Lékařský verdikt je neúprosný. Mladému Benovi zbývají poslední týdny, možná dny života. Za jak krátkou dobu si je možné splnit všechny sny?
K tomu, aby se váš život změnil k nepoznání, stačí jediná věta. Nemusí být dlouhá, nemusí ani zaznít dramatickým tónem. A přesto svým obsahem udeří jako střela a roztříští vás na tisíc kousků. Kousků, které už asi nikdy nepůjdou složit zpět. Ale při dostatku osobní statečnosti a síly z nich může vzniknout něco nového. Sympatický mladík Ben v podání Joshuy Jacksona, známého ze seriálu Hranice nemožného, si přesně takovou větu nyní vyslechl. A byla zdrcující. Lékaři mu právě oznámili, že má neléčitelnou formu rakoviny, minimální šanci přežít a v podstatě posledních pár týdnů na to, aby se mohl těšit ze světa. A Benova reakce? Zděšení, beznaděj a hlavně touha konečně změnit vše, co tak dlouho odkládal. Usedlou kariéru učitele a budoucího manžela mění za motorku, se kterou se vydává napříč Kanadou, aby dohnal vše, dokud má ještě čas. A na této cestě potkává lidi i své sny, díky nimž konečně pochopí, jak moc je život vzácné a ochrany hodné zboží. I díky vynikajícímu soundtracku a čarokrásné kanadské přírodě, kde se tato posmutnělá roadmovie odehrává, lze snímek režiséra Michaela McGowana označit za jeden z nejpůsobivějších a nejpřekvapivějších žánrových filmů roku 2008. (oficiální text distributora)

Kingjiri

Filmů o životě lidí s rakovinou se v posledních letech urodilo víc jak hub po dešti. Tenhle patří rozhodně mezi ty lepší. Předevšim díky výkonu Jacksona působí film hodně civilně a uvěřitelně. Místo sebelitování se snaží hlavní hrdina zažít něco neobyčejnýho a zároveň načerpat síly i dostatek motivace pro přijetí reality, což bylo hodně sympatický. Výjimečně musim pochválit scénáristy za použití vyprávěče, sem se vážně hodil a udělal pěknou tečku na závěr. Chválim i za výpravu společně se soundtrackem. Slušnej nezávislej film, znovu však vidět nemusim, čtyři slabší hvězdy. ()

Blowler

Nenucený příběh o mladíkovi, kterému se ze dne na den přetočil život. Kdy jindy si splnit svůj sen, než teď? Sbalit si pár věcí, sednout na motorku a nic víc neřešit. Navzdory situaci hlavního hrdiny vyzařuje z filmu především pocit volnosti a naděje. Během sledování jsem se několikrát přistihl, že hlavnímu hrdinovi "závidím", že bych nejradši taky sedl na motorku, přijel za ním a poplácal ho po zádech. Tento jednoduchý příběh ve mně zanechal stopy. ()

fraktal

Pátou hvězdu přidávám za "HEA" nehollywoodský závěr, jinak kvalitních 80%. Pokud čekáte akční, rodinný či emocionálně vypjatý blockbuster, jste tu špatně, ale pokud se nebojíte na chvilku zastavit, občas i zamyslet a jen tak plynout s osudem, neřkuli pokud oceníte jemný, náznakový humor a nebojíte se pochybovat o "racionalitě" vašich rozhodnutí, pak je toto film pro vás. ()

Kalimero13

Recenzi na zpět u filmu Den Skyldige jsem psal, že občas je dobré být trošku dement a odpustit filmu pár dementních věcí, abyste si ho mohli skvěle užít. Přiznám se, že asi zvládnu býti dementem jenom odcud pocud. One week má svým scénářem a poinout laťku mnohem výše. ()

markotter

Zajímavý námět, zajímavě zpracovaný a většinou i příjemně ubíhající. Ocenil jsem, že se tolik nehrálo na city, na druhou stranu by mi vůbec nevadilo,kdyby film skončil scénou se surfem. Dojem z filmu umocnila i pěkná muzika. ()

kwaicheng

Poučné. Zápolit-hledat-nalézat-nikdy se nevzdat. Někomu to třeba může otevřít oči, aby si uvědomil co je pro něj důležité. ()

JamieSmith

Příběh, hudba, osudy lidí, kteří se s hrdinou setkali, i otázky, které vypravěč klade... všechny tyto věci mne velmi zaujaly. Joshua Jackson hraje skvěle, slečnu snoubenku bych odstřelila, a zfleku bych se vydala na výlet na motorce napříč Kanadou. ()

mdouglas

Krásný, byť tématem ne zcela veselý film. Film o tom, jak se člověku dokáže ze dne na den proměnit život. Změnit priority. K tomu všemu krásná hudba, krásná krajina. A ono se k tomu nedá moc co napsat. To, je zrovna film, který se musí vidět. Nását tu smutnou, sklíčenou, ale krásně trpkou náladu... 9/10 ()

E lan

Dobrá podívaná, která donutí člověka k zamyšlení. Sympatický a hluboký komentář, slušné a civilní herecké výkony a tak nějak uvěřitelný příběh dávají dohromady opravdu nadprůměrnou podívanou. Stojí to za to... ()

