Poslední týden

• Kanada

One Week

Drama / Road movie

Kanada, 2008, 94 min

Líbivý nízkorozpočťák z rodiny EASY RIDER, JUNO nebo INTO THE WILD. Tedy výborný. Někdy je těch flashbacků a příbuzenských oplejtaček (no jo, umírá, já vim) až moc, naopak styl vyprávění mi seděl a že si JJ vystačí s jedním psím pohledem, to mi taky nevadilo. Intermezza typu prsatá rančerka nebo kačeří Stanley Cup jsou strašně zajímavý. A vůbec, Kanada je nelidsky krásná země a tenhle film by měly místo keců promítat všechny kanadský cestovky, pokud u nás teda nějaký operují. _____ Drobné zamyšlení mimo mísu: EASY RIDER je sice strašně starej a roztahanej film, ale koncept "motorka + muzika + tragédie + volnost + drogy" (OK, ty v ONE WEEK absentují), který v podstatě vymyslel, bude fungovat ještě tak 100 let.(23.7.2009)

• chim.chim

Je zvláštní jak prázdný film je možné vytvořit z tak silného námětu jako uvědomění si hodnoty vlastního života. Možná mi ale prázdný připadal hlavně proto, že se s Benovým charakterem v nejmenším nestotožňuji a velmi brzy jsem k němu a jeho hloupým rozhodnutím získala odpor. Holý nesmysl byl, jak jej úplní cizinci, které právě potká, ještě týž den pozvou do svého soukromí, jako by ho znali léta. Kdyby byl alespoň typicky přátelský sympaťák, dalo by se to pochopit, ale ve mně tedy budil dojem spíše zachmuřeného samotáře, takže všechno, co dělal, si v podstatě protiřečilo. Co se mi ale líbilo, byly záběry s cest, protože ty americké dálnice uprostřed ničeho prostě miluju.(10.4.2010)

Máte rádi přírodopisné snímky? Tak to se vám tenhle film bude líbit. Záběrů na kanadskou krajinu si užijete do sytosti. ____ Příběh o zdánlivě bezcílné cestě podnícené zjištěním fatální diagnózy netrpí sentimentem. Hrdina neprojde velkým prozřením a na své cestě potkává normální lidi, žádné excentrické figurky. Nenastane žádný velký zlom, neprokáže velké skutky, přesto téměř nezřetelně, aniž by to věděl, zasáhne do životů několika lidí a změní je. Právě to je na filmu sympatické - bez výstředností a okázalých gest i ten nejobyčejnější životní příběh ovlivní jiné. Je to reálné a uměřené.(1.10.2017)

Film to jistě není ouplně hrozný - na druhou stranu ani nikterak výjimečný. Chybí mi tu především nějaký náboj....neustále sem čekal že situaci pochopím, budu soucítit, případně prožívat stejné věci jako rakovinou stižená hlavní postava a to se bohužel nestalo. Citu prosté drama s nedostatečně prokreslenými charaktery a pár příhodami které snad ani nestojí za zmínku. Všechny ty močopudný (Walk to Remember, My sisters keeper) dojáky přeci jenom přináší naturalističtější zážitek který v člověku zůstane déle.(21.2.2012)

Deň ako každý iný. Dozviete sa že máte rakovinu a len pár dní života. A ako sa vysporiadať s niečím takým? Dá sa to vôbec? A nie je to o tom, že až na sklonku života sa každý o sebe dozvedá tú naozajstnú pravdu a veci vníma bez ružových okuliarov???.....Film o poznaní seba samého, a nachádzaní zmyslu života. ( Obrovským plusom snímku je, že nespočetne mnoho krát "triafa klinec po hlavičke" - a tudíž nehrá sa na niečo vyumelkované....) ***/****(4.10.2010)

• - Hokejista, kterého Ben potkává na kluzišti, hraje za tým Anaheim Ducks. Ten byl tak pojmenován po filmu Šampióni (1992), což byl jeden z prvních filmů, ve kterém Joshua Jackson hrál. (Fugas.cz)

• - Ben (Joshua Jackson) ve filmu jezdi na motorce 1973 Norton 850 Commando. (Baffer)