Lékařský verdikt je neúprosný. Mladému Benovi zbývají poslední týdny, možná dny života. Za jak krátkou dobu si je možné splnit všechny sny?
K tomu, aby se váš život změnil k nepoznání, stačí jediná věta. Nemusí být dlouhá, nemusí ani zaznít dramatickým tónem. A přesto svým obsahem udeří jako střela a roztříští vás na tisíc kousků. Kousků, které už asi nikdy nepůjdou složit zpět. Ale při dostatku osobní statečnosti a síly z nich může vzniknout něco nového. Sympatický mladík Ben v podání Joshuy Jacksona, známého ze seriálu Hranice nemožného, si přesně takovou větu nyní vyslechl. A byla zdrcující. Lékaři mu právě oznámili, že má neléčitelnou formu rakoviny, minimální šanci přežít a v podstatě posledních pár týdnů na to, aby se mohl těšit ze světa. A Benova reakce? Zděšení, beznaděj a hlavně touha konečně změnit vše, co tak dlouho odkládal. Usedlou kariéru učitele a budoucího manžela mění za motorku, se kterou se vydává napříč Kanadou, aby dohnal vše, dokud má ještě čas. A na této cestě potkává lidi i své sny, díky nimž konečně pochopí, jak moc je život vzácné a ochrany hodné zboží. I díky vynikajícímu soundtracku a čarokrásné kanadské přírodě, kde se tato posmutnělá roadmovie odehrává, lze snímek režiséra Michaela McGowana označit za jeden z nejpůsobivějších a nejpřekvapivějších žánrových filmů roku 2008. (oficiální text distributora)

lmc

Nádherný citlivý snímek a skvělý Joshua Jackson. Trocha Příběhu Alvina Straighta, trocha Útěku do divočiny, ale především hodně One Week. Film s rukopisem, který se mi hned nevypaří z hlavy. ()

aggatka

Chceli kanaďania týmto filmom zvýšiť turistický ruch v krajine?Pretože príde mi to celé ako propagácia kanadskej prírody :-) Jazdil a jazdil a jazdil to mi pripomenulo film Útek do divočiny :-) Veľmi rušivý rozprávač tiež veľa čara z filmu odobral a chvíľami som mala pocit, že snáď ani nepozerám na chlapca, čo má rakovinu. Hudba predčila celý film a bola fakt krásna, ale videla som už omnoho lepšie drámy. Film mal veľký potenciál ale mohli to natočiť i omnoho lepšie. Dokonca ani koniec ma neuspokojil. Takže pre mňa nič viac len priemer. ()

benny159

Neskutočné nádherné, pôsobivé, atmosférické a myšlienkové. Joshua Jackson týmto u mňa zabodoval. Celým filmom sa tiahne vnútorná atmosféra duše človeka, ktorý sa vyrovnáva so svojím osudom, kúpi si motorku, a necháva sa viesť svetom, kde spoznáva sám seba. 100% ()

xpaja

Učitel a neúspěšný spisovatel Ben se dozví, že má rakovinu a umíra. Protože má jen malou šanci na přežití rozhodne se uskutečnit poslední cestu po kanadě. Po cestě potkavá různé lidi, díky kterým mění náhled na svůj život a za doprovodu vypravěče bilancuje ten dosavadní. Film není jen o tom, jak se se zjišteným problémem vyrovnává. Poukazuje na to jak jakákoli drobnost v životě člověka může totálně změnit život nejen jeho samotného, ale i spousty lidí okolo. Benovu cestu provází nádherná kanadská přiroda a perfektně padnoucí Soundtrack v čele s písní "Calendar girl" od torontskych Stars. Spousta komentujících film strhává za omýlání 100x viděného a předvídatelnost, což je jistě pravda. Celkové optimistické viznění filmu a jeho atmosféra ho ale vytahuje z průmeru. Za mě ---== 95% ==--- . ()