Franc1s

Krásný to film, nejtezsi se vyrovnat s faktem, že zbýva pár týdnu života. Poté už je vše na nás. Nádherná příroda a ještě lepší soundtrack. Nemužu jinak než plný počet hvězd. ()

josieaddms

Nevím jestli to byl přesně typ snímku jaké mám ráda. Mně osobně přijde téma filmu hodně vyčerpané. Faktem je, že se režisér a stejně tak i hlavní herec, s filmem vypořádali s největší chutí. Pořádná dávka melancholie, smutku a vypravěčství byla tou silnou stránkou filmu, ovšem sobectví, zvláštně laděná morálka a podbízivost ve filmu taky sehrála dost velkou roli. Nemůžu říct že by mi byl hlavní hrdina Ben sympatický, dokonce spíše méně než více. Nemám moc důvěru v tohle bezcílné cestování za účelem sebepoznání, i když netvrdím že neexistuje. Je to možná i tím že jsem nebyla schopná pochopit Benovo chování z důvodu, že sama bych se zachovala naprosto jinak. Jemné pojetí celého příběhu bylo určitě jeho silné plus, originálně podané cestování, a různé ty malé dodatky a zvláštnůstky přece jen dodávali filmu své osobní kouzlo. Díky tomu že mi to doporučil známý je mi to přece jen bližší. Přesto nemůžu říct že by to byl můj šálek čaje, tudíž ho ani nemohu nijak chválit. ()

Veronica27

Mohlo to být fajn, ale chyběla mi tam trochu nějaká ta šťáva.Jinak hezká kanadská příroda.Vypravěč ve filmu docela zvláštní. tak nějak by mi to spíše sedlo bez něj. ()

Tanner

Asi je to mojí slabostí pro road movie, ale tenhle snímek se super soundtrackem jsem si opravdu užil. Tak jak se na správnou road movie sluší a patří, pojednává o úprku od doposud žitého života a na jeho pozadí o poznávání sebe sama. A tak jak už to v road movie bývá, má tato objevná cesta za nalezením cíle svůj nevyhnutelný konec.. ()

Ronee

Road movie! Ukážka toho, čo všetko môžete zažiť, keď sa rozhodnete cestovať po Kanade (obrovské napodobeniny vecí, Stanleyho poháre, farmy, surfovanie, všetko tam na vás kdesi čaká). A ukážka toho, ako môžete stráviť posledný týždeň, predtým, než ste nútení zmeniť svoj doterajší život (v tomto prípade podstúpiť liečbu). Ben sa rozhodol pre dobrodružný výlet, aby na ceste našiel sám seba. A vôbec som nevedela, ako to dopadne a vôbec to nebola nuda, práve naopak. ()

jafuska

nevím co k tomuto filmu dodat, někdy mě to přišlo nudné, jen nechápu proč se nešel hned léčit, jakmile zjistil, že má rakovinu, mám sice ráda takovéto typy filmu, ale mohlo to být víc dramatičtější, spousta hluchých mísr a zbytečných, mě to docela nudilo, očekávala jsem od toho víc, ()

Jerris008

Film uplynul jako voda a nejzajímavější na tom bylo mé uvědomění, jak na sebe vše navazuje.. Jak se dobré i zlé věci dějí díky (kvůli) něčemu a abychom tím životem jen neproplouvali, je dobré se při každé situaci, co nastane, zamyslet, co bylo příčinou. A já věřím, že některé věci se zkrátka mají stát. "Jaké je minimum života?" ()

Marťulka

Miluju road movie. Ani nevím, co bych dělala, kdybych věděla, že mi zbývá už jen málo... Kdybych ovšem žila v Kanadě, určitě bych udělala to samé :-) Nádherná příroda, neuvěřitelná. Vyprávěčský styl filmu je plus. ()

Morrie

„Jaké je minimum u života?“ –„ Žádné není.“ Nevím o filmu, který by divákovi dopřál tolik času na přemýšlení jako tato Road movie. Stejné téma jako u 50/50, ale natočené zcela odlišně. Občas je tam znát ten malý rozpočet, ale herecký výkon J. Jacksona, hudba a hlavně samotný hlubší odkaz filmu to nadmíru kompenzují. ()

HEED

Překvapivě vynikající film. Vyniká především krásnými autentickými záběry na Kanadskou krásnou krajinu skoro člověkem nedotčenou. Jedna bazarová motorka, pár stovek mil před sebou. To vše podtrhuje parádní hudební soundtrack. Co se týče hereckého obsazení. Není nic moc co namítnout. Příjemně zahrané, nic nehnané do emocí, emoční vydírání se nekoná. Zatím jeden z těch lepších road movie filmů co jsem viděl. Snad jenom ten konec byl trošinku okleštěný, zasloužil by ještě tak 10-15 minut. ()

ostravak30

Půjdu trošku proti davu a budu brzdit své původní nadšení. Filmů , ve kterých je hlavní hrdina nemocný a zbývají mu poslední dny a týdny života jsem viděl dost. A upřímně řečeno lepších než tento. Samozřejmě, že i prezentovaný snímek má co do sebe a člověk si snadno uvědomí, jak tu už druhý den nemusí být. Kanadská příroda je úžasná a hudba se také povedla. Ale objektivně řečeno se mi nelíbí herecké výkony ani scénář a film z uměleckého hlediska je spíše lehce průměrný. Každopádně nebudu zastírat, že v některých komentářích je docela vtipný a že bych ho ke shlédnutí jistě doporučil. ()