já tě mám ráda", "Já se mám taky rád". Bohužel to přišlo až moc pozdě. A ještě více bohužel, že to neprocházelo celým filmem. ()

VanTom

Po až nenávistné kampani na tento film vedenou redakcí moviezone.cz jsem byl nakonec samotným snímkem příjemně překvapen. Johnny Depp aka Jack Sparrow sice opět nudil, ale vyskytoval se v (na poměry série) komorním, semknutém a téměř logickém příběhu, kde motivace postav dávaly konečně smysl (on také děj filmu vychází ze samostatného románu Tima Powerse, který s Piráty z Karibiku nijak nesouvisí). Akce sice moc nebylo, ale výprava, herci (hlavně z Iana McShanea charisma kape), hudba a již zmíněný zajímavý děj způsobili, že jsem se nebavil jen výjimečně. ()

Danny F.

Trochu z jiného soudku, ale jsou to piráti jak mají být. Nezapomenutelný Depp válí jak utrženy ze řetězu a celý film pobaví a myslím že chvíle na nudu zde ani nebyla. Myslím že zde bylo méně dobrých hlášek a když se nějaká objevila tak neměla chybu. 75% ()

Terzeus

K pirátom patria delobuchy, námorné bitky a všadeprítomné podvádzanie. Tu na to však akoby trocha zabudli. Výsledkom je pohodovka, ktorá neurazí no ničím ani neohúri - snáď len skvelým McShaneom a Deppom (ako vždy). V zásade sa dalo popracovať aj viac na scenári, lebo nech robí Depp čo len chce, stále je z neho cítiť, že to nie je ten (kapitán) Jack Sparrow, ktorého poznám z prvých troch filmov. ()

morena.jea

Pre mňa príjemné prekvapenie. V porovnaní s trojkou je tento štvrtý diel pirátov fantastický. Bezvýrazový Bloom konečne zmizol zo scény, pribudla Penelope, dej sa zjednodušil, ubudlo megalomanských efektov a pirátska sága sa dočkala dôstojného ukončenia. ()

Ceres

Popravdě jsem nečekal nic extra, protože tahle série trpí pořád tím samým, je to pro děcka. Můžeme tu vidět jen těhotnou Cruz, která mi přišla protivná, McShane nic moc, to samé i Rush, Depp furt ten samý chuj a příběh taky nic moc. Dalo se na to dívat, ale příště už zkrátit. ()

Aven

Naprosto zbytečné recyklování Johnyho Deppa. Nijak extra mě nechytl první ani druhý díl, trojka byla vyloženě špatná a tohle je tak někde na pomezí. Nicméně vidět se to určitě dá, jednou :/ ()

Sany33

Keď už neviete ako sa dá vytrieskať z pirátskej série viac prachov, drbnite do príbehu ľudožravé krásne morské panny a minimálne trailer máte zachránený. Štvrtý diel pirátskej série je o poznanie ochudobnený o romantiku. Niet sa čo čudovať Orlando Gloom ani Pani Rytierová nepodpísali zmluvu na ďalšie pokračovanie a všetko naložili na plecia chodáka Johnnyho. Ten sa s tým od úvodnej klapky pasoval dobre ale potom si dáky intelektuál povedal, o nič musíme tam zakomponovať nežné pohlavie a čo je nežnejšie ako Penélopa z jej päťkami hompáľajúcimi sa v pirátskom rytme na vlnách podivna. Vtip filmu našťastie zostal a popravde aj grafika a animácie sú na dosť dobrej úrovni, akurát je už vidieť honba za prachmi a to ja osone na Hollywoodskej produkcií najviac odsudzujem. 55% ()

skretik

neviem, ako som mohla zabudnut toto ohodnotit... ja som sa skvele zabavala, jasne, ze sa neoplati ist na 3D... malokedy sa mi to vyplatilo, takze tohto sklamania som sa nedozila (ako pise POMO)... potrebovala som sa odreagovat a odreagovala som sa... coho som sa obavala, ze mi bude chybat Keira... a nechybala :) ()

lykan9

Kvalita Pirátů z Karibiku jde systematicky dolů a je již na snadě, jestli vůbec natáčet další pokračování. V Na vlnách podivna se stále najde pár zábavných míst a Penelope Cruz je v hlavní ženské roli mnohem lepší než Keira Knightley, ale celková kvalita je již mdlá a hlavně okoukaná. ()

