Reklama

Reklama

Lékařský verdikt je neúprosný. Mladému Benovi zbývají poslední týdny, možná dny života. Za jak krátkou dobu si je možné splnit všechny sny?
K tomu, aby se váš život změnil k nepoznání, stačí jediná věta. Nemusí být dlouhá, nemusí ani zaznít dramatickým tónem. A přesto svým obsahem udeří jako střela a roztříští vás na tisíc kousků. Kousků, které už asi nikdy nepůjdou složit zpět. Ale při dostatku osobní statečnosti a síly z nich může vzniknout něco nového. Sympatický mladík Ben v podání Joshuy Jacksona, známého ze seriálu Hranice nemožného, si přesně takovou větu nyní vyslechl. A byla zdrcující. Lékaři mu právě oznámili, že má neléčitelnou formu rakoviny, minimální šanci přežít a v podstatě posledních pár týdnů na to, aby se mohl těšit ze světa. A Benova reakce? Zděšení, beznaděj a hlavně touha konečně změnit vše, co tak dlouho odkládal. Usedlou kariéru učitele a budoucího manžela mění za motorku, se kterou se vydává napříč Kanadou, aby dohnal vše, dokud má ještě čas. A na této cestě potkává lidi i své sny, díky nimž konečně pochopí, jak moc je život vzácné a ochrany hodné zboží. I díky vynikajícímu soundtracku a čarokrásné kanadské přírodě, kde se tato posmutnělá roadmovie odehrává, lze snímek režiséra Michaela McGowana označit za jeden z nejpůsobivějších a nejpřekvapivějších žánrových filmů roku 2008. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (168)

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Film o chlápkovi, co umírá a tak se rozhodne konečně poznat život a je to děsně dojemný a proto to má 82%?! Hodně mi vadil vypravěč, nejhorší bylo, když jsem pochopil, že tam bude celý film, nejen v úvodu. Takové křečovité rádoby-zajímavé průpovídky, které mi připomínaly Amélii, až na to, že postrádaly tu lehkost a kouzlo. Nevím přesně, co měl film v divákovi navodit, (carpe diem?) protože ačkoliv je myšlenka strašně moc zajímavá, tak se divák stejně jen většinu času dívá na Joshuu, kterak brázdí (krásnou) Kanadskou krajinu a nic se neděje. Občas teda pronese nějaké moudro, občas zavolá snoubence, potkává náhodné lidi, dává se s nimi do řeči a díky tomu přehodnocuje svůj dosavadní přístup k životu - jenže to už tu bylo tolikrát! A toto zpracování není ničím výjimečné. Mně osobně to ke spokojenosti nestačí, takže zdejší vysoké hodnocení se vzalo zde? Ten námět je skutečně dojemný (leč bídně nevyužitý), občas tam jsou povedené momenty (k vidění i jinde), režie je perfektní, jenže.. je to šíleně předvídatelné, vlastně úplně obyčejné. Když na začátku řekne, že po celý život nezpívá, protože mu učitelka ve 4. třídě řekla, že má strašný hlas, tak bylo hned jasné, že si zazpívá....atd, takto je to se vším. Je tedy pravda, že je to pořád tak o třídu lepší, než Bucket list / Než si pro nás přijde, kterému jsem ale taky dal 3***. Co teď s tím?:) PS: A nedá mi to nevzpomenout na snímek Chaos Theory, ve kterém na motorce jezdil mnohem sympatičtější Ryan Reyonlds. Nic proti Joshuovi Jacksonovi, kterého vůbec neznám, ale nějak mi nesedne. Navíc motocykl Norton 1973 není ani tak pěknej:) Jinak filmy samozřejmě nemají nic společného. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Na tomhle filmu se mi nelíbilo ani tak, jak podává příběh o umírajícím, kterej se vydává na motorce na dobrodružnou cestu za sebepoznáním, ale spíš se mi líbilo, jak ukazuje svět jako posloupnost situací, který na sebe navazujou a ovlivňujou se, neni náhoda, jen svět má systém. Když se něco stane má to příčinu, která to zavinila a má to i dopad, kterej se promítne zase dál a zapříciní něco jinýho. Navíc se mi líbily i otázky, který tenhle film nabízel k zamyšlení - Co byste dělali, kdybyste věděli, že vám do konce života zbývá jediný den, týden nebo měsíc? Jaké tajemství byste prozradili? Jaké přání byste si splnili? ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

Co bys dělal kdybys věděl, že máš jen jeden den, týden nebo měsíc života?.…. Ben se nerýpe v nose, nesní, nemá hlas anděla. Má rakovinu a než umře, chce zažít dobrodružství. Prožijete útěk od reality, během kterého vás nejednou napadne: co když to není pravda?! Pointou je, že každý máme vyměřený čas a každý by měl chtít od života víc. J.Jackson je sympaťák a dobře se kouká i na to co dělá. V poklidu, bez přemíry mouder či citového vydírání. Prostě hledá sám sebe, aby vesmír dostal smysl, nemyslí na zítřek, na včerejšek, jen na to co je teď. Tato cesta má větší význam než léčba a zaujme také nadmíru zajímavým soundtrackem. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Neuveritelne nadherny film o tom, ako sa vysporiadat s faktom, ze mate len malinku sancu na prezitie a o tom, co vam v tych chvilach beha po rozume, ake mate emocne rozpolozenie a hlavne o sebareflexii a sebapoznani. Velmi emotivny snimok, v ktorom je az brutalne vela pravd a realnych zivotnych okamihov. Silu celeho filmu podciarkuje vynikajuci soundtrack, kde kazda piesen vystihuje moment, v ktorom sa hlavny hrdina ocita. O tom, ze Joshua Jackson je vynikajuci herec nemoze byt ani pochyb a to, s akou nastojcivostou zahral rolu Bena Tylera mi vyrazalo dych. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Propaganda Kanady říznutá hořko-smutnou atmosférou. Největší mozaika, dinosaurus v životní velikosti ,největší velbloud a nejchladnější místo v Kanadě - to bylo na filmu pravděpodobně to nejzajímavější. Za to ta jedna hvězdička. Dostáváme se opět k tomu, jak jsou filmy nadhodnocené jen kvůli tomuto vděčnému tématu, ale tentokrát se nad tím pozastavovat až tolik nebudu. Zkrátka cesty za sebepoznáním a filmy o rakovině, nebo umírání mě zajímají, jenomže tady je to podáno příííšerně nudně a jakoby to nebylo málo, uspávací atmosféru doplnil příšerný soundtrack a vypravěč, který by se hodil spíše do nějakého přírodopisného dokumentu. Nejnudnější jízda na motorce, kterou jsem kdy zažila! :) ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Hokejista, kterého Ben potkává na kluzišti, hraje za tým Anaheim Ducks. Ten byl tak pojmenován po filmu Šampióni (1992), což byl jeden z prvních filmů, ve kterém Joshua Jackson hrál. (Fugas.cz)
  • Ben (Joshua Jackson) ve filmu jezdi na motorce 1973 Norton 850 Commando. (Baffer)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (ČSFD)

Reklama

Reklama