Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

salahadin

Celou dobu mi v mysli tanulo jedno jediné hodnocení, které nabývalo godzillích rozměrů a opakovalo se počtem nakladených vajec - jak je to drahý, tak je to blbý. Já ale blahosklonně pominu tu horu logických nesmyslů (žádné problémy se statikou? apod.), protože umělecká licence dovoluje filmařům natočit jakkoli blbej kus. Emmerich má právo točit neskutečně blbé filmy. Ale kdyby si tu blbost přiznaly, byly by alespoň zábavné. Filmovým mečem tudíž stínám Godzillu slovy: celý film je nesmysl a špatně natočený. Jedna hvězda je za emerycké žvejkačky ve francouzských ústních dutinách. To mě pobavilo. ()

666teen

Emmerich nechal na Manhattnu zmizet ještěrku velkou jako kráva, čímž překonal Copperfielda. Beru to jako komediální remake (dnes) komického originálu. Nicméně stupidní scénář vyvažuje obsazení hlavních postav, hlavně "pojišťovák" Reno. ()

Satan

Nejlepší Emmerich, který mě dokonce i zaskočil "pokračujícím" koncem (tehdy jsem vážně myslel, že už je konec). Není to tak příšerně patetické jako Den nezávislosti ani tak povrchní jako Patriot. Je to skvělý popcorn, který je korunován mou oblíbenou pasáží v Madison Square Garden. A postava Jeana Rena je neskutečně cool. ()

mzss1

Tak na jednu slušnou podívanou to stačí. Trochu to připomene Jurský park, ale jen okrajově - na Jurský park to moc nemá. Film má výborný příběh, který sice mohl být lepší, film nemůže ani nudit, je zde dost akce, kdy Godzilla ničí město a uniká. Konec filmu byl ale přehnaný, kdy tam byly i Godzillí mládata + trapné scény k tomu. Hudba průměr. Film mi asi nejlépe nesedl, celkem to šlo, ale chybělo toho dost, na jedno podívaní to bohatě stačí - divák se pobaví. Nic víc ale. Proto film hodnotím jen na 57% = *** ()

Legas

Godzillu jsem viděl několikrát a pokaždé mě zamrzí příliš děravý a chabě vykonstruovaný scénář a nicotné charaktery hlavních hrdinů. Musím říct, že největší charakter a herec je zde Godzilla osobně. Její mimika a sténání zde hravě přehraje všechny herecké představitele. Jinak trikově nejlepší podívaná, co znám. ()

Sobis87

Já tomu Emmerichovi asi prostě nikdy nepřijdu na chuť. Jeho narativně strohé filmy vystavěné jako prvoplánová přehlídka destruktivních atrakcí mne upřímně nudí, stejně tak velké množství patosu a přestřelený patriotismus. Jak nad tím tak přemýšlím, tak skoro ke všem jeho filmům bych mohl psát stále ten samý komentář, neboť Emmerich se jako režisér a vypravěč vůbec nevyvíjí a omílá stále to samé dokola – národní hrdost, rodinné hodnoty, spojení národů vlivem velké katastrofy/hrozby, infantilní humor a spousta, spousta destrukce. To vše platí i pro americký remake Godzilly, která ve své době mohla ohromit trikovou stránkou a megalomanstvím, to ale nemění nic na tom, že tenhle film není ničím víc než jen tupým blockbusterovým béčkem. Navíc snaha o přiblížení se krvelačným velociraptorům ze Spielbergova Jurského parku ve scéně s mláďaty působí celkem uboze, nehledě na to, že Godzilla ničící New York podezřele vznikla necelý rok poté, co zmíněný Spielberg nechal řádit T.Rexe po ulicích Los Angeles ve Ztraceném světě. Trendy se holt musejí následovat, takový je Hollywood. 50% ()

Jordan odpad!

Tento film prakticky nemá chybu. Je sám chybou. Ak ho vôbec pri jeho kolosálnej metráži chcete dopozerať v akom-takom mentálnom zdraví a psychickej pohode, musíte k nemu pristupovať ako ku komédii. K béčkovej komédii. Kopec hlášok, ktoré na vás chrlia ploské, nereálne figúrky, úplna rezignácia na logiku, vyslovene smiešne scény, totálne nezvládnuté prechody medzi zlými akčnými sekvenciamia a úplne prvoplánovou klišé romantikou... a k tomu scenár, ktorý je jedno veľké faux pas a takmer nič tu nefunguje, všetko je buď schválnosť alebo nelogickosť... po pol hodine som si hovoril, o čom to preboha ešte skoro 2 hodiny bude? A nebolo to o ničom. Godžira prišla, pošliapala amíkom po hlavách a zmizla - aby sa mohli postavy porozprávať a hlavne aby sa mohla rozvinúť najsmiešnejšia a najfádnejšia asexuálna romantická linka bez ducha a bez iskrenia: medzi smiešnym broderickom a barbinovskou, insitnou pitiolovou... potom sa godžira znova vyrojila, zabili ju, ale prišlo kopec menších godžír, takže to začalo vyzerať ako zlá a nepodarená kópia jurského parku dvojky... príšery boli príšerné a napätie nulové. ale toľko srandy sme s frajerkou už dávno pri žiadnej komédii nezažili. lietajúci taxík! ()