Kurikmoon

No film neurazí, určený na oddych pri dobrej Zimmerovej hudbe. Depp je tradične dobrý. A všetko okolo morských panien stojí za to (Už chápem ako dokázali topiť chlapov). Ale mimo toho je to len priemer. Čakal som viac. Veľmi hluchý začiatok. Podľa mňa najhorší piráti. ()

Ravi

Slabota, lidičky, slabota. Johnny Depp to sám neutáhne. Film je bez chemie, bez náboje a bez tempa. A nezachrání to ani poprsí tragické Penelope Cruz. V první půlce jsem usínal - a já v kině neusínám! - v druhé půli se to snažili zachránit, ale občasné perlení hláškami a mořské panny to nezachránily. Snaha o návrat k jedničce tu byla, ale vyšla vniveč. Nepochopil jsem scénu s pistolemi předtím, než má Depp skočit do vody. Kdyby ho tam prostě někdo skopl, ušetřilo by se zbytečných 5 minut filmu a ještě bych se zasmál, ale nic. A tak je tomu celý film. Zpackaný, polovičatý, hudebně omaštěný, ale ničím neuchvacující filmový zážitek. 40% = 2/5 stačí. ()

blackJag

Už trailer nevypadal nijak zvlášť oslnivě a nakonec se skutečně ukázalo, že Marshallova práce na Verbinského trilogii stačit nebude. Předně si film bere ze stejnojmenné (bez značky PIRÁTŮ Z KARIBIKU, samozřejmě) knihy Tima Powerse jen velmi málo a je to opravdu škoda, protože kniha byla nabytá dějem a fantazií, a potom Marshall v akční poloze moc nestíhá. Mimo to se píše, že je film jenom nastavovanou kaší, a že Depp už tuto kaši ani nedokáže utáhnout. S tím prvním souhlasím, s tím druhým ani náhodou. Drobné lapsy v dalším obsazení připouštím (Cruzová se do anglicky dialogové palby prostě nehodí, McShane je zatím nejslabším záporákem série), Depp si ale drží svůj sparrowovský standard a pořád je to atrakce sama o sobě... Do půlky filmu jsem počítal spíše s průměrným hodnocením, někdy od mořských panen (Astrid je luxusní, éterická dívčina) už to ale vypadalo podstatně líp, takže nakonec se percentuelně utrhuji. Ze série (jejíž první díl řadím mezi své nejoblíbenější filmy vůbec) jde o nejslabší kus, přesto doufám, že uspěje a dočkáme se dalšího pokračování. 70% ()

Krosmen

Když jsem na internetu viděl spoustu pochvalných komentářů a nadšených hodnocení a sdělení o tom, že Piráty prostě musím vidět, říkal jsem si, že mě asi čeká něco neobyčejného. A skutečně - neobyčejně jsem se nudil. Noví Piráti nejsou bohužel zase tak noví. Nevím proč se Johnny Depp vyjadřoval v tom smyslu, že se Jack Sparrow vyvíjí, to jsem nějak nepostřehl. Všechno to působí jako obří reklama na nové předměty s touhle tématikou. Dialogy jsou dost ubohé, příběh jen o chlup zajímavější. Souboje jsou pořád delší a méně kreativní. Ve 3D s českým dabingem jsem to naštěstí neviděl. Takže sumasumárum - těžce vydřené a udýchané 3* ()

D28

Nesmieme zabúdať, že pirátska vlajočka stále plápolá na Disneyho zámočku.A ako dobrodružná rodinná zábava nemajú "piráti" veľa nedostatkov.Jack je neodolateľný aj bez Perly a Barbossa bez nohy, záporák oživuje mŕtvoly a morské panny zasa dej. Vadil mi len tmavý obraz,ale to pri všetkých 3D projekciách. ()

Gerret

Když jsem dal třetím Pirátům 3 hvězdy a prvním dvěma dílům 5 hvězd, nemůžu jinak než tady dát 4 hvězdy, protože to ve všech směrech překonalo třetí díl, ale zase to nemělo na první dva díly. Johnny Depp to zase zahrál perfektně, Penélope Cruz ho pěkně dopňovala a vrátilo se pár známých z předchozích dílů. Hudba ve filmu se povedla. Takže pro mě je to překvapení roku, protože jsem očekával, že to bude horší než třetí díl. Neviděl jsem to ve 3D, ale myslím si, že stejně 3D projekce by u tohoto filmu byla zbytečná. Hodnocení 80%. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku