Poslední týden

• Kanada

One Week

Drama / Road movie

Kanada, 2008, 94 min

Tak tohle dílko má srdce a hloubku, naprosto dokonalý soundtrack a Joshuu "Peacyho" Jacksona, který je zde excelentní. Nicméně nejen Jackson Vás zde osloví, film sice leží na jeho bedrech a on to zvládá famózně, avšak osloví Vás i postavy, které se ve filmu jen mihnou (týpek v motelu, krásná horalka, prodejce motocyklu...). Snímek, který donutí člověka zamyslet se nad prioritami vlastního života a ač to někdy může působit trošku depresivně, rozhodně to stojí za to! "Jak se pozná jestli je člověk zamilovaný?" "Pokud se musíš ptát, tak nejsi..."(3.2.2010)

Co bys udělal, kdybys věděl, že máš jen jeden den, jeden týden, nebo měsíc života? Na co by ses upnul? Jaké tajemství bys prozradil? Na jaký koncert bys zašel? Komu bys vyznal lásku? Jaké přání bys vyplnil? Do jaké exotické země bys letěl na šálek kávy? Jakou knihu bys napsal? // Myslím, že si to nikdo nedokáže ani představit.(6.1.2016)

What would you do? Kanada, hudba, slušný Jackson. Jediné klady pro mě pouze nadějného pokusu o sondu do hlubin duše čerstvě diagnostikovaného Bena. Nevidím v tom nic originálního, zvláštního ani zapamatovatelného. Možná to bude jenom mnou, možná jenom tím, že tohle mě prostě netrefilo v takové náladě, jak by mělo. Lepší tři.(26.10.2009)

O čem to je? Ben tváří tvář vystaven diagnóze zhoubného nádoru, kupuje motorku a odjíždí na poslední týden normálního života. Na cestě krásnou kanadskou přírodou rekapituleje svůlj život, především vztah ke své snoubence. Až dotek konce dokázal Benovy otevřit oči, spoutané konvencemi konzumního přežívání ......Co já NATO? Neskuteně hřejivý film o smutných věcech. Láska a smrt kráčející ruku v ruce. V hlavní roli, až překvapivě, mrazivě excelující Joshua Jackson. Velkou poklonu si zaslouží kamera a hudební stránka umocňující duševní rozpoložení hrdiny.(13.9.2009)

• Mononoke.

Asi jsem hrozně bezcitný drsňák co slzy neuroní, ale upřímně, jak to může mít tak vysoké hodnocení? Proč se na tento film (ne)podívat? Hlavní hrdina je Terminátor, nicméně někde uvnitř se v jeho srdíčků skrývá špetka citu, jeho přítelkyně nemastná neslaná a protivná, navíc se navzájem nemilují. Za ty duchaplné životní pravdy, co nás celým filmem provází, by se nestyděl ani Morgan Freeman, až na to, že jemu bych je věřila. A kvůli kanadské přírodě se radši podívám na National geografic. Navíc, to co prožil nebylo žádné dobrodružství a přece každé malé dítě ví, že štěstí na nás nečeká někde v cizině, ale doma za humny.(14.10.2009)

• - Hokejista, kterého Ben potkává na kluzišti, hraje za tým Anaheim Ducks. Ten byl tak pojmenován po filmu Šampióni (1992), což byl jeden z prvních filmů, ve kterém Joshua Jackson hrál. (Fugas.cz)

• - Ben (Joshua Jackson) ve filmu jezdi na motorce 1973 Norton 850 Commando. (Baffer)