Lékařský verdikt je neúprosný. Mladému Benovi zbývají poslední týdny, možná dny života. Za jak krátkou dobu si je možné splnit všechny sny?
K tomu, aby se váš život změnil k nepoznání, stačí jediná věta. Nemusí být dlouhá, nemusí ani zaznít dramatickým tónem. A přesto svým obsahem udeří jako střela a roztříští vás na tisíc kousků. Kousků, které už asi nikdy nepůjdou složit zpět. Ale při dostatku osobní statečnosti a síly z nich může vzniknout něco nového. Sympatický mladík Ben v podání Joshuy Jacksona, známého ze seriálu Hranice nemožného, si přesně takovou větu nyní vyslechl. A byla zdrcující. Lékaři mu právě oznámili, že má neléčitelnou formu rakoviny, minimální šanci přežít a v podstatě posledních pár týdnů na to, aby se mohl těšit ze světa. A Benova reakce? Zděšení, beznaděj a hlavně touha konečně změnit vše, co tak dlouho odkládal. Usedlou kariéru učitele a budoucího manžela mění za motorku, se kterou se vydává napříč Kanadou, aby dohnal vše, dokud má ještě čas. A na této cestě potkává lidi i své sny, díky nimž konečně pochopí, jak moc je život vzácné a ochrany hodné zboží. I díky vynikajícímu soundtracku a čarokrásné kanadské přírodě, kde se tato posmutnělá roadmovie odehrává, lze snímek režiséra Michaela McGowana označit za jeden z nejpůsobivějších a nejpřekvapivějších žánrových filmů roku 2008. (oficiální text distributora)

taryrta

Vadil mně vypravěč, nikoliv předvídatelnost příběhu. Skvěle obsazenej film (Joshua Jackson) s příjemnou hudbou a krásnými záběry na kanadskou přírodu. Milej film. ()

Mer-Em

Na tenhle film sem narazil úplnou náhodou při přepínání programů na HBO a ihned mě zaujala hudba a Joshua Jackson, kterého mám vážně rád a ikdyž sem viděl jen asi poslední půlhodinu, tak musím říct že to bylo úžasný, asi bych si to měl pustit celý ()

Barcica

Neviem,rozhodne som očakávala viac.Hlas rozprávajúci "príbeh" mi došiel strašne nesympatický ale musím uznať,že hudba k filmu bola vybraná geniálne.A okrem toho Joshua Jackson je neskutočný sympaťák:) ()

Vergo

Nemusela jsem se na tento film podívat ještě podruhé, abych věděla, proč mě chytil za srdce, ale podívala. A bude se na něho dívat zase a znovu a stále s tím samým závěrem. Nejenže Joshua Jackson ukázal, že dokáže zahrát něco víc, než roli věčně zamilovaného Percyho, ale i děj je naprosto úchvatný a vy se cítíte natolik jeho součástí, že byste si bez váhání sedli na motorku k hlavnímu hrdinovi i a prožívali s ním chvíle, které konečně naplňují jeho život. Hudba prolínající se filmem a kanadská příroda jen celkový dojem umocňuje. Každý z nás by asi jednou chtěl najít svého Mrzíka, který mu dá sílu poprat se s osudem...nebo se prostě a jednoduše dokopat k nějakému rozhodnutí. ()

BlackMolla

Tento film jsem si pustila hlavně kvůli jízdě na motorce, avšak nakonec to bylo docela vedlejší. Poslední týden je úplně o něčem jiném, je o zamyšlení se nad životem a sebepoznání. Člověka to donutí zamyslet se i nad svým životem, protože nikdy nevíme dne svého konce... ()

teseth

Nevím proč, ale tento film mě nijak extra neoslovil. Téma je sice dobře zpracované, ale herecky bídně zahrané. Vůbec jsem Joshuovi nevěřil, že je smrtelně nemocný a snaží o sebereflexi, sebepoznání atd... Jeho herecký výkon se nijak celý film nezměnil. Snad jen ten záběr na prkně, když vidí velrybu mě trochu přesvědčil o snaze něco hrát. Zbytek je pasé. Jelikož je celý film postaven jen na jeho hereckém výkonu tak se z toho stal průšvih. Celý film vám z hlavy za dvě hodinky vyšumí a nenechá ve vás vůbec nic. Což třeba po shlédnutí klepání na nebeskou bránu nehrozí. Škoda toho. Mohlo to dopadnout mnohem líp. ()

Mar_Mar

Kdyby mi zbýval týden života, tak bych ho prožila na chlup stejně jako Ben. Joshua Jackson umí a navíc je to kus krásného chlapa, dokonalá kombinace. Mimojiné, velmi pěkný soundtrack. ()

Ruslan

Snímek u kterého čas plyne jako sám život a to bohužel velmi rychle. Kanada je kus krásný země , která k tomuhle filmu naprosto pasovala. Hlavní hrdina sympaták od pohledu. Je zajímavé pozorovat , jak se snaží poprat se svou diagnozou. Jen on a jeho stroj napříč krásnou krajinou , jeho cesta nemá žádný hmotný cíl. Chvíli se možná snaží uniknout před skutečností , ale vše se zlomí a on poznává sám sebe , své nitro a až pak je připraven na svou léčbu. Konec podle mě možná až příliš rychlý a trošku odbytý. Nevadí ten film si zaslouží svých pět hvězd. 90% ()

pokyy

"Kanada je jedna z nejkrásnějších zemí na světě!" (citace z filmu). A film One Week je jeden z nejlepších filmů, který jsem za poslední dobu viděl. Vynikající herci (hlavně Joshua Jackson), krásná krajina a chytlavé songy. Život je někdy plný zklamání, hlavně se nevzdat! Jen více takových filmů. 100% ()

E.Company

Zajímavé téma a můj oblíbený Joshua Jackson ve filmu, který má určitě co nabídnout. Kromě krásné přírody a záběrů ve stylu road movie musím ocenit také pohodovou hudbu. Něco tomu filmu ale prostě stejně chybí a musím se přiznat, že jsem od něj asi čekal trochu víc. Ani nevím proč, ale vzpomněl jsem si při sledování na seriál Pushing Daisies. (asi ten styl vyprávění, který mi zde moc nesedl stejně jako vyprávěč) ()

bronik

Vůbec to nebylo ubrečené jak by se od námětu dalo čekat. Velice milé překvapení v podobě Joshuy Jacksona, kterému jsem věřila každý pocit.... ()

Fixa

Film postrádá (možná až na nějakých pár drobností) akční scény. Toto píšu jen jako varování, pro ty, co nezvládaj koukat půlku filmu na to, jak projíždí "hlavní hrdina" na motorce, napříč Kanadou. Mně osobně jeho poklidné tempo, naprosto vyhovovalo... ()

Mable

Můj záchraný člun v moři...tenhle film mě fakt dostal. Nevím čím to bylo, ale je kouzelný. Mám chuť pohnout horou, vyrazit na jízdu někam ven. Takhle se mají točit filmy!!! ()

KcarlosK

Čekal jsem větší nářez. Celkově je film dost nudný. Kanadská krajina by si zasloužila lepší záběry, než jen ty ponuré a zamlžené. Chování hrdiny chápu, ale asi bych udělal víc, než se jen projel na motorce. A na konci nebylo jasné, jestli umřel nebo ne. ()