Lékařský verdikt je neúprosný. Mladému Benovi zbývají poslední týdny, možná dny života. Za jak krátkou dobu si je možné splnit všechny sny?
K tomu, aby se váš život změnil k nepoznání, stačí jediná věta. Nemusí být dlouhá, nemusí ani zaznít dramatickým tónem. A přesto svým obsahem udeří jako střela a roztříští vás na tisíc kousků. Kousků, které už asi nikdy nepůjdou složit zpět. Ale při dostatku osobní statečnosti a síly z nich může vzniknout něco nového. Sympatický mladík Ben v podání Joshuy Jacksona, známého ze seriálu Hranice nemožného, si přesně takovou větu nyní vyslechl. A byla zdrcující. Lékaři mu právě oznámili, že má neléčitelnou formu rakoviny, minimální šanci přežít a v podstatě posledních pár týdnů na to, aby se mohl těšit ze světa. A Benova reakce? Zděšení, beznaděj a hlavně touha konečně změnit vše, co tak dlouho odkládal. Usedlou kariéru učitele a budoucího manžela mění za motorku, se kterou se vydává napříč Kanadou, aby dohnal vše, dokud má ještě čas. A na této cestě potkává lidi i své sny, díky nimž konečně pochopí, jak moc je život vzácné a ochrany hodné zboží. I díky vynikajícímu soundtracku a čarokrásné kanadské přírodě, kde se tato posmutnělá roadmovie odehrává, lze snímek režiséra Michaela McGowana označit za jeden z nejpůsobivějších a nejpřekvapivějších žánrových filmů roku 2008. (oficiální text distributora)

HanaM.

Nemůžu si pomoct, ale film mi připadá hrozně umělý. Jakoby nejdříve přišel nápad natočit nějaký film na "hluboké" téma. Pak se navršily zajímavé průpovídky, malé pointy a scénky, ale teprve potom se někdo začal zajímat o to nejdůležitější - tedy hrdinu a jeho životní příběh. Zajímavé je téma nejistého vztahu, potkáváni se na cestě se smrtí a náhody, které mohou ovlivnit život. Ano, líbí se mi ta myšlenka, že můžete udělat nějakou drobnůstku a nevědomky tím někomu změníte život. Tohle všechno je moc hezké, přesně se hodící na vykonstruovaný a rádoby dojemný film... ()

merigieren

Co dělat, když se dozvíte, že vlastníte rakovinu ? Hlavní hrdina má už jen několik let života, a tak mírně přehodnotí svůj život. Vždy když mu něco nevyšlo, tak to jednoduše vzdal, tentokrát si koupí motorku a rozhodne se jet na západ (hlášky na kávových kelímcích). Jeho drahá polovička zde představuje zajetý život bez nápadu, on si hledá jinou cestu. Cestu na níž nás povozí po kanadských pamětihodnostech (sem si vzpomněl na zvyk fotit místa v GTA), při každé zastávce se dozvíte nějaký příběh směřující k pointě: je lepší si plnit malé sny stále, než se jich vzdávat. Což bude doslovně platiti o našem hrdinovi v závěru filmu. Cesty jsou doprovázeny sladkými písněmi s hodně chytře vybíraným pozadím, takže i když vás film nebude bavit, ty fotky si oblíbíte (polární záře, velryba, hory, lesy, monumenty). Zároveň neustále narážíte na vtipné vložky, od Ježíše ukazujícího "Kalousku seš jednička" po názvy silnic, nebo jen odhozený mobil v trávě. Docela se divím, že to vidělo tak málo lidí. ()

Eldrick

Opět neuvěřitelně nadhodnocený film. Joshua Jackson zjistí, že má raka, tak se sbalí a vypadne, aby ještě něco zažil. Brázdí krásnou kanadskou přírodu na motorce a dumá nad životem - co udělal špatně, co naopak neudělal vůbec, protože na to neměl odvahu, proč je vlastně se svojí ošklivou snoubenkou, ikdyž si ji vlastně ani nechce vzít. Bohužel těch otázek je víc než odpovědí. Celý film provází otravný vypravěč, který to má celý asi jakoby odlehčit, ale přitom irituje. Poanglicku suše odvyprávěná roadmovie, říznutá Bucket Listem a Útěkem do divočiny, bez šťávy a bez života. ()

chim.chim

Je zvláštní jak prázdný film je možné vytvořit z tak silného námětu jako uvědomění si hodnoty vlastního života. Možná mi ale prázdný připadal hlavně proto, že se s Benovým charakterem v nejmenším nestotožňuji a velmi brzy jsem k němu a jeho hloupým rozhodnutím získala odpor. Holý nesmysl byl, jak jej úplní cizinci, které právě potká, ještě týž den pozvou do svého soukromí, jako by ho znali léta. Kdyby byl alespoň typicky přátelský sympaťák, dalo by se to pochopit, ale ve mně tedy budil dojem spíše zachmuřeného samotáře, takže všechno, co dělal, si v podstatě protiřečilo. Co se mi ale líbilo, byly záběry s cest, protože ty americké dálnice uprostřed ničeho prostě miluju. ()

Pishin

Přijemná podívaná, když je venku škaredě a máte lehce melancholickou naladu. Osobně mám rád filmy s touto tématikou, kdy člověk z nějakých důvodů podstoupí nějakou cestu za sebepoznaním. Příjemný výkon Joshui ''Pacey'' Jacksona podbarven pěknou hudbou za neustalého sledovaní ubýhajicí Kanadské krajiny. 70% ()

• Hokejista, kterého Ben potkává na kluzišti, hraje za tým Anaheim Ducks. Ten byl tak pojmenován po filmu Šampióni (1992), což byl jeden z prvních filmů, ve kterém Joshua Jackson hrál. (Fugas.cz)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (ČSFD)
  • Ben (Joshua Jackson) ve filmu jezdi na motorce 1973 Norton 850 Commando. (Baffer)