Phex

Jeden z hlavních protagonistů kanadského Beverly hills - seriálu Dawsonův svět Joshua Jackson, se sn/maží v téžké dramatické roli...Prvoplánovitost reklamy na Kanadu, kde mají např. největší sochu dinosaura, nebo největší fajfku chabě smíchaná s proprietami z Klepání na nebeskou bránu. Raději vynechte. ()

Eywa11

"So the question becomes, or should have been all a long... What would you do if you knew you only had one day, or one week, or one month to live. What life boat would you grab on to? What secret would you tell? What band would you see? What person would you declare your love to? What wish would you fulfil? What exotic locale would you fly to for coffee? What book would you write?" jou jou..klasická to myšlienka o tom ako treba žiť prítomnosťou, naviac sympaticky zahraná v podaní Joshua Jacksna :) ()

dudo24

Fakt som nečakal, že to bude komédia. Bol som pripravený na ďalší depresívny film pri ktorom sa budem tuho zamýšľať a plakať, ale miesto toho som sa tuho zamýšľal a smial. Veľmi dobré zobrazenie ako sa drasticky môže zmeniť človeku prístup k životu, keď zistí, že sa nedožije staroby. Veľmi som si užíval humor, roadtrip aj životné zamýšľačky. Inak, tie atrakcie pri ktorých sa hlavný hrdina fotil sú raj dekadencie. ()

lipan

No nevím, nevím. Originální snímek to je, ale místo dramatu bych to tipoval na celovečerní reklamu na kanadskou přírodu. Silný příběh je roztrháván záběry, které by se hodily spíše do road-movie. Doteď pořádně nevím, o čem film byl. Dějová linka mě bohužel neuspokojila. *** pouze za herecké výkony a krásnou přírodu. ()

djcremo

Film o mužovi čo umiera na rakovinu a začne sa zamýšľať nad svojím životom a nad tým, čo vlastne od neho očakáva a keďže nemá istotu, aký bude jeho život dlhý, tak sa rozhodne vydať sa naprieč Kanadou na západ. Už toto je ťažké rozhodnutie, lebo sa vlastne vzdáva šance na to, že liečbou by sa mohol uzdraviť aj keď je šanca mizivá. Radšej chce veriť tomu, že užívanie posledných chvíľ mu viac pomôže ako liečba, čo aj tak zdá, že to pomáha jeho psychike. Po ceste stále stretáva zaujímavých ľudí a spolu s nimi hľadá odpovede na určité otázky, ktoré ho trápia. Čo musím vytknúť tomuto filmu, tak je vyprávač. Na začiatku to bolo fajn, ale potom to už dosť rušilo. Určite sa to dalo podať aj ináč. Zrejme to chceli zrobiť štýlom Amélie, ale akosi to pôsobilo rušivo. Zasa plus pre film, je krásna kanadská príroda a príjemná hudba. Pri tomto filme musím prižmúriť oči nad tým vyprávačom aj keď mi dosť vadil, lebo ináč film pôsobí celkom dobre. ()

Schizoid

muž, ktorému diagnostikujú rakovinu sa nechá náhodou zaviať na západ, kde sa fotí pri všetkých možný gigantických zbytočnostiach, neustále volá svojej úbohej snúbenici, stretáva po ceste rôznych ludí a zdiela s nimi ich nudný osud a do toho hrá nejaký country-folk slaďák = no proste riaden odpad. a navyše v niektorých momentoch s nádychom nepodarenej komédie. jedine tá príroda stojí za to. ()

Didon.pipi

Vědět, že mám agresivní formu rakoviny a mám to fakt za pár, taky bych udělal cokoliv pro to, abych stihl aspoň kousek toho, co už jinak stihnout nestihnu! Úžasnej film, za týden se nedá zvládnout překonat ligu spravedlivých a stát se supermanem, dá se jen splnit si pár svých snů, koupit si motorku, projet pár kiláků, nafotit pár posledních fotek, pomilovat se s hezkou dívkou a zjistit, že všechno ve vašem životě bylo nějak jinak a potřebujete najít skřítka Mrzíka, na kterého už jste dávno přestali věřit, vlastně jste na něho už dávno zapomněli, ale teď ho potřebujete, aby vám splnil to jediný přání a zjistíte, že vaše snoubenka není ta holka, pro kterou chcete umřít, protože vlastně, jasně, že vůbec nechcete umřít, ale pokud nenajdete skřítka, kterého lze potkat jen jednou v životě a potom máte šanci na splnění toho jedinýho přání.......charismatickej hlavní hrdina a obyčejnej příběh, kterej vás dostane, hlavně, pokud máte už něco za sebou, skoro jsem bulel, přiznávám - bulel jsem! ()

JFlower

Pokud máte za sebou "Než si pro nás příjde" a očekáváte podobně laděný snímek, rovnou to vzdejte. Námět je víceméně steujný, ale zpracování naprosto odlišné - jistě, jedná se o road movie, ale myslím, že potenciál by větší. Zde je důraz kladen na kameru, přírodu, vnitřní rozjímání a to nějak nestačí. Navíc je iritující hlas, který rádoby příběhem provází - skoro jako v dokumentárních filmech o zvířatech.. ()

Anthemis

Vážné téma, dialogy, které se snaží tolik sdělit… ale přitom neříkají ve skutečnosti nic nového, nic silného… zůstávají na povrchu. Jinak se mi ale líbil nádech, s kterým bylo vyprávění vedeno, trochu nezvykle přes vypravěče… možná trochu doslovné, ale zase s nadhledem, který z toho nedělal těžce tragický film… Kdyby to byl podobně vedený film, který ale promlouvá do větší hloubky, používá méně klišé, bylo by to za pět. Takhle sotva tři… ()

Rebeca35

Joshua je skvělý, civilní, uvěřitelný. Přesto - žádný větší zásah, což bych u daného tématu čekala. Na druhou stranu cením to, že nedošlo k laciným citovým apelům. Asi mi chyběla nějaká protiváha k tomu zdánlivému klidu a rozjímání, nějaké větší emoce, vztek, rozzuření alespoň u jedné z vedlejších rolí jako protiváha, nevím, zkrátka větší paleta viditelných emocí. Myšlenka drobných zásahů do života druhých na základě vnějších maličkostí není sice ničím nová, ale je příjemná.Zkrátka umírající chlapík na motorce, který hledá a smiřuje se. Pasáží na motorce bylo na můj vkus až dost, ale hledání bývá vleklé, tak dobře. Celý film doprovází vypravěč, který mi šel chvílemi dost proti srsti. V cíli mi zůstaly pocity melancholie, ale toť vše. ()

Vital

V jednoduchosti je krása,a tento nezávislý snímek je rozhodně krásný a svoji něžnou hudbou a nekonečnými mílemi najetými motorkou s Joshuou byl jemný a plný dojmů,i když některá klišé byly bijícimi,tak nad tím vším mávnu rukou.Možná to někomu přijde nudné,ale co kdyby se to stalo jednou vám? Člověk nikdy neví,jak ho to změní. ()

Koffe

Dost mi vadil hlas vypravěče a vlastně i vypravěč samotný. Ale jinak pěkný film o životě a o tom co k němu patří. ()

Matt2626

Každý, kto tento film hodnotil, by si mal najprv pozrieť snímok: My life without me (http://www.csfd.cz/film/41425-muj-zivot-beze-mne/galerie/). V porovnaní s ním to bol naozaj len slabý odvar, alebo skôr pokus o road film so silným motívom. Ale aj tak som si ho vychutnal. Slabší začiatok som nejak prekúsal a dostavila sa krása v podobe Kanadskej divočiny, nespútaných riek a ciest končiacich až za horizontom zapadajúceho slnka. K tomu skutočne skvele poskladaný soundtrack. A aj posledných 20min. skutočne stálo za to a dali zmyslel celému filmu a jeho ťažkej téme. 75% ()