Lékařský verdikt je neúprosný. Mladému Benovi zbývají poslední týdny, možná dny života. Za jak krátkou dobu si je možné splnit všechny sny?
K tomu, aby se váš život změnil k nepoznání, stačí jediná věta. Nemusí být dlouhá, nemusí ani zaznít dramatickým tónem. A přesto svým obsahem udeří jako střela a roztříští vás na tisíc kousků. Kousků, které už asi nikdy nepůjdou složit zpět. Ale při dostatku osobní statečnosti a síly z nich může vzniknout něco nového. Sympatický mladík Ben v podání Joshuy Jacksona, známého ze seriálu Hranice nemožného, si přesně takovou větu nyní vyslechl. A byla zdrcující. Lékaři mu právě oznámili, že má neléčitelnou formu rakoviny, minimální šanci přežít a v podstatě posledních pár týdnů na to, aby se mohl těšit ze světa. A Benova reakce? Zděšení, beznaděj a hlavně touha konečně změnit vše, co tak dlouho odkládal. Usedlou kariéru učitele a budoucího manžela mění za motorku, se kterou se vydává napříč Kanadou, aby dohnal vše, dokud má ještě čas. A na této cestě potkává lidi i své sny, díky nimž konečně pochopí, jak moc je život vzácné a ochrany hodné zboží. I díky vynikajícímu soundtracku a čarokrásné kanadské přírodě, kde se tato posmutnělá roadmovie odehrává, lze snímek režiséra Michaela McGowana označit za jeden z nejpůsobivějších a nejpřekvapivějších žánrových filmů roku 2008. (oficiální text distributora)

Tabitha

Báječný film. Miluju filmy s vypravěčem, takže ten má pro mě na kvalitě filmu velký podíl, herec byl celkem fajn, líbilo se mi, jak jednotlivé události, rozhodnutí a činy měly své výsledky a dopady. Ani by nemusel mít rakovinu, stačilo by, aby mu jeho život "nestačil", ta nemoc tam pro mě byla tak nějak navíc. A na konci i nějaká ta slza ukápla. ()

violik

Pro pointu jsem se dlouho připravovala na strhující drámo (aby mi nestrhlo dolů) a překvapil mě snímek pro svůj až poetický nádech. Po drcujícím ortelu a jistoty vyměřeného času otevírám všechny své zatemované kouty v sobě a letím vstříc ke splnění svých snů. I Mrzíka na konci duhy potkám. Prostě nádherné po všech stránkách... Joshou se rejža opravdu ztrefil. Nezaslouží si jinak než 100% ()

kefinkamed

V jednoduchosti je krasa...Tento neuveritelne elegantny film je svojim minimalizmom divakovi este blizsi a nuti klast si tu istu otazku, ktoru riesi hlavny hrdina - Co by som urobil/a? Napriek existencnej tematike tento pribeh nie je depresivny, prave naopak - kamera i hudba umocnuju jednoduche krasy zivota. Tento film by si mal kazdy prozriet aspon raz za cas. V rychlosti, akou dnes fungujeme, sa totiz zabudame zastavit a rozhliadnut okolo seba a uvedomit si, ake je vsetko okolo nas neskutocne vzacne. ()

Dzandy

Tady je to za poctivých 5*, film pojednává o hodnotě života "tady a teď" and hereby refer to the way of the peaceful warrior. ()

danny79

Ja se trochu nudil. Prednosti na filmu je urcite soundtrack. Cely film jsou strihy J.Jacksona na motorce, jeho fotky na velmi divnych, kycovitych mistech, zbytecne flasbacky na jeho pritelkyni a jeho setkani s asi 4 lidmi, ktere jsou velmi kratka a pusobi povrchne. Film se snazi tvarit hluboce, nest v sobe poselstvi a pravdu o tom jak je nas osud predurcen a veci se nedeji bezduvodne, ale aby nas nekam zavedly a jak kazdy nas krok zasadne ovlivnuje zivoty mnoha dalsich lidi …. Ale je to jen snaha, proste to tam neni a pusobi spise prazdne a nudne. ()

Final

Tenhle film není o rakovině a není ani o umírání. Tohle je film o souboji mezi sebou samým. Ben má všechno a při tom není šťastný. Ale nepřemýšlí o tom a bere to jako součást denní rutiny. Tedy až do doby, kdy zjistí, že má mizivé vyhlídky do budoucna. A tak si koupí motorku a vydá se po krásách Kanady, aby našel sám sebe a podstatu svého života. Film možná působí trochu samoúčelně, ale jeho podstata je svým způsobem pravdivá. Člověk prostě začne nad životem přemýšlet až v momentě, kdy už mu odtikávají poslední minuty života. A navíc, ona taková osamělá cesta je někdy opravdu nejlepší způsob, jak si utřídit myšlenky a vyrovnat se sám se sebou. ()

Vilma007

Asi brzo umřu, ne – vlastně určitě brzo umřu, tak co do té doby ještě potřebuji zažít? Asi tak by se dalo charakterizovat motto filmu. Nasednu na motorku a pojedu někam hodně daleko a zažiju hodně věcí. Celé je to takové prvoplánové, předvídatelné, ale koukat se na to dá. Joshua Jackson od dob Dawsonova světa povyrostl a řekla bych, že mu role docela sedla. Film dokáže i lehce dojmout, což ale na druhou stranu u takového tématu, které film řeší, není až zas tak velká dřina. Ale pořád se nějak nemůžu zbavit dojmu, že tohle tu už bylo 100x a film je jenom další variací na rakovinové téma, neurazí ale ani nijak extra nepobaví. ()

walsidal

Tenhle road movie je zvláštní tím, že se odehrává na motorce. To je ale všechno. Jinak mi totiž připadá spíše jako upoutávka Air Canada „Welcome to Canada“ než jako celovečerní film: Krásná příroda, ale žádný děj. To, že Benovi byla diagnostikována rakovina a on přemýšlí, jak naložit s tím málem času, který mu zbývá, by mohla být dobrá zápletka, kdyby byla nějak dramaticky zhodnocena. Pouhá cesta na západ takovým zhodnocením ale není. Nelze zpochybňovat, že by takto či podobně mohl na zprávu o svém blížícím se konci člověk reagovat; to ale neznamená, že je to adekvátní námět pro celovečerní film. Kanada je určitě krásná země, ale dějovou impotenci filmu suplovat nedokáže. ()