Poslední týden

One Week

Drama / Road movie

Kanada, 2008, 94 min

• heyda

Přesně takhle se nemá točit film o posledních dnech života. Jedna velká nuda, příběh bez jakéhokoli nápadu, v podstatě se celou dobu nic neděje a korunu tomu nasazuje nezáživný komentář vypravěče. Nechápu, proč je zde tak vysoké hodnocení. Podle mě by takový film natočil kdejaký amatér. Říkejte si co chcete, ale mě to nezaujalo, nudilo a chvílemi i otravovalo, přitom podobnou tématiku mám strašné rád... 20 %(23.6.2013)

Jsem si vědoma faktu,že v poslední době je opravdu těžké dá se říct snad i těžší než tehdy kdy na to skoro nebyly prostředky natočit film, který by byl po všech stranách vyrovnaný, romantický ale i dramatický zároveň. Mám skvělý a uvolňující pocit, když cítím, že každý člověk, který jakkoliv zapojil ruku k dílu na filmu do toho dal to nejlepší ze sebe a vzniklo z toho něco co dává lidem naději. Mám moc ráda filmy tohoto typu kdy se nesetkává jen naivní romantika s prvky nějákého všedního dramatu ale kdy je možné, že třeba vy sami půjdete jednoho dne k lékaři a zjistíte, že vám zbývá už jen pár let života. Co by člověk udělal jinak??Komu by vyznal lásku a na jaký koncert by šel.......A jakou byste o tom napsali knihu vy?(27.1.2012)

Joshua Jacskon si na svoje triko po delší době opět připisuje chvályhodnou roli. V režii poměrně neotrkaného McGowana se tento mladík velmi snaží a jeho herecké výkony jsou nadmíru přesvědčivé. Takto mi naposledy učaroval v seriálu Fringe, a je jen škoda, že nemá moc šťastnou ruku při výběru obstojných charakterů v jiných lepších filmech. Jestliže je ale Jackson znám hlavně jako béčkový herec v laciných thrillerech, pak poslední dva roky tomuto herci velmi pomohly vyšvihnout se mírně nad průměr. Příběh rezignujícího člověka postiženého zhoubnou rakovinou, kterému jsou v nejlepších letech diagnostikovány poslední týdny života se mi velmi líbil. S takovou nemocí je asi opravdu "lehké" hodit za hlavu dosavadní život včetně hezké přítelkyně, nasednout na motorku a jet na vysněnou poznávací cestu napříč přírodou. Zase tak silný snímek to ale není, ke hrubozrnnému dramatu má scénář a jeho zpracování daleko. Velikou pochvalu si film zaslouží za vypravěče: zpočátku vypadá tento nápad divně, ale k tomu snímku patří... Zasloužené čtyři hvězdičky.(30.9.2009)

• Mononoke.

Asi jsem hrozně bezcitný drsňák co slzy neuroní, ale upřímně, jak to může mít tak vysoké hodnocení? Proč se na tento film (ne)podívat? Hlavní hrdina je Terminátor, nicméně někde uvnitř se v jeho srdíčků skrývá špetka citu, jeho přítelkyně nemastná neslaná a protivná, navíc se navzájem nemilují. Za ty duchaplné životní pravdy, co nás celým filmem provází, by se nestyděl ani Morgan Freeman, až na to, že jemu bych je věřila. A kvůli kanadské přírodě se radši podívám na National geografic. Navíc, to co prožil nebylo žádné dobrodružství a přece každé malé dítě ví, že štěstí na nás nečeká někde v cizině, ale doma za humny.(14.10.2009)

Propravdě jsem velice mile překvapená. Z filmu, který se v traileru zdál být něco mezi LONG WAY ROUND a INTO THE WILD, se vyklubal snímek dle mého poveděně natočený i zpracovaný. Chválím atmosféru filmu, která se pohybuje někde mezi hořko-smutnou komedií a fotografickým průvodcem kanadských kuriozit. Humor, kterého se divákovi dostává je srozumitelný, ačkoli občas mi přijde, že je i poněkud britský, což je ale na druhou stranu dobře, protože jinak obohacuje smutné pozadí příběhu. Dělá mi velikou radost styl vyprávění a to, jak hlavní postava Bena vidí znamení prakticky ve všem, co ho na cestách potká (popravdě mě to dává jistotu, že snad nejsem jediný člověk, který to tak dělá :D ) Herecky není film nějak extrémě propracovaný, faktem však zůstává, že Josh Jackson se s postavou krásně srostl, takže film působí reálně. Jinak pěkná hudba a prostředí. A jako bonus je zde scéna pro hokejové fanoušky...no co víc si přát? :P(12.10.2009)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)

• - Ben (Joshua Jackson) ve filmu jezdi na motorce 1973 Norton 850 Commando. (Baffer)

• - Hokejista, kterého Ben potkává na kluzišti, hraje za tým Anaheim Ducks. Ten byl tak pojmenován po filmu Šampióni (1992), což byl jeden z prvních filmů, ve kterém Joshua Jackson hrál. (Fugas.cz)