Poslední týden

One Week

Drama / Road movie

Kanada, 2008, 94 min

• hellstruck

Propaganda Kanady říznutá hořko-smutnou atmosférou. Největší mozaika, dinosaurus v životní velikosti ,největší velbloud a nejchladnější místo v Kanadě - to bylo na filmu pravděpodobně to nejzajímavější. Za to ta jedna hvězdička. Dostáváme se opět k tomu, jak jsou filmy nadhodnocené jen kvůli tomuto vděčnému tématu, ale tentokrát se nad tím pozastavovat až tolik nebudu. Zkrátka cesty za sebepoznáním a filmy o rakovině, nebo umírání mě zajímají, jenomže tady je to podáno příííšerně nudně a jakoby to nebylo málo, uspávací atmosféru doplnil příšerný soundtrack a vypravěč, který by se hodil spíše do nějakého přírodopisného dokumentu. Nejnudnější jízda na motorce, kterou jsem kdy zažila! :)(13.6.2012)

Propravdě jsem velice mile překvapená. Z filmu, který se v traileru zdál být něco mezi LONG WAY ROUND a INTO THE WILD, se vyklubal snímek dle mého poveděně natočený i zpracovaný. Chválím atmosféru filmu, která se pohybuje někde mezi hořko-smutnou komedií a fotografickým průvodcem kanadských kuriozit. Humor, kterého se divákovi dostává je srozumitelný, ačkoli občas mi přijde, že je i poněkud britský, což je ale na druhou stranu dobře, protože jinak obohacuje smutné pozadí příběhu. Dělá mi velikou radost styl vyprávění a to, jak hlavní postava Bena vidí znamení prakticky ve všem, co ho na cestách potká (popravdě mě to dává jistotu, že snad nejsem jediný člověk, který to tak dělá :D ) Herecky není film nějak extrémě propracovaný, faktem však zůstává, že Josh Jackson se s postavou krásně srostl, takže film působí reálně. Jinak pěkná hudba a prostředí. A jako bonus je zde scéna pro hokejové fanoušky...no co víc si přát? :P(12.10.2009)

Bezvýchodná diagnóza, nadhled, vtipný až ironický vypraveč, pohodová folková hudba a jeden výlet krajinou Kanady i vlastního vnitřního světa... Jeden z těch typů filmů, které jsou sladkobolné a s jistým půvabem se dotýkají těch nejsmutnějších věcí, aby nás uvrhly do lehce přemýšlivé a melancholické nálady, ale nikoliv do deprese... A to je jeden z důvodů, proč tato vyprávění máme tak rádi... One Week má všechny vnější znaky takových příběhů, ale bohužel je obsahově prázdnější, chybí mu opravdu silné okamžiky i větší vývoj událostí ...Zejména vztah Bena a Samathy jsem vnímal nepříliš přesvědčivě... Joshua Jackson ušel od Dawsonova světa opravdu kus cesty :)(30.8.2009)

Dramata o umírajících mám rád, neexistuje snad silnější téma. Ale ovšem tento film má jenom málo nápadů. Cesta-hledání sebe sama-rekapitulace předešlého života-a závěr uzavřený deskami vlastní knihy, to tu již bylo a místo umírajícího se může dosadit, kterýkoli člověk s krizí středního věku a výsledný dopad bude podobný (samozřejmě smrtelně nemocný předčí jakoukoli krizi). Toto drama, tak jak je, je bohužel nuceno zapadnout v zapomnění, hlouběji se nedotkne.(19.12.2009)

Opět neuvěřitelně nadhodnocený film. Joshua Jackson zjistí, že má raka, tak se sbalí a vypadne, aby ještě něco zažil. Brázdí krásnou kanadskou přírodu na motorce a dumá nad životem - co udělal špatně, co naopak neudělal vůbec, protože na to neměl odvahu, proč je vlastně se svojí ošklivou snoubenkou, ikdyž si ji vlastně ani nechce vzít. Bohužel těch otázek je víc než odpovědí. Celý film provází otravný vypravěč, který to má celý asi jakoby odlehčit, ale přitom irituje. Poanglicku suše odvyprávěná roadmovie, říznutá Bucket Listem a Útěkem do divočiny, bez šťávy a bez života.(12.10.2009)

• - Hokejista, kterého Ben potkává na kluzišti, hraje za tým Anaheim Ducks. Ten byl tak pojmenován po filmu Šampióni (1992), což byl jeden z prvních filmů, ve kterém Joshua Jackson hrál. (Fugas.cz)

• - Ben (Joshua Jackson) ve filmu jezdi na motorce 1973 Norton 850 Commando. (Baffer)