Anderton

Nástup je efektný, cítiť to napätie, že príde niečo veľkého. Potom to príde, strieľame potom, poriadne to ani nevidíme a po čase nás to začne trochu nudiť. Reno a Broderick sa sem vôbec nehodia. Poteší fór s Rogerom Ebertom. To má zato, že sa mu nepáčil ID. Emmerich nepresvedčil ani svojou veľkoleposťou, ak bol ID v niečom lepší, bola to výprava. Ale pozrieť sa to dá. Samozrejme nedoporučujem Japoncom. To by bolo ako nútiť Slováka pozerať sa na americkú verziu Jánošíka. ()

Carol Pifková

Najskôr by ma zaujímalo prečo som to stále nemala ohodnotené. A potom, že sakra prečo ja si pamätám len začiatok a koniec. Čo som celý stred prespala? Budem to musieť pozrieť znova, šak do tretice všetko dobré ne? Zatiaľ 3* viem, že vo filme vyzerá Godzilla dobre, pamätám si tú stopu a ten koniec o ktorom vravieť nebudem pre istotu. Ale čo bolo medzi tým tak to mám fakt prázdno............. Ty vole ja som ju zase prespala -.- ()

Frajer42

Celkem mě překvapilo, že mi tato verze Godzilly dodnes unikala. Všechny záležitosti, na které člověk neupotřebí mozek byly na svoji dobu vynikající, a dokonce ani po letech nepůsobily nikterak zle. Bohužel mě absolutně neoslovila dějová linka. Celé jaderné katastrofy se musel divák účastnit prostřednictvím osudů několika brutálně nezajímavých postav vedoucích brutálně nudné dialogy a chovajících se jako banda kokotů neměřitelného IQ. Stopáž je zbytečně přestřelená. Kdyby byly kecací scénky zredukovány na naprosté minimum a zaznělo by jen to důležité, tak se mohlo jednat o epický velkofilm a nesvítilo by zde ubohých 60 %. Akce byla totiž více než kvalitní. Lepší 2 hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka gegina31. ()

stilgar1

Roland Emmerich se svým věčným a (pro mě) nepochopitelným amerikanismem vyrukoval s tímto nepříliš povedeným remakem japonské klasiky v době, kdy jsem takové filmy poměrně dost hltal. A dokonce i tehdy mi přišel jako slabší průměr... ()

Kothy

Opět emmerrichův megalomanský projekt. Tentokrát je to obří japonský bazilišek zmutovaný radiací. Viděl jsem to už jako malý, takže ten film mám rád. Něco v sobě přece jen má. Vynikající je i Jean Reno: "Proč žvýkáte? Vypadá to americky." :D ()

Spinosaurus

Nechápu co proti tomu máte. Godzilla jako taková je po všech stránkách skvělá a Jean Reno je opravdu drsňák(scéna se žvíkačkou). ()

RUSSELL

Já mám tu Emmerichovo nenáviděnou „Zillu“ rád. Jako malý kluk jsem tenhle film doslova žral, což už tak úplně neplatí, ale i po těch 20 letech jde stále o zábavný kaiju flick, na který se vždy jednou za čas rád podívám. I přes delší stopáž film odsýpá, děj je dostatečně poutavý, efekty jsou obstojné a postavy sympatické. Takový ideální oddechový snímek na nedělní odpoledne. Zapínat mozek není třeba. ()

eLeR

No .. film úplne, ale úplne mimo môj záber, ale z nejakého mne neznámeho dôvodu, si ho nikdy nenechám újsť, keď je v TV ... a to som ho videla hádam aj 7x. ()

klerik

Stačí trochu snahy a dá sa pri tom baviť. Keď nie na stupidite príbehu tak na hláškach Jeana Rena. POZOR úplná absencia napätia - Godzilla je len na rúcanie budov a ničnie vrtuľníkov a mostov... ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze