Poslední týden

• Kanada

One Week

Drama / Road movie

Kanada, 2008, 94 min

Deň ako každý iný. Dozviete sa že máte rakovinu a len pár dní života. A ako sa vysporiadať s niečím takým? Dá sa to vôbec? A nie je to o tom, že až na sklonku života sa každý o sebe dozvedá tú naozajstnú pravdu a veci vníma bez ružových okuliarov???.....Film o poznaní seba samého, a nachádzaní zmyslu života. ( Obrovským plusom snímku je, že nespočetne mnoho krát "triafa klinec po hlavičke" - a tudíž nehrá sa na niečo vyumelkované....) ***/****(4.10.2010)

Nádherný příběh o tom nejcennějším. O životě. O samotě a nezpoutanosti, ale i radosti z prostředí, ve kterých žijeme. O přátelství, která potkáváme a o útěcích k nadějím, které ještě znamenají život. Krásné melodie doprovázející toulky kanadskou krajinou a zkromné herecké výkony, to jsou další části tohoto velkého příběhu. Zajímavosti: Ben najezdil na mašině 7852 km. :-) 90%(19.7.2009)

Filmy o hledání smyslu života mám ráda, ale v tomhle nebylo nic, co bych už neviděla v jiných filmech o umírání. Joshua Jackson není oscarový herec, ale tady se poctivě snaží dostat ze sebe to nejlepší. Scénář je bohužel strašně rozkouskovaný. Občas se až zdá, že tyhle road movie střípky jsou tam je proto, aby byl děj originálnější. Po půlhodině, co se Ben jen dívá po melancholických kanadských scenériích, jsem už ani nenacházela důvod proč se dívat dál, protože každému musí být jasné, jak to dopadne.(2.7.2009)

Sympatická (i s ohledem na ústřední téma) road movie, která dávkuje životní pravdy zase trochu jinak a po svém. Američané (v tomhle případě Kanaďané) holt podobné filmy potřebují, trošku na sílu roubované průpovídky vypravěče nakonec nevadí a Joshua Jackson se do kanadských scenérií taky dokáže dívat slušně zasněně. Při dosud nepoznaném verdiktu vymění stávající život učitele a budoucího ženáče za motorku a vydá se kamkoliv bez jasného cíle, jen aby oddálil nechtěnou roli pacienta. Utíká to s ním moc dobře.. Výborně melancholický soundtrack!!(9.7.2012)

Tak na rovinu. Celý čas ma pomerne dosť iritoval hlas rozprávača. Viac by som ocenil Benovo sebaspoznávanie pomocou krátkych vnútorných monológov alebo normálneho mlčania. Ďalej sa cesta mladého učiteľa uberala príliš priamočiaro a jej vyznenie bolo natoľko obyčajné, až pripomínalo reálny život, v ktorom sa na takejto ceste prakticky nič zvláštneho - zaujímavého pre kamery - nemôže väčšine ľudí stať. Celý čas som mal pocit, že samotný režisér netuší čo nám chce zdeliť.. alebo lepšie povedané - ako nám to chce zdeliť. Vďaka motorkárskej roadke cez Kanadu Ben zistil jednu podstatnú vec. Jeho učiteľka ho oklamala, pretože on vlastne vedel spievať! Z čoho si nasledujúco odvodil, že ho ľudia vždy odkopávali od splnenia snov a on sa tými zákernými potvorami nikdy nemal nechať odradiť. No sakra, gratulujem, Ben! V tridsiatke si konečne pochopil zásadnú vec! To už však snímok ale nezachráni a nezachráni ho ani krásna príroda javorového listu a nablištená motorečka 1973 Norton 850 Command. Vrm vŕŕm!(21.5.2011)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)

• - Ben (Joshua Jackson) ve filmu jezdi na motorce 1973 Norton 850 Commando. (Baffer)

• - Hokejista, kterého Ben potkává na kluzišti, hraje za tým Anaheim Ducks. Ten byl tak pojmenován po filmu Šampióni (1992), což byl jeden z prvních filmů, ve kterém Joshua Jackson hrál. (Fugas.cz)